 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty) | | 20-05-2006 | fróg | I ty możesz być na liście |
Nie lubię Gierycha jego zadufania bezmyślności przykrytej nieokreślonym uśmiechem.Jeżeli ktoś twierdzi,że wszystko umie to najczęsciej nie potrafi nic. Jestem na tyle człowiekiem kochającym wolność ,że nie pozwoliłam sobie jej nigdy odebrać. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty) | | 19-05-2006 | Slav | fundamentalizm w polskim wydaniu |
zaczęło się! papież przyjeżdża no to już jest specjalnie z tej okazji urządzony dzień wolny w szkole (w państwie neutralnym światopoglądowo), zakaz reklam podpasek, bo też dotyczą one materii "nieczystej". Ten zakaz jest chyba niepełny - powinno się zakazać kobietam miesiączkować! Przecież papież przyjeżdża! Pod przestrzenne sklepiania czaszek religijnych zamordystów nie dotarła jeszcze ta prosta prawda, że kobiety jajeczkują bez względu na czyjąkolwiek wizytę! Ciemnogród. Załosne. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 19-05-2006 | Lorenc-Karcz | Jaki ustrój ma dzis Polska? |
Witam, proponuje pewna ryzykowna próbę: otóż chciałbym zdefiniować obecny ustrój Polski. W rozważaniach proponuje porównac stan prawny z rzeczywstym. Wiadomo bowiem, ze to co deklaruje większośc ustaw z ustawą zasadniczą na czele; nijak sie ma stanu faktycznego. Kto pierwszy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 19-05-2006 | Myflowers | Holocaust? | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 19-05-2006 | kasper | Władza | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 18-05-2006 | arnua | PETYCJA w.s. Giertycha |
Proszę was o podpisanie sie pod petycją.Zajmie wam to max 10 sec. Na obecną chwilę jest 32,5 tys głosów.Jak wiadomo 100 tys zapewni rozpatrzenie wniosku o odwołanie Giertycha ze stanowiska ministra edukacji www.bezgiertycha.rp4.pl/ PS.Prośba do moderatora żeby to jakoś zaznaczyć.Może jakiś link ze strony głównej ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 18-05-2006 | miglanc | Co się stało z TVN? :-( |
Co się stało z TVN? Pamietam jak ta stacja rozpoczęła nadawanie, była pełna młodych ambitnych dziennikarzy, stacja była świeża i ciekawa. Wyraźnie pozytywnie się odrózniała od przestarzałej i niemodnej TVP oraz Polsatu z jego disco - polo i totalnie amatorskimi serwisami informacyjnymi. Od dawna jednak widze jak ta stacja podupada jakościowo. Program przypomina Polsat z jego najgorszego okresu, zaś serwisy informacyjne - niegdyś chluba stacji, dziś sa najgorsze w porówanniu z serwisami TVP i Polsatu. Fakty TVN juz danwo temu nabrały charakteru taniej sensacji, polowania na krew i łzy. Jednak zdarzały im sie tez rzetelne informacje, które były istotne w obliczu mizeroty Polsatu i nachalnej proSLDowskiej propagandy TVP za czasów Kwiatkowskiego. Dzis patrze sobie na główne wydanie Faktów - połowa całego wydania to katecheza katolicka. A pod koniec najlepszy kwiatek: informacja o tym, że brytyjscy naukowcy rozwiązali zagadke UFO. Informację tę jednak TVN podał w taki spośób, że pokazał wyłącznie zdanie "ufologów" którzy przekonywali że naukowcy na pewno sie mylą, są niezbute dowody na przybyszy z kosmosu, a teorie naukowe nie wyjasnią wszystkich fenomenów. Tak skończyły Fakty TVN - niegdyś najlepszy serwis informacyjny w polskiej telewizji, dziś mieszanka brukowca, telewizji katolickiej z propagandą wszelkiej maści szarlatanerii.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 16-05-2006 | Irratia | Matura z religii |
Powiedzcie co do choley zrobić, żeby jakoś to wszystko znormalniało, bo kato-fanatyzm obecnej władzy przeraża mnie do bolu :{ Pierwszy raz w życiu mam ochote wiać z tego kraju, choć życia już troche przeżyłam. Czuje panikę w żołądku i zastanawiam się kto i jak może odmienić los tego państwa, sponiewieranego przez zaślepione moherowe berety, które niechybnie doprowadzą do jego upadku. I pytam wszystkich: Matura z religii - KTÓREJ? Tej "jedynie słusznej"? Czyli wyklęte metody starych dyktatur wracają w jeszcze lepszym wydaniu ... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 16-05-2006 | Głąbiński | nauka społeczna Kościoła |
Do rozpoczęcia nowego tematu zachęcił mnie Michał Aleksy Mentrak swoim postem w temacie "skąd ja na tym forum?" www.racjonalista.pl/forum.php/s,45012#w45561. W odpowiedzi na moje wahania napisał on mianowicie: > ... o nauce społecznej Kościoła możemy pogadać (jestem socjologiem). Jeśli nawet jest nonsensem (ale do tego musimy dojść w dyskusji), to nie bezpodstawnym... załóż wątek i czekaj, co się wydarzy.A mam wątpliwości, czy nie przypomina to sytuacji, gdy np. na seminarium dotyczącym silników wewnętrznego spalania, ktoś wyrwie się z dysertacją nt. - powiedzmy - glonów. Z tego, co twierdzi Mentrak, wynika, że nie jest tak źle i zaoferował się jako adwokat nsk, wobec tego zaczynamy. Pierwsza wątpliwość, którą liczę, że ktoś postara się rozwiać, to: czy nauka społeczna Kościoła istnieje? osobiście nie jestem o tym przekonany, gdyż aczkolwiek wiele się o niej mówi, to gdy chodzi o kkonkrety - generalna klapa. Sprawa przypomina "prawo naturalne", które aczkolwiek ponoć istnieje, to rozstrzyganie kazusów zależy wyłącznie od fantazji przypisującego sobie w tym względzie kompetencję. I np., gdy kilka lat temu ówczesny premier Buzek oświadczył, że jego rząd wykorzystuje wskazania nsk, ani w prasie katolickiej, ani na innych forach nie spotkałem się z - choćby próbą - dyskusji nt. konkretyzacji tego stwierdzenia, nie mówiąc już o omówieniu kwestii powiązania tej enuncjacji z późniejszą klapą gospodarczą. Nie słyszałem zarazem, by oprócz ogólnikowych zachwytów nad nsk podjęto próbę.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 15-05-2006 | chinska zupka;) | Młodzież spragniona spędów. |
wczoraj wchodze na gg, i otrzymuje 2 wiadomosci o podobnej tresci-"W związku z tym, że nasz kraj podupada, że wkrótce będziemy dzieńrozpoczynać od modlitwy przed portretem braci Kaczyńskich , ministraEdukacji i Sportu Romana Giertycha i ministra Rolnictwa Andrzeja Leppera abłogosławić nam będzie Ojciec dyrektor Rydzyk, jako pokolenie ,które w tymkraju trochę jeszcze będzie żyć, powinniśmy coś zmienić, spotkajmy się na Placu Matejki ubrani na czarno w przyszła sobotę o godzinie 12.00 pamiętajcie 13.05.2006 pikieta anty rządowa zróbmy to teraz bo za polroku nas za to rozstrzelaja, przejdziemy Plantami, ul. Sławkowską, przez Rynek i Grodzką na Wawel...niech nas uslysza.PRZEKAZ ZNAJOMYM" najpierw sobie mysle ze to zart, potem kumpela sie pyta czy ide? nie moge, przeciez jeszcze nic sie nie stalo, i raczej malo prawdopodobne ze cos moze sie wydarzyc, zreszta nawet niewiadomo co i sobie mysle ze moze to sprawa mediow a moze naszej mentalnosci-sianie paniki i przedwczesne narzekanie...mam nadzieje ze koalicja jarek-andrew-sąsiad roman sie rozpadnie, ale bez przesady...widać ze ludziom brakuje zycia we wspolnocie, chca sie tylko jednoczyc i uczestniczyc w marszach, bo ostatnio bylo ich w naszym pieknym miescie (krakowie) dosc sporo ale z niewspolmiernie wyzszych przyczyn. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |