 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 55 (przedawniony) | | 10-01-2010 | sebekpro | Wylegitymowany przez policję. |
Ranek, sobota po godzinie 9-tej, szybkim krokiem szedłem do mechanika, który ma biznes około 500 metrów ode mnie, u tegoż mechanika zostawiłem po raz pierwszy swoje auto, bałem się wiec, żeby mi połowy części nie wybrał i chciałem jak najszybciej być na miejscu. W pewnym momencie zajechali panowie, którzy bronią porządku, jednak moim zdaniem często w nie tym miejscu co trzeba i musiałem się zatrzymać bo mnie o to prosili i usilnie nalegali, żeby pokazać dowód bo oni mają kaprys i chcą mnie spisać. Wkurzyłem się wiec bo ludzie się spoglądali na ulicy jakbym był przestępcą a co najważniejsze bardzo chciałem być już u tego mechanika. Powiedziałem tym panom, że nie ma mowy o jakimkolwiek spisywaniu bo się spieszę i muszę iść to mi ustali twardo na drodze i powiedzieli, że siłą wezmą do suczki. Pytam się wiec grzecznie w jakim celu chcą ode mnie dokumenty, nie wymienili żadnego powodu, powiedzieli, że maja prawo i koniec. Wkurzyłem się ponieważ czas leciał a oni mnie straszyli o użyciu siły, wiec poprosiłem, żeby się wylegitymowali i pokazali odznaki, co uczynili więc ja też to uczyniłem. Podczas rozmowy padły z ich strony słowa, że oni nie są cieciami i maja prawo do takich rzeczy, co skomentowałem tym, że nie znam takiego określenia w języku normalnych ludzi. Trochę ta sprawa mnie poirytowała, ponieważ nic złego nie zrobiłem a poczułem się, jakbym właśnie zrobił ten błąd, iż jestem normalnym obywatelem, ponieważ gdybym był wandalem to wiedziałbym za co przynajmniej jestem wylegitymowany.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 66 (przedawniony) | | 10-01-2010 | Palę Schematy | Czy walka z religią w tym kraju ma sens? |
W Polsce 34 mln społeczeństwa należy do kościoła katolickiego, w tym kraju działają również inne religie, jednak z oczywistych względów na celownik wziąłem właśnie tę. Tworząc ten wątek staram sie być bezstronniczy. Na forum można znaleźć mnóstwo wątków krytykujacych owe zjawisko. Ja zadaje pytanie czy jesteście w stanie podporządkować się obecnej sytuacji i czekać aż kraj nad Wisłą wypełni sie ateistami- co jest nieuniknione biorąc pod uwagę dane z Wikipedii- (...)przy czym w latach osiemdziesiątych praktykowało prawie 55%. Po kilkuletnim wzroście liczby praktukujących, w 2007 nastąpił spadek (z 45,8% w 2006 do 44,2%). Według Rocznika Statystycznego w 2008 roku nastąpił kolejny spadek uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach (z 44,2% do 40,4%)(...) 4%!- przy tym tempie za 10 lat czyli w roku 2018 Polska przestanie być krajem katolickim- bo zdecydowanie nie jest krajem świeckim.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 212 (przedawniony) | | 10-01-2010 | ekologik | Awantura o krzyże w LO XIV we Wrocławiu - szansa na postęp |
Kilka dni temu grupa uczniów tego wyśmienitego Liceum podpisała petycję o eliminacje krzyży z klas. Dyrektor wstępnie zaproponował pozostawienie krzyży w salach, które przyporządkuje się do lekcji religii. W obliczu krajowej batalii antyunijnej już zmienia zdanie. Podobno starsi absolwenci jednolicie wspierają emailami wysyłanymi do dyrektora pozostawienie krzyży w klasach. Ja jestem starym absolwentem i oświadczam, że nie popieram krzyży w klasach, w których uczy się chociaż jedna osoba, która nie chodzi na religię. Nie znam emaila do dyrekcji więc chwilowo tylku tu popieram protest grupki uczniów. Wśród absolwentów mojego rocznika byli i inni podobnie myślący. Dotyczy to wszystko informacji: wroclaw.ga(*)_o_krzyze_w__czternastce_.htmlDla znawców XIV LO - oraz dla uwiarygodnienia siebie - przytoczę pierwsze słowa hymnu tej szkoły z moich czasów uczniowskich. "LO Czternaste głośno śpiewa o romantyzmie ścisłych rzeczy, niemożliwego nic dla nas nie ma, nauka temu nie przeczy". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 08-01-2010 | Smith | Necrobusiness |
