Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
02-10-2023zeniu73Barbarzyńcy i Rzymianie
Pani Holland udzieliła parę tygodni temu wywiadu dla polityki.pl

Na pytanie, czy musimy przyjąć KILKASET MILIONÓW migrantów z Afryki odpowiedziała:

"Jakie mamy wyjście? Zastąpią nas, jak Barbarzyńcy zastąpili Rzymian"

oraz

"Może. Ale nie boję się, że przestaniemy istnieć jako biała rasa. Sami ku temu zmierzamy. Już się nie reprodukujemy. Robimy miejsce dla innych. Może coś lepszego się z tego narodzi."

Czyli proponuje uległość i radość na nowe czasy.

W świetle tych wypowiedzi można uznać jej nowy film za reklamę dobrej nowiny i nadejścia nowych, lepszych czasów.

Zgadzacie się z nią? Nie pozostaje nam nic innego jak przyjąć kilkaset milionów gości i dać się zamienić?

wpolityce.(*)lland-o-sg-paru-skur-i-glupcow

Ma ktoś może dostęp do tego wywiadu w oryginale?
Bo chyba każde słowo przeciw pani Holland byłoby nazioleniem?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
28-09-2023zeniu73Zelenski się rozkręca
wiadomosci(*)zwany-do-msz-6943596967922432a

Żeleński nazwał Polskę pośrednio trollem Putina.

Kto mógł przewidzieć taki rozwój sprawy. Chyba nikt 😂

Przypominam o czynnym wspieraniu naszych ukraińskich braci w naszej wojnie o demokrację.
Ukraina - przedmurze antykorupcji i demokracji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-09-2023yokibagamDlaczego sztuka jest ważna dla społeczeństwa?
Szczere pytanie: dlaczego sztuka (wizualna, a także muzyka itp.) jest ważna dla społeczeństwa? Dlaczego należy je zachować w programie nauczania szkół publicznych? Nie trolluję ani nie jestem protekcjonalny - całkowicie zgadzam się, że są one ważne. Miałem tylko nadzieję, że uzyskam opinie od osób, które są bardziej wykształcone i elokwentne niż ja omegle.onl/ vshare . Zamieściłem to pytanie już wcześniej w innych subredditach, ale bez większego powodzenia.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
21-09-2023zeniu73Obraza uczuć moralnych
www.polsat(*)… ich uczucia moralne.

Gdzie indziej usuwa się "wynaturzoną" sztukę ze względów obrazy przybyłych gości o odmiennej religii a w Polsce mieszkańcy sami dla siebie dbają o czystość moralną 😂
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
16-09-2023romaroPaństwo PiS mogło być kanałem przerzutowym
Koalicja kierowana przez Kaczyńskiego wkłada wiele wysiłku w to, by przedstawić się jako jedyna siła zdolna uchronić Polskę przed zalewem przez nielegalnych migrantów i problemami, jakich doświadczają wielokulturowe społeczeństwa Europy Zachodniej. Silnie antyimigrancki przekaz partii rządzącej nie zawsze pokrywa się jednak z tym, jak realnie wygląda jej polityka migracyjna, co po raz kolejny pokazuje tzw. afera wizowa.
Jak podała "Gazeta Wyborcza", w zeszły piątek do siedziby MSZ weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, by przyjrzeć się działalności Centrum Decyzji Wizowych w Łodzi. Zajmuje się ono wydawaniem pozwoleń na pracę cudzoziemcom. Jak przyznał premier Mateusz Morawiecki, śledztwo CBA miało być przyczyną dymisji Piotra Wawrzyka - kierującego w MSZ sprawami konsularnymi. Wawrzyk, wystawiony stosunkowo niedawno przez PiS jako kandydat na rzecznika praw obywatelskich, stracił też miejsce na listach wyborczych partii.
"Rzeczpospolita", powołując się na swoje ustalenia, twierdzi, że śledztwo CBA ma wskazywać, że stworzony niedawno przez MSZ system wydawania wiz uprawniających do pracy w kraju miał mieć "charakter korupcjogenny".
System oparty na elektronicznych zapisach na rozmowy z polskimi konsulem w odpowiedniej polskiej placówce za granicą, miał umożliwiać nieuczciwym agencjom pośrednictwa pracy na manipulacje - np. zapisywanie swoich klientów na nagle zwalniające się miejsce w kolejce. Ci, którzy zapłacili odpowiedniej agencji - kwoty miały wynosić..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-09-2023teronhexiSpołeczność. Jakie są Twoje teorie?
Myślę, że to eksperyment zaplanowany przez rząd. Dzieciom zdecydowanie coś się podobało, ale inny wymiar lub alternatywny wszechświat tak naprawdę nie pasują.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
11-09-2023zeniu73San Kocon - aktywiszcze ekologiczne
"San Kocoń to aktywiszcze ekologiczne i LGBT, człończe Partii Zielonych i rzecznicze prasowe Ostrej Zieleni, młodzieżowej organizacji, której celem jest promowanie praw człowieka, zrównoważonego rozwoju, demokracji i tolerancji. Do Sejmu startuje z listy KO."

www.onet.p(*)-neutratywach/0vk3xst,2b83378a

Ma mój głos
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
05-09-2023okraglywybory 23
jaki my, liberałowie mamy program wyborczy? wiadomo, liberalizm jest naszym bogiem (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ)
co to znaczy? będą rządzić mafie paliwowe, VAT owskie, kapitałowe, czyściciele kamieniec, sadowe, prywatyzacja, patrz kulczyk (nasz geniusz), czy inny geniusz balcerowicz, miliony bezrobotnych, bezdomnych, emigrantów, będziemy pracowac 7 dni w tygodniu (nasze oburzenie na zabroniony handel w niedziele), brak płacy minimalnej i to wszystko z błogosławieństwem wolnych sądów, za które oddamy nasze libków niedorozwojków życie

napiszmy razem, nas liberalny program
pamiętając, jeśli zdradzisz naszego boga LIBERALIZM wystepującego w 3 osobach (buk INDYWIDUALIZM, buk WOLNOŚĆ, buk WŁASNOŚĆ) będziesz się smażył w libkowym piekle

głupi temat, przecież wiadomo, że programem nas, libków niedorozwojków, jest nasz buk w 3 osobach (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ), proste

dlatego chcemy tylko odebrać władze PiS, nic więcej
PO (nasza libków emanacja) dla władzy zrobi wszystko, zwiążą się z Kołodziejczakiem, Konfederacją, komunistami i innymi diabłami, dla nas władza jest najważniejsza, a nie program
Wiadomo, po zdobyciu władzy będziemy działac zgodnie z naszym bogiem (najgłupszy jakiego znam)

okrągły libek niedorozwojek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
04-09-2023okraglyjestem okrągły a więc ...
jestem okrągły, a więc symetria musi być
można mnie nazwać SYMETRYSTA
z tzw opozycji bym wziął politykę zagraniczną (jestem za tym by zyc w zgodzie z sąsiadami a wrogów szukać daleko np USA...), politykę edukacyjną (obecna jest falszywa) i siły zbrojne (dzieki dobrym kontaktom z sasiadami zredukował do 1% PKB, dzisiaj 3% i z tąd ogromne zagrożenie naszego zycia, niedługo będziemy z polecenia USA... walczyc z Rosją i za nich (ussa) ginąć, tak jak dzisiaj Ukraińcy)

z PiS bym wziął, niskie bezrobocie, wysoka płacę minimalną, małą biedę, małą bezdomnośc, brak umów smieciowych i pracy w niedziele, brak w ich szeregach naszego geniusza balcerowicza i jego nastepców, nie słychac o mafiach paliwowych, VATowskich, komorników, sędziowskich, czyścicieli kamienic, czy innych drastycznych niesprawiedliwości np za brak spłaty 50 zł pozyczki zabrali emerytce mieszkanie, za kradzież batonu niedorozwojkowi 5lat więzienia (gdy nasz libków geniusz, kulczyk chodził niemal wniebowzięty, zamiatając co godzina dla siebie 1 000 000 zł)

brakuje trzeciej nogi (statyka)

partie, to pomysł patoelit by zachowac władze
W Szwajcarii tak jak w Chinach jest jedna zjednoczona partia, symetryści, środek okrągłego, istota, serce
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
03-09-2023zeniu73#ostatnia prosta
Widać i czuć, że wybory nadchodzą.

Gdzie jest lewica z wyzywaniem niezaszczepionych od idiotów?
Gdzie codzienne bombardowanie incydencją, zgonami? gdzie billboardy? Gdzie infantylna narracja, ze to tylko ukłucie?

Co robią przekonani i przestraszeni?

Wersja eris grasuje i "dopasowana" "szczepionka" już jest.
Kto z was, racjonalistów i demokratów "zaszczepił" się "dopasowaną" "szczepionką".

Gdzie krzyki, że personel medyczny trzeba pod przymusem"szczepić"?

Gdzie się podział ten nachalny i nie znoszący sprzeciwu ton tych wszystkich mądrzejszych?

Paru z nich odeszło wprawdzie nagle i niespodziewanie ale gdzie reszta? Przecież każde życie się liczy.
A nadumieralność zbiera żniwa.

portal.abc(*)dy-poznamy-oficjalne-przyczyny

Kochani znawcy tematu, kochani nieznoszący sprzeciwu, kochani moraliści, gdzie jesteście gdy lud was potrzebuje.
Rok i dwa lata temu agresywnie promowaliscie ratowanie życia a teraz co? Żyjecie jak gdyby nigdy nic.

Do dzieła!!!! Wirus zawsze może zmutować w killera!!!

#ostatniaprosta
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)