 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 30-09-2007 | Jarek Kubaszewski | Nie leń się | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 30-09-2007 | Mave | Jak to w końcu jest? |
PO jak wygra to chce z PiS i LiD i nawet z PSL, a jak nie wygra to znaczy, że też chce.?. a jak PiS wygra to z kim chce.?. a jak nie wygra to co chce.?.no LiD to raczej nie wygra, ale chce też z każdym.?. a jak PO chce z każdym, to kto będzie w opozycji wtedy.?. biedna ta moja rozczochrana....
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 30-09-2007 | Atlantis | Kolejny pomysł pani Sowińskiej |
wiadomosci.onet.pl/1614848,11,item.htmlNa pierwszy rzut oka ktoś powie: "no i dobrze - takie treści mogą szkodzić dzieciom". Ja jednak dostrzegam tutaj głównie paranoję - pani, która kiedyś stwierdziła w wywiadzie, że seks jest czymś szkodliwym, dopatrywała się elementów "propagandy homoseksualnej" w Teletubisiach, chciała zmusić wszystkich ludzi żyjących w "wolnych związkach" do ich rejestracji teraz wpadła na kolejny genialny pomysł i jeśli się nad tym zastanowić - co najmniej równie śmieszny jak poprzednie... Czy dzieci powinny pisać w zeszytach z półnagimi modelkami? Oczywiście, że nie - tylko, czy naprawdę są one dla nich przeznaczone? Tylko dzieci piszą w zeszytach? A może jakiś student czy licealista będzie chciał mieć zeszyć z Evą Longorią w bikini - nie może go kupić, bo "takie treści mogą szkodzić dzieciom"? No przepraszam, ale to paranoja w stylu całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu czy papierosów bo "przecież dzieci mogą to kupić"... W sklepach jest sporo zeszytów z pluszowymi misiami czy kucykami pony - a jeśli rodzic kupi zamiast tego Pamelę Anderson - jego problem, tak samo jak problem nauczyciela, jeśli tego nie wychwyci. Poza tym - paranoja jeśli chodzi o antykoncepcję - zamknąć młodzieży jakikolwiek dostęp do informacji na ten temat. Bo czy jest coś bardziej przerażającego niż to, że to okropieństwo pcha się do niej nawet na okładkach zeszytów?  Już lepiej mieć wyż demograficzny kosztem szesnastoletnich mam niż pozwolić, by młodzież grzeszyła stosując.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 30-09-2007 | Satanisław | Karząca ręka sprawiedliwości ludowej ściga zbrodniarzy bezecnych |
To nie jest fragment sztuki Mrożka, czy beletrystyki Orwella. To są fragmenty uzasadnienia aresztowania na 3 miesiące pewnej kierowniczki laboratorium diagnostycznego (w klamrach moje dopiski): "działając w warunkach zorganizowanej grupy przestępczej (...) po uprzednim wejściu w porozumienie z (...) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w zamian za złożoną jej w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznej - kierownika laboratorium w (...) wręczenia korzyści majątkowych i osobistych pod postacią pokrycia jej przelotu do miasta Chicago w USA, pokrycia kosztów pobytu w tym mieście o wartości co najmniej (...) rzekomo w związku z organizowaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Chemii Klinicznej konferencją, podczas gdy wyjazd ten miał jedynie cel turystyczy [ta osoba nigdy w życiu nie była w USA  ]. pokrycia kosztów jej pobytu w dniach (...) w hotelu (...) w Warszawie w wysokości (...) z tytułu organizowania konferencji diagnostów laboratoryjnych podczas gdy zapewnienie uczestnictwa w tej konferencji stanowiło również korzyść majatkową bowiem gwarantowało przyznanie tzw. punktów edukacyjnych przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych, a których zebranie w odpowiedniej ilości pozwalało na wykonywanie zawodu diagnosty" [  ] ........... Pracujesz w sektorze (tfu!!!!) publicznym? Śpij w ubraniu i na walizkach - bo przyjdą i po ciebie. Jak jesteś kobietą - nie zapomnij zawsze nosić za pazuchą podpasek - tej aresztowanej zbrodniarce sprawiedliwość ludowa odmówiła.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 30-09-2007 | FailSafe | Nelly Rokita - z jakiej choinki...? |
primo - czemu ją Rokita wziął za żonę? Nie uważacie, że to conajmniej dziwne jest?
segundo - co ona robi w polityce? Kto ją ubiera? Kto jej pisze teksty? Kto jej wkłada do głowy te myśli?
i nade wszystko - co się dzieje? Czyżby to to był Rokita Trojański czy PiS jest tak zdesperowane że gotowe jest korzystać nawet z czegoś takiego? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 29-09-2007 | diogenes | Schizokracja |
występ szefa rządu w łodzi był kwintesencją przedwyborczego procederu: dekoracją jego ulicznego wystąpienia była ekipa robotników budująca drogę, która miała sugerować obecność i powszedniość pisowskiej rewolucji. brygada proletariuszy(jak podały wiadomości) zniknęła jednak wraz z szefem rządu...
tak więc mieliśmy przykład patiomkinowskiej aranżacji przestrzeni politycznej, schizofrenicznej atrapy rzeczywistości...to już nie była wędlina wyborcza...to próbka gigantycznej fikcji, która przez kilka tygodni ma sprawić wrażenie czegoś realnego, czegoś zdolnego do trwania i rozwoju, która ma zahipnotyzować i uwieść wyborcę... pokierować bezwiednie jego ręką i długopisem w odpowiednie pole wyborczego papieru...
kiedy wyborca zrobi swoje może zniknąć jak przedwyborczy omam.
patiomkinowski kraj... patiomkinowska rzeczywistość... i ci, którzy roją ją na jawie - schizokraci | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 29-09-2007 | Joachim Patryas | Naiwne oczekiwania? |
Na początku września Klub Kultury Współżycia i Tolerancji im. Tadeusza Kotarbińskiego przyjął "Stanowisko" dotyczące m.in. wliczania stopnia z religii do średniej na świadectwie szkolnym. W dokumencie tym także krytycznie odnieśliśmy się do kwestii organizowania zajęć z religii w przedszklach dla wszyskich grup wiekowych, zjawiska częstego braku przygotowania pedagogicznego katechetów, braku możliwości kontroli nauczania religii ze strony nadzoru pedagogicznego i innych. Dokument ten przesłaliśmy m.in. do Rzecznika Praw Obywatelskich. W odpowiedzi otrzymaliśmy kopię pisma które Rzecznik przesłał do Ministra Edukacj Narodowej R. Legutki. Ponieważ formuła każdego forum dyskusyjnego - w tym także tego - z oczywistych względów wyklucza publikowanie pełnych tekstów dokumentów odsyłam zainteresowanych do naszej strony internetowej www.kkwitolerancji.com /podstrona "Oświadczenia..."/ gdzie zamieszczamy pełny tekst naszego dokumentu oraz tekst pisma Rzecznika do Ministra. I właśnie na marginesie wspomnianej korespondencji Rzecznik-Minister chciałbym podzielić się swoją opinią na podniesiony temat. Jednak - mimo wszystko - po krótce muszę zreferować treść owego urzędowego pisma, tak by ewentualni dyskutanci byli w "temacie". Rzecznik J. Kochanowski w liście do Ministra R. Legutki /4 wrzesień br./ pisze, powołując się na odpowiednie ustawy, że nauczanie religii odbywa się na podstawie programów opracowanych i i zatwierdzonych przez odpowiednie władze kościelne, że powinno się respektować.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 29-09-2007 | Kurt Gödel | Chaos Deterministyczny, a rzady Kaczynskich |
Niebawem bedzie uplynie rok jak postawilem teze, ze rzady Kacznskich przypominaja zjawiska kojarzace sie z chaosem deterministycznym. Jesli tak w istocie jest, to dalszy rozwoj wypadkow powinien przypominac slynny scenariusz Feigenbauma, czyli drzewko procesow bifurkacyjnych, ktore powinny odzwierciedlac procesy polityczne w Polsce. Podchodzac do rzeczy czysto politycznie mamy doczynienia z wyjatkowo niestabilnym ukladem...3 cial: PiS, PO i odradzacej sie lewicy (SLD + LiD). Taki uklad moze trwac w chaosie (brak zdecydowanej wiekszosci koalicyjnej) albo moze obrac droge radykalnej zmiany. Takie warianty przedstawilem na forum politycznym jesienia ubieglego roku. Potwierdzilo sie - mielismy niestabilna wiekszosc koalicyjna, przepychanki i handel glosami, a teraz mamy przyspieszone wybory. Moj scenariusz idzie jednak dalej: PO bedzie musiala sie zdecydowac, czy chce isc za PiS czy tez chce wspolpracowac z LiD. Ciekawe jest to, ze pisalem o tym na dlugo przed tym, nim ktorys publicystow o tym smial napisac. Co czeka PO? Rozpad! Albo przed wyborami albo juz po nich... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-09-2007 | sceptymucha | Przemyślenia dziennikarzy |
Witam! Rozpoczynam ten wątek po przeczytaniu artykułu pana Rafała Ziemkiewicza w internetowej Rzeczpospolitej- LINK. Interesujące dla mnie okazały się tezy sformułowane w podsumowaniu, a dotyczące sytuacji politycznej. Artykuł zawiera także atak na pana Lisa i sytuacje towarzyszące jego odejściu- jednak osobiście traktuję tę rzecz jako sprawę drugorzędną. Na pierwszym miejscu jest teza o odrzuceniu ludzi, którzy jeszcze kilka lat temu byli uważani w Polsce za elitę opiniotwórczą, autorytety, przez społeczeństwo czy jego dużą część. Wydaje mi się, że to jest klucz do zrozumienia tego, co się dziś dzieje w Polsce. Patrząc wstecz tłumaczy to pojawienie się w polityce z dość dużym, jak na ich opcje polityczne poparciem, Leppera czy Giertycha, a także częściowo fenomen Radia Maryja. Koniec końców ludzie, którzy deprecjonują znaczenie tych elit, trafią pod skrzydła PiSu albo będą z nim wyraźnie sympatyzować, bo PiS wyraźnie i ciągle daje im do zrozumienia, że dzieli w tym względzie ich poglądy i jednocześnie jest poszukiwaną alternatywą. Jeśli oczywiście nic się nie zmieni. Pozostaje kwestia elit z ograniczonym poparciem społecznym. Świat jest tak ułożony, że bycie elitą wiąże się z zajęciem pewnego miejsca w strukturze społecznej. Oczywiście chodzi o pewne stałe gratyfikacje finansowe i zdolność oddziaływania na społeczeństwo. To daje możliwość walki o odzyskanie poparcia lub zdobycie nowego. Co więcej.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 28-09-2007 | nieobecny | Dla ludzi o mocnych nerwach! |
Odwiedziwszy portal Onet i nasyciwszy się postami klakierów PiSu zainteresowałem się tytułem "Kościół, seks, moralność" ( www.onet.pl/3c8-46fd250a ). Przeczytałem tekst z blogu pana Sporniaka, a potem przeczytałem posty internautów komentujących ten tekst. Włosy stanęły mi dęba. Sukces odnoszony przez Kościół Katolicki w praniu mózgów jest niebywały. Najgorsze jest to, że nie chodzi wcale o tzw. moherów, ale o ludzi młodych, całkiem inteligentnych i POZORNIE mających własne zdanie. Kobiety mające problem z pogodzeniem pragnienia orgazmu z katolskimi wytycznymi dotyczącymi współżycia "po bożemu", mężczyźni mający problem z chęcią używania prezerwatywy wobec katolskich "nauk"... Jak mówi młodzież - MASAKRA. Odczłowieczanie praktykowane z sukcesem przez katolskich urzędasów, którzy uzurpują sobie prawo do pouczania wszystkich względem wszystkiego jest przerażające! | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |