Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
13-11-2007Gregorias z PikutkowaCzuwanie Opaczności
Donald Tusk to ciekawy przypadek człowieka nad którym czuwała opaczność. Pomyślmy tylko co by się stało, gdyby dwa lata temu został prezydentem? Jako prezydent musiałby przyklaskiwać wyczynom premiera Jarosława Kaczyńskiego, PO byłaby albo przystawką PiS, albo w opozycji. Tak czy inaczej fatalnie.
Jeszcze gorzej byłoby gdyby Donald Tusk został przewodniczącym Unii Wolności. Szanse były nieduże, ale były. Kiedy Leszek Balcerowicz obejmował posadę prezesa NBP i ustępował z funkcji przewodniczącego Unii Wolności, Tusk konkurował z Geremkiem i sromotnie przegrał. Opaczność nad nim czuwała. Byłby to albo koniec jego kariery politycznej, albo ostateczne wpisanie się na listę polityków trzeciorzędnych.
Mam wrażenie, że czasem Opaczność jest ważniejsza od Opatrzności. Powiedzenie, że nad kimś czuwa Opatrzność jest naciągane, nic nie znaczy, ale Opaczność może w naszym życiu odegrać wspaniałą rolę. Warto ją cenić, szczególnie, że nie oczekuje świątyni, zadawala się refleksją, umiejętnością zrozumienia, że nie każda przegrana jest porażką, czasem zgoła przeciwnie.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
12-11-2007diogenesMyśl niepodległa
polska nie jest krajem wolnomyślicieli. a więc jak myślą polacy? czy ich umysły są zniewolone? czy istnieje myśl inna niż myśl wolna? to tak na marginesie święta niepodległości, które bez echa mija właśnie na tym forum. i u mnie za oknem też...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-11-2007Gregorias z PikutkowaSzybszy niż tirówka
Nasz Prezydent jest szybszy niż tirówka. Załatwił nowego premiera w 36 sekund. Szybki Prezydent, szybka Polska. Nieważne jak mężczyzna zaczyna, widzimy jak kończy. Jedno wydaje się pewne, nie są to jeszcze szczyty jego małości. W tej konkurencji Bracia wydają się być nie do pokonania. Ich kolejne numery są jeszcze chwilowo tajemnicą państwową. Ileż jeszcze tajemnic ma nasze państwo? Grozimy ujawnieniem tajemnicy i zapraszamy do negocjacji. Bohaterowie walki z korupcją mają swoje wypróbowane metody. Kłamstwo, prowokacja, szantaż. Stara tradycja plus nowoczesne techniki. Polityka oparta na wiedzy, na wiedzy z teczki lub podsłuchu. Naród to kocha. Może tylko część narodu. Młodzież się dziwnie otrząsa. Nie wiedzą jeszcze co dobre.
Chwilowo czekamy z utęsknieniem na rekord szybkości zaprzysiężenia rządu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-11-2007tokamakaKomisje śledcze
Po co komu przyjaźń prezydenta i premiera na miesiąc, góra dwa ? Komisje śledcze to walka na śmierć i życie i tylko ci co sądzą, że prezydent jest bezpartyjny, mogą uważać, że totalna wojna między PO i PiS nie wpłynie na relacje Kaczyński-Tusk. W interesie polityków jest przekonywać, że są skorzy do współpracy a media poruszają ten temat, bo jest kontrowersyjny. Jednak czy ludzie są aż tak naiwni i sądzą, że gdy PO i LiD będą chciały zniszczyć PiS przy pomocy komisji śledczych to prezydent nie będzie starał się wykończyć PO. Śmieszą mnie głosy ludzi, którzy doradzali Tuskowi nie powoływać Sikorskiego na szefa MSZ, bo jest skonfliktowany z prezydentem. Swoją drogą Lech wiedział, że Tusk nie ustąpi a mimo to osłabiał Polską dyplomację nazywając Sikorskiego zdrajcą. To się nazywa ponadpartyjność
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
11-11-2007LeszekPic na wodę....
Rada nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NFOŚ) przyznała we wtorek 15 mln zł na odwierty w poszukiwaniu wód termalnych dla Fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka - poinformował wiceprezes NFOŚ Artur Michalski.
"To jest dofinansowanie odwiertu badawczego, w wyniku unijnego postępowania przetargowego. Takie są koszty tego przedsięwzięcia. To będą pieniądze ze środków Funduszu. Tzw. subfundusz geologiczny przeznaczony jest na poznanie budowy geologicznej kraju. To jest odwiert badawczy i to są bardzo drogie badania" - powiedział Michalski.

W lutym br. NFOŚ przyznał już 12 mln zł na ten projekt. Gorąca woda ze źródeł termalnych ma ogrzać budynki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, założonej przez redemptorystę.

Minister środowiska Jan Szyszko z zadowoleniem przyjął decyzję rady Funduszu. "Odnawialne źródła energii to priorytet w Polsce. Geotermia jest jednym z elementów, który ma doprowadzić do tego, że Polska zwiększy udział energii odnawialnej w energii ogółem" - powiedział Szyszko dziennikarzom. "Jestem niezwykle zadowolony, że geotermia będzie funkcjonowała również w Toruniu" - dodał.(....)Gdy w lutym br. NFOŚ przyznał 12 mln na inwestycję o. T. Rydzyka, prezes Funduszu Kazimierz Kujda tłumaczył, że wniosek Fundacji Lux Veritatis poddany był precyzyjnie określonej procedurze, zgodnej z ustawą Prawo ochrony środowiska.

Pozwoliłem sobie na kolejny, może nieco za długi cytat. Może to wydawać się głupie ale ciągle się zastanawiam, ciągle mnie zaskakuje..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
07-11-2007JATOCBA - czyli co się naprawdę opłaca...
Onegdaj w (bodajże)w firmie ojczulka Forda zarząd nie mógł spać z powodu ustawicznych kradzieży popełnianych przez pracowników. Postanowiono przeciwdziałać. Zbadano zagadnienie, możliwości przeciwdziałania i opracowano projekt systemu zaradczego. Elementem projektu był również kosztorys realizacji tegoż. Po zapoznaniu się z wysokością rocznych strat wynikających z kradzieży oraz kosztami rocznego im zapobiegania stwietrdzono. "Niech kradną dalej. Taniej wyjdzie."
----------------------------------------------
Jakieś dwa lata temu pewna opcja polityczna wygrawszy (niestety) wybory powołała do życia taki twór urzędowy zwany CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne). Wspomniana opcja nadała pracownikom CBA uprawnienia policyjne i kazała ścigać najgorszy przejaw społecznej degrengolady czyli wszelkich biorców oraz dawców łapówek. Rzeczone CBA prze dwa lata istnienia wykrył afer będzie z pięć, w których w grę wchodziło około powiedzmy 2 milionów złotych wziątków (szacowane na wyrost). Trudno powiedzieć ile aferki przyniosłyby strat Skarbowi Państwa, ponieważ nikt tego nie oszacował (aferki były dosyć grubymi nićmi szyte i do końca niepewne jako aferki).
----------------------------------------------
To teraz policzmy (jeżeli ktoś może niech zrobi to dokładnie):
1. Remont budynku i przystosowanie go do potrzeb ABW (razem z całą infrastrukturą) - jakie skromne 10 000 000;
2. Dwuletnie pobory załogi (jako 100 chłopa i niewiast po min. 2000,- miesięcznie) - jakie skromne 5 000 000;
3...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
07-11-2007Leszek"Wyznanie Boniego"
Wyznanie Michała Boniego, który przyznał się do współpracy z SB, podzieliło jego kolegów z czasów działalności podziemnej. Wielu z nich mówi, że wiedziało o wszystkim. Inni są zaskoczeni. Część twierdzi, że donosił. Niektórzy nie wierzą, by kogoś skrzywdził. Powtarza się pytanie: "Dlaczego tak późno?"
A jakie jest wasze zdanie? Czy to była zdrada czy nie? Czy można ją wybaczyć?
Pozdrawiam
Leszek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
05-11-2007Gregorias z PikutkowaNiemy Prezydent da głos
Był Sejm Niemy jest Niemy Prezydent. W Niemym Sejmie, w Roku Pańskim 1717, posłom zabroniono zabierania głosu, iżby łachudry niczego nie zrywały. Nie wiemy jak to jest z Niemym Prezydentem, czy Prezes mu zakazał, czy sam odmówił głosu dawania. Wiemy jednak, że cisza powyborcza ma być przerwana i już jutro ma wystąpić oralnie na forum Senatu. Senatu, bo klon będzie w Sejmie, a mówili, że razem nie będą występować, żeby naród w panikę nie wpadał. Zasady zobowiązują.
Prezydent orędzia do narodu ma bardzo piękne. Jak dziś pamiętam niespodziewany adres Prezydenta, który kiedyś nagle zapowiedział, że wystąpi zaraz po Wiadomościach i rzeczywiście wystąpił, żeby powiedzieć, że nic nie zrobi, chociaż mógłby. Dziś, w przeddzień zakończenia ciszy powyborczej, w głowę zachodzimy co nam powie.
Pamiętamy te kolorowe hasła: „Silny Prezydent, silna Polska”. Już wtedy to odniesienie do mocy Augustem II Mocnym pachniało. Podziwialiśmy ostatnio siłę milczenia, zaparcie ogromne, cichość nadymania się, które już jutro wybuchnie w Senacie, śród senatorów naszych, którzy zrozumieją Go lepiej. W Izbie Gminu, która podstępnie przez knowania mediów zmieniona, wielkości Jego nikt nie pojmie i nie zrozumie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
04-11-2007Gregorias z PikutkowaTakiego zjawiska jak kaczyzm nie ma
Takiego zjawiska jak kaczyzm nie ma - oświadczył Prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej”IV). Wywiad nadzorował osobiście wyznaczony do roli szefa tego pisma Paweł Lisiecki i dzięki temu wywiadowi wreszcie mamy jasność gdzie jest prezydent. Otóż Prezydent jest w Niepewności.
Za najciekawsze zdanie tego wywiadu należy, moim zdaniem, uznać stwierdzenie, że Prezydent nie wie jeszcze jak postąpi. Ta szczera i otwarta deklaracja jednaj z dwóch identycznych głów naszego państwa poprzedzona jest pytaniem ze strony stachanowskiej trójki rzeczpospolitych dziennikarzy o to, czy jest możliwe, że Prezydent zajrzy do umowy koalicyjnej i powie: „nie powierzę panu misji tworzenia rządu”?
Głowa Państwa odpowiedziała: „Nie. Ale dobrze by było, żebym tę umowę zobaczył. Skądinąd nasza konstytucja wyraźnie przewiduje też drugi etap powoływania rządu – przez parlament. Mówiąc krótko: przewiduje konflikt między prezydentem a parlamentem o to, kto ma być premierem, i stawia w tej sprawie na parlament. Ale nie podjąłem jeszcze decyzji, jak postąpię.”
Domyślam się, że niejednego obywatela naszego kraju to „skądinąd” musiało zaintrygować. Bo co Głowa chciała nam powiedzieć? Że Głowa zaakceptuje Donalda Tuska i powierzy mu funkcję utworzenia rządu, a Parlament odrzuci tę propozycję? A może nie powierzy w pierwszym podejściu i tylko zaakceptuje decyzję Sejmu później? Albo może jeszcze coś Głowa wymyśli, bo jeszcze..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
03-11-2007Ojciec DyrektorKolejne (na szczęście tym razem nieudane) wyciąganie brudów.
Po przeczytaniu tego:
wiadomosci(*),item.html?v=-1?v=-1?v=-1?v=-1
ucieszyłem się, że wreszcie ktoś normalny, piastuje ważną pozycję w naszej zaściankowej polityce. Może się wydać kontrowersyjne to, co przed chwilą napisałem, ale tak jest. Koleś ma za uszami jak każdy z nas, popełniał te same czyny, których wielu z nas także się dopuściło za młodu. Nie wiem jak was, ale mnie to cieszy. Rzygam już wybielanymi na siłę Kaczorkami co to nigdy grzechu nie popełnili żadnego i zdawałoby się, że niepokalanie poczęci są... Ciekawy jestem jakie zapatrzenia na tę sprawę pojawią się na tym forum.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)