 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 05-05-2010 | Wojtek B. | Prof. Sadurski nowym RPO? |
Jakim RPO był Janusz Kochanowski, wszyscy wiemy. SLD proponuje ( wyborcza.p(*)rtie_wspolnie_wybiora_RPO.html), by jego miejsce zajął prof. Wojciech Sadurski. Z poglądami profesora można się zapoznać chociażby na jego blogu: wojciechsadurski.salon24.pl/.Sam nie potrafię wymyślić lepszej kandydatury. A w dodatku partie, nawet PiS, nie mówią "nie". Wygląda na to, że jest spora szansa, by prof. Sadurski objął to stanowisko, choć wydaje mi się to zbyt piękne, by było prawdziwe. Jak myślicie, ma szanse? I czy możemy zrobić coś, by jego szanse zwiększyć? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 05-05-2010 | rexus | "Dziadek Putina, był kucharzem Lenina" |
Tematu katastrofy samolotowej ciąg dalszy. Czytając wywiad z panem Trznadlem, dopadły mnie kolejne wątpliwości. Dlaczego służby rządu Rosji, które wyjaśniają przyczyny katastrofy, nie chcą zwrócić oryginalnych czarnych skrzynek. Proponują jedynie przetłumaczoną kopię. To jest jakaś kpina? Gdy dowiedziałem się o rzekomych 4 próbach lądowania, zapaliła mi się lampka, ale szybko ją wyłączyłem, bo już wystarczy tych teorii spiskowych. Chciałbym wiedzieć, czy radiolatarnie działały prawidłowo, bo to że oświetlenie było przerzedzone to już wiemy. Dlaczego pilot gwałtownie obniżył lot na 2 km przed pasem, jak gdyby przypuszczał że ma tuż przed sobą ten pas. Pod adresem lotniska w Smoleńsku płynie wiele niepokojących zarzutów. Nie sądzę by Putin i jego świta maczała w tym palce przed katastrofą, ale teraz ewidentnie kręcą. Jeśli katastrofa była spowodowana problemami technicznymi ze strony Rosji, zrozumiem, jeśli z winy pilota też. Ale kiego grzyba prowokują tę pełną podejrzeń sytuację. To bardziej szkodzi niż brutalna prawda. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 05-05-2010 | Michał Aleksy Mentrak | Kurs jasnowidzenia |
Dziś pr. 2 TVP o godz. 21.45 w cyklu "Magazyn Ekspresu Reporterów" wyemituje bardzo ciekawy reportaż mojego kolegi, Andrzeja Tomczaka, pt. "Kurs na jasnowidza".
A oto fragmenty scenariusza (na zachętę).
"Andrzej Tomczak - dziennikarz i Artur Ozimkiewicz - operator kamery; zapisujemy się się na dwudniowy kurs dla jasnowidzów. Koszt, to jedyne 300 zł od osoby. Kurs ukończyliśmy i mamy tytuły jasnowidzów pierwszego stopnia.
Moje (Andrzej Tomczak) przebranie w trakcie kursu nie jest przypadkiem. To narzędzie testu. Za kilka miesięcy sprawdzę mistrza. Jego jasnowidzące zdolności. Już w normalnym ubraniu jako dziennikarz udam się do niego na nagranie. Czy mnie wówczas rozpozna? Czy będzie pamiętał nazwisko swojego nowego ucznia Andrzeja Tomczaka?
Podczas przerwy miedzy ćwiczeniami mistrz sprzedaje ampułki z płynem do odpromienniania ludzi, płyty z falami theta , muzykę do synchronizacji półkul mózgowych, krople oczyszczające ziemię i aurę człowieka. Aura to poświata rzekomo otaczająca sylwetkę człowieka. Nauka nie potwierdza jednak jej istnienia. Mistrz twierdzi, że nauczy nas jak ją zobaczyć. Kurs kończy się uroczystym wręczeniem dyplomów.
Po kilku miesiącach już jako dziennikarz udaję się do mistrza na nagranie . Rozmawiamy twarzą w twarz ponad godzinę o jego działalności. Jasnowidz mnie zupełnie nie rozpoznaje. W końcu ksero mojego dyplomu przekazuję mistrzowi i pytam czy zna swojego studenta o nazwisku Tomczak. Zarejestrowany materiał pokazujemy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 05-05-2010 | plodzien | Ruski to mają łeb do interesów |
www.sfora.(*)to-nowy-hit-turystyczny-a19820To oni spowodowali tę katastrofę! I była to decyzja racjonalna, wynikająca z rozeznania rynku. Z zapyziałego turystycznie miejsca, gdzie nawet żarówki nie chciały świecić, stworzą sobie Rosjanie atrakcję porównywalną z Ermitażem a nawet całym Petersburgiem. Już widzę szybki remont i rozbudowę płyty lotniska zdolnej do przyjmowania samolotów lądujących co piętnaście minut. Sieć autostrad z Warszawy, Krakowa, Suwałk, Białej Podlaskiej i Hrubieszowa. Sieć supermarketów i płatnych ławek, na których tysiące ludzi jeść będą przywiezione z Ojczyzny kanapki. Noclegownie. A sklepy z pamiątkami? Nieopodal istnieje złomowisko. Ileż to można odpiłować części skrzydeł i sprzedawać (niby pokątnie) jako oryginały? A dewocjonalia? Matka Boska Bolejąca-Lądująca. Jezus Cierpiący-Katyński rozciągnięty na planie samolotu? Toż to masa forsy do wyciągnięcia. Ech! KGB poznało nasz naród dogłębnie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 04-05-2010 | coreless | Merkelizm |
Ostatnie wydarzenia - chodzi między innymi o przeforsowanie bailoutu dla Grecji - wykazały, że Angela Merkel wśród europejskich przywódców nie ma sobie równych. Jej polityczna pozycja w Niemczech też wygląda na nie do ruszenia. Co takiego ma Merkel, czego nie mają inni? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 04-05-2010 | lotrek | Durnowate Święto Flagi. |
Moim zdaniem durnowate...wprowadzone na podstawie ustawy z 20 lutego 2004, czyli siedem lat temu. Pomysłodawcy tłumaczyli, że w latach Polski Ludowej właśnie w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja. Ot..takie dorabiane ideologii...do dnia wolnego między świętami. Święto to ma budzić patriotyzm w Narodzie....infantylny patriotyzm w amerykańskim stylu. Wczorajsze media prześcigały się w doniesieniach kto zrobił najdłuższą flagę (poznańscy uczniowie stumetrową), jak i gdzie nią wymachiwał. Nie jestem patriotą w prawicowo katolickim wydaniu, dlatego też nie będę rywalizował z "prawdziwymi Polakami" w machaniu chorągiewką. Patriotyzm moim zdaniem to umiłowanie historii, tradycji, ojczystego języka, może nawet tej polskiej codzienności w której żyjemy. Na pewno też w wyborze ojczyzny, w której chce się żyć i mieszkać, pomimo problemów prawdziwych, czy też wydumanych. Flagę oczywiście wieszamy, chociażby w dzisiejsze Święto, lecz robić Święto z tego powodu....durnowate. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 03-05-2010 | kulka_na_mole | Palikot a kandydat Kaczyński. |
Mimo iż poseł Palikot dawno nie pojawiał się w mediach, to pamiętamy jego poprzednie wystąpienia, w których kwestionował zdrowie psychiczne i fizyczne prezydenta L. Kaczyńskiego.
Pomimo obietnic nigdy nie doczekaliśmy się publikacji raportu zdrowia L. Kaczyńskiego.
Zatem kwestia zdrowia prezydenta L. Kaczyńskiego pozostaje na zawsze otwartą.
Zastanawia mnie kwestia zdrowia kandydata na prezydenta - J. Kaczyńskiego. Bywa przecież tak, że ludzie poddani traumie związanej ze śmiercią najbliższych potrzebują miesięcy, a nawet lat, aby odzyskać równowagę psychiczną, prawidłowe widzenie świata, czasem nigdy im się nie udaje dojść do siebie.
Zakładając, że J. Kaczyński już podlega takim samym procesom jak każdy inny człowiek, który stracił najbliższą rodzinę, a do tego ma świadomość ciężkiego stanu zdrowia jego matki, która być może niebawem umrze, zadaję sobie pytanie - na ile, w przypadku wygrania wyborów prezydenckich, będzie zdolny do pełnienia najwyższej funkcji w państwie?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 118 (przedawniony) | | 03-05-2010 | Brzostowski | Katastrofa samolotu a państwo polskie |
Samolot "buchnął" jak mawia moja córeczka, i co? Dziwne rzeczy się dzieją. Mam wrażenie, że społeczeństwo jest okłamywane lub co najmniej jest blokada informacyjna na ten temat, dzieją się też inne rzeczy. 1. Dlaczego wariant zamachu nie był i nie jest szeroko komentowany? 2. Dlaczego nikt (ze znanych dziennikarzy i stacji) nie podejmuje ciekawych wątków tej tragedii, np: a) na początku podano, że 3 osoby przeżyły, potem już nikt nie mówił i nikt nie pytał, a przecież to niezwykle ciekawe, b)po sieci krąży filmik nakręcony rzekomo po tragedii (słychać głosy, strzały), puszczają go telewizje na świecie, w Polsce nie widziałem, tylko Internet jest pełen spiskowych teorii, a na to nasze służby: wiadomosci(*)jskiej_bardzo_czesto,item.htmlprzecież jeśli tam słychać strzały to prokuratura powinna stanąć na głowie aby to zbadać, a oni myślą, że "siłą rzeczy (film - dop.)stał się przedmiotem wyjaśniania przez prokuraturę rosyjską - powiedział pułkownik Krzysztof Parulski". To oznacza że nikt nawet palcem nie kiwnął? c) samolot był wyposażony w system TAWS, takie samoloty nie spadają (to pierwszy przypadek na świecie samolotu z systemem TAWS który się rozbił), d) nikt nie podejmuje wątku o tym, że samolot był remontowany w Rosji kilka miesięcy temu e) nie mówi się o tym, że po tym wypadku Rosjanie naprawili oświetlenei lotniska, które prawdopodobnie było niesprawne f) Pani prof. Staniszkis napisała.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 03-05-2010 | lotrek | Piegrzymka do Pałacu. |
Zakładam ten wątek, gdyż nie daję mi spokoju jedna sprawa. Przez ostatni tydzień, gdy wystawiono w Pałacu Prezydenckim trumny prezydenta Lech Kaczyńskiego i jego żony, ustawiła się bardzo długa kolejka chętnych do przejścia koło trumien i złożenia pokłonu (niektórzy klękali), by w ten sposób uczcić tragiczną śmierć głowy państwa. To rozumiem i nie to stanowi powód mojego zdziwienia. Jednak z tego co oglądałem w telewizji, ludzi stali dniami i całymi nocami, po 10 i więcej godzin...tylko po to, by kilka sekund postać przy trumnach. Żeby to jeszcze warszawiacy, ale ludzie zjeżdżali się z całej Polski i to z całymi rodzinami "koczowali" w tej kolejce. Małe dzieci i starzy ludzie...musiało ich być tysiące. Telewizja tę nieprawdopodobną kolejkę wielokrotnie pokazywała, rozmawiano z tymi ludźmi. Mówili to co się zazwyczaj mówi w takich okolicznościach, że kochali prezydenta, że to był wielki człowiek i takie tam ble, ble. W końcu dziennikarze TV puszczali wypowiedzi, które pasowały do ich koncepcji...ich telewizja, ich prawo. Zastanawia mnie co innego....dlaczego tym ludziom tak stać się chciało. Czy byli aż takimi patriotami, czy tak bardzo przeżywali żałobę, czy tylko to byli zwolennicy tej prezydentury i to deczko sfanatyzowani. Mnie to wyglądało na zwykły fanatyzm, męczyć się godzinami, stojąc w takiej kolejce...na kilka sekund radości, czy czegoś innego. Nie kpię z nikogo ani też z niczego (przynajmniej w tym wątku), ja po prostu tego nie mogą pojąć w żaden logiczny sposób... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 54 (przedawniony) | | 02-05-2010 | lotrek | Umarł król, niech żyje król. |
Ledwo tylko Jarosław Kaczyński ogłosił swoją decyzję o kandydowaniu na prezydenta Rzeczypospolitej, posypały się z PiSu i okolic głosy zachwytu nad tą decyzją, niektóre zahaczające o infantylność i ociekające wazeliną, ale zdaje się takie są standardy w tej partii. A co niektórzy akolici kreują go nawet na "króla" (Stańmy wszyscy przy królu!), jak ten płaczek* Migalski: Cytat:Jeśli w boju ginie król, to kto inny, jeśli nie jego brat powinien dalej nieść sztandar? - tak Marek Migalski podsumował decyzję Jarosława Kaczyńskiego o kandydowaniu na prezydenta. - Stańmy wszyscy przy królu! - apeluje politolog i europoseł PiS. Od dawna już wiemy, że Lech Kaczyński zginął bohaterską śmiercią, ale że w "boju" to absolutna nowość. Wygląda na to, że cała kampania wyborcza prezesa PiSu będzie przebiegać w wojennej atmosferze a jej kandydat Jarek Kaczyński będzie wykorzystywał katastrofę samolotu w Smoleńsku i tragedię wielu ludzi w swojej kampanii wyborczej. Czy tego typu retoryka znajdzie posłuch u wyborców na tyle duży, by mógł na fali współczucia i pseudo bohaterszczyzny wygrać wybory? Mnie śmieszy to wszystko, ale jest też to zwyczajnie obrzydliwe. *Nazwałem Migalskiego płaczkiem, bo nie tak dawno płakał do wszystkich mediów (i gdzie tylko się dało), że na polskich uczelniach nikt nie chce mu dać.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |