Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
11-07-2013romaroCuda na stadionie
Średniowiecze zawitało do nas.

Cytat:
Spośród ponad 60 tys. ludzi, którzy przyszli na niezwykłe 13-godzinne rekolekcje o. Johna Bashobory, wielu zostało uzdrowionych. Wśród nich byli nasi Czytelnicy, którzy brali udział w tym niezwykłym nabożeństwie. Na własne oczy widzieli, jak inwalidzi odrzucali kule, wstawali z wózków. Oni też zostali uzdrowieni.


Ludzie na stadionie lewitowali (ciekawe czy dach stadionu był zamknięty). Dzisiaj, czytając to, dostałem konwulsji... ze śmiechu.

Serwis płatny
www.se.pl/(*)-z-ojcem-bashobora_336196.html

A tutaj film z którego nic nie wynika:
wiadomosci(*)y-uzdrowienia-to,132457,w.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
10-07-2013diogenesPłynność rzeczywistości i beton historii
Uwertura do wykładu Zygmunta Baumana (i nie tylko) jest znana: Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę. Cenię sobie intelektualne wywody Baumana. Mam na składzie jego książkę sprzed lat (Wizje ludzkiego świata), kiedy to Bauman był sztandarowym intelektualistą i propagandystą "komuny". Z nowszych jego prac wystarczą mi tytuły nawiązujące, jeśli się nie mylę, do Heraklita. Rzeczywistość jest płynna, zapamiętana przez społecznoą świadomość przeszłość - niestety nie. Stąd sierp i młot we wspomnianej uwerturze. Zachód zarejestrował dorobek intelektualny Baumana, ale - jak sądzę -z pominięciem jego przeszłości (ten wzorzec recepcji Polaków jest typowy, por. Bolek). Czy Bauman rozgrzeszył się ze swej przeszłości na tyle, by móc publicznie mówić o powrocie do korzeni lewicy? Jakiej lewicy? Z jego biografii?

Kto i po co wystawił Baumana?

PS. Może ktoś pamięta, czy i - ewentualnie - co Wolna Europa mówiła o Zygmuncie Baumanie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
10-07-2013KonowalRęka rękę myje, czyli jak druga ręka myje czwartą.
Nie raz pisano na tym forum jakie to groźne dla Polski skutki niesie finansowanie KK, a co myślicie o finansowaniu w takim stopniu mediów?: "W budżecie państwa bieda, ale "Wyborcza" nie ma powodów do narzekań. Dziesiątki ogłoszeń publicznych, ZERO komercyjnych"
wpolityce.(*)-publicznych-zero-komercyjnych

Nie na darmo ustanowiono trójpodział władzy. Nie na darmo mówiono też, że media to czwarta władza. Chociaż media nie miały formalnie zagwarantowanego miejsca w strukturach państwowych, to jednak pełniły ważną funkcję kontrolującą , co ustawodawcy zauważali i wspierali (wolność słowa, tajemnica dziennikarska itd.) Mi się wydaje, że nawet przy najbardziej uczciwym podejściu zależność jest oczywista i groźna, a sądząc po zbieżnych działaniach medialnych i rządowych obiektywizm nie stanowi tam głównego kryterium przy pisaniu artykułów.

Jest to też świetny środek nacisku na zakres publikowanych treści: "Wiadomo też, że po ujawnieniu zegarkowej afery ministra Sławomira Nowaka (według dość powszechnej opinii była to zemsta środowiska biznesu wschodnio-postkomunistycznego za wcześniejszy atak rządu i "Wyborczej" na byłego prezydenta) "Wprost" straciło dużą część reklam ze spółek skarbu państwa i ministerstw. W najnowszym numerze nie ma już żadnej! A wcześniej tytuł czerpał z nich bardzo, bardzo obficie!"
wpolityce.(*)wydawcy-wprost-i-do-rzeczy-t..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
09-07-2013romaroAle się pozmieniało
"Kiedy przybyli misjonarze, Afrykanie mieli ziemię, a przybysze Biblię. Uczyli nas, że podczas modlitwy powinniśmy mieć oczy zamknięte. Kiedy je otworzyliśmy, misjonarze mieli ziemię, a my Biblię."
- Jomo Kenyatta prezydent Kenii 1964r

Historia się lubi powtarzać. Kto by pomyślał, że kilkadziesiąt lat później to samo spotka nasz kraj. Jakby rodzimych "misjonarzy" było mało, to sprowadza się jeszcze tych z Afryki.
Ale się pozmieniało.

Ksiądz Ba$zobora w Afryce mieszka,
Dobrą ma fuchę ten nasz koleżka.
A gdy w Ugandzie kończy się praca,
Jedzie do Polski - konto wzbogacać.
Nie w Szwecji, Niemczech ale w Bolandzie
płacących głupców z łatwością znajdzie.
A jak zawładnąć polską publiką?:
mszą po angielsku i egzotyką.
Modli się pilnie przez całe ranki
Za cztery dychy strzyże baranki.
Ten egzorcysta i uzdrowiciel
To Jasienicy nowy zbawiciel.
Hoser powiada: "Pójdź na stadiony,
Daj nam nadzieję - weź te miliony."
Fiskus go ściga: "Czarny łobuzie!"
A Ba$zobora nadyma buzię.
Podziel się kasą! - Rydzyk się wścieka
A on na drzewo chyłkiem ucieka.
"Redemptorysto, nie podnoś larum
Nam wszystkim starczy mochero-szmalu"
Lecz Pan Bóg kocha swojego synka,
Dobry naciągacz z tego Murzynka.
Zanim mu dacie wasze złotówki
Nalejcie olej w te puste główki
Tracicie renty i oszczędności...
oraz swój rozum... z resztką godności.

(Nie jestem autorem tej wersji, ani oryginalnej)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
08-07-2013MałyskaCuda na stadionie
Kuria Warszawsko - Praska organizuje spotkanie z o. Johnem Bashoborą, kontrowersyjnym księdzem z Ugandy, którego zaprosił ordynariusz abp Henryk Hoser. Na imprezę pod nazwą "Jezus na stadionie" sprzedano 57 tysięcy biletów (po 40 zł, dla dzieci 20 zł). Odbędzie się 6 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Ten afrykański duchowny specjalizuje się w uzdrawianiu, ale nie tylko.
" Bashobora twierdzi, że potrafi wskrzeszać ludzi. Na katolickich forach można znaleźć "świadectwa o. Johna Bashobora ze wskrzeszenia zmarłego człowieka". Ponoć miało ich być kilkadziesiąt".wyborcza.p(*)marlych_i_uzdrawia_z_HIV_.html
Przed rokiem w małopolskich Zembrzycach miał uleczyć chorego z raka prostaty. Potwierdza to "cudownie uleczony", a pokazuje film na "You Tube". www.youtube.com/watch?v=kREWWy6oudY (30 minuta filmu)
Zaraz po tym sprytny uzdrowiciel wysyła uleczonego do... lekarza! Zaznacza jednak, że tylko po to, by potwierdził uzdrowienie. Wszak Bóg po to stworzył lekarzy!
O cudach Bashobory już w Polsce pisano. Sparaliżowani mieli wstawać z wózków, bezpłodne kobiety zachodziły w ciążę, alkoholicy przestawali pić. To jednak mały pikuś. Wskrzeszanie zmarłych to dopiero cud! Nawet Jezus nie miał takich osiągnięć, podobno wskrzesił tylko 3 osoby (Łazarza, córkę Jaira i syna wdowy z Nain). Bashobora ożywił 40, a jego biskup potwierdza 27 przypadków!
Kościół walczy z uzdrawiaczami odwołującymi się do własnych mocy. Przypadek..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
08-07-2013dajmonionCzy w Polsce w latach 1949-1956 był totalitaryzm?
Wg. podręcznika akademickiego "Współczesne społeczeństwo polskie" (red. Anna Giza, Małgorzata Sikorska) odpowiedź na powyższe pytanie jest negatywna:"Jeśli spojrzeć na problem z naukowego punktu widzenia, to odpowiedź wydaje się dosyć łatwa (...) w Polsce nie doszło do stworzenia sytemu totalitarnego..." W uzasadnieniu podaje się tylko dwa argumenty: Zachowana własność prywatna w rolnictwie, niezależność utrzymał też Kościół Katolicki. PRL należy podobno traktować jako reżim co najwyżej autorytarny. Tymczasem w niemieckiej Wikipedii Polska w latach 49-56 jest podawana jak przykład państwa totalitarnego: de.wikiped(*)spiele_totalit.C3.A4rer_Regime
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
07-07-2013romaroPisowski kompleks
Do napisania tego wątku zainspirował mnie ostatni temat na forum zatytułowany "Jak sprawdzić, czy jest się mądrym czy głupim?" Nie wiem czy autor wątku zamierzał się dowiedzieć od racjonalistów w jakim stanie jest jego intelekt, bo w swych wypowiedziach dawał do zrozumienia (nieudolnie zresztą), że nie jest z tym aż tak źle. Powiem nawet więcej, autor w gruncie rzeczy ma dość wysokie mniemanie o sobie i bardzo dobrze, jak nas nie chwalą, zawsze można samemu się pochwalić.
Od dłuższego czasu na różnych forach czytam w podobnym tonie - Jestem dobrze wykształconym, młodym, ple, ple, ple - głosuję na PIS. Nigdy bym nie pomyślał, że i na tym forum znajdzie się ktoś kto w ten prymitywny sposób będzie robił agitkę PISowi, a może jest to po prostu PISowski kompleks?

"Jak sprawdzić, czy jest się mądrym czy głupim?"
Trzeba czekać.
Czas po wyborach zwykle to weryfikuje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
05-07-2013ratusGdzie są mężczyźni?
Międzyzdroje. Pełnia sezonu. Wzdłuż promenady i w całym kurorcie dziesiątki miejsc pracy sezonowej, dla młodych ludzi. Grile, stoiska z badziewiem, jarmarczne strzelnice. Sprzedaż obnośna (kwiaty, baloniki, ulotki). Stoiska z drobnym rękodziełem, biżuterią. Lodziarnie. Kawiarnie, restauracje, sklepy spożywcze (czynne od 6-tej rano, aż do ostatniego klienta).

Kto pracuje? Dziewczyny. Na moje oszacowanie - 95% wakacyjnej, sezonowej pracy, to praca kobiet.

Gdzie są młodzi mężczyźni? Nie potrzebują zarobku? Wstydzą się? Mają lepsze miejsca pracy, bardziej odpowiednie dla mężczyzn?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
04-07-2013UnulfoDlaczego nie slamsy?
Slamsy są dobrym przykładem samoorganizującej się przestrzeni mieszkalnej, na której osoby o bardzo niskiej pozycji socjoekonomicznej są w stanie zaspokajać w optymalny (w ich sytuacji życiowej) sposób podstawowe potrzeby, takie jak posiadanie dachu nad głową i posiadanie siedliska, chroniącego przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.
Mimo tych niewątpliwych zalet, nieracjonalna niechęć do slamsów, zwłaszcza w kulturze zachodniej, skazuje osoby bezdomne, biedne, niepełnosprawne, chore i w inny sposób nieprzystosowane na utratę podstawowych praw, takich jak prawo do mieszkania czy swobodnego poruszania się. Wszystko to w formalnej zgodzie z prawem i przy narastającej obojętności społeczeństw na los najuboższych.
Skąd taka niechęć, a nawet agresja w stosunku do slamsów w kulturze Zachodu?
Czy wobec postępującej pauperyzacji zachodnich społeczeństw nie powinniśmy zmienić swojego nastawienia do slamsów na bardziej pozytywne?
Dlaczego bezdomni, których nie stać na opłacenie pobytu w schronisku, mają mieszkać w lesie?

www.polski(*)-schroniska-Nie-placil-skladek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
04-07-2013dtemKonkurs wiedzy przyrodniczej i... religijnej
Będąc na zakończeniu roku szkolnego w jednej z łódzkich szkół dowiedziałem się o istnieniu konkursu wiedzy przyrodniczej i religijnej (swoiste dwa w jednym). Dzieci, które w nim startowały były nagradzane na akademii z okazji zakończenia roku szkolnego. Nie jestem pewny, kto jest organizatorem tego konkursu, jaki jest jego status (może ktoś z Łodzi o nim słyszał?), ale wiem, że informacja o jego istnieniu wprowadziła mnie w zdumienie. Co religia ma wspólnego z wiedzą przyrodniczą? Mogę się tylko domyślać. Czy nie chodzi czasami o przygotowaniu dziecięcych umysłów do kreacjonistycznych "teorii"? Ktoś powie, że wiedza przyrodnicza jest odporna na religijne indoktrynacje. Rozczaruję go, znam wielu ludzi o przyrodniczym wykształceniu (ze stopniami naukowymi), także młodych, dla których ten rodzaj wiedzy nie pozostaje w żadnej sprzeczności z ich głęboką wiarą w chrześcijańskiego boga. Też na początku byłem zdumiony tym połączeniem. Teraz zaczynam powoli rozumieć, skąd się to bierze
To wszystko w publicznej, dobrej szkole
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)