Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
28-11-2008jimmy_88gnoAnarchiści - czy mają rację, na ile są konstruktywni
"Konwencja Klimatyczna ONZ jest jedną z umów międzynarodowych, które mają dawać pozory walki z globalnym ociepleniem klimatu, chroniąc jednocześnie prawdziwą przyczynę kryzysu: system społeczno-ekonomiczny oparty na bezwzględnej eksploatacji zarówno przyrody, jak i ludzi" - napisali anarchiści na jednej ze swoich stron.

Co o tym sądzicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
28-11-2008kulka_na_moleFRONDA reklamuje IKEA
   
"Katolicy chcą bojkotować IKEA w Polsce"
   
Zastanawiam się czy gdyby w katalogu zamiast dwóch mężczyzn pokazano dwóch kleryków, to czy oburzenie katolickich oszołomów byłoby większe, mniejsze czy udawaliby, że nie zauważyli fotek?
   
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-11-2008RóżaUliczny musical "Superstar with Jesus Christ"?
Słowa posłanki Senyszyn znajdujące się na jej blogu:"Na Wielkanoc szykuje się skandal. Przynajmniej w Bydgoszczy i według tamtejszego Kościoła. Dzięki amatorskiemu zespołowi, który chce wystawić na Starym Rynku uliczny musical "Superstar with Jesus Christ", dowiemy się, jak zakończyłby się dziś sąd nad Jezusem. W trakcie spektaklu widzowie odpowiedzą na pytanie, czy ma dojść do ukrzyżowania. Wyniki SMS-owej sondy będą pokazane na telebimie".

Co o tym sądzicie? Dojdzie do skutku to przedstawienie? Czy może protesty stłamszą tę kontrowersyjną twórczość?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 119 (przedawniony)
27-11-2008lotrekRasizm programowy.
Skandaliczna wypowiedz posła Artura Górskiego w sejmie, dotycząca prezydenta-elekta Baraka Obamy a właściwie koloru jego skóry budzi powszechne oburzenie.

wyborcza.p(*)_posla_Gorskiego_o_Obamie.html

Odnoszę takie wrażenie (nie od dziś zresztą), że taka wypowiedz mogła mieć miejsce tylko ze strony posła PiS. Nie wyobrażam sobie, by jakikolwiek poseł, czy senator PO, SLD, czy PSL pozwolił sobie na coś podobnego. W parlamencie poprzedniej kadencji również posłowie LPR byliby do czegoś takie zdolni, ale na szczęście w tym ich nie ma.
PiS, jako partia znana jest z ksenofobi i nietolerancji w stosunku do różnych "mniejszości" - religijnych, narodowych, seksualnych. Najbardziej odpowiadało by im hasło: "jeden Bóg, jeden naród, jeden wódz" i wiadomo - jak bóg to katolicki, jak naród to polski a jak wódz to Jarek Kaczyński (po niemiecku to lepiej brzmi). Oficjalnie swoich haseł nie mogą głosić (łamaliby polski Kodeks Karny i byłaby podstawa do rozwiązania tej partii), ale ich antyeuropejskość bierze się stąd, że w Europie nie toleruje się takiego widzenia świata, jaki prezentuję partia braci Kaczyńskich.
PS 1. Najzabawniejsze jest to, w jaki sposób Górskiego partyjni kumple bronią i usprawiedliwiają.
PS 2. Wydaję mi się, że na tym portalu jest bardzo mało zwolenników tej partii (PiS), ale przecież mogę się mylić.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
26-11-2008Zbysław ŚmigielskiNajskuteczniejszy.

   Hit prasowy ostatnich dni: "Wyłoniono najskuteczniejszego ministra" - wiadomosci.onet.pl/1868537,11,item.html

   Okazuje się, że nawet spośród kompletnie nieskutecznych można wyłonić najskuteczniejszego...
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 47 (przedawniony)
26-11-2008stilbZamach
No i stało się był zamach na naszego prezydenta, a strzelał wróg z wszystkich wrogów najgorszy. Rzecz straszna
i tak skandaliczna ze nie potrafię wyrazić swych emocji, dlaczego oni .......... ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-11-2008sceptymuchaDokument "Szczurołap"
Witam, coś do polecenia-
Obejrzałem sobie bardzo ciekawy dokument: "Szczurołap".
Już to kiedyś oglądałem, ale odświeżenie sobie tego dało mi wiele radości.

Odczytywać go można jak się chce, jednak dla mnie:
1. Wstęp do tego dokumentu jest rodzajem skróconego dowodu na siłę nadziei.
2. Część główna z jednej strony sugeruje grę władzy z opozycją/społeczeństwem w PRLu.
3. Z drugiej strony daje uniwersalny obraz 'obłaskawiania' ludzi przez polityków.

Dokument jest bardzo brutalny, więc raczej należałoby przestrzec przed oglądaniem ludzi młodych i o słabych nerwach.

Chętnie podyskutuję na temat trzech wypisanych punktów.
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
24-11-2008kulka_na_moleUsługi pocztowe i kurierskie
Zastanawiam się za co firmy kurierskie oraz Poczta Polska pobierają opłaty, skoro nie zajmują się dostarczaniem przesyłek odbiorcom.

Przykład 1:
DHL - zamawiam kuriera. Nie pojawia się. Dzwonię z reklamacją, dostaję zapewnienie, że pojawi się następnego dnia. Mija następny dzień, a kuriera nie ma.
Już nie dzwonię do DHL, bo po co? Zamawiam usługę w innej firmie.

Przykład 2:
GLS - tym razem jestem adresatem przesyłki, na moje nieszczęście podałem adres domowy. Przed południem, gdy jestem w pracy, dzwoni kurier, że będzie w ciągu godziny.
Mówię, żeby się nie fatygował, bo pod moim adresem nikogo nie zastanie. Nie może przyjechać do mnie do pracy (mimo iż miasto to samo), ale mówi, że inny kurier mi to dostarczy pod zmieniony adres. Podaje mi numer telefonu, pod który mam zadzwonić i dowiedzieć się co dalej. Dzwonię - nie ma takiego numeru. Dzwonię do kuriera - tym razem daje mi prawidłowy numer.

Pani z infolinii mówi, że mam 3 opcje do wyboru:
1) odebrać przesyłkę w magazynie firmy GLS (gdzieś pod Warszawą),
2) zapłacić przy odbiorze 25 zł za zmianę adresu dostarczenia przesyłki,
3) zapłacić przy odbiorze 35 zł za zmianę godzin dostarczenia na popołudniowo-wieczorne.

Zdębiałem - nadawca zapłacił 15 zł za nadanie i dostarczenie przesyłki, a ja mam jeszcze raz zapłacić za dostarczenie i to jeszcze więcej?!

No ale co robić, zgadzam się na zapłatę tych 25 zł i podaję nowy adres.

Mija następny dzień, kuriera nie ma. Dzwonię do firmy GLS..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
24-11-2008dokowskiPrawo do demonstracji
Rozpoczęła się debata na temat reformy przepisów prawa o zgromadzeniach. Widzę, że debata ta nie zawiera dostatecznego wkładu rozsądnego myślenia, więc może tą drogą uda się podnieść jej poziom.

Prawo do zgromadzeń, jest prawem podmiotowym, jak każde prawo z tzw. Praw Człowieka. Podmiotem tego prawa jest organizacja, zarejestrowana przez władze administracyjne kraju jako organizacja mająca jakąś podmiotowość prawną.

Jednak, aby zrozumieć jakieś prawo, trzeba też uświadomić sobie też drugą stronę medalu - kto jest podmiotem obowiązku tego prawa? Niewielki wysiłek umysłowy i staje się jasne, że podmiotem obowiązku jest policja. Obowiązki policji wynikające z prawa do zgromadzeń polegają na ochronie zgromadzenia, przykładowo:

1. Pilnować, żeby nikt nie zajął lub nie zniszczył miejsca zarezerwowanego dla danego zgromadzenia

2. Podczas trwania zgromadzenia ochraniać uczestników zgromadzenia przed atakami wrogów zgromadzenia

3. Podczas trwania zgromadzenia ochraniać organizatora zgromadzenia przed utrudnieniami i konsekwencjami, które mogłaby wyrządzić działania jakiejś innej organizacji

4. Pilnować, żeby nikt nie przeszkadzał potencjalnym widzom i uczestnikom zgromadzenia wzięcia udziału w zgromadzeniu lub zostania widzem

5. Jeżeli policja ma dostateczne przesłanki, żeby zidentyfikować wrogów zgromadzenia i ich intencje, powinna uniemożliwić osobom przedostanie się w pobliże zgromadzenia, nawet jeśli udają one sympatytków

6. Na prośbę organizatora zgromadzenia policja ma obowiązek,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 73 (przedawniony)
23-11-2008diogenesWidzol na horyzoncie
Kim jest kibol - każdy wie. Prasy nie maja dobrej, ale straty, które powodują, są niczym w porównaniu do strat powodowanych przez działaczy i organizatorów futbolu.
Na moim horyzoncie pojawił sie kolejny odbiorca kultury, tym razem - (podobno) tej wyższej. Roboczo nazwałem go widzolem.
Dzisiaj znajoma wróciła z teatru. Była opiekunką jednej z grup gimnazjalistów, których w autobusach dowieziono na Dziady Mickiewicza. Kiedy okazało się, że nie jest to komputerowa gra, na widowni zaczął się spektal. Śmiechy, chichy, głośne komentarze gry aktorów, wchodzenie, wychodzenie. Kierownictwo teatru rozważało przerwanie spektaklu. Wreszcie udało się jakoś spacyfikować młódź. Znajoma wróciła z przyklejoną do pleców gumą do żucia, która żałosnie rozmazała się na jej eleganckim żakiecie. W kilku gimnazjach będzie o czym mówić na radach pedagogicznych.
Ciekaw jestem, kiedy na kije bejsbolowe zetrą się w teatrze widzole Mickiewicza i Becketta.
Romantyczne, nieprawdaż?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)