 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 12-10-2010 | Maddy | Dlaczego, ach dlaczego??? |
Biskupi pytają "dlaczego pojawia się wrogość wobec Kościoła?" Kliknęłam w artykuł w oczekiwaniu, że oto może biskupi dokonują rachunku sumienia. A tu figa. Wrogość jest oczywiście wynikiem działania sił kościołowi wrogich, kościół jest bez winy, to "oni" atakują, gnębią, krytykują, używają brzydkich słów (np. świecki państwo) i w ogóle. "Bo Palikot nas biiiiijeeeeee!" Tutaj cały artykuł. wiadomosci(*)Biskupi__Gdzie_my_zyjemy_.htmlMoże powinnam porzucić te resztki złudzeń, że wierchuszka KK kiedyś po zadaniu takiego pytania przejrzy się w lustrze? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 42 (przedawniony) | | 11-10-2010 | PiotrB | Czemu Radziszewska musi odejść? |
Ten wątek pojawiał się już na forum, ale większość wypowiedzi rozpłynęła się w offtopach albo ogólnych nawoływaniach. Obejrzałem słynny program z Panią Radziszewską i z tego co zrozumiałem (jeśli źle zrozumiałem, to mnie naprostujcie) krytyka opiera się głównie na dwóch sprawach:
1. Radziszewska dokonała ponoć "comingoutu" swojemu rozmówcy, co zostało uznane za wytykanie "pedalstwa" i dyskryminację ze względu na orientację seksualną.
2. Radziszewska stwierdziła, że instytucje wyznaniowe mają prawo nie przyjmować do pracy ludzi, których sposób bycia jest sprzeczny z wyznawanym światopoglądem danej instytucji.
Ad.1 O ile dobrze przytoczyłem sytuację (filmik można sobie obejrzeć w necie), Radziszewska nie użyła adpersonalnego argumentu, żeby zdyskredytować rozmówcę (Śmiszek powiedział później w gazecie wyborczej: "Jak się nie ma merytorycznych argumentów, to wali się pałką: pan jest pedałem! Pani minister daje do zrozumienia, że gej czy lesbijka nie mają nic do gadania. To czysta homofobia.), lecz posłużyła się jego działalnością i orientacją, aby na jego przykładzie zaprezentować możliwy sposób interpretacji prawa. Analogiczną sytuacją byłoby, gdyby rozmówca Pani Radziszewskiej był żonaty, a Radziszewska próbowałaby omówić jak w świetle prawa wygląda jakaś hipotetyczna sytuacja "Pana, który, jak wiadomo, ma żonę". Mam wrażenie, że wspomnienie podczas rozmowy o tym, że rozmówca jest hetero, nikogo by nie poruszyło. Natomiast geje, którzy chcą ponoć równego traktowania, gdy podczas.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 11-10-2010 | Robert Drabik | Funkcja seksualna - WOS |
W podręczniku wydawnictwa OPERON do "Wiedzy o społeczeństwie", w podrozdziale traktującym o funkcjach rodziny znalazłem coś takiego :
Funkcja seksualna - pozwala małżonkom na zaspokojenie potrzeb seksualnych w sposób społecznie akceptowany.
Zwrot "w sposób społecznie akceptowany" wydał mi się kontrowersyjny. Czekam na wasze opinie.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 11-10-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Obrońcy krzyża vs Wspólnota Kazachska |
Wczoraj otrzymałem wiadomość od przewodniczącej stowarzyszenia Wspólnota Kazachska (jest to zrzeszenie działających w Polsce sił opozycyjnych wobec władzy w Kazachstanie, walczących na rzecz praw człowieka w Kazachstanie) zatytułowaną "Pilne - obrońcy krzyża zakłócają pikietę": Cytat:Pilne! W dniach 5-8 października odbywa się przed hotelem Victoria w Warszawie legalna pikieta w obronie uchodźców politycznych z Uzbekistanu, których władze Kazachstanu chcą deportować. W tej chwili obok pikietujących pojawili się tzw "obrońcy krzyża" i próbują zakłócić pikietę. Zostali oni podobno wynajęci przez Ambasadę Kazachstanu, kraju który jest aktualnym przewodniczącym OBWE, chociaż jest oskarżany o autorytarne rządy. Balli Marzec Tutaj jest wideo pokazujące ten incydent: kontakt24.(*)olaczyli-do-pikiety,28258.html który zakończył się tym, że policjant pogonił dziadka z dużym krzyżem. Internauta, który umieścił wideo tak to komentuje: "Tzw. obrońcy krzyża szukają widocznie sojuszników na arenie międzynarodowej i proszą o poparcie swoje protestu." Jeszcze trochę, a krzyż będzie się kojarzył wyłącznie z zadymami - jak niegdyś bejzbol  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 11-10-2010 | Maximus Decimus Meridius | WSKSiM - oczko w głowie Ojca Inwestora |
Witam wszystkich forumowiczów
Zainteresowany problematyką społeczną i współczesnymi wirusami umysłu dręczącymi Polskę zainteresowałem się działalnością Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W związku z tym mam do was pytanie: czy zetknęliście się może bliżej z programem tej szkoły i naukami w niej głoszonymi? Może ktoś z Was ma znajomego, który tam studiował i potrafi obiektywnie na nią spojrzeć? Do tej pory na naszej stronie nie pojawił się żaden artykuł ujmujący całościowo to zagadnienie.
pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 11-10-2010 | MatPlaneta | chory versus zdrowy |
Witam wszystkich, którzy chcą wypowiedzieć się w tej kwestii.
Nie jestem profesjonalistą w dziedzinie psychiatrii lub psychologiem, nie znalazłam też sensownego forum na stronach dotyczących chorób psychicznych lub na stronach szpitali, gdzie mogę się zarejestrować jako ktoś, kto nie jest: ani lekarzem, ani pracownikiem służby zdrowia, ani pacjentem.
Pomyślałam o forum RACJONALISTY, gdzie od czasu do czasu zaglądam. Jeśli temat jest off-top, to tylko dlatego, że nie bardzo wiem kogo mogę zapytać o to, czy osoba chora psychicznie może zarządzać kapitałem ludzkim? Jak dalece terapia przez pracę pozwalająca osobie chorej funkcjonować w normalnym świecie może być usankcjonowana tym, że 20-30 lub nawet więcej osób (pod presją utraty pracy - nie podoba się - to nikt cię tu na siłę nie trzyma) musi znosić to, że zarządza nimi osoba chora.
I to już pytanie do specjalistów z zakresu psychiatrii, psychologii, filozofii, ludzi mających kontakt z osobami autystycznymi i schizofrenicznymi...: CZY OSOBA Z AUTYZMEM I SCHIZOFRENIĄ MOŻE BYĆ NA KIEROWNICZYM STANOWISKU??? Jak dalece obsesje i lęki takiej osoby mogą być tolerowane, bo jesteśmy zdrowi i potrafimy to zrozumieć? Jak dalece osoby zdrowe muszą podporządkować się temu, że ktoś nie rozumie większości komunikatów, gdy są one podane w postaci kilku zdań złożonych??? Ja nie oczekuję żartów w pracy, nikt też nie musi rozumieć moich metafor, mogę też podporządkować się i używać komunikatów zawierających tylko kilka wyrazów (koniecznie:.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 10-10-2010 | ssplayer | Kilka przemyśleń odn. życia w Polsce |
Witam
zanim przejdę do rzeczy napiszę coś krótko o sobie. jestem dość młodą osobą, ob. uczniem szkoły średniej, od jakiegoś czasu zaglądam na ten portal i forum. moją przyszłość wiążę z Biologią i/lub Chemią. oczywiście - jestem agnostykiem.
a teraz - gdy podałem już nieco informacji na swój temat - chciałbym napisać coś co nurtuje mnie już od dłuższego czasu.
otóż, zastanawia mnie czy w obecnej sytuacji, znanej pewnie każdemu, jest sens nadal mieszkać w Polsce dla osób o podobnym światopoglądzie i oczywiście wieku?
kilka spraw które leżą mi na sercu i zachęcają do emigracji w nieco bardziej...cywilizowane strony:
1. podczas rozmowy z aktywnym członkiem KRK usłyszałem "ale katolików jest tu więcej" - a więc, skoro ktoś jest niewierzącym, to można go olewać i dyskryminować?
2. 3mln zł/24h dla kościoła - komisja majątkowa, w której zasiadało 6 przedstawicieli kościoła orzekająca sprawy dot. kościoła... temat popularny i znany, więc nie będę się rozpisywał w tej sprawie.
3. sprzeciw kościoła w.s. In-Vitro, Aborcji oraz eutanazji
- tu chyba wiele pisać nie trzeba, ale tak dla jasności: a) IN-Vitro - prywatna sprawa każdego człowieka, kościół niech zabroni tego z ambony swoim wiernym a nie narzuca każdemu z nas, ja, za przeproszeniem, to mam w głębokim poważaniu co mówi na jakikolwiek temat osoba która świadomie zrezygnowała z życia rodzinnego. b) Aborcja - i znów ksiądz wtrąca się w czyjeś życie nie mając własnego. i.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-10-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Czytelnicy racjonalista.pl i gazeta.pl popierają Palikota |
Spokojnie, nie wszyscy  Większość. Trudno też mówić o w pełni świadomym poparciu dla tworu po kongresie założycielskim. Jest to poparcie na kredyt. Ale wymowne. W naszej sondzie, w której jak dotąd głosowało ok. pół tysiąca osób, ponad połowa jest pozytywnie nastawiona do projektu Nowoczesna Polska: przed kongresem pozytywnie nastawionych było rzędu czterdzieści kilka proc., obecnie skoczyło do 59%. Jak na Racjonalistę, to duża zgodność, skoro wiadomo, że jesteśmy bardzo różnorodni, jeśli chodzi o ideologie polityczne. Także na Facebooku Racjonalisty link z kongresu zbiera rekordowe poparcie. Na gazeta.pl, gdzie, jak sądzę, ideowo i światopoglądowo profil czytelnika jest najbardziej zbliżony do Racjonalisty, jeśli idzie o inne duże serwisy, poparcie też jest przeważające: We wczorajszej sondzie "Czy Janusz Palikot cię przekonał?": w której udział wzięło 4 tys. osób, twierdząco odpowiedziało 69% uczestników, przecząco - 31%. W dzisiejszej sondzie Gazety "Którą partię popierasz?" w której udział wzięło 7 tys. osób, aż 51% wskazało Ruch Janusza Palikota. Nie wiem, czy w historii gazeta.pl jakakolwiek "partia" miała u nich ponad połowę głosów. Bardzo ciekawe jest to, że na wzroście Palikota jak dotąd nie straciło SLD,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 08-10-2010 | Konowal | "młodzi, wykształceni i z dużych miast" |
"A długi będą spłacać "młodzi, wykształceni i z dużych miast". Jak byli na tyle głupi, żeby nie umieć dodać dwóch do dwóch, i żeby wierzyć oszustom, że trzeba im oddać wszystko, bo inaczej przyjdzie straszny Kaczor i zabroni im się bzykać bez ślubu - to niech spłacają. "Słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak" - jak to pisał poeta. Rafał A. Ziemkiewicz" fakty.inte(*)s/klamcy-u-wladzy,1536029,2789Ciekawe czy mimo faktów elyty dalej będą za płemierem 1000-lecia czy jednak przyznają się przed sobą że są robieni w jajo. Mimo straszenia Kaczyńskimi i Białorusią to PO w w naszej "zielonej wyspie" podnosi podatki. Aż strach pomyśleć co by było jakbyśmy mieli wzrost 5-6% PKB - wtedy chyba vat do 30% by podnieśli. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |