Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-10-2007Gregorias z PikutkowaTanie państwo
Liberałowie chcą wrócić do rabunku i koryta powiada - Jarosław Sierotka (po Gomułce), zapraszając równocześnie PO do koalicji oraz strasząc, że PO może po wyborach zawrzeć koalicję z kimś innym. Jarosław Sierotka zaprasza PO do rabunku i koryta i denerwuje się, z powodu braku jasnej odpowiedzi.
Czy kupiłbyś od tego człowieka używany samochód? To zależy komu by go ukradł - odpowiada potencjalny klient z jego partii - pamiętając, że Sierotka nie ma ani prawa jazdy, ani samochodu, natomiast ma znakomicie opanowane techniki nadużywania władzy i może swoim przeciwnikom zarekwirować zupełnie dobre samochody.
Jarosław Sierotka obiecywał tanie państwo i dostarcza taniego państwa. Nie udało się co prawda uzyskać zmniejszenia funduszu płac, ani zmniejszenia kosztów materiałowych, ale nie ma wątpliwości że Jarosław Sierotka i jego ludzie niebywale oszczędnie posługują się prawdą. Wygląda na to, że tanie państwo może obywać się bez prawdy, może zadawalać się substytutem w postaci lukrowanych wartości chrześcijańskich serwowanych przez Jarosława i jego Wydział Informacji i Propagandy.
Jeśli chcesz taniego państwa - głosuj na PiS, oszczędne posługiwanie się prawdą nie jest pustym hasłem, jest Drogą, która cię wyzwoli.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
13-10-2007Mariusz AgnosiewiczRośnie bieda w Polsce
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-10-2007Gregorias z PikutkowaAudacter calumniare
Audacter calumniare, semper aliquid hearet - szkalujcie śmiało, zawsze coś przylgnie. Stara łacińska maksyma zawsze była ceniona przez polityków, ale większość starała się stosować ją dyskretnie, nie czyniąc z niej hasła sztandarowego. PiS wyniósł ją na swoje partyjne ołtarze, wychodząc z założenia, że ludzie to kupią, bo przecież kochają ten styl.
Nie można powiedzieć, że zawiedli się na społeczeństwie, bo nic nie wskazuje na to, aby jakakolwiek podłość odbijała się negatywnie na popularności tej partii. Opłacani z naszych podatków urzędnicy państwowi pilnie poszukują wszystkiego, co mogło by się przydać Kaczyńskim do opluwania swoich przeciwników politycznych. Najnowszy pomysł na oplucie konkurenta to zarzut przyjaciółki pana premiera jakoby Donald Tusk zachował się niemoralnie przeznaczając na cele charytatywne tylko 300 tysięcy złotych ze swoich honorariów za książki, a nie wszystko, jakby to dyktowało czułe serce przyjaciółki pana premiera.
Sprawiedliwość insynuacyjna, prawo partyjne, lustracje instrumentalne, wiara służebna. O zarzutach minister sprawiedliwości informuje w telewizji, wyrok uniewinniający publikuje się drobnym drukiem w prasie. Że co, że do wyroku istnieje jakieś domniemanie niewinności, wolne żarty. Trzeba się trzymać mocno zasady: raz opluty, zawsze opluty. Mendokracja podbija serca, jest właśnie tym, czego tak wielu pragnęło, tym co czyni nas przedmurzem i fundamentem niezbywalnych wartości. Sukces blisko, jak splunąć. Jeszcze kilka numerków i cała władza..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
13-10-2007TaikenPozew Dorna w obronie jego suki
"Ludwik Dorn złożył w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciw komitetowi wyborczemu LiD ws. swojej suki Saby. Sprawa ma być rozpatrzona jutro o godz. 10.00.

Informacje o żarłoczności Saby pojawiły się w radiowym spocie wyborczym LiD. W obronie dobrego imienia psa marszałek postanowił wystąpić do sądu z wnioskiem w błyskawicznym trybie wyborczym. Takie sprawy rozpatrywane są w ciągu 24 godzin. Dlatego on, a nie Saba, bo pies nie ma "legitymacji procesowej". Dorn zapowiadał: - LiD będzie musiało to odszczekać."

Tekst pochodzi z:
wiadomosci(*)iadomosci/1,80269,4561744.html
Podaję, żeby nikt mi nie zarzucał, że stosuję plagiat.

Do czego jeszcze są zdolni ci, którzy poza takimi - wątpliwej jakości - akcjami, nie reprezentują sobą nic?

Zauważyliście, że w tej kampanii wyborczej (wybiórczej?) w ogóle nie dyskutuje się na argumenty programowe?
Dyktafony, obrażanie się, debaty, Nelly, podsłuchy, ABW, CBA, spotka się - nie spotka się... a wszystko to psu na budę.
Już nikt nie przedstawia propozycji poprawy standardu życia Polaków, żeby żyło nam się lepiej, łatwiej...
Z drugiej strony może to dobrze. Przynajmniej znowu nie kłamią, chociaż PiS wraca do pomysłu 3 milionów mieszkań. Hehe I "jest gotowy rządzić sam". A do tego jeszcze Szczypińska, która stwierdziła, że zanim Kaczyński łaskawie spotka się z Tuskiem, to ten powinien się wyspowiadać.
Tragedia.
Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że to całe draństwo i kupczenie dzieje się za MOJE pieniądze? I..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
11-10-2007Gregorias z PikutkowaKontrdemokracja
Tu leży polska demokracja, którą zabiła kacza kontrreformacja. Takie epitafium będzie aktualne po tych wyborach. Zwycięstwo cywilizacyjnego zaścianka staje się coraz bardziej prawdopodobne. Demokrację dostaliśmy w prezencie i byliśmy na nią zupełnie nieprzygotowani. Nic też dziwnego, że wywołała gwałtowną narodową reakcję. Obca naszemu narodowi zachodnia idea nie przyjęła się. Wracamy do tradycji. Podobnie jak pięćset lat temu odrzucamy zachodnie pomysły, żeby powrócić do miłego sercu zniewolenia. To nie moherowe berety są fundamentem nowej kontrreformacji, to młodzi dzielni. Jedni, którzy liczą na posady i drudzy, którzy nie umieli ani zrozumieć, ani uwierzyć, że demokracja ma sens.

Zapewne młodych dzielnych poszukiwaczy posad, jak i starszych i zagubionych, dałoby się przegłosować gdyby nie to, że siła, która mogłaby rozstrzygnąć o wyniku tych wyborów pozostanie w domu. Ci młodzi, myślący ludzie pozostaną w domach, pod hasłem braku alternatywy. Nie bez powodów mają odczucie, że ich wpływ na scenę polityczną jest znikomy, że polska klasa polityczna jest w najwyższym stopniu zdemoralizowana i niekompetentna. Wzruszają ramionami i odwracają się plecami, w głębokim przekonaniu, że taki czy inny wybór nie ma większego znaczenia. Trudno dziś o poważniejszy błąd.

Politycy nigdzie nie są święci, ani nawet uczciwi, dlatego demokracja to przede wszystkim instytucje chroniące przed dowolnością, blokujące dyktatorskie zapędy, wymuszające respektowania prawa. Te instytucje (ciągle jeszcze..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
11-10-2007dokowskiFundamenty racjonalnej polityki
Ośmielony życzliwym przyjęciem wątku krytykującego apolityczność pozwalam sobie zaproponować dyskusję na temat racjonalnej polityki. Na wstępie, pytanie podstawowe: Czy w ogóle istnieją racjonalne poglądy polityczne? Spotkałem na tym forum opinię, że racjonalista może mieć dowolne poglądy polityczne, tak samo, jak może być wyznawcą dowolnej religii. Osobiście nie zgadzam się z tym poglądem. Sądzę, że racjonalista jest osobą niereligijną i ma ograniczone przez racjonalne myślenie możliwości wyboru poglądów politycznych. Dlatego od razu stawiam drugie pytanie, które jest tematem tego wątku:

Jakie są podstawy racjonalnych poglądów politycznych? Spróbujmy sformułować jakiś program minimum, który mógłby liczyć na poparcie każdego racjonalisty. Każdy punkt sformułuję alternatywnie, żeby niczego nie sugerować. Proponuję zacząć od prawdy i nauki, gdyż są to podstawy racjonalizmu.

1. Czy racjonlny polityk powinien mówić prawdę, czy powinien dotrzymywać obietnic wyborczych, czy powinien realizować program swojej partii? Stabilna i przewidywalna rzeczywistość pozwala firmom (i nie tylko) trafniej inwestować i planować. A może powinien jak najdłużej kłamać i ukrywać swoje zamiary, aby nie dać opozycji czasu na przygotowanie jakiegoś sabotażu, który mógłby zaszkodzić skutecznemu rządzeniu i działaniu?

2. Czy racjonalny polityk powinien popierać rozwój nauki? Nauka wspiera gospodarkę, dostarcza wynalazków i podnosi kwalifikacje pracowników. A może powinien być przeciwko naukowcom, ponieważ..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
10-10-2007KorfantyGłupolityka zagraniczna
Polska polityka zagraniczna zmierza w fatalnym kierunku!
Skorumpowane media polskie, które są własnością Niemiec krytykują przy każdej okazji Rosję,
a słowa złego nie powiedzą o Niemczech, które zasługują ,na to abyśmy mieli je w d....
Niemcy nie mają surowców, nie są dla nas rynkiem zbytu, wręcz na odwrót, a jednak
media narzucaja głupim polskim politykom proniemieckie zachowanie, na które
ogłupione polskie, zmediotyzowane społeczeństwo się biernie godzi i wierzy wszystim
kłamstwom jakie są pokazywane codzień w skorumpowanych niemieckich mediach polskich
które są narzędziem w wojnie kapitalistycznej. Powinniśmy odwrócić się w stronę Rosji
poniewarz ona mogłaby być dla nas rynkiem zbytu praktycznie na wszystkie towary
gdybyśmy tylko mieli z nią dobre stosunki. Poza tym Rsja to naród słowiański tak samo jak
my więc z nim się trzymajmy, bo teraz to idziemy do paszczy lwa. Zachodnie wzorce kapitalistyczne
uderzają do głów młodych Polaków, to bardzo żle. Zachód nie daje nam nic oprócz problemów,
a my dajemy mu siłę roboczą(tanią). Czasy się zmieniły teraz gdybyśmy trzymali się Rosji
mielibyśmy z tego same korzyści. Ale media opanowały kontrolę nad Polską. Należy myśleć o przyszłości
a przyszłość jest na wschodzie a nie niszczycielskim zachodzie. Unia jego mać: głupie przepisy stojące
ponad polskim prawem, nimiecka konstytucja, dorsze, rospuda! Macie swoją unię idioci!!!!!
Precz z kapitalizmem, witaj mądra patriotyczna technokracjo oparta na wzorcach socjalnych
(czyli takich jak w..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
09-10-2007Boję się PolakówGregorias z Pikutkowa
Boję się Polaków - mówi Mrożek - dodając, że naszym rodakom cni się do rządów twardej ręki. Kaczyński ma nadzieję na samodzielne rządy i wiele wskazuje na to, że mu je wyborcy powierzą. Elektorat zwolenników wodza jest zdyscyplinowany, elektorat przeciwników nie jest pewien czy warto głosować. Marzyciele czekają na jakąś merytoryczną dyskusję. O czym? O stawkach podatkowych, o służbie zdrowia, o szkolnictwie, o autostradach, czy wreszcie o samym państwie? Możemy długo czekać. Chwilowo mamy wybór między wodzem, deklarującym podporządkowanie Trybunału Konstytucyjnego władzy wykonawczej, podporządkowanie sądownictwa ministrowi sprawiedliwości w sposób, który ewidentnie zmierza do ograniczenia niezależności owego sądownictwa, już mamy politycznie dyspozycyjną prokuraturę, już mamy służby specjalne w służbie rządzącej partii politycznej, już mamy podporządkowaną premierowi telewizję publiczną, podporządkowane radio, dyspozycyjną KRRiT. Charakter IV Rzeczpospolitej jest dość wyrazisty i taka właśnie ojczyzna znacznej części wyborców się podoba. Miło byłoby podyskutować o sprawach ważnych. Chwilowo jednak rozstrzyga się sprawa najważniejsza - czy wolno będzie dyskutować. Liczą się dni, podczas których można jeszcze zmobilizować przeciwników kontynuacji metod zaprezentowanych podczas tych dwóch lat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
09-10-2007Gregorias z PikutkowaDuch Gnoma
Duch mi nadepnął na odcisk i jak na ducha to jegomość był zajebiście przysadzisty. Duch Gnoma. O Gnomie pisał Szpotański, satyryk, który za operę o Gnomie został zgarnięty przez milicję i wsadzony do więzienia, bo jak powiedział Gnom, satyryk był człowiekiem o moralności alfonsa. (Język to nasz Gnom miał i finezyjny i dosadny.)
Gnom, czyli towarzysz Wiesław, czyli Władysław Gomułka wywodził się z KPP, a w PPR miał odchylenie nacjonalistyczne, czyli nie chciał ze Wschodem rozmawiać na kolanach, za co w latach czterdziestych trafił do więzienia, gdzie (jak głosiła szeptana wieść) mówił współwięźniom o czerwonej zarazie.
Nic dziwnego, że Gnom był bożyszczem narodu kiedy po upadku Stalina został Pierwszym. Pierwszy chciał zbudować "polską drogę do socjalizmu", więc za tę "polską" to mu naród gotów był i ten socjalizm wybaczyć. Potem Gnom walczył z korupcją, która się wtedy spekulacją nazywała i wezwał do karania spekulantów śmiercią, a spekulacji było dużo, bo naród nie szanował państwowej własności, którą to własność lubił zapotrzebować, pobrać i zawłaszczyć.
Skromnym był Gnom człowiekiem, oddanym idei i uczciwym. Zachodowi się nie kłaniał i biskupów potępiał za przepraszanie Zachodu na kolanach i rewanżystów potępiał, co się narodowi podobało, bo kto to u nas Niemca lubi.
Łże-elity wygadywały na Gnoma i wyśmiewały Gnoma i chociaż prasę miał dobrą, bo własną, to nawet towarzysze się z niego podśmiewali. A im bardziej się podśmiewali tym bardziej Gnom o miłość narodu zabiegał..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
09-10-2007A.WielogórskaMini sondaż
Chciałabym zabawić się w OBOP i zrobić mały sondaż przedwyborczy:
NA JAKĄ PARTIĘ ZAGŁOSUJESZ (jeśli jesteś pełnoletni)/ ZAGŁOSOWAŁBYŚ (gdybyś był pełnoletni)???
PiS, PO, LiD, Samoobrona, a może Partia Kobiet, lub Emerytów i rencistów?A może jakiaś inne partia z ciekawszym programem?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)