 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 15-01-2011 | Zella | Kolejny wstrząs! |
Parę miesięcy , nawet nie rok, a przeżywam następny wstrząs ! Kolejny Polak staje się bogu milszy niż zwykły zjadacz chleba, pracujący i modlący się. Mamy już prezydenta męczennika pochowanego na Wawelu, a godnego jeszcze wielkiego monumentu przed pałacem , w którym mieszkał. Czy też urzędował, czy mi się to tylko zdaje? Wystarczy mi wstrząsów po katastrofie smoleńskiej, która powoduje ,że z lękiem otwieram dzienniki telewizyjne, dyskusje, debaty, zjadliwe wobec żyjących: prezydenta i premiera i oświadczenia,w których narodowi codziennie się przypomina ,że zginęło kilkadziesiąt mądrych ludzi , bo prezydentowi nie wypadało lecieć do Katynia bez wielkiej „ogólnopolskiej świty” .Nieszczęście, które nas dotknęło objawia się widocznie i godnie przed Pałacem Namiestnikowskim! Dla mnie każdego 10 kwietnia, to dzień bez telewizji, by nie widzieć Jarosława z wielkim wieńcem i wielką a głosną świtą i zjadliwymi komentarzami. Dziś dowiedziałam się ,że Jan Paweł II wyjątkowo wpływający na obłęd i histerie rozmodlonych Polaków, stał się niemal świętym, bo aż błogosławionym! Teraz błogosławiony przez obecnego papieża, będzie miał kolejne pomniki! Już przygotowuje się mu coś wzniosłego obok przepięknej ”Piety” w Bazylice Świętego Piotra. To sygnał, by w Polsce znaleźć dla Jana Pawła II nowych miejsc, gdzie rozradowany naród będzie czcił go za to ,że nareszcie został doceniony wyżej niż wielu innych papieży, bardzo zasłużonych dla kultury światowej.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 15-01-2011 | kulka_na_mole | Raport MAK |
Dziś wszystkie media (oprócz portalu racjonalista) żyją prezentacją raportu MAK. Co z owego raportu wynika? Ano to, że całkowitą i jedyną winę za katastrofę ponoszą piloci samolotu zestresowani obecnością pijanego dowódcy w kabinie. Ani słowa o pracy rosyjskich kontrolerów lotu.
Raport niczym nie zaskakuje, o ile tylko weźmie się pod uwagę rosyjskie/radzieckie raporty z innych katastrof lotniczych, morskich, lądowych czy zamachów terrorystycznych. Matactwa, krycie (współ)winnych, bezczelne łgarstwa w żywe oczy.
Tak wygląda ta wielka zmiana podejścia rosyjskich władz do wydarzeń, jakie mają miejsce na terenie ich państwa, tak wygląda ta otwartość, szczerość i "głasnost". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty) | | 14-01-2011 | prof. Grabowska | Czy to pierwszy efekt |
Zatrzymano sprawcę brutalnego gwałtu i zabójstwa na 14 letniej Ewelinie. polskaloka(*)-latki-w-areszcie,1583115,222. Zastanawiam się, czy to jest pierwszy efekt zaostrzenia kar dla tzw. pedofilów. Wiadomym jest, że w państwach stosujących surowe kary dla pedofilów liczba zabójstw dzieci zwiększa się. Przykładów nie trzeba daleko szukać. GB i USA. Sprawa jest jasna. "Pedofil" nie chce pozostawić żywego świadka, bo wie co mu grozi. W Ameryce wprowadzono Megan's Law, po brutalnym zabójstwie siedmioletniej Megan Kanka. W Wielkiej Brytanii też co i rusz wybucha histeria po jakimś krwawym morderstwie na dziecku. Natomiast nigdy nie słyszałam, aby np. w Hiszpanii dokonano jakiegoś słynnego zabójstwa na dziewczynce. Nie twierdzę, że takich tam w ogóle nie ma. Zawsze może zdarzyć się jakiś psychopata. Być może i morderca Ewelinki był takim psychopatą. Lecz zastanówmy się. W Hiszpanii mężczyzna może legalnie współżyć z trzynastolatką. Niczego nie musi się obawiać. Jeśli ona się zgadza. W innych krajach grozi mu za to wieloletnie więzienie i hańba. Więc może chcieć zabić, by pozbyć się niewygodnego świadka. Już są głosy potępiające Hiszpanię za zbyt niski wiek zgody. Więc może go podniosą. A że zaczną się morderstwa dzieci. No cóż. Musimy przecież je chronić. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 14-01-2011 | big_zyd | Smoleńsk rano, we dnie, w nocy... |
Że o Smoleńsku nigdy za wiele, przeto niniejszym dzielę się osobliwością dziś w sieci znalezioną. W pierwszej chwili niełatwo mi było w rzecz uwierzyć, ale skoro sama Niezalezna.pl podaje... PiS żąda, aby rząd przed każdym posiedzeniem Sejmu zdawał relację z postępów śledztwa smoleńskiego.
