 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 04-02-2020 | Arminius | Hucpiarz Weiss znów prowokuje |
Avi Weiss - amerykański rabin - znów pojawił się w Oświęcimiu na hucpiarskich występach. Piszę "znów" - bo osobnik ów debiutował serią skandalicznych prowokacji w latach 90 - tych minionego stulecia - celem których było usunięcie klasztoru karmelitanek z terenu obozu w Auschwitz. Niestety cel swój osiągnął - za co należą się słowa bardzo ostrej krytyki pod adresem ówczesnych polskich biskupów ( krakowski kardynał Macharski) oraz papieża Wojtyły. Obecnie, Weiss et consortes walczą o to - aby usunąć katolicki obiekt sakralny znajdujący się w bezpośrednim pobliżu terenu byłego obozu w Brzezince. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. Tymczasem zaś skoncentruję się na dwóch wątkach. Primo, teren byłego obozu leży na terytorium państwa polskiego - nie jest to jakaś eksterytorialna enklawa Izraela. I fakt ten należy zacząć wreszcie uznawać za oczywistą oczywistość i wyciągać z niego określone konsekwencje. Interwencja policjantów nie była jeszcze taka jaką być powinna - tym niemniej jednak widać już zauważalną zmianę - na korzyść - w podejściu do prowokujących żydowskich delikwentów, czemu wypada tylko przyklasnąć - i oczekiwać, że następnym razem takie szemrane ultratowarzystwo - zostanie od razu bez żadnych ceregieli zapakowane do "kabaryny" (jeżeli trzeba z zastosowaniem środków przymusu bezpośredniego) i wywiezione w czorty. Po drugie i ważniejsze, należy wyraźnie nadmienić, iż prowokacje takich typów jak Weiss są obrazą dla tysięcy ludzi - ofiar obozu,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 02-02-2020 | okragly | 12 kroków |
12 kroków, by nie zachorować na raka wg WHO, znacie je na pamięć, oprócz pkt 9, nie żebym straszył, ot Taka ciekawostka
1. Nie pal 2. Spraw, by dom stał się wolny od dymu. 3. Utrzymuj prawidłową masę ciała. 4. Bądź aktywny fizycznie każdego dnia. Ogranicz do minimum czas, który spędzasz na siedząco. 5. Odżywiaj się prawidłowo 6. Ogranicz picie alkoholu. Im mniej go spożywasz, tym lepiej zapobiegasz rozwojowi nowotworów. 7. Unikaj przebywania na słońcu. Zawsze używaj kremów z filtrem. 8. W miejscu pracy chroń się przed substancjami rakotwórczymi, 9. Dowiedz się, czy w twoim domu panuje odpowiedni poziom radonu. W razie czego, podejmij kroki, by go obniżyć 10. Karmienie piersią zmniejsza ryzyko zachorowania na raka 11. Zapewnij dzieciom udział w programach szczepień przeciwko: żółtaczce typu B i wirusowi HPV. 12. Bierz regularnie udział w organizowanych badaniach profilaktycznych (cytologia, kolonoskopia, mammografia)
W Europie co roku diagnozuje się ok. 2,5 miliona zachorowań na raka | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 29-01-2020 | Arminius | Mord katyński w interpretacji Litwaka |
"20 stycznia w pierwszym kanale państwowej rosyjskiej telewizji jeden z czołowych rosyjskich politologów, prezes Instytutu Bliskiego Wschodu, a w latach 2001 - 2004 prezes Rosyjskiego Kongresu Żydów Jewgienij Satanowski stwierdził, że Józef Stalin "miał rację", nakazując rozstrzelanie polskich jeńców wojennych w Katyniu. Uwaga Satanowskiego wstrząsnęła nawet prowadzącym program". Wielokrotnie twierdziłem ( w moich licznych wątkach poświęconych tematyce żydowskiej) że Ostjuden (Litwacy) to wyjątkowo paskudna emanacja judaizmu, kwintesencja zdublowanej etyki starotestamentowo - talmudycznej. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości??? Najpewniej niejednemu czytającemu słowa Satanowskiego przyjdzie ochota - w emocjonalnej reakcji na jego weredyzm - stwierdzić, iż Hitler z kolei "miał rację" nakazując eliminację określonej grupy etniczno - religijnej. Apeluję do nich emocjonalnie, żeby tego nie robili. Nie staczajcie się do spienionego moralnego szamba jakim jest talmudyczno - starotestamentowy judaizm, szczególnie w wersji "Ost". wiadomosci(*)l-racje-nakazujac-mord/kkcc3je | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 20-01-2020 | Arminius | Dzik jest dziki, dzik jest zły... |
Rok temu rząd zadecydował - przy ostrym sprzeciwie ze strony środowisk ekologicznych i sporej cześci społeczeństwa - o odstrzale dzików, jako najlepszym remedium na szerzącą się chorobę ASF - grożącą hodowli trzody chlewnej w Polsce i Europie. Zabito dziesiątki a może nawet setki tysiecy dzików i po roku czasu problem - z szerzeniem się choroby jak wyżej - jest taki sam albo i poważniejszy. Opinie naukowców i praktyków, że są inne skuteczniejsze metody walki z rozprzestrzenianiem się ASF zostały zlekceważone - z rezultatem jak wyżej. Tym niemniej rząd nadal optuje za masowym odstrzałem i chce do niego zaangażować wojsko i policję - bo na myśliwych już nie można polegać. Przy okazji che przeforswoać specustawę, zawierającą drakońskie regulacje dotycżące - między innymi - prawa obywatela do przebywania w lesie. Zainteresowanych alternatywnymi metodami walki z ASF oraz projektami rządu - odsyłam do podlinkowanego materiału, przypominając iż rok temu na łamach "Racjonalisty" toczyła się żywa dyskusja na temat. Wątek ów jest więc - sui generis - kontynuacją debaty sprzed roku.
"Po kolejnym roku prób zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa ASF w Polsce, sytuacja się pogorszyła. Wirus dotarł do trzech zachodnich województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Do 15 grudnia potwierdzono w nich wystąpienie 53 przypadków dzików zarażonych ASF. Jak wylicza Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, rządowa specustawa proponuje następujące rozwiązania:
"1. Rok więzienia za spacerowanie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 19-01-2020 | Arminius | Kierowcy "na gazie" |
W Polsce szybko przyrasta spożycia alkoholu, w tym, co szczególnie niepokojące, spożycie alkoholi wysokoprocentowych. Zjawisko owo generuje szereg problemów, począwszy od zaśmiecania terenu (butelki po "małpeczkach" walają się wszędzie) skończywszy na kwestiach zdrowotnych. Od dwóch lat następuje w Polsce regres przeciętnej oczekiwanej długości życia - co jest, zdaniem lekarzy, spowodowane między innymi owym tempem przyrastania konsumpcji alkoholi wysokoprocentowych ( pozostałe dwa główne czynniki to otyłość oraz smog). Fenomen jak wyżej skutkuje również przyrastającą ilością kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu, co prędzej czy później zacznie skutkować większą ilością wypadków. Podlinkowany tekst traktuje właśnie o tej ostatniej patologii. Odsyłając do jego lektury, napomknę tylko, że w Polsce alkohol jest bardzo łatwo dostępny, w każdej ilości o każdej porze dnia i nocy. Jest to praktyka która prowadzi prostą drogą do "alkoholizacji" kraju i jako taka zasługuje na ostre potępienie i natychmiastowe ukrócenie. W Polsce - to nie jest "polish joke" - wszelkiej maści alkohol można kupić na...stacjach benzynowych, o każdej porze dnia i nocy. A wiele spośród tych stacji zarabia więcej na jego sprzedaży niż na sprzedaży...paliw. Wczoraj się dowiedziałem, że takie praktyki (sprzedaż na stacjach benzynowych alkoholu) są - także - zabronione w.... Rosji. Niestety fakt ów oznacza, iż w tym zakresie, cywilizacyjnie Rosja nas wyprzedziła - co musi robić wrażenie na każdym, kto kiedyś.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 16-01-2020 | Mariusz Agnosiewicz | Śmieciowe patologie |
Czteroosobowa rodzina z Drezna w Niemczech płaci za wywóz śmieci 54 zł miesięcznie. W odległym o 270 km Wrocławiu Kowalscy w 2020 roku będą płacić 88 zł miesięcznie za taką samą usługę. W Warszawie - 94 zł, w Poznaniu - 64 zł, w Łodzi - 96 zł. Wszędzie drożej niż w Niemczech. Bezwzględnie. Tymczasem typowy Niemiec zarabia 10 tys. zł. Typowy Polak - 3 tys. zł. W tamtym roku głośna była walka z "mafią śmieciową", która masowo puszcza z dymem składowane śmieci. Tyle że przejawem tej patologii są nie tylko płonące śmietniska, ale i stawki za wywóz śmieci - ekonomicznie irracjonalne czyli bandyckie. Poza tym dążyć powinniśmy do budowy gospodarki bezodpadowej, w której nie ma żadnych śmieci, gdyż wszystkie odpady mogą i powinny być zarazem surowcem podlegającym reprodukcji lub wytwarzaniu gazu*. Niemcy stoją pod marketami z wielkimi torbami pełnymi butelek, tak szklanych jak i plastikowych, bo nie opłaca się ich wyrzucać. U nas butelkomat postawiony w Urzędzie Miasta Krakowa został zamknięty po dwóch miesiącach, bo "Zainteresowanie przerosło oczekiwania ratusza, w maszynie skończyły się już pieniądze wydawane mieszkańcom za butelki". Na wysokie ceny wywozu śmieci wpływ ma m.in. to, że w niektórych regionach firmy śmieciowe po wygraniu przetargu stały się monopolistami i zaczęły to wykorzystywać.
* W 2011 funkcjonowało w Polsce 155 biogazowni. Do 2015 roku ich liczba wzrosła do 278, w tym: 78 rolniczych, 99 przy oczyszczalniach ścieków, 97 przy wysypiskach. Ich potencjał produkcyjny.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 16-01-2020 | Arminius | Besame mucho - ale.... czy aby na pewno? |
Ruch "Me Too" dynamicznie zaczął się rozwijać w odpowiedzi na ujawnione ekscesy seksualnego drapieżcy Harveya Weinsteina - żydowskiego producenta filmowego z Hollywood. Za cel ruch ów stawia sobie ujawnianie przypadków molestowań seksualnych doświadczanych przez kobiety ze strony mężczyzn oraz, co istotne, mobilizowanie kobiet oraz szerokiej opinii publicznej do walki z ową patologią. W reakcji na ów fenomen grupa francukich kobiet - celebrytek "pod wodzą" samej Catherine Deneuve ogłosiła swoiste votum separatum, prezentując odrębne stanowisko. Francuzki, co prawda zastrzegając się, że wszelkie gwałty na kobietach są absolutnie niedopuszczalne - zwróciły jednakże uwagę na fakt, że zbyt radykalne potraktowanie problemu doprowadzi do kolizji z francuską obyczajowością której cechą immanentną jest galanteria i szarmanckość ze strony mężczyzn względem kobiet (kultura prowanslaska). A krytyczną składową owej galanterii jak wyżej jest dorozumiana zgoda kobiet na kontakt cielesny, który inicjuje męzczyzna. Jako że dżentelmeneria polska w niczym nie ustępuje francuskiej - problem występuje też nad Wisłą. Form owego kontaktu cielesnego jak wyżej, jest szeroka gama. Całowanie rączek, przytulanki (full contact), bez full contactu, przytulanki z pocałunkiem, pocałunkami, obejmowanie obydwiema rękami i całowanie ( np. dwa razy w policzek), nonszalanckie umiejscawianie ręki na ramieniu, żeby już nie schodzić dalej....do stref równikowych. Pytanie brzmi: Czy kobiety tego sobie życzą??? Czy wszystkie?.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 411 (przedawniony) | | 13-01-2020 | Jan Rylew | Co dalej w polskiej polityce ? |
Polacy w wyborach do Sejmu 2019 wybrali PIS dla kontynuacji polityki społecznej i gospodarczej, ale na scenie politycznej pojawili się nowi aktorzy. Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów; Koalicja Obywatelska - 134 mandaty; SLD - 49 mandatów; PSL - 30 mandatów; Konfederacja - 11 mandatów; Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.
Jest nowy (stary) rząd, premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose w Sejmie. Usłyszeliśmy także swego rodzaju kontrexpose autorstwa Adriana Zandberga ze zjednoczonej lewicy. Zandberg ograniczył się do krytyki premiera i rządu podobnie jak reszta opozycji.
Oceniając wyniki wyborów do Sejmu trzeba zauważyć dość ciekawą sytuację. PIS otrzymał rekordową liczbę głosów, ale zmniejszył się jego stan posiadania mandatów. Przybyło też jak widać po emitowanych programach TV przeciwników politycznych. Zarówno Zj.Lewica jak i Konfederacja pokazuje swoje opozycyjne wobec PIS nastawienie. Sytuacja stała się trudniejsza dla rządu, który będzie musiał intensywniej bronić się przed atakami medialnymi swoich politycznych przeciwików, zamiast ze zdwojoną energią przyłożyć się do realizacji swoich zadań społeczno gospodarczych.
PIS wydaje się nieco przestraszony taką sytuacją proponuje szerokie porozumienie w sprawach ważnych dla Polaków. Koniec wojny polsko polskiej, wojny PIS z antypisem, przyłączcie się do sprawy wzmacniania Polski, wzrostu dobrobytu i znaczenia Polski w Europie i w świecie, czyńmy wspólnie dobro dla Polski i Polaków, zdaje się mówić J. Kaczyński w niektórych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 12-01-2020 | Dragan Dargomier | Wypadek lotniczy jako grabież |
Podchodząc do sprawy z punktu widzenia rozhipnotyzowanego kulturowo libertyna, można wskazać na drodze czysto rozumowej wiele motywów, które uprawdopodabniają pogląd, że niektóre wypadki lotnicze mogą być mafijną metodą grabieży. Zauważmy, na przykład, że w kraju największe katastrofy lotnicze przytrafiały się samolotom pasażerskim powracającym z zagranicy, przede wszystkim - z bogatych krajów zachodnich. Na pokładzie tych maszyn przebywały osoby dość majętne, by sfinansować sobie drogą podróż lotniczą (w tym dyplomaci, biznesmeni, artyści), posiadające przy sobie bagaż, w tym pieniądze, kosztowności, wartościowe rzeczy osobiste. Po śmierci tych osób można było przejąć ich dokumenty potwierdzające tożsamość, dane osobowe, a w rezultacie - ich majątek, między innymi - atrakcyjne nieruchomości. W niektórych krajach bogaczom i biznesmenom zdarzają się dziwne wypadki lotnicze jeszcze na pasie startowym, na przykład - uderzenie w pług śnieżny. Inną metodą na obezwładnianie pasażerów może być gwałtowne przyziemianie w czasie lądowania - pasażerowie zajmujący miejsca w tylnej części kadłuba odnoszą wtedy obrażenia uniemożliwiające samodzielne poruszanie się i zajmowanie się swoimi sprawami (załoga zebrana w przedniej części kadłuba jest bezpieczna). Dużo zamieszania, ułatwiającego działanie grupom przestępczym, jest przy awaryjnych lądowaniach na lądzie i wodzie. Wśród ofiar wypadków lotniczych zdarzają się też wysoko wynagradzani piloci maszyn, którzy są majętnymi.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 08-01-2020 | Arminius | Petent bez prawa głosu??? |
Żydzi znowu wymierzyli stronie polskiej siarczysty policzek. Na imprezę pt. "World Holocaust Forum" zaprosili Prezydenta Polski w roli petenta, który pozbawiony prawa głosu miałby wysłuchać mentorskich oświadczeń i pouczeń ze strony Żydów i...Rosjan. Tym razem jednakże - co napawa umiarkowanym optymizmem na przyszłość - strona polska zareagowała zgodnie z elementarną logiką - czyli na szczęście nie nadstawiła drugiego policzka do zainkasowania upokarzającego dubeltu. Duda do Izraela nie pojedzie. W sytuacji jak wyżej jest to dobre rozwiązanie. Jeszcze lepszym byłoby połączenie decyzji jak wyżej z drugą, nakazującą natychmiastowe wycofanie polskiego kontyngentu z Iraku i mocne zdystansowanie się do polityki Izraela i USA w rejonie Bliskiego i Środkowego Wschodu w sytuacji zaostrzającego się konfliktu amerykańsko - żydowsko - perskiego. W kontekście zaistniałej sytuacji - za którą strona polska nie jest odpowiedzialna - umieranie polskich żołnierzy (czy narażanie jakichkolwiek polskich interesów w regionie) w obronie brudnych interesów Żydoameryki byłoby skandalicznym masochizmem. Niech Pan wstanie całkiem z kolan Panie prezydencie! Na marginesie warto zaakcentować, iż antypolska hucpa jak wyżej, jest firmowana - ipso facto - przez Instytut Yad Vashem, co tylko dodaje obrzydliwej pikanterii całej sytuacji.
"Nie będę brał udziału w wydarzeniu w Jerozolimie 23 stycznia, stanowisko całego polskiego rządu i moje było takie, że albo Polska będzie mogła tam zabrać głos, albo nie będę.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |