 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 28-04-2010 | Brzostowski | Czy Marszałek Sejmu p.o. Prezydenta RP złamał polskie prawo? |
Jak to jest z tym poszanowaniem prawa w naszym pięknym kraju? Zginął Prezydent, rano 10 kwietnia, ok. południa Marszałek przejął jego obowiązki. Zgodnie jednak z Art. 131 Konstytucji RP, marszałek może tymczasowo wykonywać jego obowiązki w przypadku śmierci Prezydenta.
W jaki sposób dokumentuje się w Polsce śmierć? Chyba nie na podstawie doniesień rosyjskich służb milicyjnych? Najpierw chyba trzeba ciało zidentyfikować?
Czy to oznacza że marszałek złamał prawo i przejął obowiązki nielegalnie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 361 (przedawniony) | | 27-04-2010 | prof. Grabowska | Przypadek Alicji Tysiąc. |
Pani Alicja Tysiąc wygrała sprawę w Strasburgu. I słusznie. Wygrała sprawę sądową z "Gościem Niedzielnym". Brawo! Tak trzymać! Ale mnie interesuje pytanie, jak dzisiaj może spojrzeć w oczy swojej córeczce? Przecież jej nie chciała. To znaczy nie chciała, aby pojawiła się na tym świecie. Przecież Pani Tysiąc jest dorosłą osobą, wiedziała czym grozi kolejna ciąża. To nie była sprawa Ducha Świętego, jak w przypadku Matki Boskiej, że stało się to niezależnie od niej(I poczęła z Ducha Świętego). A skoro już się stało, i mleko się rozlało, to może warto było nie chować głowy w piasek i podjąć odpowiedzialność za to co się zrobiło. Bo teraz sytuacja jest, moim zdaniem, dosyć nieciekawa. To znaczy teoretycznie, bo jak jest naprawdę, to wie tylko Pani Alicja i jej córka. Ale nie chodzi mi konkretnie o te osoby, tylko o przykład. Pani Alicja mogłaby się nazywać Regina czy Zofia. Chodzi o sytuację dziecka, które ma świadomość, a przypuszczam, że ma, lub mieć będzie, że było dzieckiem niepożądanym. Że dzisiaj, owszem, żyje, ale właściwie przez przypadek, bo jakiś lekarz nie chciał jej abortować, mimo iż mamusia usilnie się starała. I jeszcze potem mamusia dostała pieniążki, za to, że się jej nie mogła legalnie pozbyć. O kurczę. Ja bym się czuła z taką świadomością, jako taka córeczka, podle, powiem szczerze. A co Państwo o tym sądzą? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 26-04-2010 | lord_sumo | Nowe zadaniai edukacji. |
wiadomosci(*)o_odwiedzi_Katyn.html?skad=rssWe łbach im się poprzewracało. Muszę spróbować tego towaru, co oni palą, bo na trzeźwo pojąć tego nie mogę. Ktoś mi strzelił minusa na forum jak sugerowałem, że decyzja o pochówku na Wawelu, to polityczna gra wyrachowanego brata prezydenta. Przyznam, że sam miałem przez chwilę wątpliwości czy nie krzywdzę błędną oceną człowieka, który w żalu po śmierci brata ma absurdalne pomysły (nie żeby nie miał ich wcześniej). Teraz mam przynajmniej spokojne sumienie. Umarł człowiek. Jaki by nie był, większa część społeczeństwa podeszła do jego śmierci z powagą, i zrozumieniem dla tragedii. Ale to, co pisuary uprawiają to jest polityczny recycling! Rzygać mi się chce, a jednocześnie dławię się ze śmiechu. Wiem, że to niestosowne, ale biorąc pod uwagę ich wyczyny uważam swoją reakcję za naturalną... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 26-04-2010 | Varia Malaria | Czego się boicie? |
Ja obawiam się, że w przyszłości ludzie zapragną przy pomocy manipulacji genetycznej, farmakologicznej oraz technicznej ingerencji w mózg, wywoływać pożądane reakcje u ludzi uznanych za irracjonalnych. Ideologiczne pranie umysłów i wzmocnienia negatywne okazały się nieskuteczne w głoszeniu prawdy i narzucania odpowiednich postaw, a metody wypracowane przez zachodnią demokrację (np. wzmocnienia pozytywne) zbyt kosztowne i niepewne, nie do końca przewidywalne. Nieprzewidywalności to coś, czego naukowcy bardzo nie lubią . Śmieją się z Kolumba bo ten chcąc dotrzeć do Indii odkrył Amerykę a oni jak chcieli wylądować na Księżycu to wylądowali na Księżycu. Niewykluczone więc, że filozofujący naukowcy, uczeni (np. Dawkins) zapragną stworzyć społeczeństwo maksymalnie przewidywalne by dzięki temu zapanować nad nieprzewidywalnością, by działało jak najnowszej generacji zegar- precyzyjnie. W odróżnieniu od systemów totalitarnych (w których jednostka nieprzewidywalna była zastraszana), i w przeciwieństwie do systemów demokratycznych ( w których otumaniona jednostka daje się sterować za pomocą prostych socjotechnik), społeczeństwo przyszłości może eliminować nieprzewidywalność jednostek ludzkich doprowadzając do ich nadmiernej specjalizacji. Oraz przez wyżej wymienione środki ingerencji w ciało.
<p>Boje się tworzenia z pojęcia racjonalności ideologii racjonalistycznej, czyli dążenia do zdominowania innych lub upodabniania ich do siebie poprzez unifikowanie świata wedle jednego wzorca.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 25-04-2010 | sztejkat | Jak powinna wyglądać skuteczna akcja edukacyjno informacyjna? |
W wątku "Przymusowe badanie kobiet" www.racjonalista.pl/forum.php/s,322583 poruszono też między innymi kwestie edukacji, akcji edukacyjnych i temu podobnych. Generalnie dominuje opinia - nieskuteczne. Z czym się najzupełniej zgodzę. Dotyczy to niemalże KAŻDEJ akcji edukacyjnej prowadzonej w naszym kraju. Pytanie jakie więc należy sobie postawić brzmi: "Jak powinna wyglądać skuteczna akcja edukacyjno informacyjna?"Oto moje przemyślenia na ten temat. Obecne akcje tego rodzaju opierają się prawie wyłącznie na mediach, bilbordach i innych sposobach przekazywania informacji, brutalnie mówiąc, niezamówionej. Używają więc dokładnie tego samego kanału informacji, jakiego używa reklama. A co jak co, ale filtrowania reklam tośmy się już dawno nauczyli. Tak więc: media i bilbordy są dobre by przykuć na chwilę uwagę. I nic więcej. Jak wiadomo wszystkim nauczycielom edukacja polega na powtarzaniu. Media teoretycznie spełniają ten wymóg. Trzeba jednak pamiętać, że jest to prawie zawsze informacja nie zamówiona. Czyli w prost - nie chciana. Dowolne powtarzanie nie sprawi, byśmy ją zapamiętali. A już w ogóle - skojarzyli z pewną powinnością. A przecież edukacja uczy zazwyczaj o powinnościach: tego nie powinno się robić, to powinno, tak lepiej, tak gorzej. Z drugiej strony, jest też jak w popularnym dowcipie: magister musi wiedzieć wszystko, doktor wiedzieć w której to książce, docent - gdzie leży książka, a profesor: gdzie jest docent. Czyli:.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 24-04-2010 | Zbysław Śmigielski | Nowa elita. | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 23-04-2010 | kognitywista | Współpracować z Wałęsą - bezcenne ... |
Onet.pl zamieszcza krótki wywiad z Lechem Wałęsą. Między innymi czytamy: - Jak Pan będzie wspominał Lecha Kaczyńskiego? Kiedyś byliście bliskimi współpracownikami. - Z czasów współpracy ze mną wspominam go dość dobrze. Wykonywał to, co mu poleciłem. Pilnowałem, żeby to wykonał dobrze i on to wykonywał średnio dobrze, a więc za to dziękuję. Bez komentarza ... wiadomosci(*)smierc_walentynowicz,item.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 22-04-2010 | Matix | Gaz łupkowy powraca |
Już pisałem o tym. Teraz kiedy w mediach głównych wrzawa o wielce żałobie za kulisami powracają sprawy ważniejsze. biznes.one(*)ow,18567,3210204,1,prasa-detal [cytat]Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Tymczasem rosyjski Gazprom z ogromnymi obawami przygląda się planom eksploatacji tych złóż nad Wisłą. Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia. Dlaczego więc licencje na wydobycie znalazły się w rękach takich firm jak, Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum czy San Leon Energy? W sumie w rękach amerykańskich firm jest w tej chwili najwięcej, bo aż ponad 30 licencji na odwierty. Amerykanie już rozpoczęli prace. PGNiG i Orlen dopiero mają takie plany. Co ciekawe sprawa odwiertów wywołuje duże emocje za granicą. „The Economist”, w swej analizie pod koniec ubiegłego roku wskazuje, że polski gaz łupkowy może zmienić układ sił energetyczny.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 21-04-2010 | Luszek | Hipokryzja, zaniki pamięci? |
Zatrzęsło mnie jak przeczytałem wiadomosci(*)eb_Janusza_Kochanowskiego.htmlArtykuł anonsowany na stronie głównej tytułem: "Pożegnanie RPO: Odważny, nie bał się iść pod prąd" Dotąd Gazeta jeśli była nieobiektywna to raczej w drugą stronę. Na Newtona czy już wszyscy pozapominali szopki z teletubisiami i szczepionką na grypę. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |