 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-11-2010 17:34 | lilith6 (179 punktów) | Grupa wsparcia :P
8 na 8 | Pewnie to nieodpowiedni dział, ale nie wkleję tego do "o wszystkim i o niczym" bo mam ciekawy pomysł (ale pewnie trudny do zrealizowania)z którym się podzielę. Mianowicie chodzi mi o założenie jakiegoś działu, dzięki któremu racjonaliści mogliby się spotykać w konkretnym miejscu w danym mieście. Istnieją różne marsze ateistów zgadza się, ale dobrze by było spotkać się z ludźmi w podobnym wieku i porozmawiać przy kawie. Zawsze miło poznać inteligentnych ludzi  Ja jestem młodą osobą i muszę przyznać dość odosobnioną w swoich poglądach. W moim gronie znajomych jest jeden ateista, a muszę z przykrością stwierdzić że w babskim towarzystwie to zupełnie się nie odnajduję. Większość dziewczyn które znam nie przejawia ŻADNYCH poglądów. Głosują na daną partię, bo ich rodzice na nią głosują, wierzą w Boga bo tak łatwiej, ogólnie nie jest dobrze. Pewnie, że jak człowiek popije to z każdym się dogada, ale miło by było poznać nowych ludzi(mi głównie chodzi o płeć żeńską) z którymi na trzeźwo da się ciekawie porozmawiać. Czy da się coś zrobić w tym kierunku? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Kiedyś były inicjatywy spotkań ateistów organizowanych przez forum. Wspólne wyjście do kawiarni czy na piwo - aby pogadać i się poznać. Organizowano to głównie w Warszawie. Można do tego wrócić. Można pomyśleć o odpowiednim dziale wspierającym takie umawianie.
Można by spróbować wydzielić jakieś grupy racjonalistów dla różnych miast. Łatwiej by się wówczas było umówić i poznać. Tylko jak wyodrębniać takie wirtualne grupy?
Bardzo skuteczne wydaje mi się umawianie się i poznawanie przy okazji różnych inicjatyw. Wymyślić coś ciekawego, skrzyknąć do tego ludzi i zyskać fajnych kumpli i kumpele. A może i przyjaciół.
|
|
 | 2 na 2 | Kuba Śruba (3184 punktów) | > Można pomyśleć o odpowiednim dziale wspierającym takie umawianie. Jest przecież sekcja "Ogłoszenia", można napisać "Racjonalne piwo w Warszawie", to ja dam plusa i postaram się przyjść
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
|
|
| |  | 3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | |
|
| |  | 4 na 4 | Kuba Śruba (3184 punktów) | > drewno już ja zorganizuję. PS. Mam działkę na przeciwko Kościoła  Czy Twoją chęcią organizowania drewna jest powiązana z bliskością kościoła? W Warszawie przed Pałacem Prezydenckim też długo walały się jakieś dechy, ale już ktoś się tym zajął
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
|
|
| | |  | 1 na 1 | Hrihorij (1723 punktów) | >Czy Twoją chęcią organizowania drewna jest powiązana z bliskością kościoła? Od kościoła wara! Jak w wojnę go budowali to mój pradziadek za modela robił. Do tej pory zostały po nim dwa zdjęcia i polichromia w kościele. Ruszyć nie dam!
|
|
| | | |  | | Kuba Śruba (3184 punktów) | >zostały po nim dwa zdjęcia i polichromia w kościele. Ruszyć nie dam! Spoko, zresztą kiełbasa usmażona na polichromii nie byłaby smaczna ani zdrowa
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Gosia (9452 punktów) | >>zostały po nim dwa zdjęcia i polichromia w kościele. Ruszyć nie dam! >Spoko, zresztą kiełbasa usmażona na polichromii nie byłaby smaczna ani zdrowa
A takiś pewny, że on na tym stosie chce smażyć kiełbasę? Miejsce oddalone od większych skupisk racjonalistów, naprzeciwko okien proboszcza, znikąd odsieczy...jak nic prowokacja!
|
|
| | | |  | | Madman (7811 punktów) | > Od kościoła wara! Jak w wojnę go budowali to mój pradziadek za modela robił.Heh, ja kiedyś robiłem za modela do świętego obrazka. Byłem jakimś apostołem.
|
|
1 na 1 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Pomysł na prawdę bardzo fajny, ale wg mnie przydałoby się zrobić jakiś spis osób mieszkających w mieście X, tych z Y oraz miejscowości Z. Bo jechać tyle kilometrów do Warszawy na małe spotkanie to mi nie za bardzo pasuje...
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > Pomysł na prawdę bardzo fajny, ale wg mnie przydałoby się zrobić jakiś spis osób mieszkających w mieście X, tych z Y oraz miejscowości Z.Takie coś właśnie chodzi mi po głowie - o ile jest zainteresowanie takim pomysłem. Jakąś fajną i wygodną formę interaktywną trzeba by dla tego wymyślić no i zaimplementować w Racjonaliście
|
|
|  | 1 na 1 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Właśnie też o tym myślałam. Bo robienie "łopatologicznej" listy jest bez sensu  Jedyne co do tej pory wpadło mi do głowy to ustawienia województwa/miasta w profilu. Zrobić listę rozwijalną i każdy wybiera gdzie ma najbliżej. Potem napisać jakiś formularz z ogłoszeniami, w którym również byłaby taka lista rozwijalna. Po wybraniu miasta/województwa, dnia, godziny, bla bla bla, wiadomość jest wysyłana tylko i wyłącznie do osób z danego miasta/województwa. Jeśli jakaś osoba zechce przyjść, to w jakiś sposób przekazuje to na stronę, i jej nick wyświetla się na liście osób, które będą na spotkaniu. (No bo jeśli ogłoszenie poleci a nikt nie przyjdzie no to trochę głupio iść samemu, moja się to z celem.) Troche chaotycznie napisane, ale jak mówiłam: coś w tym stylu byłoby najlepszym rozwiązaniem
|
|
| |  | | Kuba Śruba (3184 punktów) | Na facebooku jest to rozwiązane tak: w dziale "wydarzenia" daje się opis i zaprasza (ten element raczej do pominięcia, jeżeli spotkania mają by otwarte wystarczy ogłoszenie). Użytkownicy po przeczytaniu zaproszenia mogą wybrać "Będę" "Nie będę" "Jeszcze nie wiem". W ten sposób wiadomo kto jest gotowy przyjść, oczywiście jest też możliwość zmiany decyzji. To dosyć sprytne rozwiązanie.
>Po wybraniu miasta/województwa, dnia, godziny, bla bla bla, wiadomość jest wysyłana tylko i wyłącznie do osób z danego miasta/województwa. To wykluczało by osoby, które np. przeprowadziły się, a zapomniały zaktualizować profil albo po prostu wpisały "M-ce zamieszkania: Matplaneta"
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|