 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 05-10-2007 | przyjaciel kotów | Gaypride |
www.ateista.org/?p=107Jak myślicie, czy takie parady miały miejsce w czasie, gdy przypadłości osobników ze środowisk LGBT były wykreslane z list WHO ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) | | 05-10-2007 | piątek | Pedofile |
Co sądzicie o eksterminacji takich ludzi? (pedofile) Bo ja generalne mam gdzieś czy to jest choroba czy "odmienność seksualna" (to dla tych megasuper tolerancyjnych Europejczyków) Czy dla was lepsza jest kara do 10 lat pozbawienia wolności z możliwością zwolnienia warunkowego po odbyciu minimum połowy kary? Ja jestem za całkowitą eksterminacją (ładne słowo, nie?). Proszę o wasze opinie w tej sprawie
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 05-10-2007 | Gregorias z Pikutkowa | Mądrości na schodach |
Wczorajsze spotkanie gigantów małości. Kwaśniewski zdenerwowany, Kaczyński spokojny. Ktoś, kto przygotowywał Kwaśniewskiego nie zdawał sobie sprawy, że facet będzie rozmawiał z katarynką, a przecież to było najłatwiejsze do przewidzenia. Kwaśniewski powinien był być gotowy na stwierdzenie, że słyszał już dokładnie te stwierdzenia ten ton i ten styl. Gdzie, gdzie gdzie? W Komitecie Centralnym PZPR. Oczywiście starzy działacze PZPR gadali jak katarynki o swoich sukcesach, o swojej walce z korupcją i o strasznych wyczynach opozycji. Jeśli Kwaśniewski chciał wytrącić Kaczyńskiego z równowagi to powinien był porównać go do swoich dawnych (starszych) partyjnych kolegów. Główny błąd Kwaśnieskiego, to brak zdolności chwycenia byka za rogi. Pierwsze (świetne) pytanie - o nieudolną biurokrację od razu rozłożył, zamiast powiedzieć, że tak, że to być może było największe niepowodzenie wcześniejszych rządów, on też wszedł na melodyjkę Kaczyńskiego i chrzanił o sukcesach swoich i innych postaci po swojej stronie barykady. O korupcji nie powiedział przez całe spotkanie nic i tu znów oddał punkty. Zamiast mówić o innym programie walki z korupcją, o zwalczaniu okazji do korupcji przez zwiększanie przejrzystości procedur uciekał od tematu. Kaczyński w roli gomułkowskiej katarynki był świetny, Kwaśniewski bezradny wobec automatu sączącego z siebie opium dla mas nie umiał powiedzieć, że lekarstwem na raka nie mogą być ziółka znachora. Nie mógł tego powiedzieć, bo nie chciał przyznać, że rak jest prawdziwy.
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 03-10-2007 | Monia | Przychody rozchody |
Czy ja jako przecietny i niemieszkajacy w Warszawie obywatel demokratycznego kraju mam jakis wglad do "ksiegi przychodow i rozchodow" najbardziej w mojej opinii rozrzutnej i niegospodarnej firmy w naszym kraju jaka jest nasze Panstwo? Czy istnieje jakis internetowy zapis wydatkow i przychodow Panstwa, ale taki bardzo szczegolowy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 02-10-2007 | nieobecny | 2 godziny po debacie K vs. K... |
... a na forum serwisu R zero reakcji. Niech no kto śmie zarzucić serwisowi i jego forumowiczom brak apolityczności, wtedy stanę w jej obronie i zakrzyknę: to prawda! Serwis R i jego forumowicze są apolityczni! Kompletnie ich nie obchodzi najważniejsza i JEDYNA polityczna debata publiczna, jaka miała miejsce od wielu lat! Hak co z Polską! Ważne są debaty nt. istnienia/nieistnienia Boga! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 02-10-2007 | Gregorio vel libertarianin | Skandal!! Polska salonowosc, osiaga szczyty bezczelnosci... |
Skandal!! Politycy UPR - z czysta premedytacja - po raz wtory, w perfidny sposob przemilczani przez telewizje. Dzisiejszy precedens, który mial miejsce w TVP, utwierdza mnie w przekonaniu jak niebezpieczna machiną jest panstwo. Smutne jest to, ze wielu ,,medrcow" naszego kraju - z uporem maniaka, nie potrafi wypercepowac, ze panstwo zawsze w priorytecie realizuje partykularne interesy rzadzacych aktywistow - a ewentualne korzyści dla spoleczenstwa, to gospodarczy ,,epifenomen". korwin-mikke.blog.onet.pl/2,I...918,index.htmlwww.upr.org.pl/main/artykul.p...id=74&aid=6429Obecna kultura salonowej polityki - jest juz nie do zniesienia! Wszystkie trzy najwieksze partie PO, PIS, LID, PSL tak naprawde niczym sie nie roznia - poza kilkoma retuszami - co w praktyce niewiele wnosi do rzeczywistych przobrażen spolecznych. Swoista moda - na lewicowy sposob uprawiania gospodarki - tak sie zakorzeniła w umyslach ludu, ze przebic sie z programem libertarianskim - jest juz w praktyce niemozliwe. (oczywiscie, o tyle o ile, nie uzyje sie demagogiczno-populistycznych sloganow). Najgorsze wydaje sie pokolenie osob po trzydziesce, gdyz to w nich utrwalila sie mentalnosc socjalistyczna, tzn. zakorzeniona idea panstwa opiekunczego. Jest to niezwykle niebezpieczne dla porzadku spolecznego, gdyz oducza sie wolne jednostki, od naturalnej cechy empatii - a cala odpowiedzialnosc za ,,krzywdy egzystencji" przenosi sie na panstwo. Owa mentalnosc - silnie rozbudowanego panstwa - tak zakorzeniła.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 02-10-2007 | kszan | Raport Health Consumer Powerhouse |
Obserwując zadowolone twarze ministra Religi, jego zatępcy pana Piechy oraz słuchając wypowiedzi polityków różnych opcji można odnieść wrażenie, że problemy z ochroną zdrowia sa przejściowe i słynne dodanie większej ilosci kasy do czegoś niesłusznie nazywanego SYSTEMEM załatwi sprawę. Z drugiej strony słyszymy pana Bukiela, który mówi: a guzik- choćbyście wpakowali miliardy w ten system to i tak się sypnie - potrzebna jest całkowita zmiana. Właśnie przeczytałem raport Health Consumer Powerhouse i wychodzi na to że Bukiel ma rację. Polska jest na 3 miejscu od końca praktycznie łeb w łeb z Bułgarią i Łotwą. Polska uzyskała tylko 2 oceny dobre (szczepienia noworodków i publiczna opieka dentystyczna) na chyba 27 wszystkich - złych nie chce mi się liczyć - sami zobaczcie DRAMAT. Jezeli chodzi o tzw. outcomes - to mamy 100% złych ocen (śmiertelność noworodków, śmiertelność w zawałach serca, przeżywalność 5 lat w nowotworach, infekcje szczepami szpitalnymi gronkowca (MRSA) i śmierci których można uniknąć - np. ofiary wypadków). Można by powiedzieć rządzi PiS a Polakom wstyd ale to staranna robota wszystkich ekip po kolei - naszym kosztem | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 02-10-2007 | nieobecny | Dlaczego trzeba głosować na PiS |
Szperając po sieci znalazłem ciekawą stronę, którą powinien odwiedzić każdy, kto nosi się z zamiarem głosowania na PiS oraz ci, którzy się jeszcze nie zdecydowali czy i ewentualnie na jaką partię zagłosują. Poniżej odnośnik do strony (z mojej strony zachęcam od odwiedzenia stron polecanych - "Polecam strony") www.zasady-zobowiazuja.pl/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 01-10-2007 | Kelly | Widziałam Polaka - Katolika! |
Moi rodzice zainteresowali się działkami w Bieszczadach i nawet poszliśmy do domu właściciela kilku z nich. Od sąsiadów, którzy zaprosili nas w Bieszczady, i którzy mają tam drugi domek, dowiedzieliśmy się, że biografie wszystkich "tutejszych" są podobne - alkoholicy i drobni przestępcy, którzy żyją ze sprzedawania działek kupionych kiedyś za grosze. A tu... surprize! Prawdziwy Polak - Katolik, na wyciągnięcie ręki! Dwa wielkie krzyże, dwa obrazki z Niepokalaną i kalendarz z JP2 do kompletu. Wszystko w jednym z chyba trzech albo czterech pomieszczeń. Może jestem po prostu młoda i niedoświadczona, ale czemu ci goście żyją w jakiejś chatce, będąc właścicielami całych HEKTARÓW, które mogliby bez niemal żadnych problemów sprzedać? Dlaczego nie mają nawet telefonu? I dlaczego ja się dziwiłam, że ktoś w ogóle głosuje na Samoobronę?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |