Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
13-05-2007Atlantis"Faszyzm" medialny
Nie mam zamiaru pisać bynajmniej o wygolonych na łyso chłopcach zamawiających piwo, krzyczących na ulicach, że z taką czy inną grupą chcą "zrobić to, co Hitler robił z Żydami" albo demonstrując swoją chęć stworzenia totalitaryzmu narodowego. To w końcu realne zagrożenie, za którym stoją pięści i ciężkie glany owych młodzieńców. Jednak teraz chciałem zwrócić uwagę na inny problem.
Mianowicie wpadła mi w ręce jedna z darmowych gazet rozdawanych na ulicy. Na pierwszych stronach informacje o maturach i zdjęcie: rząd ławek, a przy nich siedzą uczniowie. Zdjęcie wygląda na autentyczne, tzn. zrobione faktycznie przed rozpoczęciem egzaminu, a nie na sesji z wynajętymi modelkami. Dlaczego to piszę? Co zwróciło moją uwagę? Ogniskowa została tak dobrana (a może tak zamazano część zdjęcia w Photoshopie), że widoczne są wyraźnie jedynie trzy uczennice siedzące jedna za drugą. Dziewczyna siedząca w pierwszej ławce oraz ludzie siedzący z tyłu - są zamazani. Co wyróżnia te trzy uczennice? A no klasyczna uroda - właściwie posągowe piękności, że tak to ujmę. Zacząłem myśleć, przypominać sobie i faktycznie... Dochodzę do wniosku, że media promują ludzi atrakcyjnych fizycznie, a może inaczej - spełniających pewne kanony piękna bardziej od innych. Tutaj już nie chodzi o modelki reklamujące cokolwiek - od czekolady zaczynając na samochodach kończąc. Poniżej były wypowiedzi innych maturzystów odnośnie poziomu trudności, przy każdej z nich zdjęcie - te same kanony urody zachowane. Przypadek? Nie - gazeta..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
13-05-2007placownikKażdy jest podejrzany

"(...)dotyczy to każdego obywatela w Polsce dopóty, dopóki lustracja nie zostanie zakończona. Każdego. Każdy jest podejrzany."

www.senat.gov.pl/k6/dok/sten/033/33sten2.pdf (strona 38)

   To słowa podówczas jeszcze kandydata na członka kolegium IPN, Andrzeja Gwiazdy. Słowa te nie przeszkodziły Senatowi w wyborze Andrzeja Gwiazdy na członka Kolegium IPN.

   Słowa każdy jest podejrzany można śmiało uznać za dewizę obecnego Rządu RP. Państwo rządzone przez rząd kierujący się taką dewizą, nie może być uzane za państwo prawa, a zatem za państwo demokratyczne.

   Zapraszam do dyskusji
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 105 (przedawniony)
13-05-2007nieobecnyPiS frontalnie atakuje podstawy demokracji...
bezczelnie dokonując zamachu na Trybunał Konstytucyjny.

Wcześniej robili sobie jaja z tejże demokracji mianując sekretarkę Jarosława Kaczyńskiego (pseudo "premier") wicepremierem.

A na Racjonaliście cisza, spokój. Postem dnia jest stara jak świat zagadka katopisowskiego propagandzisty Ocykana.

Jak jutro zajrzę na forum R., to gwoździem dnia będzie dyskusja nt. "Boga".

Śpijcie smacznie nadal.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
13-05-2007nieobecnyPremier zrobiony w bambuko!
"Rządowy samolot miał dziś z Bratysławy zabrać do kraju premiera Jarosława Kaczyńskiego, ale maszynę zabrała mu bratowa Maria Kaczyńska podaje dziennik.pl."
(wiadomosci.onet.pl/1534054,11,item.html)

Nie wiem jak długo jeszcze J. Kaczyński, zwany premierem, zachowa spokój wobec potwarzy, jakie serwuje mu rodzina. Najpierw bratowa podpisała bluźnierczy wniosek proaborcyjny, potem bratanica usankcjonowała swój bezbożny związek z komuchem, teraz znowu bratowa zostawiła bidaka bez transportu w obcym kraju.
Jak tak dalej pójdzie, to Dorn (na rozkaz tzw. premiera) rozpisze wybory na prezydenta!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
12-05-2007Zbigniew LisieckiCo ma racjonalizm do politycznej tendencji
Witam, piszę ten post po otrzymaniu mailem listu naśmiewającego się z braci Kaczyńskich i obecnego Rządu. Pozbywanie się przez Polskę symboli obcego panowania autor nazywa "demolką symboliczną wymierzoną w Moskwę", w końcu dochodzi do wniosku, że "chłodna krytyka, analizy i argumentacje przeciwko temu, co się dzieje tracą powoli sens".

Ależ nie, chłodna analiza nigdy nie utraci sensu dla racjonalisty. Warto zastanowić się w jaki sposób krytycy kościoła popadają w tendencyjność polityczną, która w efekcie pozbawia ich jak sami piszą sensu. Nie zasługuje na miano racjonalisty, kto ocenia nie analitycznie, lecz tendencją i kontrtendencją.

Kościół ma w Polsce także dzięki temu tak silne poparcie społeczne, że był w przeszłości ostoją obrony polskich interesów. W efekcie trudno jest przeprowadzić w Polsce reformy np.pozbyć się mafii węglowej, rozliczyć zbrodnie przeszłości etc. bez poparcia katolickiej większości. Cóż można powiedzieć przeciwko temu argumentowi jak tylko prześmiewki, sugerujące że z nieracjonalności katolickiej doktryny wynika "kaczość" i rzekome zło lustracji, zło pozbywania się symboli zniewolenia, lub być może zło walki z mafią ?

Życzę racjonalistom racjonalnego spojrzenia na anty-kaczyńskie tendencyjności i pozdrawiam
Zbyszek Lisiecki (zbyszek.evot.org)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
11-05-2007AndroSejm RP złamał konstytucję?
   Sejm RP na potrzeby kościołów działających w Polsce złamał konstytucję? Chodzi mi równość obywateli wobec prawa.
   Nie mogę się nadziwić, czytając zapisy ustawy o ochronie danych osobowych, że ustawa ta dotyczy praktycznie wszelkich przejawów życia społecznego poza tymi, które dotyczą związków wyznaniowych. Oczywiście zapis dotyczy wszystkich związków wyznaniowych, ale ponieważ w Polsce w tym zakresie prym wiedzie kk, to dotyczy przede wszystkim obywateli do niego należących.
   Pytam jakim prawem spod działania ustawy, w zakresie koegzystowania z kościołami i innymi związkami, wyłączono ponad 90% społeczeństwa? Świetnym na to przykładem jest umieszczanie w tablicach parafialnych kk danych personalnych przyszłych małżonków, często z dokładnym adresem (nie tylko ulicą) oraz zawsze z danymi o stanie cywilnym.
Myślę, że warto by tą kwestię przedyskutować i wystąpić potem z odpowiednim wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
11-05-2007OcykanŚlepy zaułek "antykaczyzmu"
Feministki były "od zawsze" przeciwniczkami pornografii. Widziały w niej bowiem (i słusznie) uprzedmiotowienie kobiety, sprowadzenie jej do roli obiektu służącego zaspokojeniu seksualnemu mężczyzny. Teraz jednak feministki (a przynajmniej znaczna ich część) stanęły przed dylematem. Przeciwnikami pornografii są bowiem Kaczyńscy, a feministki Kaczyńskich nie lubią. W związku z tym pragmatyczne feministki "nabrały wody w usta". No bo pragmatyzm pragmatyzmem, ale bez przesady. Nie jest on u nich na tyle silny, aby pozwolił poprzeć Kaczyńskich, nawet w słusznej (wg tychże feministek) sprawie. Natomiast feministki ogarnięte "antykaczyzmem" zaczęły przebąkiwać, że pornografia nie jest taka zła. Ma nawet aspekty pozytywne, gdyż pozwala skanalizować negatywne zjawiska związane ze sferą seksualną.