Wczoraj w odpowiedzi na wątek Krytyka nieprzystojności napisałem: Cóż, III RP to: wolny kraj+wolne wybory+wolności obywatelskie+wolność słowa+wolne media+wolny rynek+wolna konkurencja=wolne żarty. Tylko dlaczego opowiadający je zawsze są uśmiechnięci? Przecież śmianie się z własnego dowcipu jest mało eleganckie, bo jest zamachem na inteligencję słuchaczy.Polecam obejrzenie filmu wyprodukowanego przez BBC pt." Necrobusiness". Film ukazał się w kinach: Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii, Belgii jednak w Polsce jest on zakazany. Opowiada o nieujawnionych przez nasze rodzime media stronach afery "łowców skór" i doskonale ilustruje większość z wspomnianych wyżej "wolnych żartów". Dostępny jest tylko w wersji off line i jako torrent. a tutaj są napisy | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 07-01-2010 | kanik | Czemu jazda samochodem wyzwala agresję ? |
media.wp.p(*)43,wid,11826169,wiadomosc.htmlTo tylko ekstremalny przykład agresji wywołanej przez jazdę autem. Wielokrotnie na drodze spotykam kierowców co to trąbią na mnie lub innego uczestnika ruchu, wiedząc, że to i tak niczego nie zmieni. Chyba, że jednak ci trąbiący myślą, że to coś zmieni. Ostatnio jechałem autobusem miejskim w Szczecinie. No i kierowca autobusu strasznie trąbił na gościa, który mu zablokował drogę na skrzyżowaniu, bo nie zdążył przejechać na zielonym świetle i musiał przepuszczać pieszych. Kierowca autobusu doskonale widział sytuację (skoro ja ją widziałem z końca autobusu) i trąbił na tego kierowce jak popierdolony za przeproszeniem jakby chciał wymusić na nim usunięcie się mu z drogi. Ale przecież widział, że przecież w pieszych nie wjedzie. Pytanie po co trąbił? Czy chciał aby ten drugi kierowca rozjechał pieszych, czy teleportował się mu z drogi? Co takiego jest w jeździe samochodem, że wyzwala w człowieku pokłady agresji i głupoty? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 06-01-2010 | dokowski | Misja publiczna mediów |
Dlaczego na naszych oczach, bezczelnie, PiS niszczy publiczne media? Najpierw zniszczyli i upodlili TVP, teraz robią to samo z Radiem. Dlaczego to jest możliwe?
Pytam oczywiście nas, obywateli światłych i aktywnych, którzy mogą pomagać, głosują w wyborach, rozliczają swoich wybrańców, uczestniczą w życiu publicznym, którzy mogą wpływać na media, na rządzących, na prawo... Jak to jest możliwe, że pozwalamy na taka bierność, podczas gdy źli ludzie niszczą naszą ojczyznę. Przesada? Czy ja przypadkiem nie przeceniam mediów publicznych? Może trochę, ale nadal podtrzymam ten ton i powiem wprost - media publiczne są ważnym dobrem ogólnonarodowym, a my pozwalamy złym ludziom niszczyć to dobro.
Dlaczego władze nic nie robią w obronie tych naszych najcenniejszych dóbr? Jeżeli ludzie Tuska myślą sobie, że oto PiS się kompromituje, demaskuje swoją podłość, tapla się w bagnie coraz bardziej śmierdzącym... to mylą się bardzo. Moim zdaniem w Polsce cnota zwana "poczuciem wstydu" jest zbyt rzadka, aby Polacy odwrócili się od PiS ze wstrętem. PiS będzie na milę śmierdział podłością, a ludzie i tak na to szambo zagłosują, choćby dla samej radochy, że zrobią na złość tym, którym ten smród bardziej przeszkadza. Tusk chyba nie rozumie, jak dużo jest w Polsce, że się posłużę terminologią internetową, trolli, czyli takich wyborców, którzy jak dzieci, robią kopcia, żeby patrzeć jak ludzie wściekają się na smród.