Jak przyznał w rozmowie z RMF FM Mariusz Błaszczak, najlepiej, aby takie raporty rząd zdawał codziennie. Jak podkreśla, dla PiS-u wyjaśnienie okoliczności katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem jest sprawą priorytetową. Zdaniem przedstawicieli tej partii, rząd nie radzi sobie z wyjaśnianiem okoliczności katastrofy, dlatego partia Jarosława Kaczyńskiego chce, aby w śledztwo zaangażowały się instytucje międzynarodowe. PiS podkreśla, że częste raporty z postępów w tej sprawie są niezbędne. "Rząd polski powinien informować w gruncie rzeczy codziennie opinię publiczną, nie tylko Polaków. To jest jakby jego podstawowa sprawa" - dodał Marek Kuchciński.Nno. I niech powie ktoś teraz, że w Polsce brakuje oryginalnych koncepcji ustrojowych...  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 13-01-2011 | kulka_na_mole | Sukces (?) WOŚP |
Jak się szacuje ostatniej niedzieli WOŚP zebrała ok. 37 mln zł. To oznacza, że każdy Polak dał na WOŚP 1 zł. Biorąc pod uwagę, że niektóre wpłaty po tysiąckroć i więcej wykraczały poza tę marną kwotę 1 zł można przyjąć, że wcale nie jesteśmy tak hojni, jak to nas w mediach pokazują przy okazji akcji WOŚP.
Czy zatem WOŚP jest sukcesem, czy raczej porażką, jeśli brać pod uwagę finansowe zaangażowanie Polaków?
Może wpłaty na rzecz WOŚP dokonywane raz w roku odpowiadają cotygodniowym wpłatom "na tacę", więc tak naprawdę nie mamy być z czego dumni?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 13-01-2011 | Kowalska | M jak dzieci, czyli PiS kocha. I jak zawsze inaczej. |
PiS..... Czego to ludzie nie wymyślą i na czyich plecach się nie przejadą, żeby gdzieś dojechać, mając w czasie całej drogi również gdzieś, plecy po których się ślizgają... Teraz PiS będzie broniło dzieci z biednych rodzin. Ma się rozumieć tylko słowem oraz świętym oburzeniem. Czyny mają w dupie. Czyny są passe. Czyny to czyni Palikot, a PiS jest ponad takie rzeczy. Cytat:PiS proponuje wprowadzenie do języka prawnego słowa "miłość" i uniemożliwienie odbierania rodzicom dziecka z powodu biedy.
To tylko niektóre zmiany w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz w Kodeksie postępowania cywilnego przygotowane przez europosła Janusza Wojciechowskiego. Jego zdaniem wzmocnią one ochronę praw dziecka, a także rodziny przed przemocą państwa.
Dochodzi do niej - zdaniem Janusza Wojciechowskiego - w drastycznych przypadkach, kiedy dziecko lub dzieci są przenoszone do placówek opiekuńczych tylko z tego powodu, że rodzina jest biedna. Europoseł podkreślił, że w przypadku biedy rodzinie trzeba pomóc i do tego zmierza projekt nowelizacji ustawy. PiS teraz do czasu wyborów będzie trąbił, jak to zamierza pomóc biednym rodzinom. Niech no tylko dojdą do władzy, to zrobią takie Ho! Ho! że się cały kraj zadziwi! A co! <p>Ale ja w sumie jestem za. Zajebiście bardzo mnie bowiem ciekawi jak w języku prawniczym PiS zmierzy, opisze, określi, dokona gradacji, przepchnie to przez sejm, TK i w końcu opisze prawnie MIŁOŚĆ. www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,8934487,Wprowadzic__.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 13-01-2011 | KarolG | Dzieci Terlikowskiego |
Onet dziś uraczył mnie newsem o tym, że powstała na facebooku grupa, która nawołuje do odebrania dzieci Terlikowskiemu (Fronda.pl). Faktycznie jest takie konto. Oto co wypisują: Cytat:Nazwa: Odebrać dzieci Terlikowskiemu i oddać parze homoseksualnej!!! Kategoria: Organizacje - Grupy nacisku Opis: Tomasz P. Terlikowski, znany publicysta katolicki, cierpi na coraz większe oderwanie od rzeczywistości i wypisuje coraz bardziej fantastyczne niedorzeczności. Czy osoba tak nieodpowiedzialna może wychowywać trójkę dzieci? Jednocześnie wiele par homoseksualnych jest gotowych do adopcji, której jednak nie może przeprowadzić ze względu na państwową dyskryminację. Zwróćmy się więc do zarządu Cywilizacji Śmierci w Brukseli o odebranie dzieci Terlikowskiemu i oddanie ich do wychowania parze homoseksualnej. Nie lubię Terlikowskiego, ale posługiwanie się dziećmi przeciwnika politycznego to dla mnie szczyt debilizmu i chamstwa. Rozumiem, że dla pomysłodawców tej akcji wzorem są działania Łukaszenki. Na pewno sympatia do gejów po tym nie wzrośnie, nawet jeśli większość się odcina od tego typu zachowań. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 12-01-2011 | kogut59 | Gross.....................??? |
"Nie ten naród jest prawy, który ogłasza się prawym, lecz ten, którego czyny są prawe, a który, jeśli nie są prawe, nazywa je po imieniu i potępia, jeśli są godne potępienia" Cytat: Adama Szostkiewicza szostkiewicz.blog.polityka.pl/?p=749Fałszywa duma narodowa, złe emocje to najczęściej spotykane reakcje i komentarze w internecie na książkę której jeszcze nikt nie czytał. Ile lat będzie potrzebnych do racjonalnego spojrzenia na historie Polski. Jeśli mój ojciec kradł a wujek był pijakiem i ja o tym głośno powiem czy szkaluje tym honor mojej pozostałej rodziny czy raczej leczę kaca rodzinnego i pozbywam się rodzinnej hipokryzji ? Niemcy maja więcej na sumieniu po II wojnie światowej i do roku 1968 mieli czkawkę i rozwolnienie z tego powodu. Młode powojenne pokolenie jasno postawiło na nie owijanie w bawełnę i wyszło narodowi na dobre dzisiaj. Tak na 100% jeszcze nie jest wiec niektórzy muszą mieć na baczności www.wprost(*)azin-cenzuruje-wlasna-ksiazke/ Czego się wstydzić kilkuset złoczyńców w narodzie 40 milionowym ? Poprzez wytkniecie takich zachowań z przeszłości dzisiaj zapobiega się powstawaniu w przyszłości jeszcze większej ilości szui które będą liczyły na tzw. obrońców dumy narodowej. Zdrowe podejście w Polsce po 1989 np.w sprawie kościoła katolickiego, kultu JP2 zapobiegłyby dzisiejszemu dwulicowemu katolicyzmowi a tak trzeba się wstydzić dzisiaj za chochoły, kartofle i inne. Zamiatanie pod dywan jest wygodne ale kiedyś coś z tym trzeba zrobić.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 12-01-2011 | kulka_na_mole | "Trzech Króli" vs. "Lewiatan" |
Przed chwilą odpisałem w wątku i przyszło mi do głowy, że to dobry temat do dyskusji jak nowy dzień wolny od pracy postrzegają pracodawcy, a jak pracobiorcy.
Czy podzielacie oburzenie pracodawców reprezentowanych przez "Lewiatana"? Czy podzielacie oburzenie pracobiorców wynikające z likwidacji odbioru dnia wolnego za święto wypadające w sobotę?
Podobno w Polsce mamy mniej dni świątecznych, wolnych od pracy niż w krajach tzw. starej Europy, więc w czym problem? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 11-01-2011 | prof. Grabowska | Krzysztof Kolberger |
Dzisiaj oglądałam film dokumentalny o zmarłym wczoraj Krzysztofie Kolbergerze. Pamiętam go jeszcze jako młodego chłopaka w sztukach reżyserowanych przez Hanuszkiewicza. Ale nie o tym chciałam mówić. Zafascynowała mnie jego walka z chorobą. Uważam go za herosa! Za człowieka niezwykłego! Był chyba wierzącym w Boga. Ja nie jestem. Ale chyba Jemu to pomagało żyć. Podziwiam Go i szanuję. Cześć Jego pamięci!
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |