Racjonalista - Strona głównaDo treści
Postępowa młodzież uczy faszystów kultury

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-12-2013 20:34Fascynat (-25 punktów)Postępowa młodzież uczy faszystów kultury
0 na 4
Pewnie wielu z nas ma w pamięci bandyckie śpiewy i gwizdy na wykładzie z prof. Baumanem. Dużo było wtedy ubolewania, także tutaj, sporo strachu nam już napędzili faszyści. Mowa była wtedy o postępującej brutalizacji etc. Ale jak się okazuje, chyba miało miejsce zabawne qui pro quo, no bo po ostatnich zajściach na wykładzie ks. prof. Bortkiewicza, można mieć obawy czy oby uśmiechnięta, postępowa, nowoczesna, genderowa, lewicowa itd. młodzież nie jest czasem bardziej brutalna i mniej kulturalna niż jakieś tam ONRowce. Wprawdzie ich piosenki na tamtym wykładzie nie były miłe uszom, nie były to jednak jakoweś dantejskie skowyty. Nikt nie wszedł na katedrę, nie było biegania po ławkach, nie doszło do bijatyk, tak jak to wyraźnie miało miejsce w przypadku awantury rozpętanej przez krzewicieli demokracji na wykładzie ks. prof. Bortkiewicza. Rozumiem, że to się nie wpisuje w jakieś tutaj głoszone teoryjki, bo mamy przerwanie wykładu i ewidentne, niekontrolowane chamstwo, tym razem nie z winy narodowców ani kiboli - choć może to tylko pozory...? Wszak pewien poseł SLD nie potrzebował żadnych argumentów, bo on widział faszyzm w oczach Krzysztofa Bosaka. Tak jest, czasem po prostu widzimy to, co chcemy widzieć, a nie widzimy tego, co na pierwszy rzut oka widać...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
Żeby nie było, że jesteś gołosłowny, dam Ci link:
wyborcza.p(*)nym_wykladzie_w_Poznaniu_.html
Bardzo kulturalny człowiek. Aż ręce i spodnie opadają.
I jeszcze drugi link:
wyborcza.p(*)i_interweniowali.html#TRrelSST
Tego nie będę komentować, bo mnie wychowano inaczej, niż Bortkiewicza i nie używam brzydkich słów.
Ten straszny dżęder... Trzeba go tępić, zwłaszcza na uniwersytetach. Wiwat jedynie słuszna katolicka "nałuka", wsparta policyjną pałką.
H.Kruger (860 punktów)
Co ciekawe:
- policja chamów lewicowo-anarchistycznych potraktowała jednak jakby energeiczniej, niż chamów narodowo-patriotycznych...
- sporo znanych ludzi, którzy ideologicznie nie zgadzają się z treścią tego wykładu, potępiło akcję anarchistów.

Jest różnica?
10-12-2013 10:12 
 Ocena 4 na 4
Yksiński (179 punktów)
>Co ciekawe:
>- policja chamów lewicowo-anarchistycznych potraktowała jednak jakby energeiczniej, niż chamów narodowo-patriotycznych...

We Wrocławiu na panów cierpiących na celowo zadane ubytki w owłosieniu na teoretycznie najważniejszej części ciała nasłano antyterrorystów i wielkim bohaterom narodowym po prostu zmiękła gała. Okazało się, że pokłady ich gigantycznych aktów odwagi są jednak na tą sytuację niewystarczające. "Genderowcy" zdali się mniej zwracać uwagę na obecność mundurowych na sali, gdzie siedzieli, co też skończyło się, jak się skończyło.
Ja tam się dziwię zdziwieniu niektórych, że tacy osobnicy się znajdują po obu stronach barykady. Ekstrema przylega prawie do wszystkich poglądów, światopoglądów czy ideologii. A kończy się niekiedy, jak w naszym kraju ostatnio.
Żal można mieć za to to wielu mediów, w tym szczególnie do tych tzw. opiniotwórczych tak z prawej, jak i z lewej strony. Bo zamiast potępić wszystkich uczestników ekscesów, uznając je za niedopuszczalne, to zdają się wytykać tylko tych, których akurat nie lubią, swoich przy tym usprawiedliwiając mniej lub bardziej bezpośrednio. Bo to policja była brutalna, bo to tęcza była brzydka i nie wiadomo po co stała, itd., itd.
Skutek jest taki, że ta spirala z zadymami się nakręca coraz bardziej.
10-12-2013 10:24 
 Ocena 1 na 1
H.Kruger (860 punktów)
Zgadzam się. Ekstremie powinno się zamknąć... to i owo, niezależnie od maści ekstremistów.
10-12-2013 14:39 
 Ocena 2 na 2
Fafciu (953 punktów)
>Zgadzam się. Ekstremie powinno się zamknąć... to i owo, niezależnie od maści ekstremistów.

Fascynujące, jak ludzie o umiarkowanych poglądach są radykałami w kwestii radykałów.
10-12-2013 14:59 
 Ocena 1 na 1
H.Kruger (860 punktów)
Prawda?
Myślę nawet, że do tego się powinno dążyć - jedyny dopuszczalny radykalizm wobec radykałów.

Albo - jestem nietolerancyjny tylko wobec osób nietolerancyjnych.
Satyr (4285 punktów)
>Co ciekawe:
>- policja chamów lewicowo-anarchistycznych potraktowała jednak jakby energeiczniej, niż chamów narodowo-patriotycznych...

Ci drudzy po prostu wyszli z sali, kiedy policja ich do tego wezwała, natomiast ci drudzy wdali się w szarpaninę. Trudno, żeby reakcja była jednakowa skoro okoliczności były odmienne.
H.Kruger (860 punktów)
Mówimy o wszystkich ekscesach z udziałem narodowców?
Bo przychodzi mi na myśl kilka sytuacji, gdy się z nimi cackano ponad miarę, mimo dość jednoznacznej postawy. I oczywiście kilka, gdy próbowano cos zrobić, choć raczej nieudolnie.
Marek Matejewski (3695 punktów)
>(...)na wykładzie ks. prof. Bortkiewicza.

Wiązanka ks. + prof. od dawna ryje mi mózg. To coś w stylu: sucha woda czy gorący lód. Łączenie tytułu szamańskiego z tytułem naukowym to jakiś popaprany oksymoron przecież.
10-12-2013 13:07 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>Wiązanka ks. + prof. od dawna ryje mi mózg.

Ryje mózg; co dziwniejsze, sami naukowcy potrafią zwrócić się do biskupa per "księże profesorze" i nie widzą w tym nic niestosownego. I ksiądz profesor przyjmuje zaproszenie na Letnie Spotkania z Nauką z wykładem "Relacja urzędu kościelnego do charyzmatu w teorii i praktyce pastoralnej". Przychodzą tłumy z okolicznych wiosek, trzeba dostawiać krzesełka. Odlot.

osrodek.ib(*)/index.php/lsn/lsn2013/#2013-5


Eliath (1441 punktów)
>można mieć obawy czy oby uśmiechnięta, postępowa, nowoczesna, genderowa, lewicowa >itd. młodzież nie jest czasem bardziej brutalna i mniej kulturalna niż jakieś tam >ONRowce.

Zależy jak zdefiniujesz "brutalność" i "kulturę".
Ja wolę spotkać, ciemną nocą, faceta w kiecce, który coś śpiewa, czy krzyczy skacząc tudzież pląsając, w ramach protestu, niż "panów cierpiących na celowo zadane ubytki w owłosieniu". Ot taka osobista fanaberia - zapewne wynika z mojej nietolerancji.

Na szczęście interweniowała, skutecznie - podkreślmy, policja. Szybko sytuację opanowano, dzięki zastosowaniu latarek, które oczywiście zgubili.
Brzmi to jak puenta, lub wstęp do, jakiegoś dowcipu...

...a "joke is on us", jak mawiają dzicy tubylcy w krajach skąd podły dżender przypełgał nad Wisłę.

Jednym z elementów owego kawału, jest to, że straciliśmy z oczu PRAWDĘ i DOBRO (Pisownia celowa, i nie bez znaczenia).

W ramach akcji "ucz i baw" prezentuję, niestety tylko skrót, wykładu ks. prof. Bortkiewicza.
Zapewniam, że warto poświęcić kwadrans!
Jakie są podstawowe składowe dżenderyzmu:
- myślenie kartezjańskie
- ponowoczesność, postmodernizm -szczególnie w stanie płynnym (dla zwolenników teorii spiskowych rzucę nazwiskiem "Bauman" )
- engelsizm (i marksizm)
- radykalny feminizm... który propaguje takie "zbrodnicze" działania jak:
a) antykoncepcja
b) aborcja na żądanie
c) praca kobiet(sic!)
d) przetrzymywanie dzieci w żłobkach

- cykliści!!!

Nie, ks. prof nie wymienił cyklistów. Czekałem do ostatniej sekundy. Fabularnie i logicznie powinni to wieńczyć cykliści. Wtedy cały wykład nabrał by sensu!
Niemniej i tak należą się :
dla ks. prof za wkład w rozwój nauki polskiej,
za niezłomność władz UE, dzięki której ten przełom naukowy mógł nastąpić...

Przyszły mi do głowy tematy na następne wykłady:
"Czy ewolucja to dewastacja człowieka i społeczeństwa?"
"Czy heliocentryzm to dewastacja Boga i Jego Dzieła?"
Wiadomo Kartezjusza trzeba podmienić czy to Darwinem czy Kopernikiem. Reszta nawet pasuje. Ewentualnie feminizm z rubryczki "powody" w "skutki" się przerzuci, jakieś inne fragmenty czy to Marksa, czy Engelsa, a może Trocki... i voila!
Tylko nobla czekać!

"Dżołk" polega także na tym: z dwóch gości w kieckach, obu "brutalnych" i "niekulturalnych",tylko jednego zabrano.
Wszak to zależy jak zdefiniujesz "brutalność" i "kulturę"!

>Tak jest, czasem po prostu widzimy to, co chcemy widzieć...

Rzeczywistość jest kłamstwem
konserwatysta2 (954 punktów)
Tak postępowa młodzież działa w Argentynie:
www.youtub(*)=GisX64vOsGM&fb_source=message
Kacprzyński (29 punktów)
(zablokowany)
Problem gender studies i szerzej genderyzmu nie polega na tym, że one głoszą jakieś szczególne herezje. Jest pluralizm i każdy mam prawo do wyrażania swoich poglądów.

Tylko, że oni są równie żałośni jak nasz polski Kościół ( prawdę mówiąc autokefaliczny, heretycy, dla których Maria jest czwarta osobą w Trójce Świętej )w dążeniu do narzucania wszystkiego odgórnie i metodami administracyjnymi.

Każdy niech żyje, jak chce... jeśli jest kobiecym mężczyzną, albo męską kobietą, też jego/jej sprawa... i też, jeśli by on był psychicznie np. Ewą i chciał być sobą ( hormony, biust, neovagina ), to kim jesteśmy, by jej tego zabraniać ?.

Słucham i TOK FM i Radia Maryja. I oba te radia mnie wkurzają generalnie. Jedno za konserwatyzm, a drugie za genderyzm.

Ideałem by był ustrój, w którym taki bardziej kobiecy gej by szedł jako kolega na piwo z hoolsem Legii- narodowcem... i żeby oni się lubili...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365