 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 03-07-2013 | Unulfo | Nieudolność rządu |
Czy dysponują Państwo wiedzą, w jaki sposób ocenić nieudolność/skuteczność rządu w sposób zbliżony do obiektywnego? Być może dysponują Państwo specjalistyczną wiedzą na ten temat lub zechcą Państwo przedstawić propozycje własnych kryteriów oceny? Jak odróżnić rząd dobry od złego rządu w sposób racjonalny, bez emocji i uprzedzeń? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 02-07-2013 | Rafał Poniecki | To nie patologia (?) |
Pod tytułem: 23-latka udusiła matkę. wiadomosci(*)dium=RSS&utm_campaign=10199882znajdujemy m.in.: Wiadomo, że obie razem mieszkały. Matka była po rozwodzie, córka przerwała studia, nie pracowała. - To nie była patologiczna rodzina. To gdzie zaczyna się patologia? Dzięki sobie (bo przecież nie dzięki bogu) nie mieszkam już w tym zupełnie normalnym kraju. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 02-07-2013 | Hatus | Lewicowe spojrzenie na izraelskiego Żyda |
Witam! Choć jestem wieloletnim czytelnikiem racjonalisty, nigdy nie czułem potrzeby podzielenia się swoimi przemyśleniami na forum, aż do dzisiaj. Jest to moja pierwsza wypowiedź na tym portalu, chciałbym więc powitać wszystkich użytkowników.
Od wielu lat interesuję się kwestiami Bliskiego Wschodu i kulturą żydowską. Nie tylko ze względu na wykształcenie (politolog), gdyż wychowywałem się w rodzinie, w której ideały humanizmu stawiane były przed wartościami narodowymi i religijnymi. Uważam się za osobę o centrolewicowych poglądach, co wynika zapewne ze środowiska z jakim jestem związany praktycznie od rozpoczęcia swojej edukacji. Podobne poglądy podzielają moi znajomi.
Ze względu na moje zainteresowania udało mi się odbyć pierwszą w życiu podróż do Izraela, gdzie byłem goszczony przez Ambasadę, co umożliwiło mi liczne spotkania z izraelskimi politykami i aktywistami. Dzieląc się z wrażeniami ze spotkań z przyjaciółmi w Polsce spotkałem się z nietypowymi reakcjami, których w żaden sposób się nie spodziewałem. Jako, że nie popieram polityki palestyńskiej rządzącej obecnie w Izraelu partii bardzo podobały mi się spotkania z działaczami związanymi ze środowiskami lewicowymi (m.in. z politykami partii Meretz, czy aktywistami organizacji Seeds of Peace), którzy w swoim programie polityczny zawierają hasła promujące oddzielenie Państwa Palestyńskiego, czy ostatnio wydzielenie osobnego państwa w Gazie. Moje poparcie dla podobnych poglądów, jakkolwiek spójne z poglądami prezentowanymi.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) | | 02-07-2013 | MajorTom | Psowate czasem gryzą a człowiekwate czasem gwałcą |
Mam kłopot ze zrozumieniem idei "Marszu szmat". Uczestnicy udowadniają trywializm, że winnym gwałtu jest gwałciciel. Przecież ta teza ma potwierdzenie w ustawodawstwie. W związku z tym, w moim mniemaniu, nie ma czego udowadniać.
Jeżeli próbują negować istnienie korelacji pomiędzy: ubiorem zgwałconej, godziną gwałtu czy miejscem gwałtu, to takie są statystyki i tyle. Więc też nie ma czego negować.
Pojęcia winnego i pokrzywdzonego są relatywne w zależności od norm i prawa. Jeżeli jadąc na rowerze ugryzie mnie psowaty (np. pies), to oczywiście ja jestem pokrzywdzonym. Jeżeli włażąc do klatki w zoo, ugryzie mnie psowaty (np. wilk) to oczywiście jestem winien.
W przypadku gwałtu prawo jest znacznie jaśniejsze - zawsze winien jest gwałciciel. Przy czym, potencjalnej ofiary nikt nie zwolni (żadna ustawa) od zrozumienia faktu, że człowiekowate czasem gwałcą i trzeba unikać ryzykownych sytuacji.
Wygląda to na jakąś megalomanię, że "my ludzie" jesteśmy wolni od zwierzęcych cech i wystarczy ustawa czy "zwiększenie świadomości" a problem zniknie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 01-07-2013 | Małyska | Gigantomania "biednego" Rydzyka |
Sukcesy budownictwa sakralnego w Polsce dowodzą, że jesteśmy niekwestionowanym mocarstwem religijnym. Odnotowujemy wzrost produkcji pomników Jezusa i Jana Pawła II. Wszystkich budowniczych przewyższył rozmachem o. Rydzyk. Jeszcze niedawno "biednego" duchownego nie było stać na zapłacenie 3.5 tysiąca złotych grzywny za nielegalną zbiórkę pieniędzy, a teraz wydaje dziesiątki milionów na budowę kościoła. Znany biznesmen i deweloper o. Rydzyk ma się świetnie. Jego interes dobrze prosperuje wbrew opinii ekonomistów o rozwijającym się kryzysie. Budowlanym sukcesem chwalił się na antenie swojej rozgłośni. "- Chcę podkreślić, że te dziesiątki milionów złotych, które poszły na wykonanie świątyni w stanie surowym, to były te wszystkie cegiełki, które wierni przez lata złożyli na ręce ojca dyrektora - mówi projektant kościoła Andrzej Ryczek w transmitowanej przez Radio Maryja rozmowie z o. Tadeuszem Rydzykiem. - Ale teraz kopuła, to jest parę milionów. Może ludzie zechcą pomóc? - dodaje o.Rydzyk". wyborcza.pl/1,75478,14189642.htmlTo nie wszystko. Przed kościołem chce postawić pomnik Jana Pawła II, do którego poprowadzi alejka z fontannami . "Plac przed świątynią ma mieć 130 metrów długości i szerokości. Wokół niego powstanie 20 stacji drogi różańcowej. - Będą musiały być wykonane w marmurze albo w granicie, jeżeli będą w jakichś grotach - wskazuje Ryczek".Marzeniem Rydzyka są carillony składające się z 16 dzwonów, by mogły zagrać każdą melodię... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 27-06-2013 | Konowal | Na ile jesteś Gowinem? |
Gowin zaprasza i ja też do udziału w zabawie czyli ankiecie określającej ile jest zgodności Gowina poglądów z Twoimi www.wykop.(*)jalna-ankieta-dla-internautow/Mi wyszło "Jarosław Gowin zgadza się z Tobą w 81%." Ogólnie Gowin dobrze prawi, zresztą tak jak i PO dobrze gadała tyle że z tego gadania nigdy nic nie wynikało. Żeby choć połowę swoich postulatów wprowadzili w zyćie to byłby dzisiaj całkiem inny kraj. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 26-06-2013 | maciejo | Rydzyk vs Sąd 1 : 0 |
Święta dawno minęły i do kolejnych jeszcze dużo czasu ale są i inne okazje do dawania prezentów - urodziny, imieniny, obrony prac mgr, itp, itd. Gdybyście szanowni forumowicze chcieli zrobić komuś niespodziankę, dać coś czego nikt się nie spodziewa, a jednocześnie pomóc..... zwołajcie telewizje i zapłaćcie za kogoś grzywnę. Oto na naszych oczach dzieje się ewolucja w kulturze i wykładni prawa. Rodzą się możliwości o jakich nam się jeszcze niedawno nie śniło i to od razu oprawione w piękne kościelno - parlamentarne barwy: torun.gaze(*)wny_za_Rydzyka.html#BoxWiadTxtSąd apelacyjny uniewinnił posłankę PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI Annę Sobecką obwinioną o zapłacenie grzywny za ojca doktora dyrektora Tadeusza Rydzyka. Pani poseł jakże przekonująco powiedziała, że tak naprawdę to ona nic nie zapłaciła, miała z zakonem tajną umowę, a tylko mówiła że zapłaci, a tak na prawdę jedynie pieniądze pożyczyła: celowo nie zdradziła uzgodnień z redemptorystami dziennikarzom, bo "nie ma do nich zaufania" i bała się, że "przekręcą jej słowa". Jakże to oczywiste, jakże prawdziwe. Jak ten poprzedni sąd mógł to przeoczyć? Jakże to Prawy i Sprawiedliwy wyrok. Od początku było to zupełnie oczywiste, przecież poseł kłamać nie może. Całe szczęście światłe oblicze i bystrość apelacji uratowało niewinną dusze przed antykościelnym lobby zlokalizowanym w niższych instancjach. Na prawdę podziwiam posłankę PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI za tak giętki.