 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 24-10-2010 | ssplayer | "Niewdzięczny Ksiądz" - Wasze Komentarze |
Witam Natrafiłem dziś na ten oto fragment programu "Celownik": www.youtub(*)?v=nxjhg-VXfaY&feature=related(8minut) Co sądzicie o takim zachowaniu księdza i parafian? Mojego zdania nie przedstawię - zbyt wiele niewłaściwych słów ciśnie mi się na usta, a żadne nie wydaje się dostatecznie silne w określeniu tego typu człowieka. Pozdrawiam ssplayer | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 24-10-2010 | Andro | Świadectwo "wiary" w neutralność światopoglądową RP |
Ostatnio, będąc u mego ojca w odwiedzinach, usłyszałem dość ciekawą opowieść. Może słowo "opowieść" nie jest dobrym określeniem - to było świadectwo. Było to świadectwo bezpodstawnej, jak się okazało wiary, w bezstronność światopoglądową Państwa polskiego. Rzecz odbyła się parę lat temu, kiedy jeszcze nikomu nie chodziło po głowie zdejmowanie krzyży w szkołach publicznych z jednej strony, a stawianie krzyży przed pałacem prezydenckim, z drugiej. Były to czasy gdy panowało status quo polegające na tym, że zdobyte dla krzyży przyczółki pozostają, a ekspansja nowych krzyży "zbyt bardzo" nie następuje. Może dlatego, że co miało już zostać okrzyżowane - okrzyżowanym zostało. Ojcu memu przyszło załatwić sprawę w gminie. Gmina znajduje się na wschodnich rubieżach naszego kraju, gdzie władza kościelna za punkt honoru stawia sobie katolickości tych ziem, poprzez epatowanie na każdym kroku wizerunkami symboli katolickich w pomieszaniu z symbolami państwowymi. Tyczy się to oczywiście również urzędów. Jeśli w tym rejonie nie chce się człowiek narazić władzy kościelnej lub świeckiej musi być Polakiem - Katolikiem. Jest to rejon, gdzie, żeby kupić np. "Fakty i Mity" trzeba podróżować do miasta wojewódzkiego, bo w miastach i wsiach, w gminach i powiatach nie ma odważnego kioskarza, który chciałby tego szmatławca kolportować. W takich właśnie warunkach obywatel będący zadeklarowanym agnostykiem załatwiał sprawy z wójtem będącym Prawdziwym Polakiem. Oczywiście Prawdziwy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 24-10-2010 | zachaj | Czy demokracja jest zagrożona ? |
Ostatnio cały czas słyszymy , że demokracja jest zagrożona. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest i czy w ogóle jest ?
Moim zdaniem , nie. Nasz Dziennik pisze co chce , płaci grzywny ale i tak robi to co uważa , Gazeta Wyborcza oczywiście faworyzuje PO , trochę może naciąga rzeczywistość , jednak nikt nie może zabronić czy ocenzurować ich. Innym gazetom też zdarzają się różne większe , mniejsze wpadki , Tvn24 ostatnio się nie popisał ale czy to od razu zamach stanu ? Jedne media są za rządem , inne za PiS-em , jest pewna równowaga. Mamy opozycję parlamentarną , która zakłada komisje lub różnego rodzaju zgrupowania , krytykują kogo chcą i na każdy wybrany przez siebie temat. Nikt im niczego nie zabrania. Nawet w tej chwili kiedy to piszę prezes Kaczyński oskarża rząd o przypalanie petami biednych modlących się staruszek. Według mnie demokracja byłaby zagrożona kiedy decydenci zabraniali , kneblowaliby opozycję , nie pozawalali im dojść do głosu. Jeżeli mogą robić i mówić co chcą to jakim cudem demokracja jest zagrożona ? Nie wiem , może coś mi umyka. Może chodzi o tego szaleńca w Łodzi ? Przecież to co się stało , to nic dziwnego , ostatnio szaleństwo jest w modzie , jest przyzwolenie na radykalne manifestacje , na dantejskie sceny pod Pałacem. To była kwestia czasu , pamiętamy granat , który się pojawił , pamiętamy fekalia na tablicy , pamiętamy pochodnie , to wszystko musiało się tak skończyć. Miejmy nadzieję , że to jest właśnie koniec.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 24-10-2010 | Jędras | Jak zszyć polskie pęknięcie |
Od dwudziestu lat metodą in vitro zajmowali się lekarze i nikomu to nie przeszkadzało. Nikt się nie skarżył, nie działo się nic niepokojącego. I oto w dobrze funkcjonującą praktykę postanowił się wtrącić polski niezawodny Sejm, prawdopodobnie z nudów albo z niechęci do zajmowania sie sprawami o wiele trudniejszymi. Oglądam debatę nad regulacjami, którym należałoby poddać stosowanie tej metody, a nawet słucham propozycji, by jej zakazać pod groźbą kary więzienia.
Panie i panowie - nie powstrzymacie zmian. Albo in vitro będzie legalne, albo dokonywane pokątnie, albo dostępne za granicą. Być może wkrótce w berlińskiej aptece (50 km od naszej granicy) każdy kupi sobie zestaw do samodzielnego łączenia gamet pod nazwą Mały Prokreator, 45 euro w promocji. Jestem pewien, że i słynne klonowanie człowieka gdzieś tam, w tajemnicy przed opinią publiczną, zostało już dokonane w jakiejś piwnicy. Na to nie ma rady. Bomba atomowa też nie powinna była powstać. Człowiek coraz więcej wie, także o sobie, i trudno oczekiwać, że wyrzeknie się pokusy manipulowania swoim genomem. Żeby się poprawić czy naprawić. Myślę zresztą, że Natura sama dała nam, na pewnym etapie rozwoju inteligencji, takie narzędzia do ręki. Byśmy się nimi posługiwali.
A tak na marginesie, problem pojawia się nawet na poziomie semantycznym. Ludzie zapominają, że słowa wymagają definicji, a te definicje są zależne od tego czy opowiadamy się po stronie zbożników czy bezbożników. Zarodek ludzki nie jest dzieckiem, panie Gowin. Według.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 130 (przedawniony) | | 22-10-2010 | Uparciuszka | Sensowna akcja |
www.dlug.koliber.org/#podpiszPonieważ otaczają nas i przeważają bezsensowne, albo idiotyczne inicjatywy społeczne, z przyjemnością zwróciłam uwagę na porażającą w swojej oczywistości akcję. Zachęcam czytelników do poparcia, mimo że nic to nie da z wiadomych względów. Mamy przecież wybitnych własną interesownością przedstawicieli narodu w Sejmie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 22-10-2010 | Almentyna | Akcyjność: Karina. Ostaeczne rozwiązanie... |
Rodzice Kariny, która przez 6 dni błąkała się w lesie, mogą stracić prawa rodzicielskie i wszystkie dzieci. Jest ich dziesięcioro. Kiedy nasz służby społeczne zaczną liczyć straty i korzyści własnych zachowań? Teraz lubią wykazywać energię w świetle jupiterów, a owe "światła" przykrywać sprawy istotne politycznie i społecznie różnymi akcjami, bo... no bo co? Może sądzą, że ludzie wolą silne emocje od prawdy o otaczającym je świecie? Ostateczne rozwiązanie kwestii rodziny Kariny | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 54 (przedawniony) | | 21-10-2010 | Sylwek | Kto sieje wiatr, ten burzę zbiera. |
Stało się. Podjudzany skrajnie nienawistnym językiem i niemieszcząca się w głowie niegodziwością ferment społeczny wybuchł mordem.
Zaczyna się prawdziwie "nowa" jakość w "polityce"? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 21-10-2010 | Damian Jozefczyk | Palenie ksiazek (Biblia, Koran) |
Witam
Nie wiem, czy to jest wlasciwy dzial, no ale sprobujmy. Glosno bylo o podarciu i spaleniu Biblii na koncercie Behemoth'a. Mieszkam w UK i jakis czas temu czytalem o mezczyznie, ktory zostal skazany za filmik na YouTub'ie na ktorym pali Koran. W USA nie ma chyba takich problemow (pastor mogl spalic Koran bez konsekwencji prawnych), tam mozna spalic kazda ksiazke tak?
Zastanawiam sie tylko jak dalece posunieta jest ta obrona uczuc religijnych. Przeciez obojetnie, czy jest to Biblia, Koran, czy "Maly Ksiaze" to ja zaplacilem za ten egzemplarz i moge zrobic z nim co chce - jest moj, prawda? Chociaz "Malego Ksiecia" bym nie spalil! Ale nie moge zabronic palenia go innym. Gdyby ktos nie chcial aby palic Biblie/Koran to nie powinien go sprzedawac. Czy moge w ogole w jakis sposob pozbyc sie takiej "swietej ksiegi" - oddac na makulature, zakopac, zjesc?
Czy gdybym sam przepisal Biblie/Koran, oprawil i spalil, czy to nadal jest obraza uczuc religijnych? A gdybym spalil tylko fragment lub jeden cytat? A co gdybym spalil tylko kartke z napisem Bibli/Koran? Gdzie konczy sie obraza uczuc religinych, a zaczyna robienie porzadkow? Wie ktos moze jak sprawa ma sie w UK?
Pozdrawiam Damian Jozefczyk | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 21-10-2010 | Andrzej Bogusławski | Wybitny katolicki intelektualista rzekł: |
. @@@
Tę logikę już w Polsce przerabiano. Ale wtedy to były patologie ideologów systemu, a dziś jest to szczere przekonanie.
Kto on? Kto?
@@@ .
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |