 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 27-10-2005 | outsider | PiS-k |
No to sie sprawy wyjaśniły: wszystkie kluczowe stanowiska w państwie dostały sie braciom K. W niedobrej sytuacji powyborczej to w gruncie rzeczy lepiej - w tej chwili PiS znalazł się w opozycji do całej reszty polskiego politycznego światka i półświatka.
Z półświatkiem jakoś sie dogada, znajdzie koalicjantów - ale i to pod warunkiem, że półświatek nie okaże się zbyt przewidujący w kakulacjach. Prymas Glemp juz braciom pobłogosławił - co jednak dalej? Schody.
Jaki potencjał intelektualny przedstawia ugrupowanie rządzące , z grubsza wiadomo - i Bogiem a prawdą tylko to pozwala spać w miarę spokojnie. Co prawda spano w historii nieraz, jednak zbawieniem dla Polski może sie okazać tradycyjna jej bylejakość, tradycyjny opór materii lepkiej jak listopadowe błocko - zatem i nowa władza tak czy owak pozostanie słabą. Będzie rzecz jasna starała się wykazać stanowczością - tyle jest przecież swoim wyborcom winna, a to - pamiętajmy - wyborcy przychylni idei rozliczania wszystkich za wszystko, i to najlepiej bez sądu. Cóż, najbliższa przyszłośc rysuje sie ciekawie: bedzie PiS-k... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 26-10-2005 | Żona Lota | Jest źle! |
Właśnie przed chwilą podano wstępne wyniki wyborów prezydenckich. I jest naprawdę źle. Aż mi ciarki po plecach przechodzą. Czeka nas furia i pranie mózgu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 26-10-2005 | outsider | Zabawa Polską |
Zapraszam do zabawy: opiszę jak postrzegam nasze partie polityczne.
SLD - jednoczy ludzi wyspecjalizowanych w tworzeniu aparatu władzy, lecz nie mających bladego pojęcia o nadawaniu mu kierunku działania (kiedyś Pierwszy Poruszyciel był na zewnątrz jak u Akwinaty - w tym sensie jest to partia zorientowana teologicznie). Obarczona największym grzechem pierworodnym, stąd starająca się w pokorze ograniczyć do tzw. zwykłego zarządu Polską. W gospodarce skuteczna - ale my to mamy gdzieś.
PO - partia białych kołnierzyków i strzeżonych osiedli z miejscem do gry w golfa. Nie tyle biznesmeni co doradcy biznesowi, skłonni rozpływać się po spółkach Skarbu Państwa. Inne sprawy ich nie interesują.
PiS - obiecują uczynienie motorem gospodarki rewindykacji, w myśl leninowskiej zasady "grab zagrabliennoje. Tworzą jedynie programy wyborcze i w tym są dobrzy. Skład personalny z długimi ZChN-owskimi tradycjami. Umiejętnośc liczenia na poziomie prof. Handkego.
Partia Demokratyczna - jeszcze bielsze kołnierzyki niż w PO - plus Władysław Frasyniuk. Pozaparlamentarny tryb egzystencji tej partii sprawił, że program jej jest równie wyborczy tylko, co PiS-u - za to nieskuteczny.
Socjaldemokracja Polska - partia moralnego niepokoju. I to wszystko.
Samoobrona - cień planu Balcerowicza. Żaden osinowy kołek go nie zmoże, bo partia ma zdolnego lidera - a jej przeciwnicy (tzn. my wszyscy) o planie Balcerowicza dyskutować nie mamy chęci.
Coś pominąłem?.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 25-10-2005 | Mariusz Agnosiewicz | Polska w anglojęzycznej Wikipedii |
Chciałbym wskazać pewną bardzo ciekawą sprawę z Wikiepdii - otóż w jej anglojęzycznej wersji jest kategoria najwybitniejszych artykułów - w niej miejści się ok. 0,1% wszystkich artykułów. Jednym z nich jest artykuł pt. Historia Polski 1945-1989: en.wikiped(*)tory_of_Poland_(1945-1989) Samo w sobie to jest bardzo ciekawe. Nie wiem skąd takie zainteresowanie, aby rozwijać to hasło. Polecam go wam dlatego, że akurat dziś został wyróżniony umieszczeniem na stronie głównej angielskiej Wikipedii. A po drugie proszę o waszą ocenę jego poziomu. Z polskiej perspektywy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 25-10-2005 | Kowalski | Nie dziwi mnie... |
Wszyscy zarzucają kandydatom operowanie hasłami, a nie gotowymi programami i sposobami "na lepsze jutro". Ale to nie powinno właściwie nikogo dziwić... Przecież oni chcą tylko zdobyć jak najwięcej głosów, jak najmniejszymi kosztami. Przekonać ludzi nieinteligentnych i niewykształconych jest dużo łatwiej - to właśnie oni są adresatami tych wszystkich chwytliwych sloganów. Najbardziej niepokojące w tym wszystkim jest to, iż właśnie oni stanowią zdecydowaną wiekszość w Naszym społeczeństwie. Jeśli chodzi natomiast o elitę intelektualną, to trzeba konkretnych debat, profesjonalnego przedstawienia programu, polemiki z ekspertami, itd. To wszystko, a nawet więcej może i tak nie przynieść oczekiwanego efektu, więc po co się trudzić? Skoro większość głosów jest w zasięgu ręki, skoro większość głosów można kupić tylko hasłami... Czy ktoś doszedł do podobnych wniosków?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 24-10-2005 | Markens | Pytanie do młodych |
Zainspirowany wątkiem o samotnosci racjonalistow www.racjonalista.pl/forum.php/s,30987/i,96#w31497 postanowilem zadac pytanie. Młodzi racjonalisci, jak wyglada wasza relacja z młodzieżowym stylem bycia (waszego pokolenia) i implikowanym przezeń trybem nawiązywania relacji damsko-męskich? Dyskoteki, kluby, randki itp. Jak dostane troche odpowiedzi ustosunkuje sie do wynikow w kontekscie wspomnianego wątku. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 24-10-2005 | outsider | Wujek w Anglii, dziadek w Wehrmachcie... |
"Jacek Kurski ze sztabu wyborczego L. Kaczyńskiego w wywiadzie dla tygodnika Angora powiedział, że "poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu"." - za PAP.
I zadumałem się głęboko, jak dalece wszelakie dekomunizacje ominęły polska prawicę: wszak urodzony w 1966 roku Jacek Kurski jest reprezentatywnym, prominentnym wręćz przedstawicielem "pampersów" III RP (jeśli jeszcze ktoś ową nazwę zbiorczą pamięta) - w roku 1956 był na przykład dzieckiem daleko jeszcze niepoczętym. A stara świecka tradycja odpowiedzialności do któregoś tam pokolenia jest mu tak bliską - jak bliska była oficerom UB, doszukującym się u co poniektórych owego wujka we wrażej Anglii...
Sztab Tuska rzecz jasna zareagował - broniąc dobrego imienia protoplastów kandydata o wdzięcznym i dźwięcznym imieniu Donald, tudzież pamięci zmarłych w ogóle: mnie wyjatkowo mało obchodzi, czym sie dziadkowie kandydatów zajmowali, skoro już się nie zajmuja ani zajmowac nie bedą.
Jacek Protasiewicz z komitetu wyborczego Tuska nazwał w rewanżu Jacka Kurskiego "bullteriem Kaczyńskich" - cóż, co kraj to obyczaj, Jackowo rozkwita nam w najlepsze. "Czwarta Rzeczpospolita" coraz bardziej przypomina marną kreskówkę telewizyjną, choć mimo wszystko wolę taką poezję zangażowaną od nic do rzeczy nie mających pomówień - ale to już może moje skrzywienie. Jedno jest pewne: coraz mniej warto włączać telewizor - w Polsce bowiem czyli nigdzie trwa i tak wielki reality show.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 21-10-2005 | Zbyszek??? | Gehenna Kaczyzmu - lepiej teraz niż za cztery lata. |
Jeśli Kaczyński nie wygra, i nie będzie zmuszony wraz z PIS-em wziąć największej odpowiedzialności za rządzenie teraz, przy słabym mandacie, to za cztery lata nic nie uchroni Polski przed samodzielnymi rządami bliżniaków. To mistrz wycofywania się pod hasłem "teraz nie możemy, bo za małą mamy władzę".
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 20-10-2005 | Kajka | Projekt konstytucji PiS |
Z przerażeniem przeczytałam proponowaną preambułę: "W Imię Boga Wszechmogącego! My, Naród Polski, składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar odzyskanej niepodległości (...)" Co o tym sądzicie? Wygrali wybory, czy to przejdzie? Czy da się temu jakoś zapobiec? Czy konstytucja musi spelniać jakieś normy? Respektować Prawa Człowieka? Kaja | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 18-10-2005 | V0lrath | Korelacje |
To będzie wątek o polityce i politykach. Czy ja się mylę, czy też zachodzi korelacja między tym, czy rządzi prawica czy lewica a poziomem bezrobocia? Czy moje wyobrażenie - powstałe w wyniku przemyśleń, czytania tekstów i statystyk - takie, że uważam, że rządy lewicy powodują zmniejszenie bezrobocia oraz różnic w poziomach życia (wyrównują to) i tworzą system bardziej opiekuńczy kosztem prędkości rozwoju całości oraz zwiększeniem kosztów ponoszonych przez bogatych, a rządy prawicy vice versa jest poprawne? Tak ostatnio zestawiałem sobie dane w excelu i powstał wykres: www.spoleczna.edu.pl/V0lrath/statystyka.GIF | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |