 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 08-12-2022 | Wenancjusz | NBP wydał komunikat.. |
Narodowy Bank Polski wydał komunikat, zaskakując informacją o nowej posadzie Jacka Kurskiego. Były prezes TVP znalazł pracę w Banku Światowym. "Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze się przysłużę" - napisał Kurski na Twitterze. - Jacek Kurski nie ma najmniejszego pojęcia o tym, co będzie robił - uważa dr Bogusław Grabowski, były członek Rady Polityki Pieniężnej. Na tę chwilę Jacek Kurski na dobre pożegnał się z polityką, ponieważ dostał posadę w Banku Światowym w Waszyngtonie. Jego kandydaturę zgłosił Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego. Były prezes TVP został alternate executive director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego. W ciągu roku zarobi ponad milion złotych. Dla porównania, przez sześć lat prezesury w TVP mógł zarobić ponad 2,7 mln zł. "Jacek Kurski w Waszyngtonie. Szkoda Banku Światowego, dobrze dla Polski; "Doją, gdzie się da" - tak sprawę skomentowali politycy opozycji i publicyści. Wieczorem w programie "Kropka nad i" w TVN na temat nowej posady Jacka Kurskiego wypowiedział się dr Bogusław Grabowski, były członek Rady Polityki Pieniężnej. - Bank Światowy to międzynarodowa organizacja, która udziela pożyczek na różne programy rozwojowe, głównie krajom Trzeciego Świata i krajom rozwijającym się. To nie jest międzynarodowa szczujnia, bo do kierowania szczujnią Jacek Kurski ma kwalifikacje, ponieważ zarządzał taką szczujnią na rynku mediów, która specjalizuje się w kłamstwie i manipulacji.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 08-12-2022 | chętnie racjonalistka | Policjanci i złodzieje |
. Rozsyłane są do obywateli ostrzeżenia o możliwości podszywania się pod instytucje w celu złodziejskiego wyłudzenia naszych danych.
W tych ostrzeżeniach zachęca się adresatów do zgłaszania prób oszustwa na takim formularzu, na którym trzeba podać m.in. swoje dane.
Czy powinno się im - czyli właściwie komu??? - ich zgłosić? . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 08-12-2022 | Dziębowski | Chcę wam opisać na swoim przykładzie w jakim kraju żyjemy. |
Nazywam się Artur Dziębowski mieszkam w Korszach 11-430 Korsze Olszynka 14a.Moja historia jest taka, że pracowałem sporo lat zagranicą wróciłem, zbudowałem dom na ziemi która była kiedyś moich dziadków.To taka mój Ojcowizna mam z tym miejscem dobre wspomnienia i sentyment.To zaczęło się od telefonów na początek był to pasjonat historii tak jak ja.Po jakimś czasie zaczął mnie zastraszać, żeby sprzedał dom i ziemię przyległą do niego.Pozniej zaczęły mi znikać wartościowe rzeczy widać, że ktoś ma klucze.Tak samo mam poniszczone okna czego można było dokonać po otwarciu ich od środka.Jak też nad bite od zewnątrz.Tak samo jak i cała konstrukcja jest naruszono wszystko to jest widoczne. Zgłaszałem to na policję w swojej miejscowości,ale oni to zbagatelizowali i powiedzieli, że mi nie pomogą.To ja chcę się dowiedzieć gdzie sąsłowa Prezydenta A.Dudy,, Żeby Każdy Obywatel Tego Kraju Czuł Się Bezpiecznie"Bo ja tego nie odczuwam i skoro zgłaszam takie rzeczy jak groźby utraty życia pod moim adrsem,a dowody wandalizmu są widoczne ludziom którzy mają dbać o nasze bezpieczeństwo ignorują to,a później dochodzi do tragedii.To kto rządzi naszym krajem i komu oni dali władze, że przestępcy czują się bezkarnie,a tacy jak ja i wielu Polsce ciężko pracujących i Patriotów jest okradana,a nawet zabijana.Wszysto co napisałem to szczera prawda i jestem świadom każdego słowa.A ci co mi nie wierzą kogo przyjechać i się przekonać, że nie kłamie. Mogę to samo powiedzieć pod przysięga. Piszę to, żeby pokazać.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 05-12-2022 | okragly | za rządów PiS mądrzejemy |
wykształcenie rodaków spada, przykładowo w przedziale 26-35 lat w Łodzi, w roku 2019 - 43% miało wykształcenie wyższe, w 2020 - 40%, 2021r tylko 35%
młodzi nie studiują, nie robią prawa jazdy, nie idą drogą rodziców (bo to jest ślepa, libkowa droga) czeka nas rewolucja.
Korwin i PO pewnie płaczą, wśród studentów mieli najwięcej wyznawców; INDYWIDUALIZMU, WOLNOŚCI, WŁASNOŚCI, antyludzkich wartości kolejny dowód że raj zbliża się wielkimi krokami
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 04-12-2022 | romaro | Programowanie pilotów na zamówienie partyjne |
Operatorzy płatnej telewizji będą musieli obowiązkowo udostępniać na pierwszych miejscach listy pięć kanałów telewizji rządowej. W połowie listopada rząd przygotował zmiany w prawie o komunikacji elektronicznej. Są rewolucyjne. Dotyczą nadawców i operatorów. Ustawowo objęte zasadą "must carry, must offer" będą tylko kanały TVP, które mają także zająć pierwsze miejsca w EPG dekoderów. Chodzi o to, które stacje muszą być oferowane przez operatorów płatnej telewizji. Jakie jest uzasadnienie? Autorzy zmian piszą tak: "Nie jest właściwe, aby odbiorcy korzystający z platform satelitarnych (ponad 30 proc. gospodarstw domowych) byli pozbawieni w ich ramach dostępu do właściwych dla ich regionów publicznych programów regionalnych. Jest to istotne także w kontekście bezpieczeństwa regionalnego i lokalnego, z uwagi na to, że programy regionalne mogą najlepiej odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnych, na wypadek klęsk żywiołowych lub innych zagrożeń na danym obszarze". Ale po ludzku, chodzi o to, by rządzący mogli bez przeszkód gościć w naszych domach. Beata Mazurek i Rysiek Terlecki, życzą fajnego weekendu i ślą buziaki.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 02-12-2022 | okragly | sprywatyzujmy ORLEN |
ORLEN płaci podatku CIT, tyle by sfinansować cały 500+, stąd tak ogromne marnotrawstwo pieniędzy, jeśli sprywatyzujemy Orlen (za grosze, tak jak wszystkie zakłady) nie będzie marnotrawstwa, 500+,13,14,15 emerytura, dodatki i inne srele morele, kulczyk będzie wiedział co zrobić z zyskiem w rajach (podatkowych), a my libki się będziemy cieszyć jak mądry, że mamy wolny rynek, nasz libkowy bóg
np prywatne sieci handlowe LIDL, Kaufland, mają większe obroty niż Orlen i nie placa u nas żadnego podatku, bo my są libki niedorozwojki, dzieci geniusza balcerowicza profesora, lubimy być wykorzystywani, robimy to z pieśnią na ustach, że wolny rynek, prywatne, jest najlepsze, tak nam dopomóż libkowybóg,
w sumie to dobrze, ze była katastrofa w Smoleńsku i radiomaryja (nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło) dzięki nim mamy PiS, a z nim koniec libkowej patologi, min czyścicieli kamienic, parabankow, prywatyzacji, reprywatyzacji, wolnych sadów, mafii VAT-owskich, bezrobocia, umów smieciowych, bezdomności, pracy w niedziele, emigracji | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 28-11-2022 | MaxGolonko3 | On nastojaszcij polskij patriot |
Jakiś czas temu J. Kaczyński publicznie powiedział, że aby niemieccy żołnierze mogli w jakiejkolwiek sprawie stacjonować na polskiej ziemi to musi minąć siedem pokoleń. To nie będziemy mieć darmowej ochrony przed rosyjskimi rakietami bo nie wyleczył się z tego rozumowania do tej pory. Przy okazji warto przypomnieć, że pasywny seks analny zwiększa znacząco prawdopodobieństwo późniejszego raka odbytu według nauki (aż 18 razy). Dotyczy to też ministrantów lat 16-18 uwiedzionych przez nadużywającego funkcję opiekuna księdza oraz służbowych kierowców znanych osób jeśli ulegają analnie wożonemu VIP-owi, który sam nie prowadzi auta. *** Niemieckie wyrzutnie Patriot nie są mile widziane w Polsce przez J.Kaczyńskiego. Grafika: i.imgur.com/8WsTL2t.jpegSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne p.s. "W porównaniu z osobami, które nigdy nie doświadczyły receptywnego stosunku analnego, osoby, które doświadczyły go ponad 130 razy, były 18 razy bardziej narażone na rozwój raka odbytu." pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14682441/^ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 27-11-2022 | MaxGolonko3 | Najgłupszy naród poza trzecim światem |
Zdjęcie: hispanico.(*)015/08/galapagos-hispanico.jpgNajgłupszy naród poza trzecim światem to oczywiście Polacy. Wynika to po części z fatalnej puli genowej czyli kiepskiego DNA bo zaborcy rozpijali Polaków a alkohol uszkadza plemniki i komórki jajowe. Wady genetyczne dzieci pijaka przenoszą się częściowo na wnuki itd. Fatalny DNA Polaków objawia się żenującym brakiem zrozumienia, że teoria ewolucji jest faktem. Tylko dramatycznie kiepski mózg - skutek wad genetycznych - może nie przyjmować torii ewolucji. Aż 30% Polaków nie wierzy w ewolucję gatunków. Jesteśmy sto lat za Anglikami, Islandczykami. Dramatycznie słabe mózgi Polaków są znane na świecie. W USA i w Kanadzie 'Polak' jest symbolem głupka. Jak u nas 'Turek'. Mówi się u nas "ty Turku" jak ktoś oczywistej rzeczy nie rozumie. Podobnie funkcjonuje słowo Polak w USA. Jesteśmy zatem z całą pewnością najgłupszym narodem w krajach pierwszego i w krajach drugiego świata. Pasujemy do Indii. Tam DNA setek milionów ludzi jest kiepski bo mają w wodzie pitnej arsen, a ten powoduje niekorzystne mutacje. A Darwin zaczynał swoją wielką pracę badawczą między innymi tam. Największy rozgłos archipelag zyskał dopiero po wizycie Karola Darwina (XIX w.). Jego teorię ewolucji wielokrotnie uzasadniano zjawiskami przyrodniczymi, które miały miejsce na Galapagos. Konkretnie chodziło o grupę kilkunastu gatunków zięb wywodzących się od wspólnego przodka (a dokładniej pary) przybyłego kiedyś na jedną z wysp. Jego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 26-11-2022 | okragly | poligamia |
brakuje kobiet. Na wsi na 100 przypada 150 kawalerów, bywają gminy gdzie jest nawet 222. W raju pozwalaliśmy kobiecie mieć dwóch mężów
Poliandria, wielomęstwo – forma poligamii, kiedy jedna kobieta ma kilku mężów jednocześnie | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |