 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 16-11-2010 | libertyn | Patologiczna uczciwość. |
Kilka dni temu pojechałem z moim półtorarocznym synkiem do OBI w Warszawie. Pojechaliśmy tam po "coś tam, coś tam" (cytując klasyka, a raczej klasyczkę) jadnakże gdy weszliśmy do sklepu w oczy rzuciły mi się przepiękne ozdoby choinkowe i choinki rodem z Chińskiej Republiki Ludowej (komuszej i ateistycznej). Nie mogłem się oprzeć swojej pożądliwości i udałem się ku tym wspaniałym arcydziełom prowadząc za rękę synka. Gdy znaleźliśmy się w zasięgu ręki... czy może gdy wspomniane ozdoby znalazły się w zasięgu naszych rąk nawet nie zdążyłem pomyśleć o niebezpieczeństwie gdy usłyszałem TRZASK! Synek zgniótł bombkę za 39,90. Zrobilo mi się głupio i już chciałem uciekać awaryjnymi drzwiami ale jakoś głupio by wyglądało  Postanowiłem więc poszukać jakiegoś pracownika i przyznać się do tego aktu nieumyślnego wandalizmu. Ku mojemu zaskoczeniu miła, zadbana pani po czterdziestce rzekła, że coś takiego zdarza się bardzo rzadko, by klient przyznał się do tego, że coś zniszczył. Była zaskoczona i powiedziała, że możemy odejść bez ponoszenia żadnych konsekwencji mojej nieuwagi! Czy waszym zdaniem przyznanie się w takiej sytuacji do zniszczenia jakiegoś tam przedmiotu, towaru jest racjonalne? Jak postępujecie w takich sytuacjach lub jak byście postąpili? Czy nie było to oznaką patologicznej uczciwości? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 15-11-2010 | kura214 | Bierność Polaków |
Pozwolę sobie zacytować pana Kaczyńskiego: „Wasza ofensywa przeciwko polskości, wasza ofensywa prowadzona na zlecenie Platformy Obywatelskiej, która sama nie chce tego robić, ale marzy o takiej Polsce, w której żadnych wartości by już nie było, bo wtedy czułaby się bezpieczna (...)”
Wypowiedź jest kierowana do zwolenników Ruchu Poparcia. Prezes Kaczyński używa niezwykle ciekawego w tym kontekście wyrażenia "ofensywa przeciwko polskości". Otóż czym jest ta owa polskość? Do tych słów zamiast słowa "polskość" można również wstawić "Kościół katolicki" i w ten sposób właśnie ja to odbieram. Według tego polityka polskość oznacza katolicyzm, Polak, przynajmniej ten prawdziwy jest katolikiem. Z kolei "Polaków" stawia w pięknym kontraście ze "sługami Palikota", ludźmi, którzy ośmielają się podnieść jakąkolwiek dyskusję o świeckości naszego państwa, którzy Polakami w jego mniemaniu nie są. "Żadnych wartości" nie mają ludzie, którzy sprzeciwiają się ingerencji hierarchów Kościoła w politykę. Wyrażania się o Polakach niekatolikach, czyli też ateistach, że nie mają żadnych poglądów i nie mają prawa nazywać się Polakami, przynależeć do narodu polskiego, tolerancją nazwać nie można. Cała ta wypowiedź ukazuje wąski przedział myślenia jaki proponuje zebranym przemawiający. Cała ta wypowiedź nacechowana jest nienawiścią wobec licznej części naszego społeczeństwa, zrównuje nas ateistów z ziemią, odbiera nam prawo do więzi z własnym narodem. Jest na tyle dyskryminująca, że mogę porównać.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 15-11-2010 | kiryl | Edukacja w Rybniku |
Na stronie internetowej Rybnika w dziale edukacja pojawiło się ogłoszenie o wykładach w auli Rybnickiej Politechniki: www.rybnik(*)a-o-magii,wia5-3277-12061.html Temat wykladow: Cała prawda o magii. Na politechnice. Rozpoczęcie i zakonczenie uroczystymi mszami. Wstyd mi, jestem rybniczaninem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 14-11-2010 | lilith6 | Grupa wsparcia :P |
Pewnie to nieodpowiedni dział, ale nie wkleję tego do "o wszystkim i o niczym" bo mam ciekawy pomysł (ale pewnie trudny do zrealizowania)z którym się podzielę. Mianowicie chodzi mi o założenie jakiegoś działu, dzięki któremu racjonaliści mogliby się spotykać w konkretnym miejscu w danym mieście. Istnieją różne marsze ateistów zgadza się, ale dobrze by było spotkać się z ludźmi w podobnym wieku i porozmawiać przy kawie. Zawsze miło poznać inteligentnych ludzi  Ja jestem młodą osobą i muszę przyznać dość odosobnioną w swoich poglądach. W moim gronie znajomych jest jeden ateista, a muszę z przykrością stwierdzić że w babskim towarzystwie to zupełnie się nie odnajduję. Większość dziewczyn które znam nie przejawia ŻADNYCH poglądów. Głosują na daną partię, bo ich rodzice na nią głosują, wierzą w Boga bo tak łatwiej, ogólnie nie jest dobrze. Pewnie, że jak człowiek popije to z każdym się dogada, ale miło by było poznać nowych ludzi(mi głównie chodzi o płeć żeńską) z którymi na trzeźwo da się ciekawie porozmawiać. Czy da się coś zrobić w tym kierunku? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 12-11-2010 | Almentyna | Prawo karne mamy dziwne (?) |
Właśnie przeczytałam na portalu GW, że: Oskarżony o śmierć syna uciekł do NiemiecNiemiecka policja zatrzymała Tomasza M., oskarżonego o śmiertelne pobicie półtorarocznego Szymonka z Elbląga. Gdy mężczyzna zostanie przetransportowany do Polski, stanie przed sądem po raz drugi. Grozi mu 12 lat.Więcej...Zabicie człowieka: 12 lat maks. Może się mylę, ale przestępstwa skarbowe i defraudacje są zagrożone większą karą. Kto coś o tym wie na pewno? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 12-11-2010 | Kuba K. | Czy politycy mają poglądy? |
Zasiadłem wczoraj do porannej kawy z gazetą w ręku i uwagę moją zwrócił artykuł donoszący o planowanych na 11 listopada pochodach radykalnych narodowców. Treść artykułu jakoś mnie specjalnie nie zdziwiła, do momentu, gdy przeczytałem taki fragment: Cytat:Do poparcia marszu udało im się skusić profesorów i polityków, między innymi Jana Pospieszalskiego, Jana Żaryna i Janusza Korwin - Mikkego. Dwa pierwsze nazwiska nie były dla mnie zaskoczeniem, ale JKM? Albo ja taki naiwny jestem, albo coś się ostatnio pozmieniało - Korwina postrzegałem dotąd raczej jako dziwaka i niezłego oryginała, ale jakoś nie kojarzyłem go z brunatną zarazą. I zacząłem rozmyślać, co takiego człowieka pcha w objęcia organizacji mniej lub bardziej jawnie neofaszystowskich? Przekonanie, czy zwykła chęć "zaistnienia"? A jak tak się zacząłem zastanawiać, to przyszło mi do głowy, że większość naszych polityków to "zawodowcy" bez poglądów. Ot, pokrzyczą trochę, powojują, pomachają nawet krzyżem (albo sierpem i młotem), ale jak trzeba barwy zmienić, choćby w celu zachowania posady, albo celem pozostania u władzy, to jakoś przychodzi im to bez specjalnych oporów. Zagadnąłem nawet o to ostatnio kolegę, który rodzinnie związany jest z jednym z polityków "z najwyższej półki". Kumpel spojrzał na mnie jak na wariata, roześmiał się i rzekł mniej więcej w te słowa: "Poglądy? Jakie tam znowu poglądy? Poglądy to on ma na koncie - nie łudź się stary - większość z nich to po prostu zawodowi cynicy!" Więc odpowiedzcie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 12-11-2010 | diogenes | Celebryta u koryta |
Celebryta - nowe słowo: pl.wikipedia.org/wiki/Celebryti nowa jakość w polityce: wybory.one(*)72063,0,fotoreportaz-maly.htmlDość improwizacji. Polityczny show stanie się wreszcie bardziej profesjonalny. Wkrótce tradycyjny podział sceny politycznej na lewicę i prawicę zastąpi podział na kabaret i farsę, jazz lub disco polo, lub coś w tym stylu. Lud czeka na taniec z posłami. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-11-2010 | Otik | TOK FM - Magazyn 'Naukowy' |
To mój pierwszy post na forum, więc pozwolę się sobie przywitać ze wszystkimi. Więc witam! Mam też nadzieje, że piszę w dobrym dziale. Bez jednak zbędnego spoufalania wyjaśnię co sprawiło, że zdobyłem się na tak dramatyczny akt, jak wypowiedzenie się na forum. Niedawno polowałem na ciekawe podcasty, głównie programów radiowych, by móc odsłuchiwać je później. W trakcie tych łowów dopadłem i dodałem do swojej listy Magazyn Naukowy radia Tok FM. Muszę przyznać, że póki co byłem stosunkowo zadowolony z audycji. Do dzisiaj. Otóż dzisiejszy temat audycji brzmi 'Bóg. Życie i Twórczość. Rozmowa z biografem Boga Szymonem Hołownią". Jak łatwo się domyślić od razu wzbudziło to moje zainteresowanie. Liczyłem na ciekawą dyskusję, naukowe fakty... Co dostałem? Polecam sprawdzić samemu. Ja w międzyczasie zamierzam wysmażyć raczej siarczystego e-maila do autorki programu. www.tok.fm/TOKFM/0,89191.htmlPozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |