 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 19-05-2007 | placownik | Forum na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów |
"Moi rodzice (nauczyciele) przez lata PRL odejmowali sobie od ust,żeby mnie wykształcić. W tym samym czasie sprzątaczka z tej samej szkoły mająca czwórkę dzieci brała wyższe pobory od nich. Dzisiaj ja mam czwórkę dzieci. Po skończeniu studiów nadal od lat podwyższam swoje kwalifikacje, pracuję w Warszawie, rodzine ogladam przez 2 dni w tygodniu i dzięki wieloletniemu wysiłkowi mojemu a wcześniej moich rodziców jakoś wiążę koniec z końcem. Żona nie pracuje, jednak o parę złotych przekraczam limit przyznania zasiłku. Nie dostanę zasilku, ulgi i becikowego. Płacąc podatki sfinansuję za to PIS-owską "politykę prorodzinną". Panie premierze! Proszę nie kłamać,że promuje Pan wszystkie rodziny w Polsce, bo to wstrętna obłuda."
To wpis na forum strony internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z 10 listopada 2005.
Ostatni!
Pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 63 (przedawniony) | | 18-05-2007 | J.Szulc | Żałosny kabaret. |
Geremek stracił mandat europosła, bo się nie zlustrował Z kraju - Prof. Bronisław Geremek z Partii Demokratycznej stracił mandat europosła - podał dziennik.pl. Były szef dyplomacji, były lider opozycji demokratycznej, nie złożył w terminie oświadczenia lustracyjnego. Zgodnie z polskim prawem od 19 kwietnia nie jest już posłem do Parlamentu Europejskiego.
Wiadomość tej treści "zwala" z nóg. Nie wystarcza, że mamy na Wiejskiej największy kabaret, a prawdziwi satyrycy siedzą na ławkach "rezerwowych". Teraz zaczynamy "podbijać" Europę. Jeszcze trochę a zaczniemy zastanawiać się, czy przyznawać się do pochodzenia... po co ktoś ma nas utożsamiać z posunięciami naszych posłów. Czy nie macie już dość takich komunikatów? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 18-05-2007 | Zbysław Śmigielski | Owca mądrzejsza od barana. |
Bardzo już dawno zastanawiam się nad tezą wyłożoną w tytule: jaki mechanizm społeczny sprawia, że do tego dochodzi? Jak to możliwe, że baran idący na czele jest ślepy, a owca widząca?
Pod Cuszimą prosty rosyjski marynarz zdawał sobie sprawę w trakcie bitwy, że dowodzi nim idiota, że popełnia błędy, których by on w swej prostocie nie popełnił.
W tzw "korytarzu pomorskim" dowodzący Armią Pomorze gen. Bortnowski (opinia wcześniejsza: wybitny!) doprowadził jednostki do takiego bałaganu, że najzwyklejsi żołnierze wspominali to później z tępą goryczą i niedowierzaniem.
W zestawie mam wiele przykładów polskich, lecz nie chcę ich przywoływać, by nie dawać pretekstu dyskutantom do zbaczania z tematu. Podam tylko przykład ostatni, który przecież wystarczy:
Każdy polski zjadacz chleba widzi niebotyczną głupotę aktualnie rządzących i zdaje sobie sprawę z konsekwencji tejże. Więc my, owce, widzimy, oni, barany, nie.
Na czym to polega? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 18-05-2007 | Zbysław Śmigielski | Do znudzenia to samo. |
Chciałbym przedstawić PT forumowiczom jeszcze jedną, własną wersję lustracji, mówiąc nieskromnie "wersję Śmigielskiego". Byłaby to wersja zgodna z prawem.
IPN winien być organem działającym w ciszy i odosobnieniu, wyposażonym jednakże w niezależność na poziomie Najwyższej Izby Kontroli. Winien mieć do wyłącznej dyspozycji wszelkie dokumenty byłych służb specjalnych. Ponieważ prawo nie działa wstecz, IPN winien mieć do wglądu jedynie te przepisy, które obowiązywały w okresie PRL, albo są zasadami nadrzędnymi każdego prawa.
Każdy obywatel, poszkodowany w tym okresie, winien mieć prawo zgłoszenia swej krzywdy do IPN, co zapewniałoby mu przywilej poszkodowanego lub świadka.
IPN winien być pozbawiony prawa występowania publicznie jako strona - w każdej sprawie.
Jeśli z dokumentów wynikałoby, iż osobnik działający w strukturach ówczesnych służb dopuścił się czynu zabronionego przez obowiązujące ówcześnie prawo, lub jeśli z jego czynu wynikłaby czyjaś krzywda bezpośrednio, lub gdyby jego czyn stanowił podstawę do wyrządzenia komuś krzywdy, IPN kierowałby dokumenty do prokuratury w celu wszczęcia przewidzianego prawem dochodzenia.
Samo istnienie tak zwanej "teczki", nawet z podpisem osobistym, nawet z meldunkami, które jednak nie były dla nikogo krzywdzące, nie stanowiły podstawy do wyrządzenia krzywdy lub nie można takiego związku udowodnić - istnienie takiej teczki w żadnym razie nie mogłoby dla nikogo stanowić obciążenia ani też nie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 18-05-2007 | nieobecny | Łże-elity atakują! |
"Rządząca większość głosi pogląd, że zwycięzcy wyborów wszystko wolno i zwycięzca bierze wszystko, że państwo ma kontrolować również stan umysłów, postawy i wartości, a nawet wyobraźnię historyczną." www.dip.org.pl/raporty.htm | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 17-05-2007 | T.Matuszkiewicz | "Lustracja" według PIS |
W pełni popieram opinie krytykujące kłamstwo Pana Mularczyka jakim było umyślne zatajanie faktów przed Trybunałem Konstytucyjnym! Niezbyt rozgarnięty (jak było widać na posiedzeniu TK) i marionetkowy poseł, którego zachowanie i słowa poparcia od Premiera Dorna (z płomiennym uściskiem dłoni) kwalifikują się do leczenia przez specjalistów. Tak na marginesie to słowa Pana Dorna o "nie słuchaniu głupców" jakie skierował do posła Mularczyka w geście poparcia i odnoszące się do Trybunału były w moim odczuciu nadzwyczaj haniebne! Społeczeństwo kolejny raz ma robione pranie mózgu przez polityków, którzy od wielu lat bezustannie przekrzykują się w "skutecznych" metodach na lustrację. W wielu krajach, między innymi w USA i Francji, gdzie również próbowano sobie poradzić z problemem tzw. oczyszczenia z przeszłością, dochodziło do podobnych, albo i znacznie bardziej kompromitujących zdarzeń. Dyskredytowały one w oczach społeczeństw zasadność lustracji na jakichkolwiek z zaproponowanych zasadach. Szczerze wątpię, czy jakiejkolwiek formacji politycznej w naszym kraju uda się wypracować w tym temacie kompromis i ustawę, w myśl której lustracja w istocie okaże się oczyszczeniem, a nie bezmyślnym obrzucaniem się błotem po otwarciu teczek i obwinianiem wszystkich bez względu na ich winę lub posiadane czyste sumienie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 17-05-2007 | Ocykan | Niesprawiedliwa sprawiedliwość |
Uprzedzam, "antykaczyści" nie mają co się cieszyć, że to będzie kamyk wrzucony do ogródka PiS-u. Przypadki, które opisuję, miały miejsce dość dawno. Pokazują one, jak dobre prawo, egzekwowane zgodnie z jego literą, może w niektórych (nie tak wcale rzadkich) przypadkach być nie do końca sprawiedliwe.
Przypadek pierwszy:
Pewien złodziej włamał się do pustego, jak mniemał, mieszkania. Jednak kiedy zaczął ładować "fanty" do torby usłyszał podejrzane dźwięki dochodzące z sąsiedniego pomieszczenia. Ostrożnie uchylił drzwi i zobaczył siedmioletnią dziewczynkę, rzucającą się na łóżku. Dziecko najwyraźniej się dusiło. Potem okazało się, że dziewczynka zasnęła z cukierkiem w buzi i ten cukierek utkwił jej w tchawicy. Nasz złodziej, zamiast szybko złapać torbę i "dać dyla", złapał za telefon (na szczęście był w mieszkaniu) i zadzwonił po pogotowie. Kiedy to zrobił, chciał uciec. Przyszło mu jednak na myśl, że dyspozytorka prawdopodobnie zechce oddzwonić, a jeżeli nikt nie odbierze to uzna zgłoszenie za żart i nie wyśle karetki. Czekał więc. Na jego nieszczęście dozorca bloku zauważył wyłamane drzwi i zawiadomił policję. Policjanci zjawili się równocześnie z pogotowiem. Lekarz zajął się dziewczyną a policjanci naszym bohaterem. Dziewczynkę uratowano a włamywacz dostał półtora roku bez zawieszenia (był recydywistą). Na rozprawie rodzice uratowanej dziewczynki, wezwani w charakterze świadków, apelowali o odstąpienie od wymierzenia kary. Argumentowali, że ich dziecko żyje tylko dlatego,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 16-05-2007 | J.Szulc | Ktoś trzyma rękę na tym CYRKU? |
"Palący policzek dla Kaczyńskich" - Dążenie do poznania prawdy jest konieczne, ale nie można dopuścić, by proces dekomunizacji szedł w parze z rewolucją przeciwko wartościom, które umożliwiły łagodne odejście od totalitaryzmu - mówi w "Le Figaro" francuski politolog Pierre Hassner.Trybunał Konstytucyjny częściowo unieważnił ustawę dekomunizacyjną, jakiej bronili rządzący bracia Kaczyńscy. To dla nich, wielkich animatorów nowej ustawy lustracyjnej, negowanej przez znamienite osobistości polskiej inteligencji, palący policzek. Trybunał Konstytucyjny częściowo unieważnił jej tekst, na mocy którego miała zostać prześwietlona przeszłość około 700 tysięcy Polaków, zwłaszcza zatrudnionych w szkołach wyższych, instytucjach sądowych i mediach - pisze Laure Mandeville.
Wiadomość z Onetu. Czy to znaczy, że Świat się oburza? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 14-05-2007 | DawidKarolkievitz | Partia Burżuazyjnej Płci Pięknej |
Pamiętam dyskusję na forum racjonalistycznym odnośnie tworzenia się nowej partii- Partii Kobiet. Stałem po stronie zwolenników jej utworzenia- byłem w mniejszości. Pomijając przekonanie, że ruchliwość na scenie politycznej, zrzeszanie się sprzyja powstawaniu państwa obywatelskiego kierowała mną ciekawość co do programu politycznego i postulatów nowej partii. Program wykrystalizował się w bólach i można już z czystym sumieniem partię umieścić w konkretnym miejscu sceny politycznej. Nie o takim miejscu myślałem. lewica.pl/?id=13724Partia z założenia walcząca z nierównościami społecznymi optuje za tworzeniem nierówności?! Chcesz należeć do PK?Jesteś znana i chcesz wypromować autobiografię, swój serial, lakier do paznokci, sklep z gadżetami dla yorków? Podaj numer karty kredytowej... podaj numer karty kredytowej... podaj numer karty... podaj.... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 13-05-2007 | Zbysław Śmigielski | Bliźniaki. |
Nie, nie o te bliźniaki chodzi. O inne.
Cywilizacja i humanitaryzm to także bliźniaki. Podobno nie mogą obejść się bez siebie. Ale wcale nie pałają wzajemnie zbyt przesadną miłością. Co to, to nie. Raz jedno, raz drugie, świnię jakąś sobie podkładają. Raz jedno, raz drugie robi z bliźniaka wariata. Raz cywilizacja bawi się w gułagi albo gdzieś wali bombami, raz humanitaryzm każe rencistom żyć za 300 złotych i jeszcze lekarstwa za to kupować.
Za to zgodnie płaczą nad martwym motylkiem i oko do siebie puszczają.
Równie zgodnie wrzeszczą: "Precz z radykalizmem!!" To znaczy, gówniarzowi za plucie do herbaty nie wolno dupy skroić, złodziejowi włamującemu się do mieszkania nie wolno dać w łeb pogrzebaczem, kretynowi zabraniającemu polowania na kaczki nawet poza okresem ochronnym nie wolno powiedzieć, kim jest.
Jeśli ktoś ma rozum, proszę państwa, to wcale nie znaczy, że musi go używać.
Ten zgodny wrzask przynosi więcej złego, niż radykalizm stosowany rozważnie.
Małpa nie potrafi posługiwać się brzytwą, ale mój dziadek golił się tak przez całe życie. Dożył do samej śmierci. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |