 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 27-07-2009 | Sledziu | Naród śląski. |
Upadek komunizmu (bądź socjalizmu - terminologiczne niuanse nie są tu istotne) w Polsce przyniósł nam wszystkim nadzieję nie tylko na dobrobyt, ale i na wolność, odnoszącą się tak do naszego prywatnego życia, jak i publicznego dyskursu. Z historycznego punktu widzenia, za tą wolnością winna iść debata nad niegdysiejszymi, acz wciąż jeszcze żywotnymi, przekłamaniami dziejów naszego kraju, prowadząca koniec końców ich rewizji.
Dziś, dwadzieścia lat po przełomie Okrągłego Stołu, rzeczywistość zdaje się spełniać te nadzieje - ujawniane są kolejne ciemne praktyki czasów PRL, w toku naukowej debaty wyraźnemu nadwątleniu uległa wiara w mit PPR-GL-AL jako organizacji o charakterze niepodległościowym. Niestety, nie każde z palących, a zarazem przemilczanych zagadnień z zakresu najnowszej historii Polski, cieszy się aż takim zainteresowaniem kontestatorów dawnego dziejopisarstwa.
Do najbardziej zaniedbywanych tematów z pewnością można zaliczyć sytuację polityczną, społeczną i narodowościową na terenie Górnego Śląska na przestrzeni ubiegłego stulecia. Systematyczne pomijanie walnego udziału Niemców w Śląskim społeczeństwie, deklarowanej przez Ślązaków głośno już od końca I wojny światowej odrębności narodowej, autonomicznych tradycji Śląska międzywojennego oraz wyjątkowo skomplikowanej sytuacji narodowościowo-politycznej z czasów hitlerowskich, prowadzi do generalnej deprecjacji mieszkańców Śląska w oczach polskiej opinii publicznej. Dla większości Polaków, Ślązak to zdrajca, volksdeutsch.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 156 (przedawniony) | | 27-07-2009 | Ela Grabarczyk-Ponimasz | Petycja - Nie karać za posiadanie narkotyków! |
Kilka tygodni temu "Gazeta Wyborcza" rozpoczęła kampanię pod hasłem "My - narkopolacy". Jednym z jej celów jest lobbowanie za zmianą prawa, polityki państwa i postaw społecznych wobec uzależnień. Celem kampanii jest:: • złagodzić represyjną ustawę z 2005 r., m.in. zaprzestać karania za posiadanie narkotyków na własny użytek; • zwiększyć dostępność leczenia substytucyjnego (uzależniony dostaje zamiennik narkotyku, co pozwala mu normalnie funkcjonować); • rozpocząć poważną dyskusję na temat narkotyków z wykorzystaniem wiedzy naukowej i doświadczeń innych krajów; • rozpocząć nowoczesną edukację publiczną i wprowadzić skuteczną profilaktykę. wyborcza.pl/1,98994,6757320,_My__narkopolacy_.htmlPrzez nasze forum wielokrotnie przetaczały się dyskusje wokół legalizacji marihuany, liberalizacji prawa wobec posiadaczy narkotyków na własny użytek. Moim zdaniem, jako terapeuty uzależnień, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w obecnym kształcie: [cytat]Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5. 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 26-07-2009 | Elpremiero | Rozmowa z księdzem zamiast mandatu... |
...czyli dzień św. Krzysztofa.
Zaczynam mieć problemy ze sobą i to naprawdę poważne, gdy patrze na dzisiejszą datę (25 lipca 2009r.), która wyświetla mi się na ekranie monitora po najechaniu kursorem myszki na zegar znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu, a jednocześnie czytam na jednym z portali informacyjnych, że właśnie dzisiaj z okazji dnia patrona kierowców św. Krzysztofa, policja organizuje "Dzień bez mandatu", no bo takie święto trzeba przecież jakoś godziwie uczcić to przecieram oczy, najeżdżam ponownie kursorem myszki na wspomniany wcześniej zegar i widzę 25 lipca 1609r. Czy Wy też macie takie problemy? Można to w jakiś sposób wyleczyć?
Tak już bardziej serio to zadziwia mnie skuteczność i pomysłowość naszej polskiej policji. W dzisiejsze wielkie, niewątpliwie bardzo ważne dla każdego Polaka święto, za złamanie przepisów ruchu drogowego grozi... (UWAGA!) nie mandat, nie punkty karne, ale... rozmowa z księdzem! Ufff dzisiaj jeżdżę zgodnie z przepisami.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 25-07-2009 | Matix | UE oraz ZSRR |
UE coraz bardziej uwidacznia swoje... hmm jakby się tu wyrazić? Stalinowskie? Imperialne? NWOwskie? Oblicze. Po prostu chce mieć pod kontrolą wszystko. youtube.com/watch?v=0rlE4idvN48www.polityczni.pl/s24_u_rpo,audio,51,3732.htmlnowy-horyzont.info/ue-czyli-zsrr-t1615.htmlTeraz, czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego skoro natura dąży do wzrostu entropii, człowiek zaprzecza tej naturze, której jest częścią i która go zrodziła i chce wszystko ułożyć pod linijkę, chce mieć wszystko na baczności itd. Może powinniśmy dążyć raczej do decentralizacji? Do posiadania małych firm, a nie wielkich molochów? Do nietłoczenia mas w obskurnych miastach, ogromnych blokach, chodzenia do ogromnych hipermarketów z marnej jakości żywnością dla tłumów? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 24-07-2009 | Matix | "Oszołom" - FOZZ jeszcze raz |
Afera FOZZ weszła już do kanonu naczelnych przekrętów transformacji ustrojowej w Polsce jako symbol krętactwa i korupcji jakie były na porządku dziennym w tym brudnym okresie. Właśnie obejrzałem film "Oszołom" Zalewskiego tutaj w kilku częściach: youtube.com/watch?v=XCYiSPxSQGM i trochę nie zgadza się on z moim dotychczasowym spojrzeniem na sprawę, z Falzmanna zrobiono oszołoma manipulując odpowiednim aktorem i wyjętymi sytuacjami z życia kiedy emocje brały górę, poza tym film polecam jak najbardziej wszystkim którzy go nie widzieli. Wklejam kilka tekstów, które mogą osobom niewtajemniczonym przybliżyć kim był Falzmann i co robił. www.dakows(*)ent&task=view&id=504&Itemid=53 [cytat]Niezwykła jest zwykłość - Wspomnienie o Michale Falzmannie Małgorzata Kopczyńska -Dakowska [Michał – odkrywca „afery FOZZ”, zginął 18 lipca 1991 r. To wspomnienie wydrukowano w piśmie Diecezji Wrocławskiej Nowe Życie, nr. 2, w lutym 1997 r. Obecnie, w 2008 r., sprawa FOZZ i Jego w niej udział, są dalej przemilczane a jej rozwiązanie blokowane. Adm.] Wspomnienie o Michale Falzmannie Niezwykła jest zwykłość Kiedy po raz ostatni widziałam Michała Falzmanna, zapadły w moją pamięć jego słowa: Trzeba przerwać ten rabunek, inaczej nasze dzieci i wnuki będą bez końca spłacać dług zaciągnięty i stale powiększany przez komunistycznych złodziei. Trzy dni później, 18 lipca 1991 r. zmarł na zawał serca. Miał niecałe 38 lat. Warto przybliżyć postać.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 63 (przedawniony) | | 24-07-2009 | Robert Zawecki | Niemcy pokazują, jak bronić suwerenności |
Chciałbym zwrócić uwagę na ważką sprawę, która jakoś umknęła uwadze szerszej społeczności. Sprawę podnosi Rzepa, co powoduje, że spora część tutejszych czytelników przestanie być nią zainteresowanych. I bardzo dobrze! Osobom bez uprzedzeń powiem, że autor artykułu prowadzi kancelarię adwokacką w Berlinie i jest współautorem pierwszych w Polsce komentarzy do traktatów europejskich. Całość dotyczy relacji prawnych między UE a państwami członkowskimi. Ze względu na obostrzenia w cytowaniu nie wklejam całego artykułu. Rzepa:Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego Niemiec blokuje przekształcanie Unii w federację i potwierdza, że Unia Europejska to porozumienie suwerennych państw narodowych. [...] Przy okazji orzeczenia w sprawie traktatu z Lizbony FTK dokonał swoistej nacjonalizacji Unii Europejskiej, wzmacniając pozycję niemieckiego parlamentu i niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego Polecam pełny tekst ( www.rp.pl/(*)iemcy_bronia_suwerennosci.html) i zapraszam do dyskusji. Miejmy nadzieję, że merytorycznej. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 24-07-2009 | stilgar | Kolejna wystawa antyaborcyjna. |
Źródło: wiadomosci(*)nuja_ochroniarze.html?skad=rssW sumie nic ciekawego, kolejna wystawa mająca szokować widokiem zakrawionych szczątków ( chociaż IMHO dziecko na środkowym zdjęciu wygląda najgorzej...). Zastanowiło mnie jednak jedno zdanie z tego artykułu: Cytat:Jacek Umel z Zakonu Rycerzy Kolumba, który pomagał organizować bielską wystawę, mówi, że z założenia ma ona być pokazywana w centrach miast. - Chcemy, żeby zdjęcia zobaczyli także ludzie, którzy nie zaglądają do kościoła - wyjaśnia. To w kościołach pokazują takie rzeczy? Do tej pory widziałem tylko zwłoki faceta po trzydziestce, ale takich nie... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 365 (przedawniony) | | 23-07-2009 | mercury18 | Homosie, homo-nie-wiadomo, chłopaki.. co z nimi?! |
Czy homoseksualizm jest choroba? Czy normalnym, ludzkim jest aby dwie osoby tej samej płci całowały się, uprawiały seks, organizowały romantyczne wieczory, a może nawet kiedyś adoptowały i wychowywały dzieci?! Dla mnie.. jest to rzecz nie do zaakceptowania! Zwyczajnym, zdrowym postępowaniem jest związek kobiety i mężczyzny, kiedy z miłości (czasami bez niej) rodzi się dziecko. Jestem zdecydowanie przeciwko emancypacji homoseksualistów w naszym kraju, a także na całym świecie, ponieważ w dobie globalizacji, zjawiska które pojawiają się na "Zachodzie" bardzo często adoptują się w polskich realiach. Ktoś lub coś stworzył/o człowieka pod dwiema postaciami - kobiety i mężczyzny. Zostaliśmy skonstruowani tak, abyśmy mogli się rozmnażać. Dlatego też uważam, że homoseksualizm powinien być leczony tak samo jak alkoholizm, schizofrenia, rak etc. Jeżeli urodzą się dwie osoby, tej samej płci i z ich naturalnego pożycia powstanie dziecko to wtedy uznam, że związki ludzi tej samej płci powinny być legalne. Do napisania tego posta po raz kolejny sprowokowała mnie sytuacja, która mi się przytrafiła.. Idąc przez park, z oddali widzę jak podążają w moją stronę dwaj panowie, trzymający się za dłonie jak para. Po chwili ujrzałem jak namiętnie się całują, a następnie uśmiechali się do mnie i nie omieszkali puścić mi przysłowiowe "oczko". Poczułem się źle. Przypominam, że uważam iż jest to okropna choroba, którą należy bezzwłocznie, obowiązkowo leczyć!
Proszę o wasze zdanie na ten temat. Chcę.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 23-07-2009 | liliac | Drzewo niepoprawne historycznie. |
To może taki mały wątek dotyczący absurdów spoza kręgu spraw kościelnych i dotyczących mniejszości seksualnych. "Władze Jasła chcą wyciąć i spalić 67-letni dąb, tylko dlatego, że został posadzony podczas II wojny światowej na cześć Adolfa Hitlera". W związku z tym, iż rzeczone drzewo wzbudza niewłaściwe konotacje historyczne "Los dębu jest przesądzony - zostanie ścięty - mówi burmistrz Jasła Maria Kurowska. W jego miejsce chce posadzić nowy, poświęcony ofiarom Katynia.". wiadomosci(*)Jasla__Spalic_dab_Hitlera.htmlmiasta.gaz(*)aja_zgryz_z_Debem_Hitlera.htmlI tylko drzewa szkoda... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 23-07-2009 | Zulka | Wspieranie WC w TV:) |
Wczoraj w naszym Sejmie przyjęto poprawkę do ustawy medialnej, do zadań mediów publicznych dopisano "wspieranie wartości chrześcijańskich". Głosowali za tym posłowie PiS i część PO, a przeciwko - część PO i lewica. Wznoszę toast. Zdrowie ustawodawców. Uważam, że to wspaniała wiadomość. Nareszcie opisano to, co już od dawna było faktem. Uchylam kapelusza przed moimi szanownymi oponentami - zdjęli przyłbicę. Brawo  Ciekawi mnie czy skutkiem będzie zwiększenie ilości czasu emisji audycji zgodnych z obowiązującą linią programową, czy przeróbka "niezgodnych". Proponuję: 9.00 - Przedszkole na Plebanii - o wychowaniu dzieci zgodnie z jedynym, słusznym kierunkiem, opowiada ojciec January, 11.00 - Taniec na lodzie - drużyna Zakonu Franciszkanów z Nipokalanowa, przeciwko Zakonowi Sióstr Urszulanek z Poznania, 12.00 - Rajskie Klimaty - jak szybko i sprawnie trafić do nieba? 14.00 - Tolerancja - jak humanitarnie pozbyć się niechrześcijan? 16.00 - Codzienna relacja z porządku dnia Benedykta XVI zakończona "Koronką do Miłosierdzia Bożego" w intencji jego zdrowia i długowieczności, 17.00 - Jan Paweł II - jego życie i twórczość - odcinek 18 935. 18.00 - Twój Wybór - dlaczego każdy powinien wstąpić do zakonu? 19.00 - Dobranocka - przygody małego Karola Wojtyły - odcinek 22 585. 19.30 - Modlitwa Rodzinna na zakończenie dnia. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |