 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 21-01-2024 | okragly | libki wszystkich krajów, łączmy się |
królowie świata spotykają się w Davos, decydują o nas bez nas oni się lączą, potrafią byc wspólnotą, dlatego decydują Czemu my nie potrafimy? bo nasza (narzucona nam) religia, liberalizm (indywidualizm, wolność, własność) nam nie pozwala! jebac go, to fałszywy bóg Potrzebujemy nowego boga, który stworzy z nas wspólnotę, wtedy krolowie bedą przed nami klękac |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-01-2024 | zeniu73 | Rewolucja czy lewacyzm? |
wroclaw.tv(*)0 powiedział Tusk.Jak myślicie, czy to rewolucja i swietlana przyszłość czy zwykły lewicowy pomysł na lepsze życie? Na zachodzie jest to samo. Żeby nie obrażać słabszych (kiedyś mówiło się głupszych) dzieci progi klasówek korygowane są na dół. Zamiast zająć się tymi słabszymi ( czyli uprawiać pedagogikę a nie ideologię) lepszi są ściągani na dół. Czy to zda egzamin? Czy pozbawianie tych lepszych jednostek zasłużonych nagród nie zniechęci ich do inwestowania? Czy nie zaczną robić tylko tyle, żeby zdać i nic poza tym? W sporcie zaczyna się to samo. Żeby nie obrażać słabszych nie gra się na wynik, nie liczy się goli itd. Czy to jest dobra droga? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 20-01-2024 | romaro | "Uspokoić nastroje społeczne" |
1. Wypuszczenie na wolność przestępców, aby „uspokoić nastroje społeczne” to jedna z najgorszych rzeczy jakie można proponować i zrobić. Z punktu widzenia edukacji społecznej, władza musi stać na stanowisku konsekwencji i pełnej surowości w egzekwowaniu wyroków sądowych. Wypuszczanie na wolność przestępcy tylko dlatego, że jest „kimś ważnym/znanym” to najgorsze możliwe wzorce postępowania i prosta droga do anarchii. Osoby pełniące funcie ze sfery tzw. Zaufania społecznego, podlegają większym rygorom oceny swoich zachowań. To nie jest sprawiedliwe, ale tysiące lat rozwoju naszej cywilizacji, doprowadziły nas do tego właśnie miejsca.
2. Prawomocnie skazani Kamiński i Wąsik nie wykazują ŻADNEJ skruchy ani zrozumienia swoich błędów. Jest to przecież absolutna podstawa w procesie skracania długości trwania wyroku w procesie „zwolnienia warunkowego”. Co więcej … skazani zapowiadają dalsze łamanie prawa! Mówią przecież jasno, że będą starali się siłą i bezprawnie wejść na salę sejmową i pełnić funkcję posłów RP. Dumnie mówią o swoim braku zrozumienia dla wyroku sądu oraz zapowiadają wprowadzanie anarchii w życiu politycznym. Ich wypuszczenie na wolność zaprowadzi nas zatem do ZWIĘKSZENIA NAPIĘĆ SPOŁECZNYCH.
3. Jeśli argumentem dla wyjątkowego potraktowania obu skazanych, mają być „nastroje społeczne”, to powyżej przedstawiłem pierwsze niezbijane argumenty przeczące tej karkołomnej tezie. Powiem więcej … nie ma w Polsce ŻADNYCH.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 20-01-2024 | Drobner | Malleus PiSorum... |
Cytat:Politycy KO poinformowali dziś o powołaniu Zespołu ds. Rozliczeń. "Naszym celem jest doprowadzenie do tego, że wszyscy winni przestępstw popełnionych w ciągu ostatnich ośmiu lat, zostaną złapani i ukarani" - podkreślił mec. Giertych, który został koordynatorem prac zespołu. www.gazeta(*)-ds-rozliczen-mlot-na-pis.htmlDzień dobry, cześć i czołem, pytacie: 'skąd się wziąłem?' Jestem 'wesoły Romek'...  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 19-01-2024 | romaro | Kłamcy, kłamczuszki i obrońcy kłamstw! |
Nie wiadomo kto jest sygnatariuszem tego tekstu, ale w pełni się pod nim podpisuję - Miejsce kryminalistów jest w więzieniu. List ten jest odpowiedzią na list otwarty do min. Adama Bodnara przez pisowskich bojowników jak Wildstein i Wyszkowski.
"List otwarty z 15 stycznia do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego prof. Adama Bodnara podpisany przez 22 związanych z PiS działaczy opozycji antykomunistycznej, jest listem w obronie kłamstw, poparciem udzielonym pisowskiej narracji i partii, która przegrała wybory. Twierdzenie, że Kamiński i Wąsik: "przyczynili się do oczyszczenia naszego państwa z korupcji" jest fałszem i kłamstwem. Głoszenie, że "nie chcemy ani więźniów politycznych ani tym bardziej ofiar" - to hucpа. Kamiński i Wąsik to pospolici przestępcy skazani prawomocnym wyrokiem sądów powszechnych. Skazani, bo zostali uznani za winnych po bardzo długim procesie wytoczonym im za nadużycie władzy, fałszowanie dokumentów, wykorzystywanie swoich stanowisk do niszczenia przeciwników politycznych. Kłamcą jest więc każdy, kto twierdzi, że walczyli z korupcją i przywracali demokratyczne standardy. Kamiński i Wąsik byli na usługach skorumpowanej władzy, stosowali nikczemne metody dla umacniania tej władzy, niszczyli bez skrupułów uczciwych ludzi. Nie ma żadnych powodów, aby Kamińskiego i Wąsika natychmiast uwalniać. Wypuszczenie tych przestępców na wolność będzie zniewagą dla wszystkich ich ofiar, będzie obrazą dla sprawiedliwości, słuszności prawa i równości wobec.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 18-01-2024 | Drobner | Czasy na wczasy... |
- Hernand, Janeczek, Ostrowski, czy lubicie ciepłą wódkę i spocone 'dziewczynki'? - Nie. Nie. Nie. - Dobra, to dostaniecie urlop w styczniu... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 15-01-2024 | farmer | Obleśne życzenia. |
Czy jesteście Polakmi w mniemaniu cenzora roamro życzący z całego serca tego:
>Chwilowo czyli do rozpoczęcia prac komisji ds. Pegasusa. Tak może na nich czekać wyrok "dwucyfrowy" ... czego ich żonom i im samym, z całego serca życzy kilkanaście milionów Polaków. Bo tej obłudy, kłamstwa i taniej manipulacji jakie te dwie panie odwaliły z Adrianem, nigdy nie można zapomnieć. Totalny ostracyzm społeczny ...
Wg cenzora romaro tego życza sobie Polacy. Ja nie. Ja nie mam takich życzen.
Wątpię by mieli też inni. Ja zgaduje że Polacy po zmianie władzy nie chcą takiej nienawiści jaka tworzy cenzor roamro.
Po 89 roku bylo gorzej i należy się cieszyć że nie było wtedy internetu.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 15-01-2024 | farmer | Jakież to polskietakie |
romaro Zawsze, odkąd pamiętam siadywałem przy wigilijnym stole, na przemian będąc gospodarzem lub goszcząc u rodziny albo znajomych.
też romaro Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry (rozumiem, będąc żarliwym ateistą od dzieciństwa(?) modlitwy nie znasz żadnej?)
Tak czy inaczej nic bardziej polskiego nie przeczytacie. Niestety. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 14-01-2024 | okragly | psy wojny |
psy wojny anglosasa to Ukraińcy, MY następni, patoelity szykuja się do wojny z Rosją (w obronie interesów usazyda i anglosasa) Weszło w życie rozporządzenie MON-u. a w nim min mowa o karach za nie stawienie się do wojska w razie wojny, "Kto w czasie mobilizacji lub wojny, nie zgłasza się do tej służby w określonym terminie i miejscu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3" "kto w czasie wojny w celu trwałego uchylenia się od obowiązku służby wojskowej, będąc powołany do czynnej służby wojskowej, nie zgłasza się do tej służby w określonym terminie i miejscu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5" Osoba powołana, nie później, niż w ciągu 6 godzin od otrzymania informacji o ogłoszeniu mobilizacji powszechnej (np w radio, tv, SMS), musi stawić ma się w określonego miejsce.
oni się bawią, MY będziemy ginąć, za ich wyobrażenie, iluzje albo tylko wypełniaja polecenia usazyda (nasze patoelity sa ich agentami) nie mam dowodów, wnioskuje po tym kto odnosi korzyści i długofalowo będzie odnosił korzyści na i z wojny. dzisiaj USA wzrost o 7% i zapewnia sobie długotrwały wzrost oparty o hegemonie (taki osiłek w szkole rządzi siłą), Niemcy spadek o 1% | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |