 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 20-06-2008 | kulka_na_mole | Moderacja PiS-Onetu |
Znany Onetowy troll kilka godzin temu napisał: > WAŁĘSA, TY ZAKAŁO POLSKIEGO NARODU TAKIM LUDZIOM JAK GWIAZDA I WALENTYNOWICZ DO PIĘT NIE DORASTASZ! I TYLE W TEMACIE.lp.2o@ainolop__zsuiram , 17.06.2008 18:39 ( wiadomosci(*)122174012,5232700,0,forum.html) Ok. 19:00 oraz ponownie ok. 1:30 usiłowałem zgłosić powyższy post do usunięcia jako "komentarz obrażający osoby publiczne" (kategoria Onetu). Nie udało mi się za żadbym razem, pojawiał się komunikat: "Ten post został już zgłoszony do moderacji przez kogoś innego. Dziękujemy." | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 20-06-2008 | Magda Kuprowska | Brak 'życia' |
1-6 dom 7-19,25 szkoła, praca-kariera, założenie rodziny, emerytura,starość w między czasie oddawanie się pojedynczym przyjemnościom, spełnianie się w mniej lub bardziej ambitnej pasji. problemy, jeden wynikający z drugiego. błędy, wciąż się powielające. dodatek religia-niby odskocznia mentalna. o gustach się nie dyskutuje,a szkoda. no właśnie.. nie rób tego,zrób tamto, tego nie dotykaj bo 'jest złe' zło? złem określamy coś co często pomaga otworzyć nam oczy,boimy się zerwać z tym co 'jest pewne' WYGODNIEJ nam żyć w swojego rodzaju zacofaniu. nie da się z zrobić tego.. dlaczego? bo wymaga to za dużo wysiłku, a może nie bo wszyscy inni tak robią,więc dlaczego miałbym zrobić inaczej? puste życie dla wielu to takie,w którym się nic nie osiągnie. racja przecież przyszłe pokolenia muszą mieć się czego uczyć? muszą przecież mieć 200 dodatkowych wierszów do analizy, o kwiatkach, miłosiernym Bogu i innych fikcyjnych czy przemijających rzeczach. dlaczego? zwyczajnie boimy się nowych opcji,możliwości dlatego, że większość- zdecydowana większość im nie ulega czy zatem pustym życiem nie jest te,które spędzamy jak miliardy innych ludzi ? są wyjątki ale one z reguły zamiast ją potwierdzać, zaprzeczają ponieważ Ci,którzy z różnych powodów, w które naprawdę nie mam ochoty ani zamiaru wnikać zaczynają tępić ów osobniki, zaprzeczają sami sobie 'każdy inny,wszyscy równi?' powinni zastanowić się nad tym jakie dobierają słowa, rasa jest częścią życia. Ale życie jest wojną, rasa tylko bitwą. Dlaczego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 18-06-2008 | Psyk | "Tygodnik powszechny" samokrytycznie o lekcjach religii |
Artykuł katechety o lekcjach religii: tygodnik.onet.pl/32,0,11143,2,artykul.htmlSam tytuł "Katecheza produkuje ateistów?" jest dzwonem alarmowym. Wiele pytań Być może powodem problemów z katechezą, jak chcą niektórzy katecheci, jest sztywny i bezduszny jej program na poszczególnych etapach edukacji. Być może chodzi o bardzo luźne traktowanie programu: co innego wpisuje się do dziennika dla wizytacji, a co innego robi na zajęciach. Być może wreszcie o brak kreatywności i pomysłowości katechetów, aby do tematów z podręcznika wnieść choć trochę życia. Jednak chyba najbardziej szwankuje poziom argumentacji. Oczywiście można mieć pretensje do młodych, że ich pytania są tylko zaczepkami, sposobem na to, aby zleciała lekcja. Myślę jednak, że dobry katecheta wyczuje odpowiednio intencje młodych ludzi i będzie potrafił właściwie zareagować: kiedy trzeba, odpowiedzieć i potraktować ich poważnie, a kiedy indziej subtelnie ale i z humorem tę dyskusję zakończyć bez straty dla siebie i uczniów. Być może powinniśmy wywołać tu temat lepszego zaangażowania się nas, katechetów, w korzystanie z nowoczesnych środków komunikacji. A może nawet wręcz swoistego hakerstwa: obecności na karmiących fałszywymi ideami stronach internetowych z cierpliwym tłumaczeniem i rzeczowymi argumentami. To chyba dla katechetów jeden ze sposobów realizacji wezwania obecnego roku duszpasterskiego: „Bądźcie uczniami Chrystusa”. W ten kontekst wpisują się równego rodzaju „gorące tematy”.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 18-06-2008 | darlove | Noooooo... Prosze Panstwa, tego jeszcze nie bylo. |
Spojrzcie sami... www.szansaspotkania.net/Moj kolega z Bulgarii, ktory siedzi obok mnie w biurze w UK, dostrzegl to dzisiaj na pierwszej stronie BBC (oczywiscie jest tam krotki opis, z czym sie to je i tam wlasnie byl ten link). Czyzby ksiadze sie reformowaly??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 18-06-2008 | darlove | Nasi znowu "wygrali"... |
Hehehehehehehehehe... Nasza drużyna zaprezentowała bardzo skuteczny futbol... hehehehehehe... Ja bym postawił następnym razem na mniej różańca, a więcej pracy... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 17-06-2008 | kowalski | Ciekawe badania |
Czy wśród ludzi o wysokim ilorazie inteligencji jest więcej ateistów? Badania w tej sprawie przeprowadził profesor psychologii na Uniwersytecie w Ulsterze Richard Lynn. Okazało się, że zaledwie 3,3% naukowców zrzeszonych w Royal Society (brytyjskiej akademii nauk) wierzy w istnienie Boga. W skali całej Wielkiej Brytanii odsetek ten jest znacznie wyższy i wynosi 68,5%. Korelacja jest oczywista. Im jesteś inteligentniejszy, tym mniej religijny - ogłosił Lynn. O badaniach naukowca czytamy w "Rzeczpospolitej. Osobiście sie z tym zgadzam. wystraczy "pobrac" dwie próbki: jedna wsród naukowców i druga wśród dajmy na to robotników niewykwalifikowanych , albo chłopów. Z baaardzo duzym prawdopodobienstwem mozna przyjac ze średnio wyzszy iloraz bedzie domena naukowców niż ludzi slabo wykształconych. Wnioskui dotyczace wyzej wymienionego badania nadchodza same...  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 17-06-2008 | Zbysław Śmigielski | Istotne wskazówki. |
Nieszczególnie ceniony przeze mnie dżentelmen, zwany "Matka Kurka", pozwolił sobie na wyjątkowo rzeczowy, czyli dorzeczny tekst. Polecam: www.matka-kurka.net/post/?p=1439 Na specjalną uwagę zasługuje, moim zdaniem, systematyka organizacji, zwanej kościołem katolickim oraz wyodrębnienie pojęcia, które ów dżentelmen określił jako "katolicyzm emocjonalny". Z tego tekstu niewiele można by ująć, natomiast można by i należało sporo dodać. Cytuję zakończenie: "Opisana powyżej struktura polityczna i jej członkowie nie powinni być myleni z katolicyzmem emocjonalnym, który według mnie nie tylko nie jest szkodliwy, ale pozwala utrzymać w ryzach nasze i tak beztroskie moralnie społeczeństwo. Katolicy apolityczni, emocjonalni, wierzą w Boga, ponieważ to im pomaga przetrwać, to im pomaga być lepszym, daje nadzieję na życie wieczne, działa jak doskonałe placebo w czasie choroby. Walczenie z takim katolicyzmem jest zamachem na prywatność, jest taranowaniem nadziei i kodeksu moralnego, który każdy z nas ma prawo sobie wybrać. Zatem panie Zapaterowski, z Kościołem trzeba walczyć z głową, z katolicyzmem politycznym z wyjątkową inteligencją, z katolicyzmem emocjonalnym nie ma potrzeby walczyć." . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 62 (przedawniony) | | 17-06-2008 | hhhmmm | Podatek spadkowy |
Po rozmowie z moim kolega co ma obrzydliwie bogatego starego zaczalem sie zastanawiac nad podatkiem spadkowym. Konkretnie chodzi mi o ta czesc, ktora zapobiega powstawaniu kasty nierobow pokoleniowych. Kolejnym argumentem przemawiajacym za, jest to, ze kazdy powinien miec rowny start, lub jak woli sld, ile bulek moznaby kupic, lub jak woli pis w ramach solidarnego panstwa i walki z oligarchami. Pisze o tym, bo te dwie partie wprowadzily podatek 0% kilka lat temu. Rowny start to nie wszystko, ludzie bogaci nie dorobiliby sie takiego majatku w krajach trzeciego swiata, wiec sa cos winni spoleczenstwu na ktorych postawili fundamenty swojej fortuny. Bill Gates jest glownym lobbysta na rzecz podwyzszenia do prawie 100% tego podatku w USA. Twierdzi, ze chce, zeby jego dzieci same dorobily sie duzych pieniedzy. Jedynym argumentem przeciw poza wzgledami moralnymi konfiskaty jest chyba tylko, ze bogaci i tak nie placa podatkow.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 17-06-2008 | darlove | Michalikowe spojrzenie na swiat |
Dziennikarze pytali arcybiskupa na konferencji prasowej w Kielcach o stanowisko episkopatu do wypowiedzi szefa Klubu SLD Wojciecha Olejniczaka w sprawie in vitro, refundowania środków antykoncepcyjnych oraz wprowadzenia wychowania seksualnego kosztem lekcji religii. Abp Michalik odparł, że jego stanowisko w sprawie tej wypowiedzi jest takie, jak stanowisko Polaków.
--- Hm, a to ostatnie zdanie chyba dowodzi, ze chlop - zupelnie jak polytycy, bo co ich rozni? - jest mocno oderwany od rzeczywistosci. O plugu nie wspomne. No ale jesli sie na codzien mieszka w palacu... Trudno sie temu dziwic.
Olejniczak pytany w radiowych "Sygnałach Dnia" o dokumenty programowe SLD, które zakładają wprowadzenie ochrony prawnej dla ateistów, usunięcie symboli religijnych z urzędów, refundowanie antykoncepcji i ułatwienie aborcji powiedział, że takiego dokumentu Sojusz nie przyjął.
Ale, jak dodał, SLD jest za tym, aby zliberalizować ustawę aborcyjną, opowiada się za refundacją środków antykoncepcyjnych, za metodą in vitro i za wprowadzeniem wychowania seksualnego w szkołach. Dopytywany zaznaczył, że za metodą in vitro refundowaną z środków publicznych. I również za wychowaniem seksualnym w szkole. To jest więc i to, by mogło odbywać się, oczywiście, choćby kosztem ilości godzin religii. I na pewno w sprawach świeckości państwa SLD jako partia lewicowa jest i powinna być aktywna, ale też pewnych granic przekraczać nie zamierzamy - oświadczył Olejniczak.
--- I to mnie upewnia, ze na SLD nie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 15-06-2008 | Benko | Szkoły w Warszawie |
Witam. Nie jestem pewien czy to właściwy dział, ale mam prośbę. Próbuję znaleźć dla dziecka podstawówkę w Warszawie i zależy mi na sensownym podejściu do tematu religii, otwartości światopoglądowej. Jeśli znacie szkoły, w których są lekcje etyki, ewentualnie lekcje religii są na pierwszej lub ostatniej godzinie (jak deklarowano wprowadzając religię do szkół), to byłbym wdzięczny za ich wskazanie. Niestety większość szkół niepublicznych już na wstępie chełpi się "wychowaniem w duchu chrześcijańskim", ma "świętych" patronów, zdjęcia z uroczystych rekolekcji i podobne atrakcje ...  Pozdrawiam uczestników | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |