Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 47 (przedawniony)
01-06-2008ŻółkowskiMarsz kapitalizmu
W dniu 1 czerwca w Krakowie neoliberałowie i stowarzyszenia antylewicowe, szykują manifestacje pod nazwą Marsz Kapitalizmu. Ma to być z założenia potwarz dla 1 majowego święta pracy. Nie możemy pozostać obojętni! Musimy się zorganizować i przeprowadzić kontrmanifestacje! Jak można promować wyzysk i nierówność społeczną ?!

Zwolennicy likwidacji socjalizmu zbierają o 12 na placu pod Galeria Krakowską, obok Dworca PKP.

Członkowie wszystkich grup które chcą się przeciwstawić proszeni są o zorganizowanie jakichś akcji (banery, grupki skandujące właściwe hasła itp.), które mogłyby utrudnić manifestacje.

Nie pozwólmy im zwyciężyć!

POZDRAWIAM
Ernest Żółkowski

Ps. podajcie tą informacje dalej!

plany marszu liberuchów są dostępne na stronie: www.krakow.koliber.org/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
31-05-2008kowalskaZagadki logiczne
W miasteczku X mieszkal tylko jeden fryzjermeski-pan Adas.Golil on tych i tylko tych mieszkancow,ktorzy sami siebie nie golili.Pan Adas nie nosil brody.
Zastanowmy sie czy pan Adas golil sam siebie,czy tez nie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
31-05-2008agatamartaW mojej szkole rządzi proboszcz help!!!!
Zdecydowałam się napisać i prosić Was o pomoc gdyż nie wiem czy w ogóle a jeśli tak to gdzie mam się z moim problemem udać?Otóż mam syna w klasie II i w tym roku odbyła się komunia .Wcześniej (jak co roku zresztą) dzieci miały rekolekcje trzydniowe i w związku z tym były zwolnione z lekcji-sic! przez trzy dni!!!Czy ktos wie czy można w ten spoób decudować dowolnie na szczeblu dyrektora szkoły o ilości dni nauki i dni wolnych od niej?Pojutrze tzn 14.05 w środę dzieci znowu na skutek uzgodnienia pomiędzy dyrektorem szkoły a księdzem idą na wycieczkę z księdzem zakończoną mszą!!Tego już naprawdę za wiele -kiedy oni mają się zająć nauką skoro proboszcz rządzi w szkole?Wiem ,że dzieci mają określoną ilośc dni wolnych przysługujących na wycieczki itd. nie wiem natomiast czy dyrektor szkoły może swobodnie "rozdawać " te wolne dni bo skoro księdzu katolickiem to dlaczego nie rabinowi-być może od rabina dzieci dowiedziałyby się czegoś więcej ,czegoś czego jeszcze nie wiedzą i zyskałyby nowy punkt widzenia a przynajmniej dowiedziałyby się o istnieniu innych religii ale nie widzę żadnego sensownego celu "edukacyjnego" w wycieczce z księdzem a taki zdaje się powinien być cel wycieczek szkolnych.Napisałam już na lp.42nvt@tkatnok ale sądząc po tym jak przejęli się dniem zesłania ducha św. i darami języków dla apostołów(po co się w ogóle uczyć języków skoro a nuż sią zdarzy ,że dar sam na nas spłynie) wątpię by podzielili moje oburzenie.agata
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
31-05-2008anulexAktywizacja studentów
Na moim wydziale miały ostatnio miejsce dość nieprzyjemne zdarzenia. Odbyły się wybory reprezentantów studentów w Radzie Wydziału, na które przyszło kilkanaście osób. Przyczyny były różne: kiepskie rozreklamowanie wyborów, tragiczna godzina (18 - wtedy większość z nas już dawno jest w domach i mało komu chciało się wracać na wydział), brak zrozumienia rangi tego wydarzenia, powszechny brak jakiejkolwiek wiedzy na temat struktur wydziału, nasz brak postawy obywatelskiej i jakiegokolwiek zaangażowania w sprawy uniwersytetu. W wyniku naszej niefrasobliwości kilkanaście osób wybrało reprezentantów studentów (w praktyce reprezentanci sami się wybrali), którzy mieli 1/4 głosów w tegorocznych wyborach na dziekana. Studenci z Rady Wydziału w wyborach na dziekana zagłosowali zgodnie z własnym sumieniem, ale wbrew woli większości studentów (opinię studentów znam dzięki głosowaniu, którego studenci z Rady Wydziału nie chcieli, ale które na nich wymusiliśmy w czasie spotkania studentów z ich przedstawicielami - przedstawiciele mówią, że nie jest ważne, bo nie wszyscy pojawili się na tym spotkaniu).

Pojawiają się głosy, że wybory specjalnie zostały przeprowadzone w takiej nie innej formie - było to korzystne dla jednej z kandydatek, ale nie można traktować tego do końca poważnie, bo nie ma dowodów. Nie cofniemy czasu - mamy takiego nie innego dziekana, mamy nadzieję, że okaże się dobry i poprowadzi nasz wydział w dobrym kierunku. Dla mnie priorytetem stało się teraz zapobieganie podobnym..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
22-05-2008ramkaTroszku polytyki
Bry
Jestem poirytowany czepianiem się mojego ulubionego ostatnio polityka!
Różnie sławnego posła Palikota mam na myśli. Człowiek mówi co myśli i jest jednym z niewielu działających polityków. Działa po mojej myśli, więc z definicji jest racjonalistą
Lubię ludzi z ikrą (yyyy... czytałem ostatnio, że facet z ikrą to facet z małymi jądrami...).
Na deser tekst mojego ulubionego ateusza na forum onetu www.matka-kurka.net/post/?p=1413
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
22-05-2008goerlitzZobaczcie!
zobaczcie to hk.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0&NR=1 . non plus ultra!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 40 (przedawniony)
20-05-2008stilgarList w sprawie GMO do premiera
gmo.icm.edu.pl/

Pod tym adresem mozna sie podpisac i zaprotestowac przeciwko ograniczeniom upraw GMO.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
19-05-2008sowaGetto
KONTEKST:
Kilka piw. Żona na patologii ciąży. Może jednak odwrotnie.
18 miesięcy poniekąd świadomego odsunięcia od Racjonalisty. Humanista, racjonalista, wolnomyśliciel, agnostyk, ateista.. Idealizm każdej z tych pozycji kapituluje przed doraźniejszością. W tym słabość racjonalizmu?
Telewizja 'Puls'. Czołówka 'Wolność Słowa' na granicy manipulacji podprogowych. A może tych piw zbyt wiele, by odczytać szybkozmienne przesłania? Niemniej, wewnątrz wzbiera niepokojący podziw za nieodparty kolaż formy, treści i celu.
Za mało, by uwierzyć. Za dużo, by nie dostrzec, kto nie przeTrwa i gdzie bije Puls.

REFLEKSJA:
Getto. Wyznaczyliśmy sobie granice getta. A może nawet wykształciliśmy pokrętną formę syndromu sztokholmskiego !?
Czy tak ma być? Czy też, wbrem czarnym myślom nie musi..

POMYSŁ:
Telewizja.
Tania, bo budżet raczej szczupły.
Internetowa, bo takie mogą być tanie.
Merytorycznie racjonalna. DOSTĘPNA wszystkim spoza getta.
Nowoczesna, neurolingwistyczna i podprogowa bez żadnych zahamowań. SKUTECZNA. Profesjonalna. Na ile budżet pozwoli.
Legalna. Zarejestrowana w KRRiT. W statucie OBOWIĄZKOWO w poprzek wartości chrześcijańskich.
I wykrzyczana w Strasburgu. Bo to jest prawdziwa 'Wolność Słowa'. Bo śmierć w ciszy gorsza jest niż głośna egzekucja. Bo może tylko ułańska fantazja przerwie ten odwieczny krąg szamańskich zaklęć.

AUTOR:
Zostawia ten list pro publico bono. Gdy wytrzeźwie, będzie jak zwykle tylko obserwować. I nawet przyjmie do wiadomości zarzut tchórzostwa. Bo musi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 51 (przedawniony)
17-05-2008XionPrzesądy
Natrafiłem dzisiaj w sieci na taki oto artykuł:

wiadomosci.onet.pl/1485879,2679,2,kioskart.html

Jak dla mnie jest on przerażający. Nie ma miałem nawet pojęcia, że w społeczeństwie nadal funkcjonuje tyle głupich i bezsensownych zabobonów. Myślę, że jako racjonaliści moglibyśmy na całkiem poważnie wziąć się za walkę z takimi absurdami, bo przecież wiara w nie nie różni się za bardzo od tej tej religijnej, a wypływa chyba nawet z prymitywniejszych instynktów.

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
14-05-2008BrodkaJeżeli jest życie tylko na Ziemi to jaki jest jego sens ?
Witam wszystkich serdecznie. Pragnę stworzyc książkę o ważnych i ciekawych informacjach w sprawie kościoła katolickiego. Chciałbym przybliżyc ludziom poglądy ludzi wierzących i ateistów. Dlatego właśnie zakładam ten wątek , ponieważ udzielając odpowiedzi w moich tropach będziecie mieli udział w tworzeniu książki o tematach związanych z KK. Zapraszam do udziału w dyskusji na trzeci temat: Jeżeli jest życie tylko na Ziemi to jaki jest jego sens ?
P.S. Prosiłbym o rozbudowane wypowiedzi. Na pewno zakładam wątek, który już występował w tym portalu, ale pisząc na tym wyrażacie zgodę na zamieszczenie w książce swoich wypowiedzi.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)