 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 113 (przedawniony) | | 01-01-2009 | Zbysław Śmigielski | Ersatz-antykomuniści. |
Antykomunizm, jak wszystko na tym świecie, jest sprawą względną, czyli musi mieć określony punkt odniesienia. Między antykomunizmem jako skutkiem i punktem odniesienia jako przyczyną, z natury rzeczy należy oczekiwać równie naturalnego stopnia eskalacji. Przykładowo, więzień archipelagu Gułag winien być antykomunistą nieporównanie bardziej, niżeli syty i nie bity przez całe życie polski studenciak, rocznik 70 - 80. Mam na myśli prawdziwy głód i prawdziwe bicie, czego chyba nie trzeba wyjaśniać bliżej. Generalnie, nikt nie powinien być większym antykomunistą, aniżeli zwykły Rosjanin, choćby i nie więziony, lecz uprawniony do takich pretensji wobec komunizmu, o jakich nie śniło się nigdy polskiemu studenciakowi.
Ale życie pełne jest niespodzianek. Okazuje się bowiem, że syty i nie bity Polak znacznie przewyższa Rosjanina w nienawiści do komunizmu, wyrywa się nawet, by Rosjanina antykomunizmu uczyć.
Trochę na tym świecie przeżyłem. Pamiętam antykomunizm lat może nie 40-tych, ale 50-tych, następnie z czasów Gomułki i Gierka. Z czasów Jaruzelskiego też. Ale takiego antykomunizmu, jaki począł się rodzić w tak zwanej wolnej Polsce, nigdy nie umiałem sobie wyobrazić. To jest tak, jak gdyby ten martwy komunizm wcale martwym nie był, jak gdyby dusił nas coraz więcej i więcej, wymagając od nas rosnącego antykomunistycznego wysiłku.
<p>Polski studenciak, a wraz z nim byle ćwierćinteligent, aż dygocze antykomunistyczną pasją. I nie ma bladego pojęcia, czym ona jest.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 01-01-2009 | diogenes | Polak roku |
Właśnie trwa sonda Onetu mająca wyłonić Polaka roku 2008. Cieszy mnie, że o 18. 40 nikt nie zasługuje na takie miano. Jak zwykle sporządzono listę kilkunastu d*****, którzy mieliby ewentualnie otrzymać ten tytuł. Polacy roku to ci, którzy dla mnie osobiście mają jakieś znaczenie, sens, a nie jakieś publiczne m****. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 01-01-2009 | Zbysław Śmigielski | Taka sobie bajka. |
prawdziwe bajki.
Za paru niewielkimi i jedną większą rzeczką, za wielu łagodnymi pagórkami żył sobie bogacz o nazwisku, powiedzmy, Grundig (nazwisko jest zmyślone, bo inaczej byłby to reportaż, nie bajka). Ten bogacz Grundig wytwarzał cudowne radia i magnetofony, ale nie był szczęśliwy. Do szczęścia brakowało mu złota i drogich kamieni, lubował się bowiem w nich wielce. Pewnego razu pojechał w odwiedziny do potężnego władcy na wschodzie i zobaczył, że ta kraina pełna jest złota i drogich kamieni w ilości wprost nieprzebranej. Zawiść poczęła przeżerać serce bogacza Grundiga.
Wiedział, że za swoje wyroby może dostać wiele skarbów ze wschodu, lecz to go nie zadowalało. Jego wyroby zbyt były drogie, jego robotnicy żądali zbyt wiele za swą pracę i bogacz Grundig nie mógł nabyć tyle skarbów, ile by chciała jego dusza. A potężny władca ze wschodu również miał kłopoty. Grundig podarował mu nieco ze swych cudownych wyrobów i władca zapragnął mieć ich bardzo dużo. Niestety, nie mógł wykupić ich zbyt wiele, gdyż wtedy zabrakłoby mu skarbów na inne zachcianki.
<p>Wtedy pojawił się wielki czarownik nazwiskiem Doradca Ekonomiczny, który za ciężką kasę zapoznał bogacza Grundiga z pomysłem, jak osiągnąć cel i jeszcze zarobić.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 31-12-2008 | Robcia | Kraje III świata |
Czy komuś zależy na tym, by w krajach III świata sytuacja nie ulegała poprawie??? Fundacje zbierają, konwoje jeżdżą, siostry zakonne pomagają, a tam? Bieda jak była tak jest i zacofanie. Może politykom zależy na tym, aby ta bieda gdzieś była? Zawsze można się pochwalić, że się pomaga, miss świata robią karierę na pozornych ideach... A realia jakie są takie są  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 31-12-2008 | Robcia | Cierpliość Rosjan |
Myślę, że Rosjanom powinniśmy być wdzięczni za cierpliwość jaką przejawiają do nas ze względu na obrażanie ich przez panów K. Jeszcze tylko 2 lata... i może wybory wygrają w końcu racjonaliści... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 30-12-2008 | Robcia | Telewizja |
Hurtowo nie płacimy za abonament bo telewizja nie załuguje na to. I słusznie. Pytanie tylko, skąd taka gigantyczna kasa na zarobki prezenterów? A na codzień i od święta to samo - powórki, powtórki, powtórki i głupkowate programy w stylu "Jak oni..." | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 120 (przedawniony) | | 29-12-2008 | kanik | Pokazywać czy nie pokazywać , oto jest pytanie |
Zawsze zastanawiała mnie jedna kwestia, dlaczego państwo zabrania pokazywania czy to w tv, czy też załóżmy na mieście różnych rzeczy ? Do założenia wątku na ten temat szykowałem się od jakiegoś czasu ale dzisiejsza dyskusja w mediach a propos prof Anglika co to w Szwajcarii postanowił zakończyć swój żywot sprawiła, że postanowiłem w końcu na ten temat napisać. Otóż może zacznę od pewnego zdarzenia ,które to miało miejsce w tym roku w Szczecinie bodajże w maju. Oto dwie panie opalały się nad jeziorem topless, po czym strażnicy miejscy czy też policjanci nazwijmy ich roboczo stróżami prawa zwrócili uwagę paniom ,że to nie obyczajne i w ogóle i że mają się ubrać. Te to zrobiły ale po odejściu stróżów wróciły do swojego niecnego czynu czyli opalały się dalej topless. Stróże prawa oczywiście się gdzieś w krzakach zaczaili i postanowili ukarać panie mandatem, a że te nie chciały zapłacić ( i słusznie) sprawa trafiła do sądu i zostały skazane. Więc moje pytanie brzmi za co ? Za to , że pokazały cycki ? Co w tym złego jest, że ktoś pokazał na plaży cycki ? Przecież to jest jakiś totalny absurd. Prawo kara za to , że posiada się cycki , czyli co , cycki zostały skazane, a może zamknąć cycki w więzieniu ? Czyżby oznaczało to , że za to jak stworzyła nas natura można zostać skazanym. Dlaczego niby nie mogę na golasa iść sobie na miasto. Przecież tak wyglądam ? Czy to ,że posiadam członka na ten przykład jest jakąś tajemnicą, że trzeba udawać , że go nie mam ?  . Poza tym absurdalność.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 29-12-2008 | dokowski | Czy jest już wątek o biciu dzieci? |
Jeśli nie, to bardzo się dziwię, bo dla Racjonalistów ciekawostką musi być fakt, że podobno większość głupich doradców Tuska z tego zespołu do praw bicia dzieci ma tytuł profesora. Zresztą dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że PRLowski tytuł profesora nie jest gwarancją czegokolwiek. Przykładem jast nasz Kaczorek, który będąc profesorem prawa jest jednocześnie człowiekiem chyba najmniej rozumiejącym prawo w Polsce.
POznaliśmy teraz profesorów, którzy popierają bicie dzieci. To ja już nie wiem, czy to PO rządzi, czy PiS? A może nasz Kaczorek Donald zdemaskował się i pokazał, że jest prawdziwym Kaczorem - trzecim z klonu?
Tylko gdzie on znalazł takich profesorów? Na bazarze Różyckiego? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 29-12-2008 | Robcia | Referendum w sprawie ustawy o in-vitro i aborcji |
Czy jako społeczeństwo nie powinniśmy mieć wpływu na to, co wokół nas się dzieje? Dlaczego milczymy, gdy wbrew nam ustalane są chore przepisy, a źródłem prawa niedługo staną się powieści Tolkiena? Czy jako społeczeństwo nie mamy prawa złożyć w swoich Urzędach Miasta i Gminy wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie tworzenia ww ustaw? Wątpię, aby podpisów było mniej niż 100,000, gdy tymczasem rodzin oczekujących na poczęcie potomka jest prawdopodobnie więcej, a decyzja o przerwaniu ciąży zostaje podjęta przez co najmniej połowę - można zmniejszyć liczbę noworodków porzucanych na śmietnikach czy niechcianych przez rodziny patologiczne.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |