Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
03-08-2014Frank HolmanNieracjonalna, wręcz idiotyczna, petycja PSR
Kilka dni temu p. Ryszard Bałczyński w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wystosował otwartą petycje "w obronie p. E. Wójciak" opublikowaną oficjalnie na stronie PSR, protestując wobec rzekomej dyskryminacji światopoglądowej
tymczasem ww. straciła swoje stanowisko dokładnie na takiej samej zasadzie jak prof. Chazan - za szczanie ciepłym moczem na obowiązujące prawo i wyleciała z roboty jak najbardziej słusznie, co więcej - czytając o okolicznościach sprawy - stanowczo zbyt późno: oto co w tej sprawie wiemy:
- wyłudzanie pieniędzy publicznych za chorobowe, gdy faktycznie była zdolna do wykonywania pracy i ją wykonywała,
- samowolne niestawianie się do pracy pod pozorem rzekomo "samodzielnego udzielania sobie urlopu wypoczynkowego" - BRAWO!! ja tez tak chcę
- kolejne wyłudzanie pieniędzy publicznych, poprzez samowolne odbywanie sobie wyjazdów zagranicznych (delegacji) bez polecenia pracodawcy odbycia podróży służbowej w celu konieczności wykonywania pracy poza granicami kraju [ "Na kierowane do niej prośby o przekazanie dodatkowych informacji na temat planowanej delegacji dyrektor Teatru Ósmego Dnia odpowiedziała [swojemu pracodawcy] stwierdzeniem, że "nie widzi podstaw prawnych do udzielania dalszych wyjaśnień (...) ani konieczności występowania o uzyskanie polecenia wyjazdu służbowego"]

czy trzeba wymieniać..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 218 (przedawniony)
01-08-2014makuśChazan , Terlikowski , kościół katolicki
hej,
Czy ludzie , którzy wypowiadają się w tak jednoznaczny sposób mają obowiązek do zachowań adekwatnych i konskwentnych wobec swoich poglądów ?
Wydaje mi się , że tak !
Skala i natężenie owych wypowiedzi jest tak radykalna , że zachowanie konsekwencji w zachowaniu staje się podstawą oceny tych ludzi ...

Dlaczego kościół katolicki ( jak mi wiadomo ) do tej pory nie wydał oświadczenia , że bierze na siebie wszelkie koszta związane z utrzymaniem tego dziecka przy życiu , że bierze na siebie wszelkie koszta związane z terapią dla rodziny ...
Brak takiego oświadczenia jest jednoznaczny z tym , że dla kościoła życie człowieka nie ma żadnej wartości !
Brak takiego oświadczenia świadczy jednoznacznie o tym , że kościół nie zamierza ponosić żadnych konsekwencji związanych z realizowaniem swych ideologicznych przekonań
O czym to świadczy ... ?
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
29-07-2014Mariusz AgnosiewiczHappy end Trynkiewicza
Telenowela informacyjna o Trynkiewiczu zakończyła się happy endem a jej bohater udał się na niezasłużony odpoczynek: 24 osoby doglądają zdrowia Trynkiewicza. Prawie 240 tys. zł kosztowało do tej pory utrzymanie ośrodka, w którym jest izolowany Mariusz Trynkiewicz. Specjalnie dla niego utworzono Krajowy Ośrodek Zapobiegania Zachowaniom Dysocjalnym, w którym przebywa zupełnie sam. Trynkiewicz mieszka w dwuosobowym pokoju w instytucji, która działa na piętrze Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Gostyninie. Pobyt Trynkiewicza kosztuje więc 1,3 tys. zł. dziennie
wiadomosci(*)sztuje-kozzd-w-gostyninie.html



Media, które wyprodukowały ten temat zastępczy, mogą sobie pogratulować: obudzenie lęku społecznego, doprowadzenie do zmiany prawa pod Trynkiewicza i wreszcie kuriozalne koszty jego ośrodka wypoczynkowego - to ich dzieło.



Media zajmują się produkowaniem tematów zastępczych, lewica z prawicą toczą boje obyczajowo-symboliczne - a gospodarka kraju leży i kwiczy... Drodzy rozemocjonowani rodacy zajmijmy się bazą naszego życia!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 423 (przedawniony)
26-07-2014paganusLekarze coraz chętniej podpisują "deklarację wiary"?
Dla tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą :

fakty.tvn2(*)a-deklaracje-wiary,431890.html

Czy to jest wiara, konformizm czy obłuda ?
Czy lekarz, w trakcie służby, powinien być neutralny światopoglądowo ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 53 (przedawniony)
26-07-2014UldericoBunt dawców
Niezależnie od tego, czy sprzeciw wobec używaniu w transplantologii organów pobranych od innych ludzkich dawców uznamy za racjonalny czy też nie, trzeba przyznać, że wokół transplantologii unosi się od początku dość nieprzyjemny smrodek kanibalizmu. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że jakoś się tak dziwnie składa, iż dawcami są zazwyczaj młodzi i biedni, a biorcami - starzy i bogaci.
Nietrudno też zauważyć, że o życie sławnych i bogatych - ustosunkowanych polityków czy gwiazd sportu medycyna zdaje się walczyć jakoś tak bardziej zacięcie i uporczywie niż o życie zwykłego, a nie daj Boże jeszcze biednego i samotnego człowieka, który łatwo może się stać rezerwuarem organów dla uprzywilejowanych czy choćby skórą.
Nawet jeśli powyższy wywód może się wydawać dość dziwaczny i paranoiczny, to sądząc z ostatnich wydarzeń, nie brakuje takich, którzy uważają, że chyba coś jest na rzeczy.
Czy jak się jest młodym i biednym, i nie chce się zostać zestawem części zamiennych dla bogaczy, to może jednak warto odwiedzić stronę Centralnego Rejestru Sprzeciwów i zadbać o własną przyszłość?
www.poltransplant.org.pl/crs1.html
Co państwo na to?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
25-07-2014Alderyk OlrzykKredytowy Rejestr Sprzeciwów
Okazuje się, że w "tym kraju" niemal każdy może wziąć kredyt, pożyczkę lub zaciągnąć inne zobowiązanie, nawet bez swojej wiedzy i zgody. Wystarczy, że ktoś bezprawnie posłuży się naszymi danymi osobowymi, zdobytymi w jakikolwiek sposób, które nawet nie muszą być do końca prawdziwe (wystarczy imię, nazwisko, numer identyfikacyjny; adresem sobie nikt już głowy nie zawraca), i machina rusza. Potem, ścigani przez komorników i windykatorów, przekonujemy się, jak trudnym zadaniem może być przekonanie SYSTEMU, że nie jest się wielbłądem, tym bardziej że SYSTEMOWI bardzo zależy, by takiego wielbłąda sobie znaleźć i maksymalnie go objuczyć. Dlaczego dotąd nie powstało żadne rozwiązanie, które zapobiegałby tego rodzaju patologiom, na przykład Kredytowy Rejestr Sprzeciwów, w którym można by odnotować, że dana osoba pod żądnym pozorem nie wyraża zgody na branie pożyczki, kredytu czy zaciąganie podobnych zobowiązań finansowych na jej nazwisko? Czy dla SYSTEMU byłoby to rozwiązanie zbyt trudne do przełknięcia? Czy naprawdę jesteśmy skazani na wieczną grę w ciuciubabkę z banksterami?
Co Państwo na to?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-07-2014solaris 26PRAWDZIWA DEMOKRACJA
W PRAWDZIWEJ DEMOKRACJI SPOŁECZEŃSTWO JAKO SUWEREN - MA DANE DEMOKRATYCZNE PRAWO DO USTALANIA ZASAD NA JAKICH MAJĄ BYĆ WYBIERANI POLITYCY I - NA JAKICH ZASADACH MAJĄ FUNKCJONOWAĆ - NA JAKICH ZASADACH MAJĄ BYĆ FINANSOWANI. W OBECNEJ CHWILI CHODZIMY NA WYBORY PO TO - ŻEBY WYBIERAĆ DYKTATORÓW, KTURZY SAMI O SOBIE DECYDUJĄ.

PRZEBUDZENIE - petycja do społeczeństwa

TRZEBA ZMIENIĆ PATOLOGICZNE ZASADY FUNKCJONOWANIA PAŃSTWA POLSKIEGO.

Trzeba zmienić kilka zasad w ordynacji wyborczej, żeby stała się demokratyczną i zgodną z definicją demokracji w 100%, i pozwolić decydować SPOŁECZEŃSTWU!!!
W prawdziwej demokracji zasady wybierania,- funkcjonowania i finansowania polityków ustala Społeczeństwo. A prezydent rozporządzeniem wciela je w życie,- na wniosek Społeczeństwa!!!
Ordynacja wyborcza powinna działać zawsze na korzyść Społeczeństwa, a nigdy na korzyść polityków. To ma być Demokracja dla Społeczeństwa, - a nie dla polityków. To są właśnie demokratyczne zasady funkcjonowania Państwa!!! Demokracja dla Społeczeństwa nie polega na tym że polityk wyjdzie przed kamerę i powie Społeczeństwu że żyjemy w demokratycznym kraju, - to tylko słowo wypowiedziane przez polityka. Demokracja dla Społeczeństwa to dane Społeczeństwu Demokratyczne Prawa do ustalania zasad na jakich mają funkcjonować Politycy, w przeciwnym razie nie będzie to Demokracja tylko podstępna dyktatura polityków, - czyli patologia. I w takiej patologii żyjemy obecnie. Demokracja - to Demokratyczne zasady funkcjonowania Państwa...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
18-07-2014Król JulianCiekawostki z BIP IPN
Kierowany ciekawością trafiłem do Biuletynu Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Wpisywałem sobie znajome mi nazwiska i ku mojemu zdziwieniu trafiłem na dalszego znajomego moich rodziców, który należał do wydziału III... Faceta nie znam zbyt dobrze, ale zawsze pozował na "intelektualistę", a tu cóż... Fetor niesie się za nim...

katalog.bip.ipn.gov.pl/

Co sądzicie o takich ludziach, którzy uprzykrzali życie innym?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
17-07-2014Anita LatosińskaJak wytłumaczyć dziecku to, że ludzie wierzą?
Witam wszystkich,
Jestem mamą 6-letniego chłopca, który niedługo idzie do szkoły i jest niezmiernie ciekawy świata. Z mężem jesteśmy ateistami, wprawdzie wieliśmy ślub kościelny, jak wielu polaków z przyzwyczajenia, ze względu na rodzinę, z braku powodów do kategorycznego przeciwstawiania się temu, ale kiedy przyszło nam zdecydować się na dziecko doszliśmy do wniosku, że musimy być ze sobą szczerzy i przestać udawać, bo przecież nie będziemy wpajać dziecku, że bóg jest jeśli w to nie wierzymy. Tak więc nasze dziecko nie ma za bardzo kontaktu, żeby nie powiedzieć żadnego, z religią. Uczestniczyliśmy wprawdzie w wigiliach, lecz "gwiazdkę" traktujemy jako polską tradycję, nigdy nie było w naszym domu żadnych obrzędów religijnych, ani też nie uczestniczył w takich nigdzie indziej. Od niedawna mieszkamy w Norwegii. Tu religia jest mniej obecna w życiu codziennym. W szkole nie ma religii katolickiej, jest coś w rodzaju religioznawstwa, na którym uczą się o rożnych religiach. Ostatnio parę razy zdarzyło się, że musiałam wytłumaczyć synowi coś co jest związane z religią. Jednym z przykładów jest scena z jakiejś bajki, w której ktoś się modlił, mój syn zapytał się co to znaczy i pokazał scenę z bajki, usiadł po turecku i złożył ręce. Starałam mu się to jakoś wytłumaczyć, ale wydaje mi się to nieudolne. Powiedziałam mu, że niektórzy ludzie wieżą, że jest ktoś taki super silny i mądry, kto potrafi i wie wszystko, i że ci ludzie modlą się do niego,znaczy się proszą go o coś, albo przepraszają..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 80 (przedawniony)
15-07-2014KORUNDChrzest na wszelki wypadek
Cytat:
"Oburzeni"- mówią o sobie rodzice dzieci, którym ksiądz nie chciał udzielić chrztu. I dodają, że w ten sposób ich córki i synowie skazywani są na bycie "dzieckiem drugiej kategorii". "Kościół to nie jest sklep, który obsługuje każdego klienta" - odpowiadają duchowni.


Cytat:
Dorota jest jedną z setek, jeśli nie tysięcy matek, oburzonych na księży, którzy odmawiają udzielenia sakramentu chrztu. Pomimo, że często są to osoby niepraktykujące i niezwiązane z Kościołem, niezwykle zależy im, by ich dzieci "tak jak wszystkie inne" zostały ochrzczone. - Spośród kilkunastu znajomych, którzy w ostatnich kilku latach zostali rodzicami, tylko troje chodzi do kościoła, a i tak wszyscy ochrzcili swoje dzieci - tłumaczy 33-letnia Dorota. - Po prostu tak się przyjęło i nie widzę w tym niczego złego.

-Tak się przyjęło? Czy tylko tak przyjęły durne mamuśki? Czy to nie właśnie przez taką ich postawę czasami "ich córki i synowie skazywani są na bycie dzieckiem drugiej kategorii?" Oczywiście tylko w ocenie podobnie zwichrowanych umysłowo rodziców. A tych ci u nas dostatek.

[cytat]Czy twierdzenie, że księża, nie godząc się na udzielenie chrztu, skazują dzieci na bycie "osobami drugiej kategorii", jest uzasadnione? - Oczywiście, że nie. To jakaś głupota - stwierdza krótko ksiądz Jacek Stryczek, pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia WIOSNA. - Święty Paweł mówi, że kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a więc chrzcić można osobę, która wierzy i swoją..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)