Takie negatywne orientowanie się według Kaczyńskich nie jest zresztą wyłącznie cechą zaangażowanych feministek. Jest ono cechą wszystkich osobników ogarniętych "antykaczystowską" obsesją, w tym całej "demokratycznej opozycji". Osobnicy ci krytykują w czambuł każde posunięcie PiS-u. Jest to o tyle nieracjonalne, że Kaczyńscy mogą często postępować źle, mogą bardzo często, nawet przeważnie. Ale żeby zawsze? Żeby nigdy nie zrobić nic dobrego? Niemożliwe. Gdyby tak było, byliby gorsi od Szatana. Przecież nawet on, mimo że zawsze pragnie złego, mimo woli dobro działa (tak przynajmniej twierdził Goethe). A Kaczyńscy nigdy?

Takie stałe orientowanie się przeciw Kaczyńskim może doprowadzić "demokratycz..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
11-05-2007Maciej SzubaReferendum
Warto się przyjrzeć i przemyśleć możliwość opisaną na tej stronie : referendum2007.org/

Nie organizuję tego, ale dostałem link od znajomego i zastanowiło mnie to. Ciekawy jestem, czy osiągnięcie tej liczby głosów jest realne (bo jest możliwe, to oczywiste) i co by mogło z tego wyniknąć.

Czy jako niepełnoletni mógłbym wziąć udział w takim nieoficjalnym referendum ? A właściwie inicjatywie obywatelskiej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-05-2007AndroRozporządzenie łamiące moje prawa
Proszę Was o radę.
Jakie możliwości ma obywatel, gdy stwierdza, że rozporządzenie łamie konstytucyjną zasadę równości wobec prawa? Mam właśnie taki problem z rozporządzeniem, które bezpośrednio we mnie uderza. Poradźcie jak wpłynąć na tą wielką państwową biurokrację?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
07-05-2007J.Szulc"Rośnie ilość niemieckich roszczeń wobec Polski"
"Rośnie ilość niemieckich roszczeń wobec Polski"
Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Rogalski powiedział w Sygnałach Dnia, że temat roszczeń niemieckich nie istnieje w mediach, chociaż na samej Warmii i Mazurach wpłynęło już 170 pozwów w tej sprawie.
Europoseł poinformował, że otworzył biuro antyroszczeniowe, które w północno-wschodniej Polsce jest jedynym zbierającym informacje na temat roszczeń niemieckich.

Bogusław Rogalski powiedział w Sygnałach Dnia, że jak najszybciej powinna powstać ustawa blokująca roszczenia. - Jeśli do tego nie dojdzie, to będziemy świadkami czegoś, co może przypominać, przynajmniej na Warmii i Mazurach, ser szwajcarski. Pewne nieruchomości i ziemia będą wyłączone spod polskiej jurysdykcji - stwierdził poseł Rogalski. Europoseł powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że skala roszczeń wciąż narasta, a wyroki Sądu Najwyższego zapadające w tej sprawie są - jego zdaniem - wysoce niesprawiedliwe.

Europoseł Rogalski stwierdził w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że przyczyną problemu są także luki w księgach wieczystych. Istnieje bowiem wiele ksiąg, w których jako właściciele figurują nadal obywatele niemieccy. Bogusław Rogalski podkreślił, że wszystkie gminy i urzędy wojewódzkie powinny doprowadzić do uregulowania tych dokumentów. Wtedy będzie można zminimalizować roszczenia.

Wraca "stare".
My, Polacy, bardzo chętnie wyciągamy rękę, żeby nam za coś płacono, coś nam oddawano.
Co innego, jeśli ktokolwiek wyciąga rękę po to, co wydaje..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)