 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 21-11-2007 | diogenes | Biało-czerwona pasja |
czy ktoś z was z taką pasją śpiewa hymn jak kibice na stadionach? czy kibole nie są przypadkiem ostatnim "bastionem" patriotyzmu? podczas innych obrzędów hymn miesza się ludziom z ziewaniem do wewnątrz...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 21-11-2007 | Zbysław Śmigielski | Warto wiedzieć. | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 21-11-2007 | Jacek Placek | Ateista jak Murzyn? |
Kogo Polacy zgodziliby się mieć za szefa? Podaję za GW: - kobietę - 90%
- religijnego katolika - 75%
- inwalidę - 70%
- ateistę - 57%
- czarnoskórego - 53%
- Żyda - 52%
- świadka Jehowy - 41%
- Roma - 27%
- homoseksualistę - 16%
(badanie telefoniczne, 500 osobowa próba) Pytanie: czy badanie było aż tak nieobiektywne i niereprezentatywne, czy z Polakami jest aż tak źle? Co tym ludziom zawinili żydzi i ateiści?! W czym inwalida jest gorszy? Co czyni Romów ćwierćkompetentnymi? O przypadek gejów głupio mi nawet pytać.. :0 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 21-11-2007 | Gregorias z Pikutkowa | Błędne koło |
Socjolodzy donoszą, że rośnie nam wtórny analfabetyzm. Słowo analfabetyzm używane jest tu z pewną słowiańską przesadą, bo znajomość alfabetu jest jaka taka, ale szybkość czytania i zdolność rozumienia czytanych tekstów, jeśli nawet się nie pogarsza, to z pewnością się nie poprawia. Czytanie książek nie jest naszym narodowym sportem, czytanie gazet również. Jednak w związku z coraz większą popularnością internetu i telefonów komórkowych lawinowo rośnie liczba piszących. Przeciętny czytelnik zmuszony jest do czytania coraz większej liczby tekstów autorów, którzy nie rozumieją co piszą. Im częściej czytam autorów, którzy nie rozumieją co piszą, tym częściej nie rozumiem co czytam. W ten sposób wszyscy powiększamy grono wtórnych analfabetów. Zważywszy, że tradycja publikowania tekstów autorów, którzy nie rozumieją co piszą, sięga u nas początków Kontrreformacji, a walka z analfabetyzmem była zaledwie przygotowaniem do liturgii słowa niezrozumiałego, nasz nowy wtórny analfabetyzm wygląda tylko na kolejny obrót błędnego koła. Stajemy się dziś społeczeństwem postmodernistycznym, w którym twórczość tych, którzy nie rozumieją co piszą, zaspakaja duchowe potrzeby tych, którzy nie rozumieją co czytają. W ten sposób nie tracąc ducha tracimy rozum, ale zyskujemy wartości.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 136 (przedawniony) | | 18-11-2007 | piątek | Adopcja |
Co sądzicie o adopcji dzieci przez gejów i lesbijki? Jak dla mnie, jest to absurd, i takie zjawisko nie powinno miec miejsca nawet w "tolerancyjnej" Europie.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 18-11-2007 | Gregorias z Pikutkowa | Tak mi dopomóż Bóg |
Czterystu posłów ślubowało odwołując się do Boga. Signum temporis . Pytanie jednak co oznacza? W tym Sejmie jest znacznie więcej ludzi jakoś tam wykształconych, nieco mniej twarzy jak z obrazów Dudy Gracza. W dziedzinie czołobitności wobec Kościoła (mierzonej owym odwołaniem do boga) padł jednak rekord. Czy to zapowiedź nowych ustępstw władzy, czy tylko oznaka religijnej poprawności? Wszyscy skoncentrowali wzrok na Małych Zielonych (ze złości) i zamarli w oczekiwaniu co nam kosmiczne klony szykują. Przez moment wydawało się, że wojna na górze zmienia się w wojnę na róże. Masowo przepraszaliśmy Prezydenta, ostrożnie wyrażaliśmy naszą ciekawość czym zajmują się rządowe niszczarki, w Sejmie mignęła zżerana troską o Ojczyznę gęba Macierewicza, ale przecież dominowały uśmiechy. Nawet zastanawiałem się, czy ktoś nie powtórzy błędu Michnika i nie zapyta: Antek, a ty co tu robisz? (Ponoć to słynne pytanie Michnika na więziennym deptaku wpędziło naszego, już byłego, szefa wywiadu w zgryzoty do dziś trwające.) Podczas ślubowania specjalni wysłannicy biskupów śledzili uważnie wargi posłów notując sobie w kajetach, kto się wyłamał. PiS nie PiS, Platforma nie Platforma, byle było po bożemu. Jak to było z tym upadkiem Rzymu? Im więcej chrześcijaństwa, tym mniej nauki, więcej biurokracji i więcej barbarzyńców na ulicach Rzymu? Tak mi dopomóż Bóg, a legiony wyszkolone coraz gorzej, o rozumieniu świata nie wspominając. Jest lepiej, znacznie lepiej, a jednak te zaklęcia troszkę niepokoją... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 17-11-2007 | devonport | Pogrzeb swiecki |
Celem tego postu jest zainicjonowanie akcji informacyjnej jak, i gdzie mozna zorganizowac pogrzeb swieck. Bo z tego co sie orientuje nie kazdy wie, ze ludzie zajmujacy sie tym zawodowo istnieja w Polsce ja poczatkowo tez nie wiedzialem. Przytocze tu cytat postu z forum ateista.pl napisanego przez uzytkownika Jacek Borowik ,,taką ceremonię można zamówić w każdym zakładzie pogrzebowym, bo każdy zakład jest w kontakcie z jakimś mistrzem ceremonii świeckiej. W całej Polsce pracuje około 20 mistrzów ceremonii, więc któryś z pewnością dojedzie nawet w najodleglejszy zakątek Kraju. Tzw. ŚWIECKI MISTRZ CEREMONII POGRZEBOWEJ to nie urzędnik ani pracownik zakładu, to facet (albo babka, jedna jest w Wwie),wykonujący zawód o tej właśnie nazwie,, a to link do calej dyskusji www.forum.ateista.pl/showthread.php?t=2837Co mozna by dalej zrobic wg mnie sporzadzic liste zakladow pogrzebowych badz osob zajmujacych sie swieckim pochowkiem, albo chociaz wysmazyc jakis artykul informujaco-uswiadamiajacy, i opublikowac na przychylnych Nam portalach i w prasie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-11-2007 | nieobecny | Jan Kaczmarek nie żyje |
Gdy kilka dni temu oglądałem sobie na youtube skecze kabaretowe przyszło mi nagle do głowy, że od lat nie słyszałem nic o Janie Kaczmarku. Dwa dni temu w sieci pojawiła się informacja o Jego śmierci. Dowiedziałem się, że od 20 lat cierpiał na chorobę Parkinsona, która zanim go zabiła, uniemożliwiła mu występy. Naszły mnie wspomnienia z lat dziecinnych i młodzieńczych. "60 minut na godzinę", "Studio 202", "Czego się boisz głupia", "Dzień dobry pani doktór", "Hej szable w dłoń"... Pamiętającym czasy radiowych kabaretów "za komuny" polecam stronę: pl.wikipedia.org/wiki/60_minut_na_godzinę a także dzielę się wiadomością, że radio tok fm rozpoczyna w najbliższą niedzielę o 10:00 emisję kabaretu radiowego "Przygody Wuja Alberta", czyli remak'u "Rodziny Poszepszyńskich". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 15-11-2007 | skowronek | Umrzeć za Polskę ? |
W Polsce mamy do czynienia z nadmiernym epatowaniem męczeńskiej walki za ojczyznę. Niedawne uroczystości upamiętniające zbrodnie katyńską są tego wyraźnym dowodem. Z inicjatywy prezydenta awansowano oficerów i żołnierzy pomordowanych przez NKWD. Postępowanie Lecha Kaczyńskiego jaskrawo obrazuje kult męczeństwa za ojczyznę. Polacy zabici w Katyniu z pewnością mieli zasługi dla kraju, ale ich awans związany jest tylko i wyłącznie z faktem że wykonano na nich egzekucje. W wojsku awans zazwyczaj jest związany z zasługami podczas służby a nie już po niej (choć są wyjątki od tej reguły co pokazały misje w Afganistanie i Iraku). Dlatego też obchody zbrodni katyńskiej zmusiły mnie do pewnej refleksji, stosunkowo łatwo jest umrzeć za Polskę ale trudniej dla niej żyć. W sytuacjach ekstremalnych ludzie potrafią poświęcać się dla dobra ogółu i dla wyższej sprawy (np.: dobra kraju). Co innego w życiu codziennym najpierw jesteśmy my i nasze interesy a dopiero na samym szarym końcu dobro ogółu.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 15-11-2007 | Sowiński | "Randka+ateista" |
Pomysł jest taki żeby stworzyć stronę internetową, na której samotni ateiści i ateistki mogliby się poznać coś w rodzaju www.randka.ateita.pl istnieje katolicka strona przeznaczenie.pl, która ma za cel kojarzenie par wierzących. Myślę, że warto by zrobić coś takiego dla ateistów/ek. Po wpisaniu w Google "randka+ateista" na pierwszym miejscu wyskakuje darkplanet.pl strona dla dzieci ubierających sie na czarno. Ja myślę o stronie dla ludzi (ateistów) poważnie myślących o założeniu rodziny i wychowaniu dzieci. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |