 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 26-11-2011 | Domestos z Bidetu | To kiedy ten Budapeszt? |
Bo może by warto "nakupić" sobie cukru i mąki i makaronu... jak drzewiej bywało...? Pamiętamy Prezesa? Cytat: - Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Budapeszt - mówił Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. - Prędzej czy później zwyciężymy, bo po prostu mamy rację - dodał prezes PiS.
A więc popatrzmy co tam w Budapeszcie? Rekordowy VAT na WęgrzechCytat: Parlament w Budapeszcie zaakceptował wniosek rządu o podniesienie VAT od przyszłego roku z 25 do 27 proc. Oznacza to, że od 1 stycznia Węgry, zmagające się z kryzysem finansowym, będą krajem z najwyższą stawką tego podatku w Unii Europejskiej.
Dziś jeszcze kawa z trzema "łyżeczkami"... I jeszcze samochodem... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-11-2011 | Marek1952 | Drogowskaz |
Kiedyś w czasach minionej epoki miałem możliwość wysłuchać szkolenia prowadzonego przez tzw lektora PZPR. Kiedy na zakończenia padło sakramentalne pytanie czy ktoś z sali ma pytanie wstałem i pokonując nieśmiałość młodego dwudziestolatka zapytałem.
Niech pan mi powie , jak to się dzieje , że obserwując życie codzienne nie widzę by władze PZPR stosowały się to zasad przekazywanych na szkoleniu ?
Wówczas pan lektor uśmiechnął się pobłażliwie i powiedział „ czy widziałeś kiedyś znak drogowy , który by szedł po drodze jaką wskazywał „
O tamtej pamiętnej chwili mija właśnie 40 lat . Sekretarze odeszli w niebyt historii a ja zamiast szkoleń cyklicznie wysłuchuję przemówień ( przepraszam przemawiali sekretarze ) teraz wysłuchuję expose .
Kilka dni temu wysłuchałem expose pana Premiera Tuska .
Kolejne przemówienie kolejnego premiera w którym słyszymy o konieczności zaciskania pasa. Różnica jest tylko jedna to przemówienie napisali dużo , dużo , dużo lepsi specjaliści. Napisali je na tyle dobrze , że nawet opozycja spuściła nos na kwintę i zamiast wskazywać na słabe strony rozpoczęła swoisty happening szukając w ławach sejmowych agentów kościoła lub powracając do katastrofy komunikacyjnej.
Tak na marginesie to całe szczęście , że na Tytaniku nie płyną żaden Kaczyński bo ród Macierewiczów przez sto lat udowadniałby , że Rosjanie przyholowali pontonem górę lodową.
Wracając do expose to gdzieś w głębi duszy czuję , że czegoś.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 24-11-2011 | plodzien | higiena |
Siedziałem sobie niedawno na tapczanie i parując skarpetki – zwyczajem statystycznego Polaka – gapiłem się tępo w TV. Nie mieszkam sam, więc musząc słuchać telewizora – wypracowałem nawyk myślenia o czym innym. Jest więc najczęściej tak, że słucham nie słysząc. I pewnie tak właśnie byłoby też tym razem, gdyby nie dotarło do mnie słowo: skarpety. Skarpety? Podglądają mnie czy jak? Na szczęście nie. Epoka Wielkiego czy Małego Brata jeszcze nie nadeszła. O częstotliwości zmiany skarpet gadają. Przez statystycznego Polaka. Padła taka wielkość, że zaciekawiony szczerze, liczyć zacząłem wszystkie porozrzucane dookoła i wyszło mi, że wystarczy mi ich na 257 i pół dnia. Potem powinienem je znowu uprać. Strategia świetna na lata kryzysu. Taka dobra bawełniana skarpeta nie tylko dla nogi miła jest, ale też im rzadziej świechtana w pralce – tym wolniej się zużywa. Mam ja więc w czym chodzić przez długie lata a oszczędności na zakupach środków piorących pozwolą mi na zgromadzenie wcale pokaźnego majątku. Ciekawość mię zaraz w temacie sparła, żem się rzucił na Internet. Poszukiwania otworzyły przede mną inne sfery i pola, na których nieźle można przyoszczędzić. Po diabła prać te majtki i prać. Pralka buczy, żre prąd i łyka ten proszek jak kot saszetki, a jest to inwestycja, która w życiu się nie zwróci. A przecież co piąta rodaczka i 34% rodaków potrafią na drugi dzień założyć tę samą bieliznę, a 7 facetów na 100 – zmienia ją kilka razy w miesiącu. Kąpiel i mycie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 23-11-2011 | Domestos z Bidetu | Który z nowych ministrów twoim zdaniem... |
...nie sprawdzi się na swoim stanowisku? Ciekawa, wydaje mi się sonda, w której jak na razie prowadzi minister (choć on nie taki mini) z Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa... troszkę ponad 30% niewierzących w niego... ankietaopinie bywają różne... ...Ksiądz Józef Tischner podobno miał powiedzieć o Jarosławie Gowinie, swoim uczniu: "Krwiożerczy rekin, trzeba na niego uważać"...Cytat: Ministrem mógł zresztą zostać już wcześniej. Cztery lata temu Gowin ponoć odmówił objęcia resortu edukacji. Teraz zgodził się kierować trudnym resortem sprawiedliwości. Może mieć tam pod górkę, nie tylko ze względu na brak wykształcenia prawniczego. Środowisko wciąż pamięta jego niefortunny wpis na Facebooku, po którym radcowie prawni i adwokaci planowali złożyć pozew przeciwko Gowinowi. Ówczesny poseł, dziś minister sprawiedliwości, napisał wtedy, że proponowane przez adwokatów i radców zmiany służą tylko "przykrywaniu złodziejstwa i oszustwa". Sprawa rozeszła się jednak po kościach. A Gowin usunął wpis z internetu.
wiec rekin? czy agent OD? który się nie sprawdzi? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 23-11-2011 | Marek1952 | Ględzenie starego pierdoły |
Powoli dobijam do sześćdziesiątki i miałem w swoim życiu mniejsza lub wiekszą przyjemność wysłuchania różnych expose . Niektóre zaczynały się od słów towarzysze i towarzyski inne od obywatele i obywatelki a kiedy mamy wolną i niepodległą
panie i panowie posłowie.
Jednak jedną cechę wszystkie te przemówienia miały wspólną. Z ich treści jasno wynikało , że przemawiający kocha swój kraj i naród a jego najwyższą troską jest jego dobro. W skrócie by kraj rósł w siłę a ludzie żyli dostatnio.
I kraj rósł . Za PRL-u zaciągano kredyty i w radosnym szale budowano fabryki gdzie popadło nie ważny był rachunek ekonomiczny. Ważny był
prestiż towarzysza sekretarza i mniemanie o ważnej roli Polski w bloku państw socjalistycznych.
Teraz blok odszedł w mroczną historyczną przeszłość. Mamy nowego brata USA i nową siostrę Unie. I co rusz nowy demokratyczny
rząd. Ostatnio w obawie ustabilizowany na zasadzie mniejszego zła Rząd jest liberalny więc już nie buduje fabryk to robią ci się na tym znają , a rząd swój wątpliwy miraż potęgi RP buduj
na polu walki.
O ile jednak Afganistan można zrozumieć koniecznością wypełnienia zobowiązań wynikających z członkostwa w Unii o tyle Irak
był zwykłą bardzo kosztowną awanturą polityczną . A jej jedyną korzyścią było był przekonanie , że Polski Prezydent oraz
Premier weszli do grona liczących się w świecie potęg. Nie raczyli zauważyć , że wielki amerykański brat za ich plecami podniósł
do góry palec wskazujący. .. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 22-11-2011 | kulka_na_mole | Gowin ministrem sprawiedliwości |
Pan premier Tusk ogłosił, że ministrem sprawiedliwości będzie pan Jarosław Gowin. Zastanawiam się czy chodzi o to, aby wszelkie kodeksy zostały zastąpione Katechizmem Kościoła Katolickiego, czy o wsadzenie Gowina na minę i szybkie pozbycie się go ze stanowiska, a tym samym skłonienie go do emigracji z PO. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 21-11-2011 | Jaza | Odwrocenie wartosci |
Przyklad posla Gowina jest bardzo symboliczny. Niepodlegajacy dyskusji jest fakt wysokiej patologicznosci panstwa opiekunczego. Posel Gowin, bedac rodzynkiem wsrod parlamentarzystow, nie kupczy swoimi pogladami na zalosnym targu cynizmu i nie boi sie otwarcie krytykowac panstwa opiekunczego.
Mimo obiektywnej slusznosci wielu posiadanych przez niego pogladow i jego niespotykanie wysokiej kultury osobistej jest on czesto przedstawiany jako postac negatywna. Postacie znaczaco nizszej klasy (takie jak Pan Biedron) wrecz otwarcie go krytkuja. Jest to pewnym symbolem strukturalnej patologii toczacej powszechna demokracje. Niewatpliwa radosc sprawia obserwowany schylek tego neofaszystowskiego ustroju, ale zasadne wydaje sie pytanie czy przy tak gleboko osadzonych przesadach spolecznych zbudowanie normalnego systemu bedzie mozliwe. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 20-11-2011 | kulka_na_mole | A propos expose premiera Tuska |
Rządowi Jarosława Kaczyńskiego zarzucano, że nie wykorzystał hossy gospodarczej do przeprowadzenia istotnych reform. Następny rząd, który rozpoczynał pracę jeszcze podczas wspomnianej hossy również nie podjął się wprowadzenia reform. W swoim wczorajszym expose pan premier Tusk zapowiedział wiele ważnych reform, z tym że po hossie nie ma już śladu, a wiele krajów UE pogrążą się coraz bardziej w kryzysie finansowo - gospodarczym. Zmiany zapowiedziane przez premiera Tuska mają być "uderzeniem wyprzedzającym" wobec zagrażającemu Polsce kryzysowi.
Przyszło mi do głowy, że Tusk i Pawlak są jak lekarze, którzy odkładali operację pacjenta czekając, aż pacjenta zaatakuje bardzo poważna i wycieńczająca choroba. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 20-11-2011 | zachaj | Tusk proponuje zmiany w Konkordacie - expose |
Premier w swoim dzisiejszym przemówieniu zaproponował zmiany w emeryturach uprzywilejowanych, między innymi księży. Wspomniał Komisję Majątkową, która zakończyła swoją pracę i porównując ją do Konkordatu zapowiedział zapoczątkowanie dyskusji nad nim, aby duchowni weszli w powszechny system emerytalny.
Ruch Palikota skwitował te słowa brawami jednak po chwili już nie było tak miło bo Premier wyraźnie negatywnie odniósł się do postulatu zdjęcia krzyża.
Expose było krótkie i konkretne i takie właśnie miało być. Oprócz wątku kościelnego były też inne zapowiedzi. Zmiany w KRUS, wydłużenie wieku emerytalnego, likwidacja ulg prorodzinnych dla bogatszych i w zależności od liczby dzieci, likwidacja waloryzacji procentowej emerytur dla najbiedniejszych.
Trochę mnie zaskoczyły odważne słowa o Konkordacie ale widocznie Ruch Palikota ma wpływ na decyzje rządu i możliwe, że jakieś zmiany rzeczywiście nastąpią. Może w końcu Premier odważy się działać.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |