 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 12-09-2009 | kulka_na_mole | Pi$ a piłka kopana. |
Genetyczni Patrioci Prawdziwi Polacy Katolicy (w skr. PiS) mają pomysł na to, żeby uczynić z Polski światową potęgę futbolową.
Po prostu sukcesy polskich piłkarzy zapisze się w ustawie.
Tak proste, że aż genialne!
Czekam na Pi$owskie projekty ustaw dotyczących pozostałych dyscyplin sportowych i tak sobie marzę, że po załatwieniu problemów z polskim sportem Pi$ zaproponuje ustawowe szczęście i dobrobyt dla wszystkich Polaków....
PS Jak mocno Pi$owcy tęsknią za pięknymi czasami PRLu! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 10-09-2009 | Climber | Czy ateiści mogą w Polsce adoptować dzieci? |
Czy ateiści mogą w naszym kraju adoptować dzieci? Takie frapujące pytanie od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie. Dlaczego? Otóż dlatego, że dzieci w domach dziecka przygotowywane są do katolickich obrzędów (Pierwsza Komunia, Bierzmowanie), posyłane są na katolicką religię w szkołach publicznych bez pytania. Pseudoneutralne światopoglądowo i religijnie państwo uprawia poletko na którym mają wyrosnąć wyznawcy jedynej słusznej religii.
Nie sposób pominąć faktu, że PRL nie był wcale taki antykatolicki, bo i "za komuny" dzieci "cichaczem" posyłane były do kościołów i nikt nie zabraniał im praktykować swych wierzeń (a raczej wierzeń ogólnie dostępnych).
Zastanawia mnie czy obecnie stosowaane są jakieś wywiady środowiskowe, ankiety nt. wyznawanej wiary potencjalnych rodziców starających się o adopcję, np. czy zamierzają oni posyłać adoptowane dzieci na religię katolicką czy jakąś inną? Czy czasami nie są ateistami? A jeśli tak to czy mogą adoptować dzieci?
Jeśli ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem do czynienia lub zna przepisy prawne to proszę o informacje. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 70 (przedawniony) | | 09-09-2009 | Lucyna Sępska Quenallata | Polska medycyna - jeszcze nauka czy już ideologia? |
Przeczytałam bardzo ciekawy tekst na temat dostępu do badań prenatalnych w Polsce. wiadomosci(*)59,7004809,Uklucie_ideowe.htmlTo co dzieje się w polskich szpitalach (szczególnie na oddziałach i w gabinetach ginekologicznych i położniczych) zakrawa na szamanizm, a nie naukowo weryfikowalną dziedziną wiedzy. Moim zdaniem najwięcej szkody wyrządza umożliwienie lekarzom powoływanie się na tzw. klauzulę sumienia, a więc odstąpienia od powszechnie uznanych procedur medycznych w imię nakazów religijnych. Jest to jakieś kuriozum! Czy zgodzilibyśmy się, żeby policjant ignorował dziejące się na jego oczach włamanie, bo jego religia nie uznaje kradzieży za grzech? Czy pozwolilibyśmy kierowcy, którego religia uznaje czerwień za kolor święty, przejeżdżanie na czerwonym? Czy w końcu uznalibyśmy rację lekarza-Świadka Jehowy, żeby ze względów religijnych odmówił transfuzji umierającemu pacjentowi? Oczywiście nie. Więc dlaczego pozwalamy, aby lekarze, wykształceni za pieniądze neutralnego światopoglądowo państwa i pracujący w publicznych szpitalach, odmawiali zgodnych z polskim prawem i uzasadnionych medycznie zabiegów medycznych, uzasadniając to nakazami wiary katolickiej? Czy zawód medyka podlega jakiemuś innemu prawu niż reszta zawodów? Przecież nikt nie musi byc lekarzem, a w szczególności lekarzem-ginekologiem. Głęboko wierząca osoba może zostać np. okulistą a tam dylematy moralne są zdecydowanie rzadsze. Może także pracować w prywatnej klinice czy gabinecie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 09-09-2009 | Koraszewski | Obdarowanemu bankowi nie zagląda się w zęby |
Kapitalizm jest moralny a socjalizm złodziejski - prawda czy fałsz? Socjalizm jest moralny, a kapitalizm złodziejski - prawda czy fałsz? Wszelka władza demoralizuje - truizm. Zachodnie rządy wypłaciły gigantyczne pieniądze na ratowanie upadających banków, a dyrektorzy tych banków poświęcili znaczną część tych pieniędzy na premie dla siebie i swoich kolegów z zarządów. Jesteś oburzony? Ja też. Czy wolałbyś, żeby załamał się system światowych finansów? No nie, ale czy nie można by ich przynajmniej kopnąć w tyłki tak, żeby przez ruski miesiąc pamiętali? Trudna sprawa. Po szkodzie można żałować, że te zawrotne sumy pomocowe nie były obwarowane dodatkowymi warunkami. Inni zastanawiają się, czy nie lepiej było wpompować te pieniądze w inwestycje strukturalne? Pytanie bez sensu, bo oparte na rozumowaniu "co byłoby gdyby...". W trakcie pożaru podejmuje się decyzje dobre lub złe, a dopiero po ugaszeniu pożaru zastanawiamy się nad procedurami na przyszłość. Jedno pewne, nasze uzasadnione oburzenie nie wydaje się mieć wpływu na rzeczywistość. Oburzony jest Sarkozy, oburzony jest Obama i paru innych wielkich tego świata. Jak się wydaje będą mogli tylko pogrozić palcem. Nasz bezradność może popychać do wyboru polityków, którzy obiecują, że puszcza złodziei w skarpetkach. Niestety, ci politycy z reguły obiecują prawo i sprawiedliwość, a przynoszą chaos i jeszcze większą korupcję. Świat w przeszłości nie był lepszy. Jeśli tak sądzimy to jest to tylko optymistyczna cecha pamięci. Czy zatem warto.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 62 (przedawniony) | | 07-09-2009 | poziomczyński | Ars manipulandi |
Materiał z Faktów TVN: Trudne decyzjeOd którego momentu wprowadzenia do materiałów macie świadomość, ze chodzi o obronę lekarzy, którzy bez wiedzy wysterylizowali pacjentkę bez jej zgody? Jak wam się podoba porównanie wycięcia martwego fragmentu jelita - czyli zabieg ratujący życie, z wysterylizowaniem pacjentki podczas cesarki? Czy ktoś z was wie, jakie były przesłanki do sterylizacji? Bo ja nie wiem i redaktorstwo z TVN też chyba nie. Czyżby chodziło o "względy społeczne"? Jakoś nie mogę przypomnieć sobie, gdzie to ja słyszałem o sterylizacjach uzasadnionych społecznie. Może ktoś mi przypomnieć? __ No, ale lekarze muszą podejmować trudne decyzje. I profani powinni ich po rękach całować a nie po prokuratorach latać, prawda? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 569 (przedawniony) | | 07-09-2009 | Rigoletto | Poprawność polityczna - filar nowoczesności czy nowa tyrania ? |
Poprawność polityczna stała się elementem funkcjonowania współczesnych społeczeństw w tzw. rozwiniętych krajach demokratycznych. Zakres owej poprawności nie zawsze jest taki sam w różnych krajach, ale zwykle chodzi o to samo - ochronę pewnych grup, przed mających Efekty stosowania politycznej poprawności w praktyce są dość kuriozalne. W cyklu artykułów GW jakiś czas temu, przedstawiona była sytuacja w szwedzkim szkolnictwie wyższym. Panująca tam polityka ochrony mniejszości seksualnych czy rasowych, doprowadziła do sytuacji wypłacania odszkodowań studentom, którzy poczuli się obrażeni przez wykładowców, pomimo tego, iż obiektywnie, zachowanie owych wykładowców było dalekie od obrażania kogokolwiek. Zdaniem sądu nie było to istotne, ponieważ ważne było to, że to studenci poczuli się obrażeni. Przykładowo, osoba narodowości marokańskiej, poczuła się urażona, że nauczyciel akademicki źle ocenił jej wypracowanie ze względu (o zgrozo) na popełnione błędy. Studentka zarzuciła wykładowcy, że było to prześladowanie ze względu na przynależność rasową. Sąd przyznał jej odszkodowanie i polecił stosować wobec niej oceny, adekwatne do jej przynależności narodowej (jako Marokanka ma zdaniem sądu prawo do słabszej znajomości języka szwedzkiego). Żeby było zabawniej, owa szwedzka Marokanka kształciła się na nauczycielkę języka szwedzkiego...
W załączeniu link do artykułu w Rzepie, który skłonił mnie do założenia tego wątku, dotyczący również kwestii politycznej poprawności:
[url=www.]http://www.rp... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 136 (przedawniony) | | 05-09-2009 | Szczepanik | Czy ateiści poszukują partnerów będących ateistami? |
Próbuję ostatnio zorganizować dla racjonalistów i ateistów z Warszawy imprezy zapoznawcze nastawione na poszukiwanie partnera będącego racjonalistą bądź też ateistą ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,241546). Niestety muszę przyznać, iż zainteresowanie jest tak niskie, iż zacząłem się zastanawiać czy w ogóle istnieje taka potrzeba społeczna. Czy ateiści w ogóle poszukują jako partnera osoby o podobnym światopoglądzie? A może istotność przekonań światopoglądowych w mechanizmach ewolucyjnych jest bardzo niska w porównaniu do atrakcyjności fizycznej, siły woli, stanu posiadania... Najbardziej zaskoczył mnie jednak niemal całkowity brak zainteresowania ze strony mężczyzn. Tego faktu nawet nie potrafię wytłumaczyć. Ogólnie interesuje mnie czy według Was istnieje potrzeba wsparcia zwłaszcza młodych ateistów i racjonalistów (do 35 lat) w poszukiwaniu partnera o światopoglądzie ateistycznym bądź racjonalistycznym? Jeśli tak to czy zaproponowana forma spotkań jest odpowiednia? Jaka może być przyczyna tak niskiego zainteresowania mężczyzn tego typu randkami? No i najważniejsze czy uważacie za sensowne kontynuowanie tego projektu? Pozdrawiam serdecznie Jarek | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 201 (przedawniony) | | 05-09-2009 | kanik | Czyje są dzieci ? |
Temat ten już poruszałem kilkakrotnie przy okazji innej tematyki ale dwa zdarzenia z ostatnich dni sprawiają, że warto ten problem poruszyć. W przyrodzie jest tak, że prawo własności jest świętością. Prawo do terytorium (każdy kto wlezie nie na swoje będzie mieć kłopoty), prawo do samic (konkurencja również niemile widziana), prawo do dzieci, próba zawłaszczenia kończy się również niemiło. Ale człowiek wymyślił sobie, że państwo jako instytucja ma prawo do naruszania świętości własności jeżeli instytucji się coś tam nie spodoba. Przypadek Holenderki, która to chce sobie opłynąć świat. Państwo na to nie chce jej zezwolić, rodzicom chcą odebrać prawa rodzicielskie dla dobra zainteresowanej choć zainteresowana jest innego zdania. W ostateczności Holenderka może sobie odpłynąć na swojej łajbie i pewnie ją aresztują i umieszczą w ośrodku, gdzie będzie musiała dopełnić obowiązku szkolnego. Nie dość, że nie może robić co chce, to jeszcze będzie musiała robić to co państwo chce. No i to wszystko sponsorowane przez pieniążki jej rodziców ściągnięte z podatków. No super  . A najzabawniejsze to były komentarze różnych ekspertów i psychologów w tv. Wszyscy chcą dobra dziecka ale we własnym skrzywionym przez system mniemaniu. Nieważne co chce dzieciak (w tym przypadku już spora pannica) i jej rodzice. "Wszystkie dzieci są nasze". Tym sposobem odbierano dzieci Aborygenom i Holendrom pewnie też odbiorą jak się będą upierać przy swoim. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 02-09-2009 | kulka_na_mole | Piękno, młodość i śmierdzące nogi... |
[color=#660000]Po roku 1989, kiedy to skończyło się życie w mrocznych czasach komunizmu, a zaczęło w świetlanych czasach kapitalizmu, w polskich księgarniach zaczęły pojawiać się - najwyraźniej dotąd zakazane przez komunistyczną cenzurę - poradniki mówiące np. o tym jak w 7 dni stać się inteligentnym, w 15 minut zdobyć każdą kobietę, w 6 miesięcy zarobić milion dolarów, czy też w 3 minuty przygotować przyjęcie dla 25-ciu niespodziewanych gości.
Obecnie, gdy już wszyscy czytelnicy w/w lektur są śpiącymi na pieniądzach w otoczeniu aktualnych Miss i Vice Miss Uniwersum oraz 25-ciu obżartych gości członkami MENSY okazuje się, że to nie jest sielanka.
No bo: - młodym zagraża starzenie się, - starszym zagrażają wizualne oznaki starzenia się, - starym zagraża skleroza, więc nie zauważą, że się zestarzeli,
- jedzącym grozi zatwardzenie lub rozwolnienie, - pijącym grozi kac, - niepijącym grozi odwodnienie,
- myjącym się grozi totalne wysuszenie skóry nawet w jej najgłębszych warstwach, - niemyjącym się grozi, że używają dezodorantu, który nie chroni ich przez 24h przed uwalnianiem smrodu, - myjącym zęby grozi brak 7-dmiu oznak zdrowych zębów, - posiadaczom 7-dmiu oznak zdrowych zębów grozi paradontoza,
- przestrzegającym zdrowej diety grozi brak kompletu niezbędnych witamin i minerałów, - olewaczom diet wszelakich grozi brak kompletu niezbędnych witamin i minerałów,
- opalającym się grozi wchłonięcie niebezpiecznych dla ich zdrowia dawek promieniowania UV, UW i UU, - stroniącym od.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 31-08-2009 | kulka_na_mole | Wybierasz się do szpitala? Przeczytaj! |
Odwiozłem dziś do szpitala moją mamę. Trzy miesiące czekała na wolne miejsce, ale nie o tym chcę pisać. Od znajomych mama dowiedziała się, że powinna ze sobą wziąć kubek, bo inaczej nie będzie miała z czego napić się herbaty czy czegokolwiek do picia, więc spakowała do torby kubek.
Nie chciało mi się wierzyć, że to możliwe, żeby szpital nie zapewniał pacjentom kubków - okazało się, że to prawda! Gdyby mama nie miała swojego kubka, to by nie miała z czego wypić tej szpitalnej lury udającej herbatę.
Do kolacji pacjenci dostali masło, ale nie dostali noży!
Jutro zawożę mamie komplet sztućców...
QRWA MAĆ! To się nie mieści w głowie!
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |