 |
Drzewo niepoprawne historycznie. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-06-2009 22:13 | liliac (147340 punktów) | Drzewo niepoprawne historycznie.
11 na 11 | To może taki mały wątek dotyczący absurdów spoza kręgu spraw kościelnych i dotyczących mniejszości seksualnych. "Władze Jasła chcą wyciąć i spalić 67-letni dąb, tylko dlatego, że został posadzony podczas II wojny światowej na cześć Adolfa Hitlera". W związku z tym, iż rzeczone drzewo wzbudza niewłaściwe konotacje historyczne "Los dębu jest przesądzony - zostanie ścięty - mówi burmistrz Jasła Maria Kurowska. W jego miejsce chce posadzić nowy, poświęcony ofiarom Katynia.". wiadomosci(*)Jasla__Spalic_dab_Hitlera.htmlmiasta.gaz(*)aja_zgryz_z_Debem_Hitlera.htmlI tylko drzewa szkoda... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | xarion (917 punktów) |
> I tylko drzewa szkoda... A cóż to drzewo winne..?  To nie wystarczy tabliczkę zmienić..?
"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
|
|
 | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | > >I tylko drzewa szkoda...> A cóż to drzewo winne..?  > To nie wystarczy tabliczkę zmienić..?> "jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.ShawRównież zafrapowała mnie koncepcja zrąbania/spalenia drzewa z niepoprawną tabliczką i intencją i zasadzenia nowego, już pod lepszym patronatem  Pozostaje promocja "urban legend" o tym, jak to jakaś poprawna politycznie i historycznie postać zwykła była pod rzeczonym dębem siadywać i odpoczywać
|
|
5 na 5 | Celtyk (3337 punktów) | > To może taki mały wątek dotyczący absurdów spoza kręgu spraw kościelnych i dotyczących mniejszości> seksualnych.> "Władze Jasła chcą wyciąć i spalić 67-letni dąb, tylko dlatego, że został posadzony podczas II> wojny światowej na cześć Adolfa Hitlera". W związku z tym, iż rzeczone drzewo wzbudza niewłaściwe> konotacje historyczne "Los dębu jest przesądzony - zostanie ścięty - mówi burmistrz Jasła Maria> Kurowska. W jego miejsce chce posadzić nowy, poświęcony ofiarom Katynia.".> wiadomosci(*)Jasla__Spalic_dab_Hitlera.html> miasta.gaz(*)aja_zgryz_z_Debem_Hitlera.html> I tylko drzewa szkoda... No cóż - głupota nie boli  . Drzewo się nie liczy, ale na ideologii można zrobić "biznes" polityczny. Kilka lat temu ku uczczenia pamięci pontyfikatu JPII odbyły się uroczyste akty sadzenia dębu papieskiego. Zastanawiam się, czy kiedyś za np.: kolejne 70 lat jak coś się zmieni w naszym kraju (założenie czysto hipotetyczne) i zamiast katolickim to będziemy np.: muzułmańskim państwem jakiś przedstawiciel w przyszłości "państwowej" religii wpadnie na pomysł, żeby te dęby wyciąć, bo zostały poświęcone pamięci przedstawiciela innej religii? Osobiście wątpię (ale mogę się mylić, a już na pewno tego nie doczekam). Jak widać nasi lokalni włodarze potrafią wpadać w różne "fobie", bo trudno inaczej mi nazwać zachowanie Pani burmistrz. 67- letni dąb to młodzieniaszek jako drzewo, ale jak widać w oczach pani burmistrz urósł do zagrożenia rangi III Rzeszy... I wygląda na to, że tylko dlatego, że został posadzony ku pamięci urodzin na nieszczęście dla dębu urodzin Hitlera.
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
 | 1 na 1 | lodowy (1486 punktów) | > Kilka lat temu ku uczczenia pamięci pontyfikatu JPII odbyły się uroczyste akty sadzeniaA miało być "spoza kręgu spraw kościelnych". Jak widać niektórzy nie potrafią.
|
|
|  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
> A miało być "spoza kręgu spraw kościelnych". Jak widać niektórzy nie potrafią.  Bo to jest świetna metoda uratowania drzewa - stary, sprawdzony, polski sposób. Przyprowadzić księdza z kropidłem i ochrzcić drzewo imieniem Jana Pawła II. Wtedy nikt nie ośmieli się go wyciąć. Nic na to nie poradzimy, że całe życie publiczne zdominowane jest przez sprawy kościelne, choć nie powinno być
|
|
| |  | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | > Nic na to nie poradzimy, że całe życie publiczne zdominowane jest przez sprawy kościelne, choć nie powinno być  Bez przesady, nie całe, może JP2 nie był gejem? Ups...
|
|
|  | 1 na 1 | Celtyk (3337 punktów) | > >Kilka lat temu ku uczczenia pamięci pontyfikatu JPII odbyły się uroczyste akty sadzenia> A miało być "spoza kręgu spraw kościelnych". Jak widać niektórzy nie potrafią.  Ups, źle wybrałem przykład  Ale jak słusznie powyżej pisze Meretseger jakby je "prześwięcić", to już by przestało "przeszkadzać", bo w naszym "laickim" kraju dziwnym trafem nikt nie zadziera z jedynie słuszną wykładnią życia publicznego...
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
|
|
7 na 7 | Adamiak (36436 punktów) | > To może taki mały wątek dotyczący absurdów spoza kręgu spraw kościelnych i dotyczących mniejszości seksualnych. Się postaram. > miasta.gaz(*)aja_zgryz_z_Debem_Hitlera.html> I tylko drzewa szkoda... No szkoda, bo co drzewko winne, że je banda głupków pod sztandarem zasadziła? Ciekawostką jest, że pan Polak traktuje drzewko jak roślinę przydatną bez względu na to, kto ją posadził, doceniając jego ciekawą historię, a przeciwnicy dębu widzą w nim tylko wstydliwy fragment z przeszłości... no właśnie: z czyjej przeszłości? Ano swojej, bo przecie nie ma czegoś takiego, jak przeszłość miasta - przeszłość jest tylko w pamięci ludzkiej. Nasuwa się myśl, że człek zdrowy na umyśle nie będzie "zaczynał życia od nowa" poprzez niszczenie "brzydkich" wspomnień, tylko potraktuje przeszłość jako coś, bez czego nie byłoby dzisiejszego kształtu teraźniejszości, przykładając do niej właściwą miarę, czyli: fakty, które się po prostu zdarzyły, bo miały przyczynę. Niektórym ciągle się zdaje, że zmienią rzeczywistość zmieniając jej nazwę. P.S. A miało nie być o homoseksualistach i kościele...
|
|
1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >"Władze Jasła chcą wyciąć i spalić 67-letni dąb, tylko dlatego, że został posadzony podczas II >wojny światowej na cześć Adolfa Hitlera". W związku z tym, iż rzeczone drzewo wzbudza niewłaściwe >konotacje historyczne "Los dębu jest przesądzony - zostanie ścięty - mówi burmistrz Wcześnie się zorientowali, 64 lata po wojnie. Jak się wojna skończyła miał 3 lata. To nie trzeba było ścinać, wystarczyło go wyrwać. Zauważyli go dopiero jak ma 67.
Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Mieczysław Fogg.
|
|
 | 4 na 4 |
7 na 7 | Kowalska (14008 punktów) | U mnie w mieście plac w centrum w 1933 został nazwany Adolf Hitler Platz. Zgodnie z logiką (?) burmistrz Marii Kurowskiej udam się dziś do Urzędu Miasta z oficjalnym protestem. Od razu zaznaczę, że nie obchodzi mnie, że teraz plac nosi imię Kościuszki i, że to nie wina placu, że tak go 1933 nazwali. Ma być zburzony i koniec. Można zburzyć plac?
|
|
 | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | > Można zburzyć plac?>  Można zaorać. Podobnie, jak wszystkie byłe ulice Armii Czerwonej, i te de i te pe.
|
|
|  | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | > Można zaorać. Podobnie, jak wszystkie byłe ulice Armii Czerwonej, i te de i te pe. Te "armiejne" wystarczy przemalować.
|
|
| |  | | liliac (147340 punktów) | > >Można zaorać. Podobnie, jak wszystkie byłe ulice Armii Czerwonej, i te de i te pe.> Te "armiejne" wystarczy przemalować. I już nie będą czerwone
|
|
1 na 1 | dnak (1340 punktów) | > To może taki mały wątek dotyczący absurdów spoza kręgu spraw kościelnych i dotyczących mniejszości> seksualnych.> "Władze Jasła chcą wyciąć i spalić 67-letni dąb, tylko dlatego, że został posadzony podczas II> wojny światowej na cześć Adolfa Hitlera". W związku z tym, iż rzeczone drzewo wzbudza niewłaściwe> konotacje historyczne "Los dębu jest przesądzony - zostanie ścięty - mówi burmistrz Jasła Maria> Kurowska. W jego miejsce chce posadzić nowy, poświęcony ofiarom Katynia.".> wiadomosci(*)Jasla__Spalic_dab_Hitlera.html> miasta.gaz(*)aja_zgryz_z_Debem_Hitlera.html> I tylko drzewa szkoda...Kolejna odsłona opowieści o polskiej głupocie. Czemu niektóre narody potrafią pozostawić w centrum pomnik radzieckiego żołnierza, który wyzwolił dane państwo od hitlerowców? Przecież zapłacił ofiarę krwi niezależnie od tego, dla której strony walczył. Ten sam los czeka drzewo. Pomysł jest tak paranoiczny, że boli mnie mózg, kiedy o tym myślę, to jest nie do pojęcia. Cóż zmieni wycięcie drzewa? Przywróci życie tym, których Hitler zabił? Wymaże smutna kartę z historii Polski? Jestem zdania, że drzewo powinno pozostać, jako pamiątka tego, co się kiedyś działo. Bo kiedy usuniemy wszystkie ślady Hitlera - co będzie nam o nim przypominało?
|
|
 | | Gosia (9452 punktów) |
> Kolejna odsłona opowieści o polskiej głupocie.Nie jest to tylko polska przypadłość .
|
|
|  | | Meretseger (61860 punktów) |
> Nie jest to tylko polska przypadłośćOj, tak. Dla niektórych każdy Rosjanin to komunista. Podobnie jak każdy Polak to katolik. Ups... 
|
|
|  | | dnak (1340 punktów) | > >Kolejna odsłona opowieści o polskiej głupocie.> Nie jest to tylko polska przypadłość.> Oczywiście, ale jakoś bardziej mnie boli głupota "własna" niż innych
|
|
3 na 3 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > I tylko drzewa szkoda...E tam. Drzewo, to TYLKO dzrzewo, w dodatku źle "poświęcone". Nie to, co zarodek pochodzący z gwałtu - tego trzeba bronić jak niepodległości (albo i jeszcze bardziej), wszak to jest PRAWDZIWE życie... 
fides ex necessitate esse non debet
|
|
1 na 1 | Mariusz Pracki (436 punktów) | Hitler umarł, drzewo umrze a głupota jak widać nieśmiertelna...
www.moherowo.pl
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|