Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
27-05-2014MatixPełen nadziei widok w lokalu wyborczym
Nie, niestety żartowałem. Nie taki znowu pełen nadziei. Dziś wybrałem się oddać swój głos w wyborach do PE. Po wejściu do lokalu oczy otworzyły mi się szerzej. Zobaczyłem tam około 20 osób (mały lokal wyborczy w mniejszym mieście) o szacunkowej średniej wieku 70 lat i ani jednej osoby młodej, czy choćby koło 30-40. Aż dziwnie się tam czułem.

Brawo młodzi Polacy, niech decydują za Was.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
26-05-2014Czarny"Dzisiaj nie trzeba wojny, wystarczy że..."
Witam.
Pamiętam, gdy kiedyś nie było prądu na mojej uczelni. Usłyszałem wtedy jak jeden z wykładowców powiedział: "Dzisiaj nie trzeba wojny, wystarczy że prąd wyłączą." Żeby zrozumieć to powiedzenie wystarczy sobie wyobrazić chociażby Warszawę, w której nagle całkowicie wyłączono prąd (zwłaszcza nocą). Wygląda na to, że nasz gatunek, który przez setki tysięcy lat funkcjonował bez elektryczności, w ciągu około 100 lat tak się od niej uzależnił, że teraz nie potrafi sobie bez niej poradzić. I odnoszę wrażenie, że ludzkość brnie w jeszcze głębsze uzależnienie. Dzisiaj coraz więcej spraw załatwiamy w internecie i coraz więcej instytucji korzysta z tej możliwości. Wiele osób wręcz nie może wyobrazić sobie życia bez możliwości skorzystania z dobrodziejstw tej sieci. I odnoszę wrażenie, że w przyszłości będzie można powiedzieć: "Dzisiaj nie trzeba wojny, wystarczy że internet wyłączą." Czy tak jak dzisiaj ludzkość jest uzależniona od elektryczności, tak w przyszłości może być uzależniona od internetu, który będzie zależny od elektryczności? I czy na tym poprzestanie, czy też wejdzie jeszcze głębiej w uzależnienie od technologii? Jak wy sądzicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
25-05-2014avatarWITAJ OBAMA!
Prawdopodobnie w czerwcu dojdzie do wizyty prezydenta Obamy w Polsce.
Już wyobrażam sobie artykuły w naszej brukowej prasie w rodzaju Faków.
Będą utyskiwania, że za mało interesuje się Europą Wschodnią a szczególnie Polską, że nie wystawił na naszej granicy baterii rakiet mogących dosięgnąć Moskwy, że zamiast szykować się do III wojny światowej wycisza konflikty i kończy lokalne wojny, że nie dał nam wiz itp.
Obama nie cieszy się u nas mirem. Po pierwsze jak go określamy jest czarny, choć tak naprawdę tylko w połowie a my generalnie czarnych nie lubimy. Po drugie sprawy Europy a szczególnie Wschodniej obchodzą go mniej niż sprawy Azji. Patrzymy na politykę USA jak zresztą i politykę całego zachodu polonocentrycznie. Trudno się temu dziwić, to naturalne, ale jednak musimy pamiętać, że świat się zmienił, jak to mówią zglobalizował i nasza rola w świecie powinna być także widziana i oceniana z zewnątrz. Bez tego spojrzenia wyglądamy tylko z naszego zaścianka.
W ostatnich latach bardzo wielu Polaków wyjechło z kraju do państw bardziej rozwiniętych i mają oni doskonałą okazję przekonać się na jakiej pozycji w niepisanym rankingu popularności narodów się znajdujemy. Nie trzeba być wielkim krajem aby zasłużyć na szacunek, uznanie i respekt, weźmy na przykład takie kraje jak Finlandia, Słowenia, Portugalia. Ktoś może powiedzieć, że one miały łatwiejszą historię, prawda, ale co my zdziałaliśmy przez ponad dwadzieścia lat nieskrępowanej wolności. Dwadzieścia lat to naprawdę dużo. Jak wyglądała..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 78 (przedawniony)
22-05-2014avatarJestem homofobem
Kiedyś jako młody człowiek byłem świadkiem, choć na szczęście nie objektem zalotów pederasty i robiło mi się niedobrze. Drugi przypadek to kiedy mój syn przybiegł wystraszony z kempingowej toalety, bo jakiś facet usiłował dostać się do niego górą ponad zamkniętymi drzwiami. Na szczęście spotkałem się jedynie z dwoma takimi przypadkami i oba wywołały moje obrzydzenie.
Co by się nie mówiło czy wypisywało to homoseksualizm jest błędem natury, który odwraca normalne poczucie przynależności do płci zgodnej z płcią genetyczną i anatomiczną.
Jest to według źródeł naukowych najprawdopodobniej wynikiem odwrócenia poziomu hormonów żeńskich i męskich we wczesnym okresie życia płodowego, co w nieodwracalny sposób wpływa na rozwój mózgu.
Typowy przypadek to kiedy taki osobnik wyposażony we wszystkie atrybuty męskości czuje się kobietą. Tego nie daje się ani zmienić ani wyleczyć. Ci ludzie często są nieszczęśliwi i przeżywają tragedie. W prymitywnych społeczeństwach bywają oni ofiarami prześladowań a nawet zabójstw. W tak zwanych rozwiniętych krajach liczba tak upośledzonych osobników waha się od 1 do 5%, choć niektóre niezbyt wiarygodne statystyki podają czasem wyższą liczbę.
W normalnym społeczeństwie powinni być oni traktowani jako równoprawni obywatele pod warunkiem, że stosują się do ogólnie przyjętych zasad. Niestety to tylko pobożne życzenie. Obserwujemy nasilanie się homolobby w różnych formach. Jest ono często agresywne, szczególnie w wydaniu męskich homoseksualistów. Być może..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
21-05-2014ArminiusJak to jest z tą edukacją?
"Polska zajęła 10. miejsce w najnowszym zestawieniu „Global Index of Cognitive Skills and Educational Attainment”, opublikowanym przez koncern edukacyjny Pearson. Poprawiliśmy swój wynik o 4 pozycje, dołączając do światowej czołówki".
naukonauci(*)4/05/08/edukacja-znowu-sukces/

Nie jest to pierwsze doniesienie tego typu. W ostatnim rankingu PISA także odnieśliśmy spory sukces, poprawiając istotnie lokatę. Równocześnie w kraju, wśród nauczycieli, pedagogów, nauczycieli akademickich, pracodawców itd., słychać chóralne, coraz głośniejsze zgdodne narzekanie na głupotę i niedokształcenie uczniów i studentów opuszczających mury polskich szkół i uczelni. SKĄD TA DYCHOTOMIA? Gdzie leży prawda? Trudno przecież zakładać aby zagraniczne fundacje i koncerny rozpieszczały Polskę przyznając jej bardzo wysokie miejsca "za piękne oczy"? Najpewniej mają też one mechanizmy kontrolne i weryfikujące, umożliwiające wykrycie ewentualnych nadużyć ze strony polskiej. SKĄD WIĘC BIERZE SIĘ ÓW ROZZIEW?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 51 (przedawniony)
21-05-2014DraskaPolacy Złodzieje
Kiedyś mnie dziwił stereotyp Polaka-Złodzieja. No jak to tak? No a potem byłem w wielu miastach na zachodzie i już mnie to nie dziwi. Coś co było naturalne tutaj w większości miast nie ma miejsca. Nie trzeba robić jakiś dokładnych badań, wystarczy obserwować. Tutaj posesje, domostwa są szczelnie ogrodzone, siatką, wszystko co wartościowe się chowa. Tam, płot jest zrobiony z małych krzaczków tylko symbolicznie. Narzędzia ogrodnicze oparte o dom. Pod Grójcem miałem w spadku trochę ziemi, parę drzewek posadziłem, szopa z narzędziami, jak pojechałem kolejny raz to nic nie ma. Drzewka zniszczone, szopa chyba poszła na opał a narzędzia oczywiście znikły. I Żaden Sąsiad Nic Nie Widział. Tam, jak zostawię skrzynkę z narzędziami na chodniku i pracuję w budynku nic mi nie ginie. Nie raz robiłem testy że kładłem coś na chodniku - leży i leży. W Polsce ginie natychmiast. I Polacy są oburzeni że są postrzegani jako złodzieje. No niestety w porównaniu do Zachodu taka prawda. Wystarczy porównać sobie płoty jakie my robimy a jakie są na Zachodzie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
20-05-2014JanuszyskoPrzepraszam, że głosowałem na lewicę.
Chciałbym przeprosić całe społeczeństwo, że kiedyś byłem na tyle głupi, że głosowałem na lewicę. Przyznaję, że wierzyłem w słowa pewnego znanego lewicowego celebryty, że zapewni Ojczyźnie lepszą przyszłość, ale myliłem się. To nie prawda. W naszym społeczeństwie szerzy się plugastwo. I postępowania polskiej lewicy są plugawe. Z zagranicy masowo ściągają kolorowi „goście”, którzy nie zawahają się czynić bałaganu. Rujnowana jest tradycja, która była budowana na naszych ziemiach przez tysiąclecia. Obecnie rządzący lewicowi POlitycy okradają społeczeństwo ze wszelkich kosztowności. Kiedy przemawiają w telewizji, czuć smród ich nieczystości. Ale każdy ma prawo do błędu.
Ale jest jeszcze nadzieja. Zreflektowałem się w ostatniej chwili i zmieniłem poglądy polityczne o 360 stopni. Zawsze stawiałem na przyjaźń i zaufanie międzyludzkie. Po prostu, żeby człowiek był człowiekowi człowiekiem, a nie wilkiem, żeby człowiek mógł żyć normalnie. Wiadomo, że człowiek jest człowiekiem, a praca jest pracą, dlatego powinna być godziwa i nie opierać się na wyzysku. Obecnie nasz system opiera się na niewolniczym wyzysku, gdzie większość tego, co zarobimy jest zabierana przez Rząd. I jeszcze jeden fakt, o którym się nie mówi publicznie- podatek VAT jest kaskadowy i pobierany jest na każdym szczeblu obrotu towarowego. Do w sumie sprawia, że większość tego, co zarobimy musimy oddać jawnym złodziejom. Nasze podatki wydawane są na plugawe cele: zachęcanie do homoseksualizmu, do feminizmu, próby..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
20-05-2014boguslavsentyment Polaków za czasami PRL-u
Ostatnio w pracy przyszedł do mnie kierownik (lat 61, były kierownik PGR-u)i oznajmił, że znalazł w sieci artykuł o sentymencie Polaków do czasów PRL-u, z którego wynikało iż aż 44% rodaków tęskni za tamtymi czasami! I znów, nie po raz pierwszy zresztą, rozpoczął się jego monolog o tym, jak to było kiedyś lepiej. Że wszyscy mieli pracę, służba zdrowia była na lepszym poziomie i nie było do niej kolejek, ludzie byli życzliwsi, spożycie mięsa było większe niż dzisiaj (tak w sejmie powiedział Lepper), więcej się budowało, był większy egalitaryzm, itp. Ja w odpowiedzi, że skoro było takie spożycie i ilości mięsa to po cholerę, pewnego razu, całą noc z matką i masą innych ludzi siedziałem pod kocem czekając na ranną dostawę konserw i kiełbasy? Służba zdrowia PRL? Parę razy leżałem w szpitalu dziecięcy w Białymstoku na początku lat 80 i za każdym razem, po powrocie, matka musiała mnie odwszawiać! A jak jednemu dziecku rodzice przynieśli butelkę "Ptysia" to inne z zazdrością przekazywały sobie te informacje...Ludzie życzliwsi? Moim zdaniem na ulicy było więcej chamstwa i brutalności. W knajpach lali się stale, wybijali szyby, dewastowali pomieszczenia. To chyba wtedy Polak Polakowi wilkiem...Równość? Jaka równość? Podział dóbr był uzależniony od tego, czy ktoś miał w rodzinie jakiegoś Towarzysza, lub np. dostawcę z GS-u. Prawdę mówiąc nie wiem co było lepsze w PRL-u? Może tylko mniejsze znaczenie kościoła i nie finansowanie go przez państwo. Ale może coś więcej? Może się mylę?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
17-05-2014BrzostowskiNacjonalizm i niepodległość
Przeczytałem artykulik dot. nacjonalizmu ukraińskiego:

wiadomosci(*)-potrzebuja-nacjonalizmu/q8tmr

I mam taką refleksję. Generalnie nacjonalizm i ten rodzaj patriotyzmu, generalnie w dzisiejszych czasach, budzi mocno negatywne emocje. Bo przecież dziś potrzebny jest inny rodzaj patriotyzmu: nowoczesnego, nastawionego na pracę, współpracę międzynarodową itd...

Czy ostatnie wydarzenia na Ukrainie, nie zmieniają odrobinę tej oceny? Czy pewien poziom nacjonalizmu w społeczeństwie, nie jest zdrowy? Nie mobilizuje? Nie jest pozytywny w sytuacji zgrożenia, o które jak się wydaje nie tak trudno, nawet w UE.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 86 (przedawniony)
17-05-2014knx90Eurowizja i jazgot kościlenych fanatyków
W związku z zwycięstwem Konczity, powstał ogólno-narodowy szał nienawiści wobec osób które mają inne zdanie i inaczej wyglądają (i potrafią odnieść międzynarodowy sukces) niż typowy polak katolik wyznawca Janusza Korwina Mikke i świętego Lecha. Ludzie oczekują rozrywki, i ją dostają. Natomiast nasze Polskie piekiełko znów wystrzeliło lawą, obudziły się demony nazistowskie w postaci wszechpolaków patriotów którzy masowo piszą, co by zrobili z konczitą. Ponieważ ubijaczki masła i praczki nie wygrały. Miałem nawet interesującą wymianę zdań na ten temat z jakimś wyznawcą Korwina. Już w drugiej odpowiedzi używał bluzgów, i raczył pouczać mnie że ta cywilizacja padnie jak niegdyś Rzym i Grecja.

Jesteśmy w Unii, a niektórzy nadal zachowują się gorzej niż zwierzęta. Smutne. Ale ważne żeby zrobić dobrze biskupom.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)