Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
14-04-2011stanikNowa inicjatywa w sprawie pomnika.

Za panowania króla Kraka w Krakowie żył polski bohater pozytywny. Wsławił się pokonaniem groźnej przybyłej ze wschodu bestii. Lekceważąc istniejące procedury smoka na pojedynek nie wyzywał, lecz go podstępem przy użyciu techniki zgładził. Dał chłop radę tam gdzie zawiodło tak wielu. Nagrody należnej przewidzianej zwyczajem nie otrzymał, gdyż córka króla utopiła się z pobudek patriotycznych. Dratewka nie dostał też połowy królestwa, bo wyszło na jaw jego plebejskie pochodzenie.

Tak to od wieków pozostaje Bohater bez nagrody. Wybudujmy mu pomnik na Wawelu tam bowiem ratując ojczyznę czynów swych wielkich dokonał. Niech chwała Szewca Dratewki przetrwa teraz i na wieki!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 72 (przedawniony)
12-04-2011kulka_na_moleFacebook kocha cię dożywotnio
Swego czasu założyłem konto na facebook.com, aby moja córka czerpała z tego korzyści grając w fejsbukową grę "Pet Society".

Gdy córka straciła zainteresowanie grą postanowiłem usunąć moje konto z "fejsbuczka".
Okazało się, że pośród opcji użytkownika nie ma opcji usunięcia konta. Na szczęście istnieje google, który poradził mi, jak mogę wystąpić do "fejsbuczka" z wnioskiem usunięcie mojego konta.

Okazuje się jednak, że usunięcie konta nie powoduje usunięcia danych, które się umieściło będąc użytkownikiem.

Tak więc, drogi (ex)użytkowniku facebook.com, miej w pamięci, że aczkolwiek przestałeś nas kochać, to my już zawsze kochać Ciebie będziemy.

Właściciele portalu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
12-04-2011Christopher CJ JozwiakDość Kaczora Donalda
Też już macie dość tej sztucznej, ogólnonarodowej żałoby ?

link1: wiadomosci(*)ldzie__znicze_pod_urzedem.html

Myślicie, że to podpada pod 'obrazę uczuć religijnych' żałobników ?

Protest przeciwko wszczęciu śledztwa o 'krzyż z puszek Lecha' sam został zgłoszony jako 'obraza uczuć' ...

link2: eostroleka(*)re-zdjecia-wideo,art23857.html

Polecam obejrzeć CAŁOŚĆ,
Pozdrawiam

edit: PS> Oczywiście weekendowe zajścia pod ambasadą/pałacem uznaje się za godny patriotyzm - jaka tam 'obraza uczuć' ...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
10-04-2011konserwatysta2Analizując demokrację od strony finansowej
Ponoć nie wymyślono nic lepszego od demokracji, ale jak patrzę na to co się dzieje, to nie wygląda to zbyt optymistycznie.
W większości przypadków demokracja działa wg mniej więcej takiego schematu:

1. Ponieważ siła poparcia wyborców zależy od atrakcyjności oferty wyborczej, więc wygrywa partia z najkorzystniejszą ofertą wg oceny wyborców, co wiąże się z kosztami. Wszystko przecież kosztuje.

2. Władza nawet szczerze chce spełnić swoje obietnice, ale na ogół nie jest w stanie, dlatego bierze kredyt. Kredyt będzie spłacany kiedyś tam w przyszłości przez wyborców, którzy się jeszcze nie narodzili, więc oni dzisiaj przeciwko temu zaprotestować nie mogą. Nienarodzeni głosu nie mają.

3. Dzisiaj praktycznie chyba wszystkie państwa demokratyczne są mocno zadłużone. Deficyt budżetowy jest normą, której na ogół nikt nawet nie neguje. A jak zaneguje, to przegra wybory. Dalej dług rośnie!

4. Każde zadłużanie się osiąga przecież w końcu jakąś granicę. Dodatkowo rosnące odsetki od zaciągniętych kredytów są coraz większym obciążeniem. W roku 2011 taka np. Polska wyda na samą obsługę długu ok. 35 mld zł. Koszt wybudowania 1 km autostrady wynosi ok. 25 mln zł, czyli roczna spłata samych odsetek kosztuje nas ok. 1400 km autostrad !.

5. Tak się również składa, że ludziom nie chce się mieć dużo dzieci. Zmniejsza się ilość ludzi w wieku produkcyjnym, a im mniej ludzi pracuje, tym mniejszy wzrost gospodarczy, co zmniejsza szanse nie tylko na jakąkolwiek spłatę długu,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
09-04-2011MaddyNiemoralny 1% ?
Chciałabym rozpocząć dyskusję o tym, jak funkcjonuje naprawdę i czemu służy znany wszystkim 1% odpisu podatkowego na rzecz OPP (organizacji pożytku publicznego).

Zawodowo robię rozliczenia roczne. Nie tylko, ale także.
Codziennie od co najmniej 3 miesięcy moja służbowa skrzynka mailowa zasypywana jest prośbami o przekazanie komuś 1%.
Właśnie - zawsze komuś konkretnemu: Jasiowi z wodogłowie, Ani z porażeniem mózgowym, Heniowi na protezę, panu Jackowi na operację kręgosłupa itp itd.
I naciski od znajomych "jak ktoś nie będzie wiedział na co dać, podpowiedz Jasia/Anię/Henia bo to dziecko znajomych"
Może 2-3 organizacje chciały 1% po prostu na swoją działalność statutową a nie dla konkretnej osoby.

Powiem szczerze - wścieka mnie to niezmiernie. Bo ten 1% ma służyć pożytkowi publicznemu, a nie osobistemu, nie ważne jak potrzebującej osoby.

Patologię OPP opisał przejrzyści Grzegorz Makowski z GW. Odeślę leniwie do artykułu, warto przeczytać i przez chwile się zastanowić. M. in nad tym, jakie organizacje zbierają najwięcej i dlaczego. I czy to aby na pewno jest pożytek PUBLICZNY.

wyborcza.p(*)problem_z_malym_procentem.html

Jak co rok, także i w tym przekażę mój 1% (poza stałą suma która idzie do nich co miesiąc) na lokalną organizację zajmującą się opieką nad porzuconymi i dzikimi kotami. Zbierają chore i poranione, ratują od zagazowania i trucia przez zarządców domów, leczą, sterylizują, znajdują im dobre domy. Garstka zapaleńców.
Zaprzyjaźniony weterynarz..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
09-04-2011Christopher CJ Jozwiak"10.04.10" - film + pytania
A więc mamy kolejną produkcję Gazety Polskiej:
www.youtube.com/watch?v=_RjaBrqoLmw

Spodziewałem się czegoś mocniejszego.

Moja ocena po roku, że miało to cokolwiek wspólnego z zamachem zmalała z 5 do 1-2 [%]. Tak czy inaczej pytam:

1. Kiedy dostaniemy do zbadania wrak i oryginalne czarne skrzynki i czy to się jeszcze do czegokolwiek nadaje ?

W innych kwestiach:

A) Kto wydał 'prikaz', żeby Tusk z ekipą byli na miejscu katastrofy przed Kaczyńskim ?
B) Czy Arabski prowadził działania mające na celu 'obniżenie rangi wizyty' tak jak kiedyś w słynnej walce o krzesła ?

Jeżeli chodzi o najbardziej ogólne przyczyny katastrofy to do skrótu myślowego:
"Lech Kaczyński ma krew na rękach" dodałbym jeszcze:
"Atmosfera wojny między POPiSem od 2005 roku została uwieńczona pod Smoleńskiem - i rozkręcona na nowo jeszcze bardziej"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
08-04-2011Rafaelapo przeszczepie bez renty
   Czy pacjent po przeszczepie ręki jest pacjentem wyleczonym i staje się w pełni zdrowy? Nawet wtedy, gdy lekarz leki zaleca i przepisuje, i całe życie pacjent je musi przyjmować? Takie pytania nasunął mi artykuł przeczytanym TUTAJ.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
08-04-2011MarcuchŚledziony tanio
Przeglądałem forum w poszukiwaniu stosownego wątku, ale były tylko takie, które się oń tylko nieśmiało ocierały. Temat, który pewnie na racjonaliście z tendencją ateistyczną nie powinien robić na nikim wrażenia i tym bardziej go tu poruszę.

Legalizacja Handlu Narządami


Tadaaaam! Czemu nie poprzeć, ma wszak parę poważnych zalet, ogólnikowo:

-znacznie poprawia dostęp do narządów potrzebnych biorcom
względem tego, co funkcjonuje obecnie:
-większe bezpieczeństwo dawcy i biorcy niż nielegalnie w Azji
-lepsza opieka i konsultacja medyczna
-ochrona prawna, anonimowość itp. udogodnienia
-taniej niż na czarnym rynku i odwiązanie procederu od organizacji przestępczych

oraz pomniejsze:
-dodatkowe źródło dochodów dla państwa
-rozwój transplantologii

Oczywiście są też wady, które wypiszę później... Ale ten temat to chyba dobry probierz racjonalnego myślenia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
07-04-2011kulka_na_moleNowy pomysł na d...manie
owiec przez pasterza:

NIE Z TEJ ZIEMI
UFO okradło proboszcza!
Wydarzenia, które miały miejsce we wsi Zgagowo, mogą śmiało stanowić kanwę dla filmu science fiction i horroru w jednym. Dzień 23 lutego 2011 roku na zawsze zmienił życie miejscowego proboszcza Floriana C.
O godz. 6.10 feralnego dnia proboszcz jak codziennie rano udał się do pobliskiego lasu na poranny jogging, podczas którego odwiedzał chatę ubogiej wdowy Stefanii M. Duchowny opiekował się jej rodziną, wzbudzając tym podziw całej parafii. Niestety, tego dnia Stefania M. na próżno wyczekiwała swojego dobrodzieja, stojąc na progu. Po godzinie oczekiwania, tknięta złym przeczuciem, wyruszyła ks. Florianowi naprzeciw jego ulubionym, kameralnym, leśnym duktem. W odległości około kilometra od domu zauważyła dziwne jasne światło pomiędzy drzewami. Pomyślała, że być może ksiądz jedzie do niej autem, wioząc jedzenie i jakieś ubranka dla szóstki jej dzieci.
Jednak gdy podeszła bliżej, zamarła ze strachu i zesztywniała niczym żona Lota...

[color=#330000]Polecam lekturę całego artykułu w ostatnim numerze tygodnika Fakty i Mity.
Można się popłakać ze śmiechu nad ludzką głupotą wykorzystywaną przez pomysłowego cwaniaczka w czarnej sukience, ewentualnie można nad tą głupotą zapłakać, szczególnie, gdy się pomyśli o nieudolności(?) prokuratury zawiadomionej o możliwości popełnienia przestępstwa, która ukręca łeb sprawie, można też zachwycić się pomysłowością sukienkowego, albo można śmiać..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 42 (przedawniony)
07-04-2011DrobnerPolacy nie chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego
Jedna z niewielu uspokajających wiadomości: wyniki sondażu.
Oczywiście rozpęta burzę (już chyba galaktycznych rozmiarów).

Drobner, bezpomnikowy.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)