 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 23-06-2011 | farmer | Ambicje |
Mniej więcej 30 mld zł na używki ( papierosy wódka alkohol) i około 5 mld zł na kościół wydają Polacy rocznie.
Zastanawiam się jakie ambicje jeszcze ma ten kraj w którym mieszkam. Czy to że wszyscy chcą dobrze i by żyło się lepiej, to są jeszcze jakieś projekty które wydźwigną ten kraj z zapaści technologicznej i ideologicznej.
Czy ludziom chciałoby się zrezygnować z tych "luksusów" i za te 35 mld zł stworzyć coś z czego byli by dumni.
Czy bycie patriotą to tylko "HEJ KTO POLAK NA BAGNETY"?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 23-06-2011 | damiang | Światopogląd sędziego |
Czytając dziś artykuł o skazaniu o. Rydzyka, natknąłem się na moim zdaniem dość druzgocące wyznanie. W ustach niezawisłego sądu brzmi conajmniej dziwnie. Cytuję: "- Sąd Okręgowy nie stwierdził żadnych motywów antyklerykalnych, antykościelnych i antyreligijnych w zaskarżonym wyroku ani w jego pisemnym uzasadnieniu. Wyrok sądu odwoławczego (...) również daleki jest od tego rodzaju zarzutów - powiedziała sędzia. Podkreśliła, że prywatnie jest głęboko wierzącą i praktykującą, wyznania rzymskokatolickiego i trudno jej zarzucić - jako osobie od 20 lat wykonującej zawód sędziego - myślenie oraz działanie o charakterze antyklerykalnym i antykościelnym. - Decyzje, jakie podejmuję z racji wykonywanego zawodu, zawsze pozostają w zgodzie również z moim światopoglądem - dodała." Czy aby prywatny światopogląd sędziego nie powinien mieć żadnego wpływu na wydawane wyroki? Źródło: wiadomosci(*)mocny,1,4451990,wiadomosc.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 47 (przedawniony) | | 20-06-2011 | kulka_na_mole | Rowerzyści |
Miesiąc temu zmieniły się przepisy odnośnie rowerzystów. Mówiąc lakonicznie teraz rowerzystom więcej wolno. A mnie zastanawia jak to możliwe, że człowiek, który nie musi w ogóle znać przepisów o ruchu drogowym ma prawo być uczestnikiem tego ruchu. Wiem, że tak samo jest w wielu państwach UE (wszystkich?), więc i w Polsce, ale to przecież jakiś kompletny bezsens podobnie jak brak konieczność posiadania przez rowerzystę ubezpieczenia OC.
Moim zdaniem ten brak wymogu posiadania "rowerowego prawa jazdy" jest niebezpieczny przede wszystkim dla rowerzystów, zaś zmiana przepisów dotycząca osób, które nie są zobowiązane ich znać, to kompletny absurd.
Napisałem powyższe będąc rowerzystą. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 19-06-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Tusk Vision Network (TVN) czy sondaże uliczne - kto kłamie ? |
O tym, że TVN jest dla PO jak Fox News dla Republikanów, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Zawsze jak ma rosnąć dla PO w sondażach - w TVNie rośnie - i jest przekonanie w narodzie, że partia władzy odniosła kolejny sukces - tym razem 'spęd' na 10 lecie powstania i następne transfery. Tymczasem sondaż pokazuje też, dla "Ruchu Poparcia Janusza Palikota" (powinno być "Ruchu Palikota") 0% ! 1001 przepytanych osób - kogo ? Tzw. 'leśne dziadki' na telefonach stacjonarnych ? Jak może być rzetelny sondaż który nie uwzględnia żadnej partii spoza betonowej 4, PJN o których rozpadzie ostatnio coraz głośniej i, o dziwo, KPEiR ? Choćby "Nowa Prawica" K.-Mikkego jest na fali wznoszącej i bardzo prawdopodobne, że wejdzie do sejmu. W tym samym czasie, w największej polskiej sondzie wyborczej, na próbie >12,000 reprezentatywnych osób z ponad 20 lokalnych okręgów, robionej przez kilkudziesięciu studentów (głównie nauk społecznych) z całej Polski, są wyniki (średnio): Ruch Palikota - 7.6% ; Nowa Prawica - 2.9% - dlaczego ten elektorat 'znika' w mainstreamowych sondażach wielkiej piątki pracowni i koncernów medialnych ? Linki: 1) www.tvn24.(*)rzewage-nad-pis,wiadomosc.html2) www.wybory.xaa.pl/sondazeu.htmProszę się wczytać w metodologię i szczegóły... PS> Co ciekawe, z tvn24: "Progu wyborczego nie przekroczyłby PJN, na który jest gotowych głosować 2 proc. wyborców. Podobnie na Na Krajową Emerytów i Rencistów. W sondażu SMG/KRC nikt nie zadeklarował.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 18-06-2011 | Maddy | Nie klękał? |
Zauważyłam, że cechą charakterystyczną osób wierzących zaangażowanych (czyli tych które w każdą wypowiedź wepną swoje religijne przekonania) jest pewna niewrażliwość na aluzje, przenośnie i porównania.
Właśnie poseł Gowin zaprezentował to popisowo, komentarzem o wypowiedzi Tuska na konwencji PO. "Nie wiem, o co chodzi Tuskowi. Ja nigdy przed księdzem nie klękałem" No cóż, nie załapał przenośni. Ewentualnie tak sobie zażartował, udał ze rozumie to dosłownie. Ale ten typ ma tak, że żarty też mu jakoś nie wychodzą.
Pewnie nie trzeba by się długo starać żeby przyłapać posła Gowina na klękaniu przed księdzem. Wystarczy pstryknąć mu fotkę jak przyjmuje komunię, co u tak pobożnej osoby nie może być zdarzeniem rzadkim. I już poseł Gowin przyłapany na mówieniu nieprawdy.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 17-06-2011 | Konczak | Szkoła laicka w Gdańsku. |
Witam Wszystkich Forumowiczów.
Zarejestrowanym czytelnikiem Racjonalisty jestem od dzisiaj ale jako niezarejestrowany czytam od kilku lat. Przepraszam, jeżeli nie odnalazłem podobnego wątku na forum i powielam temat. Proszę o przekierowanie, jeżeli taki wątek już jest.
Jestem rodzicem 6 letniego chłopca, który już niebawem rozpocznie edukację w szkole podstawowej. W związku z tym mam nie lada problem. Chciałbym wychować mojego syna w duchu tolerancji i swobody światopoglądowej. Chciałbym, aby mój syn mógł dokonywać własnych wyborów również tych dotyczących spraw związanych z religią. Wiem z własnego doświadczenia, że szkoły publiczne nie są światopoglądowo obojętne a doktryna katolicka wlewa się do nich drzwiami i oknami. Ja wiem, że mówi się co innego, że szkoły publiczne są świeckie i nie faworyzują żadnej opcji światopoglądowej (czyt. katolickiej). Niestety, prawda jest taka, że jak ksiądz stanie w drzwiach szkoły to tzw. ciało pedagogiczne pada na kolana. Chciałbym, aby mój syn nie był tym "innym", "niechodzącym", "bezbożnikiem". Mój apel do Was Forumowiczów jest następujący: 1. Czy znacie, na terenie Trójmiasta szkołę podstawową, którą można nazwać laicką?
2. Czy są osoby z terenu Trójmiasta, które byłyby zainteresowanie założenia stowarzyszenia i otwarcia szkoły społecznej laickiej?
Dziękuję za odpowiedzi, wypowiedzi i zainteresowanie. Pozdrawiam Was.
Konczak
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 16-06-2011 | AdamGr | "Fejsbuk" ? Mam i ja ! |
Pytanie do korzystających ,a tych jest zdaje się jak drzew w lesie od indywidualnych po firmy i reklamy, wszędzie widzę te "wlepki" z napisem,niemal gdzie popadnie. Czy ktoś może mi wyjaśnić na czym polega ten fenomen przyciągania grawitacyjnego ? Czyli cóż tam takiego jest intrygującego ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 15-06-2011 | Alicja Duda | Sprawa Blidy |
Komisja mająca wyjaśnić jak i dlaczego doszło doszło do śmierci posłanki zakończyła działalność. Zanim raport mógł zostać przeczytany i zanalizowany, już premier postanowił go zdezawuować. wiadomosci(*)ws__Blidy__Kalisz_zmienil.htmlCałą wypowiedź Tuska odbieram z przerażeniem. Bo co ona faktycznie znaczy? Wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu - ha!,ha!, ha! Próbuje się zdyskwalifikować ( personalnie) przewodniczącego całej komisji - bo chodzi na parady równości i pisze książki. A cała reszta komisji?? Wielokrotnie na tym forum stawiałam tezę iż PO od PiS różni się tylko i wyłącznie tym, że to samo co robił PiS robi w rękawiczkach. Teraz mamy na to namacalny dowód. Ponieważ wszystko wskazuje, że po wyborach będzie nami rządził POPiS i już teraz Tusk dba o to by nie narazić się PiSowi i Kaczyńskiemu. Że Kaczyński z Ziobrem łamali prawo? Nic to. PO nie ma zamiaru rozliczać przestępstw, widocznie sami boją się, że ktoś może ich postawić przed Trybunałem Stanu. Polska czyli my wszyscy płacimy ciężkie pieniądze za rządy Kaczyńskiego, za Macierewicza, za działalność Ziobry. Ale to nieważne, nie można polityków postawić za to przed sądem, urzędnika tak , polityka nie nawet jak spowoduje milionowe straty. Jakoś tak mi się to kojarzy z umorzeniem postępowania wobec kiboli ( bo się nie przyznali). Tusk sam był kibolem. Swoich będzie karał? Z Kaczyńskim też ma wspólne korzenie. Już dba o to by krzywda mu się nie stała. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 15-06-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Klich i Arabski do więzienia za Smoleńsk ? |
Konsekwencje prawne zaniedbań ws. zabezpieczenia/organizacji/przygotowania lotu do Smoleńska zależą chyba wyłącznie od ekipy trzymającej władzę... link: wiadomosci(*)t_sledztwo_ws__ujawnienia.htmlOdpowiedzialności politycznej nie poniósł do tej pory nikt - czy w Polsce jeszcze istnieje coś takiego jak odpowiedzialność polityczna ??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 165 (przedawniony) | | 15-06-2011 | prof. Grabowska | Parada gejów |
Dzisiaj w Warszawie parada gejów, zwana dla niepoznaki paradą równości. Bo niby ma obejmować osoby wykluczone, niepełnosprawne, innej rasy itp. Obłuda i hipokryzja. W paradzie idą prawie sami geje i może parę lesbijek. Żadnych osób na wózkach inwalidzkich nigdzie nie widziałam. Może gdzieś tam ze trzy się plączą. Afrykanów i Wietnamczyków też nie. Ja nie mam nic przeciwko paradzie. Jest hucznie i wesoło, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Poza tym zdania są podzielone co do sensu takiej parady. Czy ona bardziej pomaga czy szkodzi. Moim zdaniem dla akceptacji homoseksualistów w społeczeństwie dużo więcej zrobiło kino i telewizja. Takie filmy jak chociażby "Tajemnica Brokeback Mountain", czy seriale amerykańskie w których pokazywano gejów. A taka parada to co? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |