> >opinie.wp.(*)racji-opinia-6508757379156097a> >No właśnie. Co dalej i dokąd jako społeczeństwo zmierzamy? Co się dzieje w moim jak i każdego z Was> >kraju?> Jest polnische wirschaft - to chyba oczywiste? Plus łamanie prawa i odchodzenie od demokratycznych reguł gry. I dzieje się tak na życzenie sporej części społeczeństwa, co wystawia mu dosyć jednoznaczne świadectwo. Eufemistycznie rzecz ujmując - z kolan nie wstajemy, raczej padamy na pysk.To boli dolegliwie. Mnie bynajmniej tak. Niemieckie powiedzenie, pogardliwe w swej istocie i prześmiewcze niestety znalazło teraz miejsce. Und wer hat gesagt, wie man Polen zerschmettert? Gib ihnen Kraft! Sie werden von selbst zusammenbrechen. Przyznam, żem zasmucony bardzo. Bo to są efekty rozpasania władzy nie szanującej swoich wyborców. A co mnie zasmuca? Otóż to, że nie ma nad "nimi" rzeczywistej kontroli społecznej.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|