Mam nadzieję, że pamiętacie, jak się w dzieciństwie robiło kopcia - mieszało się saletrę.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 05-01-2010 | diogenes | Korek zamiast hostii |
W 2008 r. w niedzielnych Mszach św. uczestniczyło 40,4 proc. wiernych tj. o 3,8 proc. mniej niż rok wcześniej - wynika z raportu ISKK. ... www.racjonalista.pl/forum.php/s,284108Na polskich drogach panują zimowe warunki jazdy. Sznur samochodów przesuwa się w ślimaczym tempie z Zakopanego i ciągnie się na długości około 40 kilometrów w kierunku Krakowa - sytuacja drogowa z soboty na popularnej "Zakopiance" powtórzyła się. wiadomosci(*)ja,wid,11822001,wiadomosc.htmlRadość niektórych z powodu spadającej frekwencji na mszach może być przedwczesna. Podejrzewam, że część wiernych zamienia mszę na drogowy korek. A ogólniej: wspomniany spadek frekwencji ma się najprawdopodobniej nijak do wzrostu racjonalności. Narzuca się proste pytanie: na jaką głupotę Polak zamieni religię? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 04-01-2010 | zachaj | Wigilijny cud na porodówce - USA |
Tracy rodziła w wigilię świąt Bożego Narodzenia. Poród przechodziła źle. Lekarze musieli wykonać cesarskie cięcie. Kiedy córeczka Tracy ujrzała już ściany szpitala, serce jej matki przestało bić.Reanimacja nie przyniosła skutku. - Ona nie żyła, nie oddychała, jej serce nie biło - relacjonowała dr Stephanie Martin. Kiedy nadziei na odratowanie kobiety już nie było, lekarze stwierdzili zgon.
W cztery minuty po zatrzymaniu akcji serca Tracy, w pomieszczeniu obok jej córeczka zaczęła płakać. Dokładnie w tym samym czasie kobiecie wrócił puls.
Lekarze nie potrafią wytłumaczyć ani nagłego zatrzymania akcji serca kobiety, ani niespodziewanego powrotu do życia.
Nie potrafią ? A może nie chcą ? Czy znowu mamy przykład religijnych - lekarzy ? Czy to obraz kompletnej niekompetencji ? Czy znowu naginane są fakty w celu potwierdzenia istnienia boga ? To niebezpieczne zjawisko ciągle występuje , tym razem w USA. Jak wiadomo jest to kraj chrześcijański , wielu ludzi żyjących tam , ciągle wierzy w biblijny obraz stworzenia. Zastanawiam się czy to rzeczywiście był jakiś dziwny zbieg okoliczności , czy ktoś po raz kolejny zaprzeczył swojemu zdrowemu rozsądkowi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 73 (przedawniony) | | 04-01-2010 | Oless | Nazistowska reinterpretacja Darwina i Nietzschego. |
Ostatnio na stronie racjonalista.pl umieszczono tekst "Darwin a nazizm" www.racjonalista.pl/kk.php/s,7028to odpowiedź na pytanie 'Czy ewolucja była zasadniczym czynnikiem kierującym myślą nazistów?' , pytanie na które łatwo udzielić uproszczonej czy tendencyjnej odpowiedzi, więc "Calilasseia" napisał sprytną replikę zapewne nie po myśli pytającego. Jednakże autor tekstu zniekształca genezę nazizmu poprzez niedopowiedzenia na temat idei z których czerpała ideologia nazizmu. Podłoże na jakim Adolf Hitler zbudował swoją zbrodniczą myśl można podzielić na dwa źródła. Pierwszym były właśnie tezy budowane w oparciu o teorię ewolucyjnego pochodzenia ludzkości, szczególnie dotyczy to XIX wiecznego pisarza francuskiego J. A. Gobineau, który w "Badaniach nad nierównością ras" uznał pewne rasy za bardziej uzdolnione i przeznaczone do kierowania tymi mniej zdolnymi. Teoria Gobineau służyła uzasadnieniu ówczesnych podbojów kolonialnych i dominacji rasy "białej" nad kolorowymi "dzikusami". Dziś powiedzielibyśmy, że tworzenie zasad życia społecznego w oparciu o teorię biologiczną jest nadużyciem, ale takie właśnie były trendy tamtych czasów, sam Charles Darwin nie omieszkał podzielić się przeświadczeniem, że " W pewnym okresie w przyszłości, nie tak odległym jeśli mierzonym przez stulecia, cywilizowane rasy człowieka niemal na pewno całkowicie wytępią i zastąpią rasy dzikusów na całym świecie."Drugim źrodłem były rozważania Fryderyka Nietzsche`go , w którego filozofii występują.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |