Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-10-2023Berzeracwyścig szczorów
ledwo upadł kurz po wyborach, a już zaczynają się wyścigi do sejmu i rządu. Po raz kolejny przekonuję się, że polityka nie ma nic wspólnego z przyzwoitością. Nie wspomnę niejakiego Kukiza, który kazał się określić szmatą w przypadku kiedy zajmie się polityką. Takie sprzedajne szmaty nas reprezentują Moja babcia mówiła , że Polok jest głupszy od Rusa. To widać po wyborach

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-10-2023ewrankendPytanie filozoficzne dotyczące Towarzystwa
Pytanie o charakterze filozoficznym. Z tego, co powiedziano o pojawieniu się społeczeństwa (którego w rzeczywistości nie jest dużo), wiemy, że jest ono luźno oparte na Republice Platona i idei bardzo podzielonego społeczeństwa.

Wiemy również, że Towarzystwo, jakiego doświadcza Darrow, nie jest tym, czym „powinno” być (tak myślę?). Czerwoni na przykład mieli być robotnikami, a nie niewolnikami (przyznaję, że nie jest jasne, czy Różowi mieli być prostytutkami od początku, czy stało się to później).

Biorąc to pod uwagę, Złoci – zwłaszcza Niezrównani z bliznami – to niezwykle inteligentni ludzie. Nie tylko mądry w walce, ale także bardzo dobrze zorientowany w filozofii, historii, literaturze, poezji, muzyce, sztuce, polityce i tak dalej.

Zastanawiam się, w którym momencie przestali przejmować się tym, czym stało się społeczeństwo? Jak pogodzić to, co jest, z tym, czym miało być? Jak mogli uwierzyć, że można zniewolić ludzi i nigdy nie stawić czoła powstaniom itp.?

Jestem po prostu ciekawy opinii ludzi na ten temat... Społeczeństwo
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 73 (przedawniony)
14-10-2023panTeistaDebata wyborcza 2023
Debata Tuska, Morawieckiego i przedstawicieli innych komitetów wyborczych odbędzie się w poniedziałek 9X o godz 18:30. Debata będzie transmitowana w TVP1 i TVP Polonia.
Jestem ciekaw waszych komentarzy po debacie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
14-10-2023szarleyReferendum
Rozmawiałem dziś z człowiekiem, który przygotowuje się do prac w wyborczej i referendalnej komisji w niedzielę i dowiedziałem się ciekawej rzeczy

Wyborca może odmówić przyjęcia karty do głosowania w referendum i wtedy podpisuje nieprzyjęcie karty. Jednak może się odmyślić i wtedy kartę dostaje. W takim przypadku członek wyborczej komisji skreśla jego podpis i podpisuje swoim nazwiskiem, że jednak kartę wydał

Ciekawe ilu ludzi się odmyśli. Zwłaszcza po zamknięciu lokali
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
13-10-2023romaroKorzenie zła
Kredyty na słupy, finansowanie polityków, wyprowadzanie kasy z podmiotów państwowych, szantaż, łapówki, jak w gangsterskim filmie.... Pis to mafia.
www.youtub(*)9yemVuaWUgesWCYSBzZWtpZWxza2kg




Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-10-2023TyDraniuInwestycje, w których udział ma Kościół, mnożą się.
  • Hotel ze spa na 700 osób, 28 domów letniskowych - to nowa inwestycja Kościoła w Rybakach na Warmii. 5-kondygnacyjny hotel ma powstać w Rybakach nad Jeziorem Łańskim w otoczeniu malowniczej przyrody. Ma pomieścić ponad 700 gości, a wśród udogodnień mają się znaleźć restauracja (o powierzchni ok 900 m kw.), bar, kawiarnia, basen, fitness oraz spa. Inwestycja nie ogranicza się jednak wyłącznie do budynku hotelowego. Wokół mają powstać nie tylko obiekty sportowe (basen zewnętrzny, kąpielisko, bar na plaży), ale też 35 domów ze 130 apartamentami. Budynki te mają funkcjonować pod wspólną nazwą Willa Rybaki, oferując bardziej luksusowe pokoje niż w głównym hotelu.
  • Pasterka. Archidiecezja uzyskała zgody na budowę ośrodka wypoczynkowego w Parku Narodowym Gór Stołowych. Na wizualizacji oglądamy ogromny budynek, który przypomina nowoczesną stodołę, z przodu elegancki podjazd, parking i neon z napisem \\"Centrum Wypoczynku Rodzinnego Archidiecezji Wrocławskiej\\". Gdy powstanie, będzie największym obiektem w Parku Narodowym Gór Stołowych.
  • Brzeg. Zabytkowy kościół kupiony za złotówkę. Archidiecezja chce go odsprzedać za miliony.
  • Biurowiec Roma Tower o wysokości 170 metrów w samym centrum Warszawy realizowany przez BBI development z archidiecezją warszawską.
  • Biurowiec Astris w Krakowie, zbudowany z pomocą tamtejszego zakonu pijarów.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
10-10-2023romaroCzas honoru
Kaczyński z bezpieczeństwa uczynił główny temat kampanii, a realnie zrobił z Polski papierowe mocarstwo ze zniszczoną armią. Generałowie powiedzieli: nie ma zgody by armia stała murem za partyjnym garniturem. Szkoda, że nie zrobili to już wtedy, gdy Misiewicz nakazał oficerom rozpościerać nad sobą parasolki. Polska jest obecnie pogrążona w chaosie i niezgodzie.
W telewizyjnej szczujni dzisiaj ważniejsze jest rozpamiętywanie braku marynarki w czasie "debaty" od złożenia dymisji najważniejszych dowódców armii.
A skoro już powiedziałem o tym co dzisiaj jest najważniejsze, to jeszcze odniosę się do "debaty".
A więc wszystko ułożone według jednego wzoru, od organizacji, przez prowadzących funkcjonariuszy, po elaboraty na cześć PiS. Pytania, a raczej gotowe tezy uzasadniające działania partii matki, bardzo długie Czas na odpowiedź minuta... wystarczyłoby mi 10 sekund - Proszę o powtórzenie pytania.
Przyznaję, bardzo dobrze wypadł Hołownia, co mnie cieszy, bo w końcu po debacie szczujnia i cała patologia pisowska skoczyła mu do gardła, co chyba jest najlepszą rekomendacją do tytułu mistrzowskiego. Tusk słabo wypadł na tle Hołownii, ale na pewno nie można powiedzieć, że przegrał z Morawieckim. "Wszyscy na jednego, banda rudego!". Pierwsze słowa premiera Morawieckiego w debacie telewizyjnej, to jest skrajna kompromitacja tego człowieka. A już chwalenie się dwoma złotymi wyłudzonymi od emerytki "na Tuska", to qrwa skandal
Po programie moi sąsiedzi, znajomi (wśród nich niezdecydowani) dzwonili..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
09-10-2023In The MindNiestety demokracja jest również dla idiotów.
Maleńczuk podobno miał powiedzieć, że 80 proc. społeczeństwa to idioci. Możliwe, nie przeczę. Są jednak różne skale idiotyzmu. Nikt z nas ostatecznie nie jest jedynie mądry i postępuje jedynie słusznie. Co innego jednak popełniać błędy, podejmować czasem złe decyzje, czasem głupie, a co innego robić to na ogół i dać się na własne życzenie dymać jakimś populistom.

Niestety przynajmniej 40 proc. Polaków daje się dymać różnym cwaniakom nie od dzisiaj. Duża część pozostałych nawet jeśli nie zalicza się do zbyt ogarniętych, to przynajmniej wstrzymuje się od głosu (stąd w wyborach co najwyżej bierze udział maksimum 60 proc. uprawnionych). Nieszczęście polega na tym, że w tych 60 proc. biorących udział w głosowaniach - zazwyczaj więcej niż połowa to ci kretyni.

Kretyni mają na szczęście to do siebie, że zdarza im się dokonać nawet mądrego wyboru, na zasadzie: ślepej kurze ziarno.

Jak jednak odróżnić kretyna od tego drugiego? Moim zdaniem to proste. Kretyni kierują się na ogół jedynie emocjami, stąd populiści do emocji się właśnie odwołują. Dlatego też kampania wyborcza PiSu wygląda tak jak wygląda. Bo ani Morawiecki, ani Kaczyński, ani Ziobro nie są aż takimi kretynami, żeby wierzyć w to co na ogół mówią publicznie, szczególnie w czasie przedwyborczym. Oni bardzo dobrze wiedzą co, po co i do kogo mówią. A mówią właśnie do tych 40 proc. kretynów i nie jest przypadkiem, iż poparcie dla nich oscyluje co najwyżej w przedziale 30/40 proc.

Poparcie dla opozycji również zawiera się na ogół..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
04-10-2023romaroIdziemy na marsz
Zarejstrowałem fragment wypowiedzi Michała Źebrowskiego w TVN24, oto dlaczego idzie na dzisiejszy "MARSZ MILIONA SERC":

Idziemy na marsz ponieważ nie chcemy, żeby w Polsce była Rosja. Nie chcemy państwa skorumpowanego, mafijnego. Nie chcemy państwa, w którym prezydent naszego kraju mówi o innych, którzy chodzą do kina, że są świniami. Nie chcemy państwa, w którym premier dorabiał się majątku w wysokości 100 milionów złotych w ciągu kilku lat, będąc premierem. Nie chcemy państwa, w którym podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ktoś wbiega i wbija nóż w brzuch polityka i go zabija. Nie chcemy państwa, w którym z naszych podatków budujemy płot, a potem przystawiamy do niego drabinę i mówimy, że kto ma 5000 $, to może przez przez ten płot po drabinie przejść. Nie chcemy też kraju, w którym okradani są Polscy rolnicy, gdzie handluje się za ich plecami zbożem i dorabia się wielkich majątków.
Chcemy Polski, która się liczy w Unii Europejskiej, która nie przegrywa głosowań w stosunku 27 do jednego. Chcemy też kraju, w którym nauczyciele są szanowani, państwa, w którym zawód nauczyciela jest powodem do dumy. Nie chcemy też socjopatów, ludzi, którzy rządzą Polską, nienawidząc innych ludzi. Nie chcemy przedstawiciela Putina z Torunia i drugiego nie kochanego dziecka, człowieka nieszczęśliwego z Żoliborza, który od wielu lat skłóca i dzieli naród robiąc nam wielką krzywdę. Chcemy naszych mediów, też mediów, które należą do nas, nie chcemy, żeby bandyci medialni zawłaszczali..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
04-10-2023okraglyokrągła Polska
najbardziej okrągłym krajem na świecie jest Polska,



i to jest źródło naszego sukcesu,
FORMA,
którą dali nam Rosjanie
.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)