Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co ma racjonalizm do politycznej tendencji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
08-05-2007 07:12Zbigniew LisieckiCo ma racjonalizm do politycznej tendencji
Witam, piszę ten post po otrzymaniu mailem listu naśmiewającego się z braci Kaczyńskich i obecnego Rządu. Pozbywanie się przez Polskę symboli obcego panowania autor nazywa "demolką symboliczną wymierzoną w Moskwę", w końcu dochodzi do wniosku, że "chłodna krytyka, analizy i argumentacje przeciwko temu, co się dzieje tracą powoli sens".

Ależ nie, chłodna analiza nigdy nie utraci sensu dla racjonalisty. Warto zastanowić się w jaki sposób krytycy kościoła popadają w tendencyjność polityczną, która w efekcie pozbawia ich jak sami piszą sensu. Nie zasługuje na miano racjonalisty, kto ocenia nie analitycznie, lecz tendencją i kontrtendencją.

Kościół ma w Polsce także dzięki temu tak silne poparcie społeczne, że był w przeszłości ostoją obrony polskich interesów. W efekcie trudno jest przeprowadzić w Polsce reformy np.pozbyć się mafii węglowej, rozliczyć zbrodnie przeszłości etc. bez poparcia katolickiej większości. Cóż można powiedzieć przeciwko temu argumentowi jak tylko prześmiewki, sugerujące że z nieracjonalności katolickiej doktryny wynika "kaczość" i rzekome zło lustracji, zło pozbywania się symboli zniewolenia, lub być może zło walki z mafią ?

Życzę racjonalistom racjonalnego spojrzenia na anty-kaczyńskie tendencyjności i pozdrawiam
Zbyszek Lisiecki (zbyszek.evot.org)

Thorvoy (6588 punktów)
Drogi Zbigniewie.

Nie stać nas na lustracje i rozliczanie z przeszłości, tworzenie kolejnych bzdurnych komisji takich i siakich, czy pozbywanie się za wszelką cenę symboli zniewolenia, kiedy wszystko inne kuleje z gospodarką (takoż prawem z nią związanym) na przedzie.
Patty Matheson (2087 punktów)
Prze-dobrzy poprawiacze historii i wyprostowywacze ludu.
Spuentuję znanym żartem: "Co Kaczyńscy zrobili dobrego dla gospodarki? Na szczęście jeszcze nic".
Thorvoy (6588 punktów)
Jeśli dobrego, to raczej nie na szczęście.
Patty Matheson (2087 punktów)
O nie, mój drogi, to mały paradoksik; Kaczyńscy uważają, że robią dobrze dla historii, więc w takim świetle Bozi dziękować i Partii, że się jeszcze nie wzięli na naprawianie gospodarki.
Thorvoy (6588 punktów)
A, takie buty.
sceptymucha
Polityczne zacietrzewienie zawsze tak wyglada;
Nie wnikaj.
Pozdrawiam
Patty Matheson (2087 punktów)
>Witam, piszę ten post po otrzymaniu mailem listu
>naśmiewającego się z braci Kaczyńskich i obecnego Rządu.

A nadawca jeszcze żyje? Jakoś do niedawna można było bez reszty wyśmiewać się z polityki, i urząd za to nie ścigał. A teraz? Panujący mają kompleksy; schodzimy do podziemia.
Państwo, w którym rządzący śmieją się z dowcipów na swój temat, to zaiste wolne państwo.

Co do dekomunizacji, podchodzi to już pod usuwanie wszelkich świadectw byłej komuny. Co z tego, że nie ma czasu, nie ma pieniędzy, a są 3 miliony mieszkań do zbudowania. Oni postawili sobie za zadanie życia przetapianie pomników. A przecież to nasza historia jest! A że zła była, to owe świadectwa tylko będą o tym przypominać. Przecież nie są one hołdem dla obcego panowania, tylko stoją właśnie "ku pamięci".
wiktor13 (55 punktów)
Moim zdaniem.
Kościół (katolicki) prawie zawsze był przeciwko Polakom i Polsce (od 1000 lat - Grunwald, rozbiory, II WŚ, itd). To oczywiście przykre dla Nas ale Polacy muszą zrozumieć (mam na myśli wierzących w Kościół a nie Boga jeśli On istnieje), że celem Kościoła jest bogacenie się, powiększanie swoich wpływów na świecie. To biznes, sposób na życie beneficjentów wiary maluczkich tj. księży, zakonników, biskupów i powiązanych organizacyjnie - świeckich (fundacje, przytułki, stowarzyszenia filantropijne, wydawnictwa, RTV itp.), kosztem ma się rozumieć opanowanych narodów. Tak działają sekty i nowe (ścigane przez stare) i stare (dyskredytowane przez nowe). To wszystko w wielkim skrócie o Kościele.
Co do obecnego reżimu łamiącego obsesyjnie prawo polskie i UE nie ma sensu się wypowiadać.
skandaluzja (16 punktów)
"reżimu"?? ty chyba zmysły postradales, zastanow sie jakich slow uzywasz
skandaluzja (16 punktów)
W pełni Pana popieram. Napisałam dzisiaj w podobnym duchu post ale nikt się ze mną nie zgodził a nawet zaatakował. Myślę, że szkoda tu prowadzic dyskusje. Pozdrawiam.
skandaluzja (16 punktów)
>W pełni Pana popieram. Napisałam dzisiaj w podobnym duchu post ale nikt się ze mną nie zgodził a nawet zaatakował. Myślę, że szkoda tu prowadzic dyskusje. Pozdrawiam.
Moja odp. dotyczy wypowiedzi Pana Zbigniewa Lisieckiego, omyłkowo zamieściłam post na końcu dyskusji.
rybek (90 punktów)
>W pełni Pana popieram. Napisałam dzisiaj w podobnym duchu post ale nikt się ze mną nie zgodził a nawet zaatakował. Myślę, że szkoda tu prowadzic dyskusje. Pozdrawiam.

Dla mnie dyskusja to wymiana poglądów na dany temat. Jeśli nikt się z Tobą nie zgodził znaczy to ze słabo broniłaś swoich racji.
Jeśli ktoś Cię zaatakował to cóż, nie dziw się. Sama też atakujesz:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,83624#w83719

Poziom rozmowy jest taki jak jego najsłabsze ogniwo.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365