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 25-06-2013 | Maddy | Ekologia smoleńska |
Wydawało mi się, że są osoby związane z GW których w żaden sposób PIS nie podciągnie pod kategorie wrogów śmiertelnych zdrajców ojczyzny itp. Jedną z tych osób jest Adam Wajrak. Tzn był. Miły ten, chociaż okropnie niemedialny człowiek (świetnie się go czyta, słuchanie i oglądanie to męka) wydawał mi się najmniej politycznie zaangażowaną osobą w całym tym towarzystwie. Niestety, popełnił on artykuł w którym nieładnie pisze o ekologicznych teoriach PIS. Sporo tam na dodatek sarkazmu i ironii, a tego pisiaki nie znoszą bardziej niż otwartej krytyki. Polecam wyborcza.p(*)&utm_campaign=wyborcza#Cuk#CukOj, za chwilę zacznie się nagonka na bogu ducha winnego miłośnika świstaków, kozic i dziwnych robali o niezrozumiałych łacińskich nazwach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-06-2013 | Maddy | Prezes leniuszek? |
Nie śledziłam nigdy aktywności prezesa Kaczyńskiego na niwie poselskiej. I dziś się dowiedziałam że prezes to leniuszek. Słabo się udziela w sejmie, ma niska frekwencję na głosowaniach, nie składa interpelacji i zapytań i jest członkiem tylko jednej komisji a i to na pół gwizdka. Słabo, słabiutko. Nie zamierza też stawiać się przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej. Ale odwiedzałam się też, dlaczego. Prezes przygotowuje się do przejęcia władzy i zmiany Polski. Więc na posłowanie ani jakiejś tam komisje czasu nie ma. I teraz się zastanawiam jak się Kaczyński przygotowuje do przejęcia władzy? Mam taką wizje obozu treningowego, gdzie przy dopingu PISowskiej wierchuszki robi pompki i przysiady, biega przez przeszkody, podciąga się na drążku itp itd. Do tego dietetyk, który mu przygotowuje wysokobiałkowe posiłki (na masę) a Hoffmann dolewa izotoników do bidonu... Wybory za dwa lata, do tego czasu Kaczyński będzie wyglądał jak Bruce Lee. Niby taki mały i niepozorny, a jak ściągnie garnitur to Polska zamrze z zachwytu!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 84 (przedawniony) | | 24-06-2013 | Vytautas | Przyjdź królestwo Twoje |
W najważniejszej podobno modlitwie chrześcijan zwanej modlitwą Pańską, czyli po prostu w Ojczenaszku, każdy chrześcijanin prosi Boga "przyjdź królestwo Twoje", co oznacza prośbę, aby Bóg swoją wolą i mocą spowodował, aby nie było na świecie żadnych innych ustrojów politycznych, jak jeno bezpośrednie rządy Boga czyli teokracja. Żadnych ziemskich królestw, żadnych republik, żadnej demokracji. Jeśli tak, to dlaczego w rozmaitych przemówieniach kapłanów bożych i innych mężów pobożnych tak bardzo chwali się demokrację? Czyżby Chrystus Pan zmienił zdanie i nie każe już siebie (jako jedną z osób boskich) zapraszać do objęcia rządów na ziemi? A może pobożnym mężom przestała podobać się teokracja i demokrację wolą? A nie grzeszą przytem? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |