Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
24-05-2020romaroZatopili "Trójkę"
"Trójka" bez Deep Purple, Nicka Cave'a, Marillion, Lao Che. Wytwórnia Mystic Production zawiesza współpracę ze stacją.
"Trójka" bez Deep Purple? Prędzej byłbym w stanie wyobrazić sobie Kościół bez krzyża.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
15-05-2020ArminiusKto zapłaci za pakiety wyborcze???
W okresie stanu zagrożenia epidemicznego, który ciągle formalnie trwa, Sanepid, na wniosek policji, karał (i kara nadal) mandatami w wysokości do 30 tysięcy złotych za naruszenia absurdalnie groteskowych zakazów typu jazda w rowerze po bulwarze, w sytuacji gdy na bulwarze w promieniu setek metrów nie było żywej duszy. Równocześnie w tym samym czasie, w oparciu o prawo które dopiero miało zostać uchwalone, ktoś podjął BEZPRAWNIE decyzję o wydrukowaniu pakietów do głosowania, które miało się odbyć korespondencyjnie 10 maja bieżącego roku. W chwili obecnej owe pakiety nadają się na makulaturę. Kosztów tej fuszerki władza za boga nie chce ujawnić - wiadomo jednakże, iż są to miliony jeżeli nie dziesiątki milionów złotych.
Pytanie brzmi: skoro rowerzystę jak wyżej można ukarać mandatem w wysokości do 30 tysięcy złotych, to jaką karę należy wymierzyć delikwentowi, który łamiąc prawo zdefraudował skarb państwa na milionowe kwoty???

www.money.(*)onow-zl-6507897192515713a.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-05-2020WenancjuszNo i co dalej?
opinie.wp.(*)racji-opinia-6508757379156097a
No właśnie. Co dalej i dokąd jako społeczeństwo zmierzamy? Co się dzieje w moim jak i każdego z Was kraju? Przecież ten kabaret nie jest naszym tworem, a raczej pokłosiem tego co niby chcemy od swoich wybrańców.
Gdzie tu mówić o jakimkolwiek rozsądku. Czy Putin ma prawo się śmiać? A Merkel to już nie? A Donald Trump może traktować Dudę w czasie jego wizyty u niego w poczekalni jak petenta z jakiegoś karykaturalnego państewka gdzieś na wschodzie i się spóźnić manifestując tym samym jego stosunek do nas?
Jaka ta nasza pozycja w UE? Kto nas potraktuje poważnie jak byśmy sobie to widzieli?
Kto do tego doprowadził i czy my byśmy tak chcieli?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
08-05-2020ArminiusCzy zdalne nauczanie to fikcja???
Od półtora miesiąca z górą, nauczanie w Polsce odbywa się w formule "zdalnego nauczania"/e-learningu. I już wiadomo po tym "eksperymencie", że na poziomie szkolnictwa podstawowego i średniego zawodzi ono na całej lini. Już wiadomo, że e-learning - o ile jest należycie przygotowany i fachowo poprowadzony - może być tylko SUBSYDIARNĄ metodą nauczania. Podstawową powinien być tradycyjny model. Zdalne nauczanie ujawniło szereg patologii, o niektórych z nich traktuję podlinkownay materiał - czyli opinie na temat nauczyciela fizyki, który usiłuje nauczać swojego przedmiotu "przez komputer". W moim odczuciu jednym z kluczowych problemów "nowej metody" jest konieczność angażowana rodziców w procesie nauczania. Bez nich wszystko leży. A przecież nie każdy uczeń ma dyspozycyjnego rodzica, nie każdy rodzic ma czas na bycie dyspozycyjnym, wreszcie, last but not least - nie chodzi przecież o to, żeby rodzice występowali jako rodzaj substytutu uczniów w procesie nauczania.


"Zdalne nauczanie to fikcja, choćby ze względu na brak kontaktu bezpośredniego z uczniami. Nie ma możliwości wytłumaczenia uczniom nowych zagadnień z fizyki. Nowe tematy są dość trudne w przypadku mojego przedmiotu – mówi Adam Król, fizyk uczący zdalnie uczniów trzech łódzkich szkół.

glos.pl/fi(*)czanie-to-jest-niestety-fikcja
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
08-05-2020Jan RylewPolityczne przesilenie majowe
Niektóre media doniosły, że w kilka dni temu w siedzibie PIS na Nowogrodzkiej doszło do awantury, której powodem miał być wicepremier Jacek Sasin odpowiedzialny m.in. za przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja 2020. Padły nawet słowa „Kaczyński się wściekł”.
Wygląda bowiem na to, że termin ten upadł, a PIS nie ma jeszcze dojrzałego planu B. Nie ma pewności także czy ustawa głosowania korespondencyjnego nie jest wadliwa (obecnie już jest ta pewność). Zastrzeżenia do majowych wyborów zgłaszał także przewodniczący PKW.
Trudno orzekać kto osobiście jest właściwie winien temu zamieszaniu, bo nie wszystko można zwalić na pandemię.
Jacek Sasin jest obciążony jako odpowiedzialny, ale jemu podrzucono ten gorący kartofel do ręki dość późnio.
Marszałkini Sejmu już na początku lutego wyznaczyła datę wyborów, a zatem był czas, na refleksję, przygotowanie i niezbędne korekty.
Wicepremier Gowin, który wylansował się na demiurga tego całego zamieszania, („wybory nie mogą się odbyć w maju) także raczej nie, bo wydał ten głos już dość późno, gdy okazało się, że wiele rzeczy nie jest dopiętych.
Marszałek Senatu który przetrzymywał projekt ustawy przez miesiąc także nie, bo wiadomo było, że Senat opanowany jest przez opozycję, a opozycja nie stawia sobie za zadanie robić dobrze obozowi władzy.
Na końcu tej stawki kroczy Jarosław Kaczyński.
Czy to nie on właściwie odpowiada za całokształt ?
Wady i niedociągnięcia w stanowionym prawie były, są i będą, ale ostatni „wysyp&#..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
06-05-2020MaxGolonko3Wybitni polscy homoseksualiści
Bardzo zacny homoseksualista. Pamiętam go. Brawo ten Pan!
Z partnerem był przez kilkadziesiąt lat jednak przedstawiał go jako krewnego, być może po to by chłopcom w szkołach podstawowych "nie mącić" w głowie?
(jak udowodnili szwedzcy naukowcy u kilkunastu procent chłopców ukierunkowanie seksualne kształtuje się podczas dorastania zależnie od zdarzeń i przypadków społecznych).
Chłopiec w wieku lat 13-16 ma gigantyczne potrzeby seksualne i jest gotów na wszelkie eksperymenty byle coś z tym zrobić oprócz względnie nieciekawego samozaspokajania.

Jerzy Waldorf "Bardzo surowo oceniał polityków, zwłaszcza ministrów kultury, o których mówił, że zazwyczaj obejmują swój urząd, bo na niczym się nie znają."
Skąd my to znamy?  

www.onet.p(*)ego-waldorffa/s5cwm2q,681c1dfa

***

Dodam piosenkarza Jerzego Połomskiego.

Czy można nazwać "wybitnym" homoseksualistą Jarosława Kaczyńskiego
- po uwzględnieniu tego wywiadu z Palikotem:

www.youtube.com/watch?v=FtFPG3jRdKY

to nie wiem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
04-05-2020MaxGolonko3Polska ma (jeszcze) najlepsze podejscie do LGBT
Najbardziej dyskryminowanymi ludźmi na świecie - o czym się nie mówi - są kobiety żyjące z męskim partnerem, które chcą adoptować chłopca.

Ze stu powodów, także naukowych, takie pary powinny mieć pierwszeństwo przed parą dwóch męskich homoseksualistów ale niestety w krajach brutalnie, ćwierć-inteligentnie "nowoczesnych" taka kobieta musi czekać w kolejce i może przegrać z parą dwóch facetów.

To jest dramatycznie chore - tak chore jak obśmiewanie młodych polityków lat 29 +/- kilka. Dyskryminacja za młody wiek.

W POLSCE TAKI ADOPTOWANY CHŁOPIEC MIAŁBY KATASTROFALNIE ZNISZCZONE ŻYCIE PSYCHICZNE I SPOŁECZNE!



Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
03-05-2020farmerWybory
Wypowiadają się prawnicy np. i mówią że to nie ma podstawy bo.... potem wypowiada się inny prawnik i mówi że że jest podstawa.
Słucham i się zastanawiam kto ma racje.OK

Idą wybory.
Czy jeśli wygra kandydat który nie ma racji ale ma większość to ma rację? Czy ma tylko większość?
teoretycznie może mieć to i to.
Ale też może mieć racje i przegrać. I wówczas racją staje się coś co nie było racją.

Jak to ocenić. Na chłopski rozum? bez sensu. Na prawie się nie znam.
Skoro prawnicy sprzeczają się ze sobą to co ja mam do powiedzenia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
30-04-2020sztejkatKoronawirus - proporcjonalność działań rządu.
Od wielu dni zastanawia mnie na ile działania podejmowane przez nasze władze są proporcjonalne do zagrożenia.

Oczywiście nie jestem w tej dziedzinie specjalistą. Nie znam się. Pierwsze posunięcia przyjąłem więc na wiarę. Nie wydawały mi się one proporcjonalne, ale być może rząd wie więcej. Wziąłem więc sobie dwa tygodnie bezpłatnego urlopu i zaszyłem w chałupie. A co, stać mnie by sobie raz na parę last zaszaleć.

Ogłoszone w zeszłym tygodniu kolejne planowane ograniczenia (nawiasem mówiąc, jako fakt dokonany, mimo że do dzisiejszego ranka nie wydano rozporządzenia) budzą mój niepokój.

Zastanawiam się więc do czego tak naprawdę te działania są proporcjonalne?

Do ilości potwierdzonych zakażonych? Nie bardzo. Do ilości osób w kwarantannie? Tu już bliżej, jednak śmiem wątpić o czym potem. Tym bardziej, że przy znanym okresie „wylęgania” choroby obserwowana obecnie w Europie stabilizacja zakażeń wynika z działań podjętych mniej więcej tydzień temu. Zatem z pierwszych dni wprowadzonych restrykcji.

Do czego więc są proporcjonalne decyzje o kolejnych restrykcjach?

Co więcej decyzje brzemienne w skutki.

Pierwszy nakaz korzystania z rękawiczek wyjął, jak szacuję, z zasobów dostępnych dla służby zdrowia prawdopodobnie kilkadziesiąt milionów sztuk. Tak, trochę nas w tej Polsce jest.

Drugi nakaz, zasłaniania twarzy wyjmie podobną ilość maseczek.

Licząc na tydzień, bo żadne z nich super trwałe nie są.

Jedyny czynnik, który przychodzi na myśl to rezerwa..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 330 (przedawniony)
27-04-2020qweryjakaś kpina z tą pandemią?
lub co najmniej nieproporcjonalnie duże środki?

www.euromo(*)9dnzrQak6c0iUQYopddBtGhuOAmOzI

Moim zdaniem z wykresów wynika że ta rzekomo dramatyczna sytuacja z Wloch nie wybiega poza standart. Co roku zima/wiosną wzrasta umieralnosc, w 2017 wzrost w wielu krajach wzrost byl znacznie większy niż ten teraz we wloszech, podobnie w 2018. W 2019 bylo spokojniej i teraz też nie ma nic ponad sytuacje w "zgonach" z 2017 a z uwagi własnie na "spokojny" pod tym wzgledem rok 2019 mogłby byc.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)