Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
24-02-2006Pałaszptasia grypa - człowiek czy zwierzę?
Dziś w radiu usłyszałem, że w Małopolsce planowana jest akcja, podczas której zostaną pozbawione życia setki, a może tysiące kurczaków. Mają to być swego rodzaju ćwiczenia mające na celu sprawdzenie ile trzeba zużyć dwutlenku węgla, by kurczaki zginęły, jak również by sprawdzić jak długi czas jest potrzebny do osiągnięcia tego celu. Ta informacja zestawiona była z drugą - o protestach stowarzyszenia, zdaje się "Empatia" - które protestuje, by zwierząt nie używać do ćwiczeń i to w taki sposób, że tysiące ich zginą. Ciekawi mnie opinia forumowiczów na ten temat? Jaka postawa w takiej sytuacji jest RACJONALNA? Czy w obliczu takiego zagrożenia (można się rzecz jasna spierać co do jego rozmiarów, ale niewątpliwie ono istnieje), jakim jest "ptasia" grypa dopuszczalne jest prowadzenie takich ćwiczeń czy też może jest to niedopuszczalne?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
24-02-2006HaribuPiS kontra kociokwik łże-elity
Zwolennik stalinowskich metod", "kłamca", "prawny dyletant". To tylko kilka epitetów, którymi jest obrzucany Zbigniew Ziobro. Przed nim żaden minister sprawiedliwości III RP nie był tak zaciekle atakowany przez polityków, prawników (szczególnie profesurę), przedstawicieli "trzeciej władzy", byłych funkcjonariuszy tajnych służb, a także przez dużą część mediów. Zbigniew Ziobro po prostu naruszył - jak kilka lat temu Lech Kaczyński, gdy został szefem resortu sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buzka - ponadpartyjne układy i mafijno-przestępcze interesy. To te interesy i układy spowodowały, że Polska wciąż jest w czołówce europejskich statystyk dotyczących najgorszych praktyk wymiaru sprawiedliwości.
Polecam najnowszy Wprost - małe otrzeźwienie dla osób rozpalonych histerią większości mediów.
Użyteczni idioci
www.wprost.pl/ar/?O=87121
---
Ziobro kontra klika sprawiedliwości
www.wprost.pl/ar/?O=87085
---
pozdrawiam
Haribu
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-02-2006jareklandPrzekręt.
Chciałem nawiązać do manipulacji pewnej części mediów. Otóż, jak wszyscy wiemy, zawsze jest grupa ludzi, organizacji a w tym wypadku mediów które zrobią wszystko aby wejść w pewien trend (czyt. wyjść przed szereg).
Ale czy te media chcą czy nie powołanie społecznego rzecznika praw i wolności obywatelskich jest w interesie wszystkich a media mają rzetelnie i obiektywnie informować o tej sprawie.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
23-02-2006SobolewskiCo Panstwo mysla o legalnej demonstracji przeciw rzadom PiS-u??
Witam Panstwa,
mam poglady wolnosciowe, akceptuje demokratyczno-liberalny lad spoleczny i jestem przeciwnikiem zamordyzmu we wszelkiej postaci.
Poczynania PiS-u wobec mediow (m.in. w Sejmie podczas i po parafowaniu Paktu Stabilizacyjnego) uwazam za skandaliczne i niedopuszczalne w wolnym kraju. Szczegolnie to wygrazanie dziennikarzom.
A plomienne przemowienie Jaroslawa Kaczynskiego, w ktorej nazwal on przeciwnikow politycznych "lze-elitami"??
A pomysl powolania Instytutu Wychowania, ktory m.in. bedzie promowal "chrzescijanskie wartosci"? (www.mein.gov.pl/oswiata/biezace/projekt_iw.php)
A calkiem nowa idea, aby wszystkie media (wlacznie z portalami internetowymi) podlegaly przymusowej klasyfikacji??
(wirtualnem(*)szykuje_cenzure_w_mediach.html)
A wszystko to promowane przez pewnego butnego pana J. Kaczynskiego, ktory nikogo sie nie boi, uwaza ze w nim "jest czyste dobro" ,wygraza dziennikarzom, wali piescia w stol, krzyczy i traktuje spoleczenstwo jak pacholkow, ktorymi mozna pomiatac.
Nie myslicie Panstwo, ze sprawa dojrzala do zorganizowania duzej legalnej demonstracji (Marsz na Warszawe) przeciw takiemu stylowi rzadow PiS-u??? Ja mysle, ze trzeba do tego zmobilizowac srodowiska liberalne, demokratyczne i lewicowe - wszystkich, ktorzy sa lub moga byc przeciwko PiS-owi. Czekam na Panstwa uwagi i sugestie. Propozycje demonstracji umiescilem rowniez na portalu liberator.org.pl
Pozdrawiam,
Krzysztof "Critto" Sobolewski
liberter.webpark.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
22-02-2006CykmanŚwiątynia Opatrzności Bożej
Gdyby był, to chyba by grzmiał...
Sejm przeznaczył 20 milionów złotych na dofinansowanie świątyni Opatrzności Bożej
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
21-02-2006qazadkara więzienia za negację
Historyk skazany na więzienie za negowanie holokaustu
PAP
Brytyjski historyk David Irving, który negował holokaust, został skazany przez sąd w Wiedniu na trzy lata więzienia.

Jest taki bardzo popularny komiks Maus pana Spiegemana- nagrodzony Pulitzerem, pokazujący m.in. Polaków jako świnie kolaborujące z nazistami, jako kapo i sprawców linczu Żydów.
Jak to jest, że negacja holokaustu niesie za sobą karę więzienia, a ukazanie Polaków jako aktywnie wspomagających ten proceder nie niesie za sobą zupełnie żadnych konsekwencji?
Czy negowanie ludobójstwa innych nacji grozi równie poważnymi konsekwencjami ?
Zastanawia mnie ta sprawa w kontekscie wolności słowa - czy gdyby Irving był dziennikarzem a nie historykiem - czy to nie byłoby(i czy nie jest) pogwałceniem wolności słowa ? i to w Europie formułującej hasła, o niekskrępowanej wolności słowa - fundamencie demokracji.
Kiedyś pewien historyk powiedział, że głowy zagranicznych państw zachodu przybywając do Polski często zwiedzająć stolice składają wieńce przy pomnikach bohaterów getta warszawskiego, a nie starcza już im ochoty na złożenie podobnego hołdu bohaterom powstania warszawskiego - to smutne.
Abym przypadkiem nie poniósł żadnych konsekwencji pisząc te słowa od razu informuję, że nie mam na celu obrażenia kogokolwiek, a staram się jedynie zasiegnąć informacji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
21-02-2006PawłowskiAbsurd ,,moralności" Nowego Rządu
Hej,
chciałem porozmawiać o obecnych rządach, bo jak tak obserwuję co się dookoła dzieje, to odnoszę wrażenie, że wszystko idzie w złym kierunku i wchodzimy w kolejny ślepy zaułek.
Najbardziej drażni mnie kwestia rzekomej ,,moralności" nowych rządów. Zastanówmy się nad patologicznym moim zdaniem sensem becikowego. Rząd uważa, że jeżeli da każdej matce x zlotych (nie wiem ile to dokładnie jest, ale chyba gdzieś koło tysiąca, prawda?) to matki będą chciały rodzić więcej dzieci. To znaczy, jeżeli matka wahała się, albo nie chciała urodzić dziecka, to teraz, zachęcona przez rząd obietnicą jednorazowego zastrzyku gotówki w kwocie 1000 zł zdecyduje się na 100% urodzić dziecko. Pomijam kwestię bezsensowności 1000 złotych, które w perspektywie całego życia dziecka zakrawa na kpinę, bo za 1000 zlotych można sobie kupić wózek, trochę ubranek, stos pieluch na 3 miesiące i zapas zupek, przetworów i kaszek dla dziecka na pół roku. Co dalej ? Skąd brać fundusze na dziecko, które trzeba będzie dalej, niezmiennie, ubierać, karmić, wydawać pieniądze na naukę, edukację, książki, leki. Ale pomijam ten fakt. Skupmy się na aspekcie moralnym. Dużo mamy słów o tragicznej sytuacji polskich rodzin. I ogolnie o tragicznym losie znieważanej przez: gejów itp. rodziny. Pis z ,,wielka wspaniałą koalicją: (nawrócony na liberalizm Lepper, który przed wyborami w programie wyborczym deklarował chęć wprowadzenia podatku 50% dla najbogatszych; i czcigodny Giertych ze zbrojnym ramieniem Radia Maryja Młodzieżą Wszechpolską..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
20-02-2006BalkowskiZbieramy haki, czyli nowa inicjatywa rządu
Po raz któryś rząd pokazał że hucpa nie ma granic:
CBA - zgodnie z projektem - zajmie się zbieraniem danych dotyczących najbardziej osobistych spraw: • pochodzenia rasowego i etnicznego; • poglądów politycznych; • przekonań religijnych lub filozoficznych; • wyznania; • przynależności partyjnej lub związkowej; • stanu zdrowia; • nałogów; • życia seksualnego.
Oczywiście w ramach walki z korupcją. Nie wiem czy to ja jestem tak głupi, ale trudno mi zrozumieć w jaki sposób mogłaby pomóc w walce z korupcją np. informacja o zwyczajach seksualnych Lwa Rywina czy o nałogach posła Pęczaka. Jest to tak ewidentne zbieranie haków że przez parę minut nie wiedziałem o co chodzi i przeczytałem artykuł pare razy słowo po słowie aby się upewnić że wszystko właściwie zrozumiałem. Aha, rzecznik praw obywatelskich już powiedział (innymi słowami) że ma to gdzieś i nie będzie kontynuował linii Zielińskiego (zgaduje - inne wspaniałe pomysły rządzących też bedzię miał gdzieś).
W tej sytuacji nowego znaczenia nabierają słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział (pod adresem PO):
Powstała koncepcja, którą można określić jako restauracyjną: dużo zmienić, ale żeby wszystko pozostało po staremu
Proszę wyraźniej Panie Prezesie i z pełnymi nazwami! Bo ktoś naiwny mógłby jeszcze pomyśleć że chodziło Panu o podsumowanie dotychczasowych działań rządu...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
20-02-2006BalkowskiWszyscy różni, wszyscy... solidarni?
W zasadzie drobnostka. Polska odmiana akcji "All different, all equal" zostanie przetłumaczona jako "Wszyscy różni, wszyscy solidarni".
Nie ukrywam że przede wszystkim zdziwiła mnie otwartość z jaką wiceminister oświadczył że nie będzie w naszym haśle równości, bo to się źle kojarzy z paradami równości. Rozumiem że mu się to odpowiednio kojarzy, w końcu ma prawo do swojego światopoglądu, i nawet rozumiem że źle by się biedak czuł z takim hasłem. Niemniej wypada zauważyć że jesli od widzimisię urzędnika zależy oficjalne tłumaczenie terminów to taka sytuacja nie wydaje się zdrowa i samopoczucie wiceministra niekoniecznie jest tym razem ważniejsze. A już to że otwarcie przyznaje że tak jest (tj. nazwa mu się nie podoba i wobec tego urzędowo zadekretuje inną) a ludzie nie widzą w tym nic zdrożnego dużo mówi zarówno o stylu uprawiania polityki jak i o społeczeństwie.
Na marginesie, cale to zastępowanie słow (równi czy solidarni? - trudne zadanie, zaiste godne uwagi rządu) przypomniało mi niezapomniane "Alternatywy 4" kiedy to docent po paru głębszych rozmawia z prezesem spółdzielni. Rozmowa idzie mniej więcej tak:
- Bo widzi pan, żeby nam lepiej szło to my utworzyliśmy w pracy taką grupę i teraz wspieramy jeden drugiego.
- Aha, wspieracie sie państwo SOLIDARNIE?
- ...Nie! Nie panie prezesie, tylko nie SOLIDARNIE, my się wspieramy NAWZAJEM.
No cóż, niektórzy naiwni pewnie powiedzą że IV RP jest całkiem różna od PRL, bo wtedy nie można było używać słowa solidarnie, a teraz jak widać..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
20-02-2006stokrotkaRodzic palący przy dziecku
Trudno zaprzeczyć, iż obserwujemy wzrost znaczenia praw dziecka. Media karmią nas wizjami złych rodziców, tłumaczą że bicie dziecka pociaga za sobą dalekosiężne konsekwencje itd. Generalnie istnieje społeczne przyzwolenie, a wręcz nakaz ochrony dziecka przed rodzicami, którzy nie zapewniają poszanowania podstawowych praw.
Pytam się więc: Co z rodzicami, którzy zabijają powoli i konskwentnie swoje dzieci, paląc przy nich papierosy!?!?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)