Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
14-05-2012kulka_na_moleRacjonalista.pl za a nawet przeciw
[cytat]Tydzień Apostazji z Ruchem Palikota

Ruch Palikota oraz witryny Apostazja.info i Apostazja.pl startują ze wspólną akcją "Tydzień Apostazji". Apostazja to formalne zerwanie związków z Kościołem rzymskokatolickim. Nigdzie, w cywilizowanym świecie ta procedura nie jest tak skomplikowana jak w Polsce. Nigdzie w Europie Kościół rzymskokatolicki nie utrudnia, czy wręcz nie odmawia obywatelom prawa do samostanowienia o sobie tak jak w Polsce. Od roku 2005, kiedy powstała witryna apostazja.pl i opinia publiczna dowiedziała się, że możliwy jest formalny rozbrat z Kościołem a ilość apostazji w Polsce gwałtownie wrosła Episkopat w tempie błyskawicznym skomplikował procedurę apostazji nie przejmując się obowiązującym w Polsce prawem. Ruch Palikota nie zgadza się na taki stan rzeczy, dlatego wspólnie z apostazja.pl i apostazja.info rozpoczynają w trzecim tygodniu maja wspólną akcję "Tydzień Apostazji".

Podczas Tygodnia Apostazji osoby zdecydowane na formalne opuszczenie Kościoła rzymskokatolickiego będą mogły dokonać apostazji w szerszym gronie, zmieniając swój prywatny gest w ogólnopolski, masowy głos w debacie publicznej. Wspólna, dokonywana w tym samym czasie apostazja będzie naszym wyrazem sprzeciwu wobec nadmiernego wpływu Kościoła na życie w naszym kraju. Występując z Kościoła wycofujemy swoje poparcie dla decyzji podejmowanych nie w naszym imieniu. Patronami medialnymi są Tygodnik "Fakty i Mity" oraz portal Racjonalista.pl. Zachęcamy innych do wsparcia akcji. Zainteresowanych..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
14-05-2012kulka_na_moleBiznes windykacyjny
Cytat:
Anna miała trzy dni na zapłacenie długu, którego nigdy nie zaciągnęła. Maciej uregulował należność za zaległą składkę ubezpieczenia, a mimo to firma windykacyjna wciąż straszyła go sądem, jeśli nie odda kolejnych pieniędzy. Specjaliści od odzyskiwania długów wywierają presję. Czasem bardzo ostro. (czytaj dalej)

Swego czasu otrzymywałem co jakieś 3 miesiące listy zwykłe (które z zasady nie musiały do mnie docierać, ani nadawca nie miał żadnego dowodu, że je wysłał) od jakiejś firmy windykacyjnej, która usiłowała wyłudzić ode mnie zapłatę za usługi, z których nie korzystałem.
Olałem te monity, bo roszczenia przedstawiane w listach podlegały przedawnieniu. Ponadto sprawdziłem się w Krajowym Rejestrze Długów, w którym nie figurowałem jako dłużnik wobec kogokolwiek.
Co jakiś czas pojawiają się w mediach informacje o np. wdowie, która spłaca długi zmarłego męża. Zastanawia mnie na ile wynika to z nieznajomości prawa, które przecież pozwala na przyjęcie spadku "z dobrodziejstwem inwentarza", a więc ogranicza spłatę długu spadkodawcy do pozostawionego przez niego majątku, a na ile wynika to z braku ochrony prawnej państwa wobec spadkobierców.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
13-05-2012Marek1952Piramida
Po burzliwych prymitywnych dyskusjach parlamentarnych mamy nowa reformę .

Tylko czy na pewno jest to reforma ?

Oczywiście zgadzam się z faktem ,że reforma systemu emerytalnego jest koniecznością ale reforma kompleksowa.

Tu pragnę wyjaśnić jednej z dziennikarek radia TOK FM co to jest reforma kompleksowa.

Miała Ona ostatnio wątpliwości ze zrozumieniem co to takiego jest kompleksowa.

Otóż miła pani Joanno podniesienie wieku to cząstka reformy i to ta najprostsza , którą jak mawiał mój dziad „ każdy głupi potrafi przeprowadzić „

I to jeszcze w sytuacji kiedy społeczeństwa ma na karku alternatywę rządów jedynego polskiego patrioty .

Reforma kompleksowa powinna zreformować :

Primo

Wzrost dochodów zakładu ubezpieczeń po przez maksymalne ograniczenie szarej strefy i ujawnienia dochodów nie tylko szarego Kowalskiego .

Obowiązek opłacania składek od każdego typu umowy a nie tylko umowy o pracę .

Odprowadzenie części kwot z prywatyzacji na rzecz ZUS w celu utworzenia funduszu kapitałowego , a nie papierowego zapisu fikcyjnych kapitałów.

Powiązanie wynagrodzeń całej kadry kierowniczej wszystkich strzebli od wyników finansowych ZUS . Mniejsze koszty wyższa premia.

Sekundo

Reforma instytucjonalna - połączenie ZUS-u i KRUS-u w jedną instytucję ograniczenie przerostów administracyjnych przez należytą komputeryzację procesu obsługi.

Tercjo

Podzielić kwotę emerytury na dwa składniki emeryturę socjalną taka samą dla każdego oraz emeryturę..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 40 (przedawniony)
13-05-2012Mad MaxBiskup: odpis 0,3 proc. dla Kościoła jest za niski
wiadomosci(*)niski,1,5126080,wiadomosc.html
Cytat:
- Proponowany przez rząd odpis podatkowy 0,3 proc. na rzecz Kościoła jest za niski. Strona kościelna proponuje, by wynosił on 1 proc. - podkreślił podczas konferencji sekretarz Episkopatu Polski bp Wojciech Polak.

Bp Polak nawiązując do negocjacji strony kościelnej z rządową w sprawie likwidacji Funduszu Kościelnego i zastąpienia go odpisem podatkowym 0,3 proc., wyraził nadzieję, że obie strony "spotkają się w połowie drogi".

Pytany przez dziennikarzy, co zrobi Episkopat, jeśli strona rządowa będzie obstawała przy swojej propozycji, bp Polak odpowiedział, że jest ona nie do przyjęcia, gdyż wysokość odpisu "nie jest proporcjonalna do strat poniesionych przez Kościół". Dodał, że ma nadzieję, iż strona rządowa to zrozumie i dojdą do porozumienia w tej kwestii.

W piątek planowane jest kolejne spotkanie zespołów konkordatowych: rządowego i kościelnego. Rozmowy mają dotyczyć rządowej propozycji ws. likwidacji Funduszu Kościelnego i wprowadzenia w zamian możliwości odpisu 0,3 proc. podatku dochodowego na rzecz Kościołów i związków wyznaniowych. Te miałyby samodzielnie płacić składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne duchownych.


Hmm, to chyba przestaje być śmieszne...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
13-05-2012kulka_na_molePolityka mieszkaniowa polskiego państwa
Polecam odsłuchanie audycji.
Niedawno czytałem, że we Wrocławiu jeden z nieużytkowanych od lat hoteli został zamieniony w "apartamentowiec", w którym można kupić mieszkanie o powierzchni 12m2 za zaledwie nieco ponad 100 tysięcy złotych. Bez łazienki i WC. Zatem blisko 9 tysięcy zł za 1 m2 klitki bez podstawowych wygód. Super oferta, a superprezydent Dutkiewicz zapewne cieszy się, że pozbył się nieruchomości, z którą nie wiedział co zrobić i jeszcze dostał za to kasę do budżetu miasta.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
12-05-2012kulka_na_moleRozwój pana Jana Tomaszewskiego
Jan Tomaszewski, poseł PiS:
Mnie jest bardzo smutno, proszę mi wierzyć, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, kiedy ja, powiedziałem to już pół roku temu, że wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski i w koszulce z białym orłem, która teraz jest profanowana. (czytaj dalej)

Wydaje się, że związek pana Janka z PiS-em bardzo korzystnie wpłynął na rozwój świadomości pana Janka. Od członkostwa w PRON, przez walkę z PZPN doszedł do Prawdziwego Patriotyzmu, zgodnie z którym w polskiej reprezentacji narodowej w piłce kopanej nie ma miejsca dla Nieprawdziwych Polaków.
Wróżę panu Jankowi świetlaną karierę w PIS-ie, oby tylko przestał się koncentrować li tylko na rzeczywistości dotyczącej sportu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 50 (przedawniony)
12-05-2012stanikrelacja córki
Tato a dzisiaj to zamiast polskiego i wf wzięli nas do sali gimnastycznej nawet świetlicę zamknęli i wszystkim kazali przyjść.Przyszedł proboszcz z drugim proboszczem i jakimś bardzo ważnym księdzem biskupem chyba? Nie chciałam iść bo przecież na religię nie chodzę ale pani wychowawczyni powiedziała, że mam iść i jeszcze spytała klasy czy myślą że mi to zaszkodzi.Dużo gadali o Jezusie i Maryi in takie tam trele morele. Nic z tego nie zrozumiałam ten ważny biskup jakąś pielgrzymkę organizował czy coś.Potem wszyscy się modlili tylko ja inne dziewczynki, które nie chodzą na religię nie.Żal mi tylko wf bo pogoda była piękna i mieliśmy grać w palanta.

I co ja mam z tym zrobić jako ojciec?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
12-05-2012kulka_na_molePodatkowych absurdów cd.
Tym razem na temat sposobów zwrotu nadpłaty podatku, czyli o nierównej relacji podatnik - Urząd Skarbowy.
Cytat:
Urząd Skarbowy zwraca nadpłaty w następujący sposób:
[...]
- w gotówce w formie przekazu pocztowego
UWAGA: Nadpłata zwracana przekazem pocztowym jest pomniejszana o koszty jej zwrotu. Opłata za przekaz według cennika Poczty Polskiej S.A. wynosi: 1% od kwoty przekazu plus 5,20 zł.
DODATKOWE WAŻNE INFORMACJE O NADPŁATACH
[...]
Nadpłata, której wysokość nie przekracza kosztów upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym, podlega zwrotowi wyłącznie w kasie banku prowadzącego obsługę kasową Urzędu [podkreślenie moje], (źródło)

[color=#330000]A zatem: 1) podatnik może otrzymać zwrot nadpłaty podatku, ale niekoniecznie w pełnej wysokości, 2) jeśli nadpłata jest mniejsza niż pewna kwota (8,80 zł), to po odbiór tej nadpłaty podatnik musi pofatygować się osobiście do banku, który obsługuje US.

W przypadku niedopłaty podatnik: a) nie ma możliwości odliczyć "1% od kwoty przekazu plus 5,20 zł", b) nie ma prawa wymagać od urzędnika US, aby po odbiór niedopłaty zgłosił się do banku obsługującego podatnika.

Postulowanie spełnienia punktu b), to oczywista bzdura, ale postulowanie punktu a) już nie jest bzdurą. Przede wszystkim nie jest też bzdurą zwrócenie uwagi na brak równości w relacjach podatnik - US, czyli..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
12-05-2012corelessJak rząd Tuska pomaga uczniom
Przed ew. dyskusją na temat osiągnięć obecnego gabinetu w dziedzinie polityki oświatowej proponuję zapoznanie się z treścią artykułu:
Stypendia, zamiast wyrównywać szanse, segregują uczniów.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
12-05-2012diogenesMatura kamuflowana
Cytat:
Wielkie oszustwo na maturze z matematyki!
W internecie w trakcie egzaminu z matematyki pojawiły się pytania z prośbą o rozwiązanie zadań z maturalnego arkusza. Sprawą zajęła się policja.

szkola.wp.(*)12,wiadomosc.html?ticaid=1e6c8

Cytat:
Minikamera CCD kamuflowana BU-18...Fabrycznie ostrość kamery ustawiona jest na około od 40cm do nieskończoności. Można jednak ustawić obiektyw tak, aby nadawał się do czytania tekstu z niewielkiej odległości - idealnie nadaje się np. na egzamin.

www.spy-sh(*)cd-kamuflowana-bu18-p-124.html

Wystarczy więc ze zrozumieniem przeglądać internet. Im mniejsze kamery, tym większe oszustwa.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)