Racjonalista - Strona głównaDo treści
Piramida

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-05-2012 15:52Marek1952 (330 punktów)Piramida
Ocena 5 na 5
Po burzliwych prymitywnych dyskusjach parlamentarnych mamy nowa reformę .

Tylko czy na pewno jest to reforma ?

Oczywiście zgadzam się z faktem ,że reforma systemu emerytalnego jest koniecznością ale reforma kompleksowa.

Tu pragnę wyjaśnić jednej z dziennikarek radia TOK FM co to jest reforma kompleksowa.

Miała Ona ostatnio wątpliwości ze zrozumieniem co to takiego jest kompleksowa.

Otóż miła pani Joanno podniesienie wieku to cząstka reformy i to ta najprostsza , którą jak mawiał mój dziad „ każdy głupi potrafi przeprowadzić „

I to jeszcze w sytuacji kiedy społeczeństwa ma na karku alternatywę rządów jedynego polskiego patrioty .

Reforma kompleksowa powinna zreformować :

Primo

Wzrost dochodów zakładu ubezpieczeń po przez maksymalne ograniczenie szarej strefy i ujawnienia dochodów nie tylko szarego Kowalskiego .

Obowiązek opłacania składek od każdego typu umowy a nie tylko umowy o pracę .

Odprowadzenie części kwot z prywatyzacji na rzecz ZUS w celu utworzenia funduszu kapitałowego , a nie papierowego zapisu fikcyjnych kapitałów.

Powiązanie wynagrodzeń całej kadry kierowniczej wszystkich strzebli od wyników finansowych ZUS . Mniejsze koszty wyższa premia.

Sekundo

Reforma instytucjonalna - połączenie ZUS-u i KRUS-u w jedną instytucję ograniczenie przerostów administracyjnych przez należytą komputeryzację procesu obsługi.

Tercjo

Podzielić kwotę emerytury na dwa składniki emeryturę socjalną taka samą dla każdego oraz emeryturę wypracowaną uzależnioną od zgromadzonego kapitału.

Emerytura socjalna byłaby wypłacana każdej osobie , która ukończyłaby 63 rok życia a drugi składnik po ukończeniu 67 roku życia.

Quarto

Likwidacja wszystkich przywilej emerytalnych .

Dlaczego np. robotnik budowlany ma się na starość przekwalifikowywać na „prezesa zarządu „ a nie może tego zrobić , górnik , spawacz , policjant i.t.p.

Wykonanie tych wszystkich założeń można nazywać reformą .Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach ja zakreślam tylko pewne ramy.

Podniesienie wieku można nazwać tylko eutanazją emeryta.

Polska klasa polityczna nie lubi problemów. Zawsze idzie na łatwiznę i tani poklask .

Ktoś nasikał w parku po flaszce piwa. Zakazano picia na łonie natury.

Paru idiotów połamało ławki na stadionie . Zamknięto stadiony.

Łaty sposób na łatwe zwycięstwo , to sposób na sukces polskich elit.

W okresie wyborów łatwo można wyliczać ile to wspaniałych reform uchwalili Posłowie , ten kwiat polskiego społeczeństwa . A jak się przy tym "napracował "

Wrócimy jednak do naszej emerytury .

Kilka lat temu Sejm mocą ustawy uchwalił zakaz wszystkich działań gospodarczych polegających na budowie piramidy finansowej .

A jednocześnie od lat każdy kolejny rząd toleruje instytucję ZUS-u , która jest jedną wielką piramidą finansową , która musi kiedyś „ pierdyknąć „ jak każda bańka mydlana i to nie zależnie od wieku kiedy będziemy przechodzić na emeryturę.

Naszym tuzom dziennikarstwa zwłaszcza z różnych audycji w radio TOK FM , którzy z taką łatwością mówią , że pracę należy pokochać bo to jest dobrodziejstwo . Proponuję zmianę zatrudnienia na robotnika budowlanego.

Przekonany jestem , że pracę tę tak pokochają , że nawet w głowie nie zrodzi się im myśl by przejść na emeryturę ,

i w ten sposób naśladować „nierobów „ , z Niemiec , Anglii czy Grecji
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Po burzliwych prymitywnych dyskusjach parlamentarnych mamy nowa reformę .
>Tylko czy na pewno jest to reforma ?
>Oczywiście zgadzam się z faktem ,że reforma systemu emerytalnego jest koniecznością ale reforma
>kompleksowa.

ZUS jest bankrutem. Podwyższanie wieku emerytalnego do 67 teraz i zapewne 87 w przyszłości jest oznaką bankructwa.

>Wzrost dochodów zakładu ubezpieczeń po przez maksymalne ograniczenie szarej strefy i ujawnienia
>dochodów nie tylko szarego Kowalskiego .

Szary Kowalski już pakuje walizki i wyjeżdża pracować do UK. Ograniczenie szarej strefy tylko przyspieszy emigrację produktywnej części społeczeństwa. 2 miliony wyjechało na stałe. Kolejne kształcą się za nasze pieniądze i też wyjadą.

>Obowiązek opłacania składek od każdego typu umowy a nie tylko umowy o pracę .

Jak wyżej. Dociskanie podatkami powoduje wzrost szarej strefy lub emigracji. Bezkarnie takie rzeczy działały w PRL, kiedy granice były zamknięte.

>Odprowadzenie części kwot z prywatyzacji na rzecz ZUS w celu utworzenia funduszu kapitałowego , a
>nie papierowego zapisu fikcyjnych kapitałów.

To już (prawie) było. Nazywało się to OFE.

>Powiązanie wynagrodzeń całej kadry kierowniczej wszystkich strzebli od wyników finansowych ZUS .
>Mniejsze koszty wyższa premia.

W jaki sposób chcesz poprawić wynik ZUS? Proponuję podwyższenie wieku emerytalnego do 120 lat i odpłatne leczenie wszystkich chorób oprócz kataru. Dostanę premię?

>Sekundo
>Reforma instytucjonalna - połączenie ZUS-u i KRUS-u w jedną instytucję ograniczenie przerostów
>administracyjnych przez należytą komputeryzację procesu obsługi.

Mieszanie w pustym.
Dlaczego nie po prostu dobrowolność ZUS i KRUS? Kto chce niech się ubezpiecza.

>Tercjo
>Podzielić kwotę emerytury na dwa składniki emeryturę socjalną taka samą dla każdego oraz
>emeryturę wypracowaną uzależnioną od zgromadzonego kapitału.

BYŁO! 10 lat temu była reforma tworząca I i II filar (OFE).

>Emerytura socjalna byłaby wypłacana każdej osobie , która ukończyłaby 63 rok życia a drugi składnik
>po ukończeniu 67 roku życia.

Kombinacje żeby ukryć pustkę.

>Quarto
>Likwidacja wszystkich przywilej emerytalnych .

Jestem za.

>Podniesienie wieku można nazwać tylko eutanazją emeryta.
>Polska klasa polityczna nie lubi problemów. Zawsze idzie na łatwiznę i tani poklask .

Jakie społeczeństwo (głupie), taka klasa polityczna (cwana).
rhotax7 (3947 punktów)
Jeśli osoba prywatna zakłada coś w rodzaju ZUS --nazywa się to Piramidą Finansową.
Jak robi to państwo to jest to O.K. a tych którzy na czas nie odprowadzą haraczu --ukarze by zastraszać innych.
Ta państwowa Piramida Finansowa (ZUS/KRUS) ma na celu jedynie obecnie zapewnienie zatrudnienia dla SWOICH (PSL-KRUS).
System ten nie zmieni się. (chyba że Palikot dojdzie do wladzy absolutnej--albo JA)

Ci z Państwa którzy mają obecnie 20-parę lat będą pracować do 75 przymusowo.
Tak to się zmieni za niedługo---bo każda Piramida F. Musi się zawalić z braku wkładajacych do nich coraz większych sum tych na samym dole.

Są dwa rozwiązania:

--zmienić obywatelstwo i miec wiek emerytalny 55--a mieszkac tutaj.
--zatrudnić się w ZUS/KRUS (rodzinnie)

Pozdrawiam
I obiecuję iż będę regularnie wpisywał się na Mym Ukochanym Portalu --teraz gdy do kraju powróciłem (a miałem już nigdy nie wracać--nikomu teraz nie można ufać --nawet sobie)
Ludwig von Mises (69 punktów)
(zablokowany)
>Odprowadzenie części kwot z prywatyzacji na rzecz ZUS w celu utworzenia funduszu kapitałowego , a
>nie papierowego zapisu fikcyjnych kapitałów.

Fundusz kapitałowy to oksymoron - coś takiego w prawach fizyki nie występuje.

>Podzielić kwotę emerytury na dwa składniki emeryturę socjalną taka samą dla każdego oraz
>emeryturę wypracowaną uzależnioną od zgromadzonego kapitału.

Pieniądz nie jest żadnym kapitałem i nigdy nim nie był. Kapitał to ludzie i ich aktywność gospodarcza. Pieniądze to tylko środek redystrybucji owoców pracy. Jeżeli ktoś zamierza zbudować kapitał na stare lata gromadząc pieniądze i to w dodatku w czasach kiedy króluje pieniądz fiducjarny to najwyraźniej nie zrozumiał mechanizmów dzisiejszego systemu finansowego. Jeżeli ktoś chce mieć emeryturę to niech lepiej zrobi sobie dzieci albo założy dobrze prosperującą firmę. Opowiadania propagatorów państwa socjalnego o emeryturze to kiełbasa wyborcza, która się psuje z roku na rok. Pewnego dnia tej kiełbasy już nikt nie będzie chciał jeść i znowu będzie trzeba wrócić do kapitalizmu.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365