 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 25-08-2019 | Arminius | Hejt sterowany? |
Sygnalizowałem już onegdaj problem swoistej "putinizacji" życia politycznego w Polsce. Oto jej kolejny, niemalże wzorcowy, przykład. "Onet opisał przedwczoraj kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak nawiązał z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra. W reakcji na nasz materiał Łukasz Piebiak po południu złożył rezygnację z funkcji wiceministra sprawiedliwości." Rosja i Izrael słyną z posiadania rozbudowanych struktur mających na celu szkalowanie przeciwnika Internecie. Na ich tle epizod polski wypada raczej skromnie. Tym niemniej jednak trend jest dokładnie ten sam, na razie pozostaje różnica skali. Ciekawi mnie jakie będą skutki dalszego upowszechniania się "hejterskich" postaw jak wyżej tak w życiu szarych ludzi jak i w polityce wielkiej. Pytanie jest tym bardziej frapujące, jeżeli weźmie się pod uwagę nieograniczone możliwości jakie w tym względzie już wkrótce zacznie dostarczać technologia, jak chociażby osławiony "deepfake" - czyli "technika obróbki obrazu, polegająca na łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji". wiadomosci(*)emilii-o-jej-dzialaniu/8b2ybjs | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 23-08-2019 | The Bear Jew | Brunon Kwiecień jak Winston Smith |
Zdaje się, że nikt nie poruszył jeszcze na Forum tematu śmierci Brunona Kwietnia. Dla mnie, jego przypadek jest podobny do tego, opisanego w książce "Rok 1984" George'a Orwell'a. Do Winstona Smith'a. Pojawią się pewnie tacy, co stwierdza, że takie porównanie jest nie na miejscu. Przypomnę jednak, że Winston obiecywał zabijać (nawet dzieci) w imię Sprawy. Obaj chcieli walczyć z systemem (status quo), obaj dali się zwabić, w końcu obaj dali się złapać. Co prawda, Winston dał się złamać, a Brunon - no własnie...
Dla mnie wysadzanie sejmu jest bez sensu, a takie zamiary można wiązać tylko z jakąś bezrozumną desperacją, stanem psychozy. Krótko - nie pochwalam. Przykład Kwietnia pokazuje, że w demokratycznym państwie prawa nie jest możliwa zmiana status quo. Służby bezpieczeństwa mają swoje sposoby - podstawiają ludzi, prowokują etc. Zagrożenie terrorystyczne w Europie sprawia tylko, że służby rosną w siłę. Jeżeli spojrzymy na ataki terrorystyczne ostatnimi laty, to zobaczymy, że dokonują ich zazwyczaj odizolowane jednostki, bo wszelkie zorganizowane grupy zaraz zostałyby wytropione i spacyfikowane.
Nie chcę oceniać, czy to źle, czy dobrze. To tylko jakiś wyrywek rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Tym niemniej, owa paralela jest - moim zdaniem - tak oczywista, że dziwię się, iż jeszcze nikt o niej nie wspomniał.
Kolejna, zagadkowa śmierć w murach więziennych... (jak się okazało, nastąpiła po niej kolejna, choć dla mnie nie tak ciekawa). Samobójstwo? Być może. Szantaż i.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 22-08-2019 | Dragan Dargomier | Jeszcze Trójmiasto? |
Sopot jest najmniejszym powierzchniowo i najmniej ludnym spośród trzech miast tworzących tzw. Trójmiasto, obejmujące - jak powszechnie wiadomo - ponadto Gdańsk i Gdynię. Dla porównania (za: Wikipedią): Gdynia - 135 km kw., 246 tys. mieszkańców, Gdańsk - 261 km kw., 467 tys. mieszkańców, Sopot - zaledwie 17 km kw., 36 tys. mieszkańców. Jaki jest sens mówienia o Trójmieście w obecnym kształcie, skoro Sopot jest na tyle mały, że mógłby zostać wcielony do Gdyni lub Gdańska? Może zamiast Sopotu na włączenie do Trójmiasta bardziej zasługuje większa i ludniejsza pobliska Rumia (30 km kw., 49 tys. mieszkańców)? pl.wikiped(*)C3łjmiasto#Ludność | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 21-08-2019 | Arminius | Szminkowanie szmelcu za ciężkie pieniądze |
Rząd przeznaczy 1.75 mld złotych na modernizację kilkuset czołgów T-72. Modernizacja zostanie dokonana w zakładach Bumar Łabędy. Z czołgiem jak wyżej miałem okazję się zapoznać kilkadziesiąt lat temu, gdy byłem po studiach w SPR. Wtedy był to sprzęt nienajgorszy, chociaż pancerniacy na poligonie podkreślali, iż w porównaniu z niemieckim leopardem, wyraźnie przegrywa. Obecnie jest to kwalifikowany szmelc. I wydawanie na jego "moderniizację" tak dużej kwoty pieniędzy jest skandalem. To pieniądze wyrzucone w błoto - z punktu widzenia militarnego. A przecież broń produkuje się i modernizuje nie tylko po to, żeby dać miejsce pracy. Przede wszystkim po to, żeby dać nowoczesny oręż do ręki żołnierzowi. W przypadku konfliktu T - 72 zostaną rozstrzelane przez różnoraki rosyjski sprzęt - tak jak zostały one rozstrzelane w Iraku ( zresztą wiekszośc z nich było wyprodukowanych w Polsce) przez różnoraki sprzęt amerykański. I żadne modernizacje nic tutaj już nie pomogą "1,75 mld zł będzie przez 6 lat kosztować modernizacja czołgów T-72 w Zakładach Mechanicznych Bumar Łabędy w Gliwicach. Umowę w tej sprawie podpisał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki." www.money.(*)abedach-6405263537420417a.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 21-08-2019 | MaxGolonko3 | Strategia wyborcza 2019 mająca przynieść wielkie zwycięstwo |
PIS i jego przystawki rozdały już wszystkie pieniądze więc będzie teraz straszył dość teoretycznymi "niebezpieczeństwami" przed którym nas obroni. Przed imigrantami ekonomicznymi podtypu klimatycznego z Afryki (których zresztą należy odsyłać z powrotem ale Zandberg niemądrze zasugerował coś innego w TVP w 2015 szkodząc Razem straszliwie). Przed partiami opozycyjnymi, które mają być pod ogromnym wpływem ekstremalnych działaczy LGTB, pragnących w szkołach wprowadzić program edukacyjny skłaniający dzieci do zainteresowania się homoseksualizmem. --- Miałem w liceum przedmiot "Przystosowanie do życia w rodzinie" i nie padło tam nigdy ani jedno słowo o homoseksualizmie. Skoro unijna poprawność polityczna zabrania mówić coś złego - choćby prawdziwego - np. o częstszych nowotworach dolnej części układu pokarmowego u męskich homoseksualistów - to trzeba mówić nieomal entuzjastycznie czyli nierzetelnie. Niestety jest to poważny straszak (ludzie boją się o dzieci i wolą dmuchać na zimne) więc warto by partie opozycyjne dementowały zainteresowanie seks-edukującymi programami omawiającymi homoseksualizm (z wyjątkiem ostatnich klas szkół średnich gdy pełnoletni uczniowie są już ukształtowani erotycznie czyli nie podatni na kształtowanie orientacji - co wcześniej jest możliwe według aktualnych ustaleń nauki). p.s. Nie wierzę w boga. wiadomosci(*)dzieci-gowin.html#s=BoxOpCzol7  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 20-08-2019 | okragly | chcę takiej przemocy |
rodak prześmiewczo pisze dzisiaj w GW: "Uciekinier" to opowieść (1933r) o społeczeństwie (Skandynawia), w którym relacjami międzyludzkimi rządzi przemoc - fizyczna, werbalna i emocjonalna. To za jej pomocą ustala się hierarchie i rozwiązuje problemy. System przekonań wyznawanych przez mieszkańców zawiera się w dziesięciu zasadach:
1. Nie sądź, że jesteś kimś. 2. Nie sądź, że nam dorównujesz. 3. Nie sądź, że jesteś mądrzejszy od nas. 4. Nie wyobrażaj sobie, że jesteś lepszy od nas. 5. Nie sądź, że wiesz więcej niż my. 6. Nie sądź, że jesteś kimś więcej niż my. 7. Nie sądź, że się do czegoś nadajesz. 8. Nie wolno ci się z nas śmiać. 9. Nie sądź, że komuś na tobie zależy. 10. Nie sądź, że możesz nas czegoś nauczyć.
W dalszej części książki pojawia się jeszcze jeden punkt:
11. Myślisz, że nic o tobie nie wiemy?
wg okrągłego to cechy życia stadnego, z raju. Chcę takiej przemocy.
Jeśli miałbym jednym słowem określić czego nie lubie w nas, jest to INDYWIDUALIZM, to z niego same problemy.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 16-08-2019 | dajmonion | O skrajnościach aborcyjnych |
Podejmuję ten wątek jeszcze raz jako, że ciągnąca się pomiędzy dwiema osobami dyskusja może być ciężko strawna dla reszty. Możliwość dzielenia wypowiedzi jest wygodna dla dyskutantów, ale już niekoniecznie dla czytających. Zacznę może od tego, że powinien istnieć logiczny związek pomiędzy cechą, a uprawnieniem. Na przykład gdy rozwinąłeś cechę w postaci wiedzy, to otrzymujesz uprawienie w postaci: bycia lekarzem, nauczycielem itd. Tymczasem pomiędzy uprawieniem do życia, a cechą w postaci świadomości, czy posiadania układu czy to nerwowego, czy to krwionośnego czy jakiegoś innego nie istnieje żaden logiczny związek. Zdanie: Masz prawo żyć, bo masz świadomość jest pozbawione sensu. Rośliny mają wszak prawo żyć mimo braku świadomości. Prawo do życia jest bowiem przyznawane a priori. Nie dostaje się uprawnień do życia, ani się na nie nie zasługuje ani się do tego uprawnienia nie dorasta. Innymi słowy: Każda istota ma prawo żyć, chyba, że istnieją ważne powody, aby to zmienić. Jak na przykład konieczność ścięcia drzewa by wybudować dom. Tym ważnym powodem nie jest na pewno tak zwane 'życzenie', by nawiązać do popularnego określenia aborcji na życzenie. Jeśli wolno zniszczyć istotę żywą nie posiadającą świadomości 'na życzenie', to to samo wolno zrobić z roślinami. Ktoś kto ceni sobie kwiatki mógłby powiedzieć: Wolno niszczyć roślinkę na życzenie zanim się pojawia pąki. Taka postawa daje ludziom uprawnienie do zamienienia kuli ziemskiej w kloakę. Co właściwie już ma miejsce. Czasami.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 13-08-2019 | Arminius | O nierasistowskiej doktrynie endecji |
W 1939 r., filozof, profesor Wincenty Lutosławski, przyjaciel i doradca najbliższy Romana Dmowskiego do spraw ideologicznych, wydał broszurę pt "Posłannictwo narodu polskiego" - w którym, między innymi, znalazł się następujący passus:
"Do polskiego narodu należą spolszczeni Niemcy, Tatarzy, Ormaine, Cyganie, Żydzi, jeżeli żyją dla wspólnego ideału Polski....Murzyn lub Czerwonoskóry może zostać prawdziwym Polakiem jeśli przejmie duchow edziedzictwo narodu poslkiego, zawarte w jego literaturze, sztuce, polityce, obyczajach i jeżeli ma niezłomną wolę przyczyniania się do rozwoju bytu narodowego Polaków".
Przypominam ten pogląd - ponieważ ciagle nagminnym procederem, uprawnianym także przez niedokształconych (lub motywowanych ideologicznie) historyków, jest beztroskie przypisywanie polskiemu ruchowi narodowemu (endecji) rasizmu - jako jego immanentnej cechy, upodabniającej go do niemieckiego nazizmu. Nic bardziej błędnego. Oczywiście ,na poziomie praktyki, ów rasizm pojawiał się dosyć często - ale doktrynalnie nie można o nim mówić. Zresztą czołowi narodowcy swym pochodzeniem potwierdzali - w jakiejś mierze - zasadność tego poglądu, bo roiło się wśród nich od osób pochodzenia żydowskiego i niemieckiego. Dla polskich narodowców rasa miała drugorzedne znaczenie, o ile wogóle jakiekolwiek. Liczył się "duch". Dla większości z nich ów "duch" żydowski był nieompatybilny z istotą ducha polskiego i jako taki szkodliwy dla sprawy polskiej. Stąd u endeków niechęć czy wrogość do Żydów. Ale.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 12-08-2019 | Arminius | Wyrok doskonały - czyli morderstwo bez trupa |
Źle się dziej w państwie polskim. Niedawno media doniosły jak niżej: "Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał byłego policjanta Marka G., oskarżonego o zabójstwo swojej żony, na 25 lat więzienia. Tym samym zmienił wyrok sądu pierwszej instancji. Proces był poszlakowy. Nigdy nie udało się odnaleźć ciała kobiety. Jej mąż utrzymywał, że Anna G. zaginęła. Wyrok jest prawomocny. Anna G. zniknęła w lipcu 2012 roku. Po dwóch dniach jej mąż, policjant z Sosnowca, Marek G. zgłosił zaginięcie kobiety. Do aresztu trafił dopiero niemal trzy lata później. Następnie mężczyzna został oskarżony o zamordowanie swojej żony. Proces był poszlakowy. Nie było ani świadków, ani ciała kobiety.Sąd Apelacyjny skazał G. na 25 lat więzienia, czyli dokładnie taki wymiar kary o jaki wnioskował oskarżyciel publiczny i oskarżyciele posiłkowi. - W tej sprawie nie ma żadnych wątpliwości, że oskarżony dopuścił się zabójstwa swojej żony z zamiarem bezpośrednim – powiedziała sędzia Karina Maksym. Jak dodała, G. zaplanował zabicie żony, która stała na jego drodze do zbudowania nowego związku z kochanką. Sąd podkreślał, że oskarżony zdawał sobie sprawę, że w przypadku rozwodu sąd orzekłby jego winę, miałby też ograniczone kontakty z dzieckiem. ( www.tvn24.pl)" Jak można orzec że oskarżony dopuścił się zabójstwa, skoro nie ma ciała ofiary??? Jak nie ma ciała, to nadal nie wiadomo czy było zabójstwo i czy ów oskarżony się jego dopuścił. Istnieją co do tego wątpliwości - a te zawsze w myśl zasady in dubio pro.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 118 (przedawniony) | | 12-08-2019 | Gorilla | Powstanie Warszawskie - czy było racjonalne? |
Dziś, przed kilkoma minutami kolejna rocznica wybuchu Powstania. Mój Ojciec, Powstaniec, który jako 14latek zastrzelił 4 wrogów, gdy jeszcze żył rozwiał mi wszelkie wątpliwości o sens Powstania jednym racjonalnym argumentem. Ciekawe, czy i tut. Dyskutanci ten argument znają | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |