 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 07-07-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Rozdawaniu Kościołowi gruntów za bezcen STOP (?) |
"Radni odebrali prezydentowi Gdańska prawo przekazywania gruntów Kościołom" link1: www.tokfm.(*)anska_prawo_przekazywania.htmlPrezydent Paweł Adamowicz: były działacz Partii Konserwatywnej, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, AWS, obecnie PO - uhonorowany jednym z najwyższych wyróżnień przyznawanych osobom świeckim przez Jana Pawła II. link2: pl.wikipedia.org/wiki/Paweł_AdamowiczIlu jeszcze takich Adamowiczów rządzi w mniejszych miastach Polski ? I czy teraz będą mogli przyznawać tylko 98% bonifikaty ? (patrz: link1) "Nie będziemy klękać przed księżmi" - póki co, padają na ryj... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 06-07-2011 | Szczepanik | "Wolny rynek" czy na pewno wolny ? |
Witam
Chciałbym porozmawiać o stanie polskiego "wolnego rynku".
Moim zdaniem od pewnego czasu w Polsce (ale chyba też na całym świecie) następuje pewien niepokojący proces. Proces polega na tym, iż duże firmy niemal całkowicie zdominowały rynek stosując niemal mafijne metody. Dla przykładu: - sieci handlowe działają na pograniczu opłacalności (zysk rzędu 5%) i najprawdopodobniej za 5 lat duże sieci będą miały ponad 80% obrotu (będzie to zresztą nie więcej niż 5 rzeczywistych sieci - pod względem udziałowców), - producenci oprogramowania odmawiają sprzedaży licencji dla swoich byłych partnerów i stosują tzw. czarny PR - o takim sposobie działania sam się przekonałem, - duzi producenci rzeczy użytkowych wymagają od swoich podwykonawców wyłączności tzn. całkowicie ich od siebie uzależniają, a w przypadku kryzysu po prostu nie dają im zleceń (przenoszą więc pełne ryzyko na tych podwykonawców) - zresztą tyczy się to również pracowników,
Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, iż w Polsce (ale i na całym świecie) ludzie posiadający duże firmy coraz cześciej tworzą nieformalną sieć powiązań (kontakty na stopie koleżeńskiej, współudział w organizacjach niejawnych np. lożach masońskich, różnego rodzajach klubów np. BCC czy po prostu powiązań na stopie biznesowej). Oznacza to, iż w naturalny sposób powstają dwie warstwy w społeczeństwie o bardzo małym przepływie pomiędzy tymi warstwami.
W praktyce nie ma niemal możliwości prowadzenia działalności gospodarczej wbrew ludziom tworzącym tą.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 06-07-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Inspektorzy Wyborczy ! Czas na pójście do kościoła ;) |
Za nieco >3 miesiące wybory. Niedziela, ~30% wyborców pójdzie do urn po mszy, wysłuchując wcześniej kazania - w mniejszych miejscowościach i na wsiach (choć nie tylko) często upolitycznionego: radiomaryjnie - na PiS, umiarkowanie - na PO. Choć nie jestem zwolennikiem ciszy wyborczej, to prawo powinno być równe dla wszystkich - stąd akcja: ruchpaliko(*)nspektorzy-wyborczy-w-koscieleMoże po raz pierwszy uda się sprowadzić kler na ziemię ?  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 04-07-2011 | AdamGr | Dziennikarskie podziemie, czyli przekaz niezależny |
Ponieważ nie zamieszkiwam w Polszcze, tedy skazan jestem na talerz zaokienny lub internet. Tak się porobiło ostatnimi czasy iż poznikały mi programy z satelity , oraz z interentu (rejestrowane i udostepniane). Jakoś tak szybko i zewsząd.W tym historyczne,kulturalne i publicystyczne. Więc nie wiedząc o co chodzi i dlaczego taki pomór, postanowiłem pójśc sladami dzieniikarzy których oglądałem w programach, szukając po "tubie". Trafiłem na konferencje poswięconą zawłaszczaniu mediów przez aktualną władzę (zorganizaowana przez całą grupę powyrzucanych "z przyczyn obiektywnych" lub "bo tak"),a nastepnie na "podziemne wydawnictwo" internetowe. Chłopaki i dziewczyny zebrali się w sobie i zorganizowlai to co im pozabierano w publicznej. Linki : niezalezna.pl/oraz przy okazji www.uwazamrze.pl/Dzielę sie tylko informacjami, nie jestem w stanie się odnieść, bo prawdę powiedziawszy dopiero co znalazlem dzisiejszą nocą,a poza tym nie dysponuje tą samą ilościa informacji co mieszkańcy Polski więc..."trudności obiektywne". Gdyby ktoś z koleżeństwa zechciał sie podzielić rozszerzeniem informacji "dlaczego i o co chodzi" byłbym wdzięczny. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 04-07-2011 | Joanna Rutkowska | Kozetka skruszonego wyborcy |
Zbliżają się wybory, co wieczór z nagrzanych telewizorów łypią paplające głowy, premier grał już w piłkę z bachorami, postPiS-owski minister spraw zagranicznych chla węgierskie wino i wysyła donosy do Watykanu, przewodniczącego sld olał lud góralski, prezes pis-u nazwał Gierka patriotą. Będzie jeszcze gorzej - Grzesiek zacznie blipować, Donek udawać, że nie straszy PiS-em, całe towarzystwo rozpocznie wyścigi do babć z warzywniaków.
Im bliżej 30-tki człowiek dziadzieje i nie wie, na kogo głosować, bajki o "wspólnym korycie" kliki z Wiejskiej zaczynają przybierać kształty rzeczywistości. Na kogo głosować ma wahający się lewak z zapędami w kierunku państwa neutralnego, zde-martyrologizowanego. Na te mordy-ty-moje patrzeć się już nie da. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 03-07-2011 | Edward68 | Nowy prezydent i zmiany duże |
Właśnie w tym kraju rozgniewanych, niezadowolonych, pełnych nienawiści i chęci zemsty ludzi wilków (homo homini lapus). W tym kraju obozów śmierci, więzień i kar. W tym kraju podobnym do piekła na ziemi, która powinna być rajem. W tym kraju trzeba to, co jest zmieniać i efekty będą lepiej widoczne niż gdzie indziej. W tym kraju zarażonym w okresie rozpadającego się komunizmu (kłamstwo, korupcja), bo na początku były ideały, ale komunizm nie był w stanie tych ideałów podeprzeć i utrzymać, ponieważ takie ideały na przykład jak równość we wszystkim, również w pracy hamowały rozwój i tym samym prowadziły do upadku. Jak widać ci przywódcy komunistyczni poprzez brak wolności i strach nie posiadali zdolności swobodnej analizy i bali się tak jak kościół zmian. W sytuacji dalej gdzie jest druga grupa kapitalistyczna, która czeka na atak rakietowy i rozbicie komunizmu. Teraz byłe kraje komunistyczne weszły do kapitalizmu i można już cos zacząć zmieniać na spokojnie. Zielone światło od takich jak USA i Wielka Brytania będzie. Tak, że ten kraj ze swoim oszukaństwem, korupcją i innymi nawykami wszedł do kapitalizmu chyba po to żeby go zarazić i zniszczyć. To nie wystarczy, że Solidarność zniszczyła komunizm i sowietów. Teraz dojdzie do zniszczenia kapitalizmu. Co wtedy nastąpi. Koniec świata jak rozgłaszają tu wyznawcy pewnej wiary. Zawsze ich jednak zaginam w dyskusjach. Jest to też pewien rodzaj ucieczki od pozostałych i bez dążenia do wpływu na zmiany w kraju. Jakoś ta religia nie groźna.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 02-07-2011 | Domestos z Bidetu | Wywaliło mi mózg do góry nogami. Stało się to w pewnym sensie . . . |
Cytat: Wywaliło mi mózg do góry nogami. Stało się to w pewnym sensie w majestacie prawa
. . . to linia obrony . . . bo . . . Zabił matkę pod wpływem dopalaczyCytat: Jak powiedział przed ogłoszeniem wyroku obrońca, oskarżony padł ofiarą resocjalizacji - osadzony w więzieniu nie został skierowany na leczenie odwykowe. Padł też ofiarą legalnego obrotu substancjami psychoaktywnymi i ofiarą choroby: zespołu uzależnienia od substancji psychoaktywnych.
na ile winien człowiek a na ile system? a na ile ja, bo akceptuje wolność i ufam ludzkiemu rozumowi? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 59 (przedawniony) | | 01-07-2011 | Domestos z Bidetu | To kto komu i jak tę prezydencję? |
W telewizji była "migawa"... Zaskoczyło mnie i zdziwiło...(choć regionalna, troszkę się w tym po pławiła...) I proszę: 2011-06-27 Jutro pielgrzymi z Węgier symbolicznie przekażą Polakom przewodnictwo w Unii Europejskieji z innej strony... Cytat: Węgrzy podczas pielgrzymki symbolicznie przekażą Polakom przewodnictwo w UE Podczas narodowej pielgrzymki Węgrzy symbolicznie przekażą Polakom przewodnictwo w Unii Europejskiej. Około 700 pielgrzymów w dniach 27-30 czerwca br. odwiedzi Kraków, Częstochowę i Stary Sącz. Wśród pątników będzie przewodniczący węgierskiego parlamentu i trzech biskupów.
Cytat: Pielgrzymka związana jest z przekazaniem przewodnictwa i chodzi o to, aby pokazać Europie, że nasza wspólnota zbudowana jest na duchowym fundamencie. Mam nadzieję, że Polska przejmie od Węgier tę pałeczkę w sztafecie wierności wartościom chrześcijańskim.
Cytat: Jak podkreślają organizatorzy, Węgrzy przyjechali do Polski z nadzieją, że Warszawa na czele unijnej prezydencji będzie kontynuować dzieło Budapesztu - pokazywanie Europie jej prawdziwego, duchowego fundamentu oraz wierność wartościom chrześcijańskim.
ciekawoskiwnioski? [url=http://www.polskieradio.pl/69/3/Artykul/393692,Pielgrzymka-konczy-wegierska-prezydencje-]Główny organizator.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |