 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 29-12-2013 | Kacprzyński | Niepełnosprawność matematyczna a życiowe wybory |
Po co tyle osób w wieku 30- czy 20- lat skończyło, bądź studiuje łatwe, śmieciowe kierunki ( historia, filozofia, politologia, polonistyka, pedagogika itp. )?. A potem płacz, bo pracuje się za darmo, albo płaci się za staż ?.
Powinny być na wszystkich kierunkach obowiązkowe egzaminy z matematyki/logiki, na których odpadałoby 90% osób.
Studia powinny być płatne, wtedy osoby nie studiowałyby debilnych kierunków dla papierka i dla rodziców, tylko by dziesięć razy by się zastanowiły, na jakie studia pójść. Idą na te łatwe studia na ogól osoby niepełnosprawne intelektualne, kaleki matematyczne.
Zresztą nasza gospodarka ( głownie przecież stojąca na małych, co najwyżej średnich firmach )_potrzebuje bardziej techników czy wykwalifikowanych robotników/specjalistów po dobrych ZSZ .
Lepiej, żeby osoba niepełnosprawna matematycznie szła do technikum, szkoły policealnej bądź ZSZ- tam, gdzie zbyt duża wiedza matematyczna nie jest wymagana, np. do szkoły gastronomicznej. Wtedy będzie przydatna społeczeństwu i rynkowi. A po śmieciowych studiach jest sama śmieciem.
Bo człowiek tyle jest wart, na ile wycenia go rynek i pracodawca.
Jeżeli nie ma na jego pracę popytu, to sam jest sobie winien, bowiem był głupi. Dlatego, bo źle wybrał sobie szkołę średnią/profil w niej, zdał maturę z najłatwiejszych przedmiotów, zamiast wziąć korepetycje i podejść do niej ambitnie i zdać na ambitne, ciężkie, wymagające, ale w dalszej perspektywie dobrze płatne studia. Albo zdać maturę później, jako.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 85 (przedawniony) | | 28-12-2013 | Polspat | Gender - kto kłamie? |
Żeby nie być dyletantem a także uchronić swoje dzieci przed złem postanowiłem dowiedzieć się co to jest ta gender. Czytam różne opracowania ale tyle w nich sprzeczności, że nie jestem w stanie tego pojąć. Zwolennicy piszą, że to równouprawnienie płci, przeciwnicy mówią o seksualizacji dzieci i namawianiu czterolatków do masturbacji. Nie mam nic przeciwko temu by mój syn bawił się lalkami a córka samochodami bo to rozwija ale wmawianie, że można sobie zmienić płeć to już trochę za dużo.
Czy jest ktoś kto w sposób obiektywny napisze gdzie kończy się gender a zaczyna katolicka nagonka celem odwrócenia uwagi od pedofilii wśród kleru? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 27-12-2013 | Maddy | Bareja wiecznie żywy |
Przeglądam sobie co tam w święta piszą na GW i trafiam na taki kwiatek
Tytuł: "Na placu Świętego Piotra zapalono światło pokoju. Papież złamał tradycję"
I dalej:
"Tradycję zapalenia świecy w oknie papieskim wprowadził Jan Paweł II."
Czyż to nie urocze? Tradycję wprowadził JPII. Nową, katolicką tradycję. A myślałam, że od czasu "Misia" już takich bzdet się nie pisuje na poważnie. Eh...
ps. A cały ambaras tyko dlatego, że Franciszek zmienił położenie geograficzne świecy. Na ile się orientuję - o kilkadziesiąt metrów. Normalnie reformacja! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 25-12-2013 | Kacprzyński | Grupy defaworyzowane na rynku pracy |
Jako członek grupy silnie defaworyzowanej na rynku pracy, zadam pytanie. Mianowicie... raczej powinniśmy siedzieć w domach na rentach i nie zabierać pracy Wam, zdrowym ?. Czy też wykonywać najprostsze prace, niewymagające kwalifikacji ?. A może siedzieć w DPS- ach ?.
Jakie jest Państwa zdanie ?. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 22-12-2013 | Fascynat | Postępowa młodzież uczy faszystów kultury |
Pewnie wielu z nas ma w pamięci bandyckie śpiewy i gwizdy na wykładzie z prof. Baumanem. Dużo było wtedy ubolewania, także tutaj, sporo strachu nam już napędzili faszyści. Mowa była wtedy o postępującej brutalizacji etc. Ale jak się okazuje, chyba miało miejsce zabawne qui pro quo, no bo po ostatnich zajściach na wykładzie ks. prof. Bortkiewicza, można mieć obawy czy oby uśmiechnięta, postępowa, nowoczesna, genderowa, lewicowa itd. młodzież nie jest czasem bardziej brutalna i mniej kulturalna niż jakieś tam ONRowce. Wprawdzie ich piosenki na tamtym wykładzie nie były miłe uszom, nie były to jednak jakoweś dantejskie skowyty. Nikt nie wszedł na katedrę, nie było biegania po ławkach, nie doszło do bijatyk, tak jak to wyraźnie miało miejsce w przypadku awantury rozpętanej przez krzewicieli demokracji na wykładzie ks. prof. Bortkiewicza. Rozumiem, że to się nie wpisuje w jakieś tutaj głoszone teoryjki, bo mamy przerwanie wykładu i ewidentne, niekontrolowane chamstwo, tym razem nie z winy narodowców ani kiboli - choć może to tylko pozory...? Wszak pewien poseł SLD nie potrzebował żadnych argumentów, bo on widział faszyzm w oczach Krzysztofa Bosaka. Tak jest, czasem po prostu widzimy to, co chcemy widzieć, a nie widzimy tego, co na pierwszy rzut oka widać... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 22-12-2013 | Ratatoskr | komentarz do: Niewierzący i święta - Filipa Nowaka |
Ponieważ dyskusja pod artykułem tutaj nam nieco sklęsła (zaś samo dyskutowanie w komentarzach jest mało wygodnie): www.racjonalista.pl/kk.php/s,9480I ponieważ autor tekstu do tej pory raczył nie odpowiedzieć na moje (proste przecież) pytania, pomimo faktu, że prowadzi przecież witrynę zatytułowaną "Jak żyć" i takowych pouczeń w artykule raczy nam udzielać, pozwolę sobie powtórzyć je tutaj. Może coś z tego wyjdzie. 1. postchrześcijański etos cierpieniaF.N.: post to cierpienie. Nic bardziej mylnego F.N.: nie stawiajmy na równi cierpienia F.N.: z wyrzeczeniem, wysiłkiem czy poświęceniemAle ja przecież cierpię, kiedy się czegoś wyrzekam, dokonuję poważnego wysiłku, poświęcam się etc :/ Cierpię kiedy poszczę, żeby schudnąć, cierpię kiedy długo i męcząco pracuję, nawet jeśli widzę cel tej pracy, cierpię, gdy rezygnuję z czegoś teraz, żeby uzyskać coś później. I gdybym mogła swoje cele uzyskać bez owego cierpienia, to z dziką radością bym z owego cierpienia zrezygnowała. Ba! Większość moich życiowych optymalizacji, planów biznesowych itp, służy poprawie ekonomii moich wysiłków, tak by maksymalny efekt uzyskać minimalnym kosztem: pieniężnym, czasowym, nakładu pracy, cierpienia właśnie. W związku z czym mam pytania: a) Czy autor neguje moje doświadczenia odnośnie cierpienia. Tzn. twierdzi, iż tak naprawdę nie cierpię nawet jeśli, mówię, że cierpię? b) Jaki sens dostrzega autor w cierpieniu per se? c) Czy nie wydaje się autorowi, że jego hm..... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 20-12-2013 | Małyska | Modlitwa zostaje w szkole |
O sprawie modlitwy w szkolnej stołówce media donosiły już 2007 r. i w lutym br. W szkole nr 51 w Lublinie zawisła tablica z zasadami kulturalnego spożywania posiłków, a pierwszy punkt brzmiał: " Pamiętam o modlitwie przed i po jedzeniu". Ponadto w stołówce zawieszono plansze z treściami modlitw. Zaprotestowali rodzice, interweniowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Szkoła tablicy nie zdjęła. Zamiast tego na stronie internetowej szkoły umieszczono listy poparcia dla dyrektorki. wyborcza.p(*)_zostaje_w_szkole__Skarga.htmlTeraz dyrektor szkoły poinformowała, że tablica zostanie bo taka jest wola rady rodziców. Cytat:Nie chcemy naprawdę nikogo drażnić, ale jest też druga część społeczeństwa, która - jeśli zdejmiemy tablicę - przyjdzie i zapyta, dlaczego to zrobiliśmy - mówi dyrektorka. - Nie rozumiem, dlaczego komuś z zewnątrz zależy, by tę tablicę usunąć. Urzędnicy wydziału oświaty i wychowania popierają religijne praktyki: Cytat:Ale nikt nie stwierdził, że tablica łamie prawo. Nie było żadnego nakazu jej usunięcia - twierdzi zastępca wydziału oświaty i wychowania Piotr Burek.. Podobnie uważa lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz: [cytat]- Decyzję o pozostawieniu tablicy podjęli rodzice. Mieli do tego prawo - uważa lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz. Dodaje, że podstawówka zmodyfikowała swój statut, w którym zapisano, że "szkoła kształtuje i rozwija postawy uczniów w oparciu o naukę Kościoła katolickiego"... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-12-2013 | kulka_na_mole | O równouprawnienie dobrej wiadomości - komentarz |
Cytat:Racjonalista nie będzie oazą dobrej wiadomości, gdyż jesteśmy portalem tej grupy społecznej, która musi wnosić do procesów społecznych ducha krytycyzmu. Ze względu jednak na patologie mediów głównego nurtu, zależy mi na pełnym równouprawnieniu dobrych wiadomości w ramach Racjonalisty. (źródło)[color=#330000]Zupełnie nie rozumiem dlaczego "duch krytycyzmu" uniemożliwia portalowi stać się "oazą dobrej wiadomości", tym bardziej, że zostało stwierdzone, iż w mediach przeważają informacje o wydźwięku negatywnym. Mariuszu, planujesz wprowadzenie jakiegoś durnego parytetu? Nie poddawajmy się polityce mniej lub bardziej szmatławych mediów, które karmią nas negatywnymi wiadomościami, "bo tego oczekują odbiorcy". Moim zdaniem odbiorcy nie tyle oczekują, co spodziewają się takich informacji, bo zostali do tego przyzwyczajeni. Zerknijmy na nasze życie prywatne - czy naprawdę chętniej dowiadujemy się o niepowodzeniach i problemach bliskich nam osób niż o ich sukcesach? Nie będąc zwolennikiem teorii spiskowych odnoszę jednak często wrażenie, że propaganda złych wiadomości tworzona jest celowo po to, aby przyzwyczaić ich odbiorców do tego, że są bezsilni i muszą się pogodzić z faktem, że nie mają żadnego wpływu na swój los, szczególnie zaś na jego poprawę. Kto dzierży władzę, kto czerpie stałe profity ze status quo, ten zrobi wszystko, aby nie doszło do żadnych zmian, które by zagroziły jego znakomitej sytuacji.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 15-12-2013 | Brzostowski | Parytety |
Skoro wiele organizacji feministycznych, liberalnych opowiada się za parytetami, czy nie powinno się też myśleć o parytetach w aspekcie orientacji seksualnej?
Skoro jest ok. 97% heteroseksualnych ludzi i ok. 3% homoseksualistów, to takie powinny być też parytety. Czy nie?
Skoro ktoś jest za parytetami dla płci, to czy nie powinien być również za parytetami dla orientacji seksualnej? Konsekwentnie.
Co o tym myślicie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 15-12-2013 | romaro | Fdukacja seksualna |
Nowa ministra edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska chce wprowadzić do szkół edukację seksualną. Zastrzegła, że nowa edukacja seksualna będzie nieobowiązkowa. Ma być jak z religią, gdzie uczniowie mają teoretycznie do wyboru etykę. Mówiąc jaśniej - Połowa klasy będzie się uczyła, jak nakładać prezerwatywę, a połowa - że antykoncepcja to grzech. W zasadzie nie poruszałbym wątku religijnego, gdyby ministerstwo nie brało pod uwagę w tym projekcie światopoglądy rodziców. Tak jakby to rodzice mieli pobierać te nauki. Nawiasem mówiąc nie byłoby to może takie głupie. Ministerstwo tym razem nie wie co jest dobre dla naszych pociech więc decyzję pozostawia rodzicom. Jeżeli ta edukacja już będzie, proponowałbym. żeby nauczyciele w ramach praktycznej nauki zaprowadzili młodzież do kościoła w godzinach wieczornych i pokazali jak kończą ci, którzy w swym życiu bardziej dbali o "potrzeby" panaboga niż partnera/partnerki. Dzieci do seksu wcale nie trzeba namawiać. Cytat: Według ostatnich raportów rośnie liczba nastolatków, którzy wcześnie zaczynają życie seksualne - przyznaje się do tego wśród chłopców 20 proc. 15- i 16-latków oraz 45 proc. 17- i 18-latków, a wśród dziewcząt 14 proc. 15- i 16-latek oraz prawie 40 proc. 17- i 18-latek ("Seksualność Polaków 2011" Z. Izdebski, Polpharma). Seksuolog Zbigniew Izdebski podkreśla, że dziś "pierwszy raz" ma już za sobą aż trzy razy więcej dziewcząt do 18. roku życia niż 20 lat temu. Wyraźnie widać, że klesze kompetencje edukacyjne są funta kłaków.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |