 |
Co ma racjonalizm do politycznej tendencji Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-05-2007 07:12 | Zbigniew Lisiecki | Co ma racjonalizm do politycznej tendencji | Witam, piszę ten post po otrzymaniu mailem listu naśmiewającego się z braci Kaczyńskich i obecnego Rządu. Pozbywanie się przez Polskę symboli obcego panowania autor nazywa "demolką symboliczną wymierzoną w Moskwę", w końcu dochodzi do wniosku, że "chłodna krytyka, analizy i argumentacje przeciwko temu, co się dzieje tracą powoli sens". Ależ nie, chłodna analiza nigdy nie utraci sensu dla racjonalisty. Warto zastanowić się w jaki sposób krytycy kościoła popadają w tendencyjność polityczną, która w efekcie pozbawia ich jak sami piszą sensu. Nie zasługuje na miano racjonalisty, kto ocenia nie analitycznie, lecz tendencją i kontrtendencją. Kościół ma w Polsce także dzięki temu tak silne poparcie społeczne, że był w przeszłości ostoją obrony polskich interesów. W efekcie trudno jest przeprowadzić w Polsce reformy np.pozbyć się mafii węglowej, rozliczyć zbrodnie przeszłości etc. bez poparcia katolickiej większości. Cóż można powiedzieć przeciwko temu argumentowi jak tylko prześmiewki, sugerujące że z nieracjonalności katolickiej doktryny wynika "kaczość" i rzekome zło lustracji, zło pozbywania się symboli zniewolenia, lub być może zło walki z mafią ? Życzę racjonalistom racjonalnego spojrzenia na anty-kaczyńskie tendencyjności i pozdrawiam Zbyszek Lisiecki ( zbyszek.evot.org) |
| Thorvoy (6588 punktów) | Drogi Zbigniewie.
Nie stać nas na lustracje i rozliczanie z przeszłości, tworzenie kolejnych bzdurnych komisji takich i siakich, czy pozbywanie się za wszelką cenę symboli zniewolenia, kiedy wszystko inne kuleje z gospodarką (takoż prawem z nią związanym) na przedzie.
|
|
 | | Patty Matheson (2087 punktów) | Prze-dobrzy poprawiacze historii i wyprostowywacze ludu. Spuentuję znanym żartem: "Co Kaczyńscy zrobili dobrego dla gospodarki? Na szczęście jeszcze nic".
|
|
|  | | Thorvoy (6588 punktów) | Jeśli dobrego, to raczej nie na szczęście.
|
|
| |  | | Patty Matheson (2087 punktów) | O nie, mój drogi, to mały paradoksik; Kaczyńscy uważają, że robią dobrze dla historii, więc w takim świetle Bozi dziękować i Partii, że się jeszcze nie wzięli na naprawianie gospodarki.
|
|
| | |  | | Thorvoy (6588 punktów) | A, takie buty.
|
|
| sceptymucha | Polityczne zacietrzewienie zawsze tak wyglada; Nie wnikaj. Pozdrawiam
|
|
| Patty Matheson (2087 punktów) | >Witam, piszę ten post po otrzymaniu mailem listu >naśmiewającego się z braci Kaczyńskich i obecnego Rządu.
A nadawca jeszcze żyje? Jakoś do niedawna można było bez reszty wyśmiewać się z polityki, i urząd za to nie ścigał. A teraz? Panujący mają kompleksy; schodzimy do podziemia. Państwo, w którym rządzący śmieją się z dowcipów na swój temat, to zaiste wolne państwo.
Co do dekomunizacji, podchodzi to już pod usuwanie wszelkich świadectw byłej komuny. Co z tego, że nie ma czasu, nie ma pieniędzy, a są 3 miliony mieszkań do zbudowania. Oni postawili sobie za zadanie życia przetapianie pomników. A przecież to nasza historia jest! A że zła była, to owe świadectwa tylko będą o tym przypominać. Przecież nie są one hołdem dla obcego panowania, tylko stoją właśnie "ku pamięci".
|
|
| wiktor13 (55 punktów) | Moim zdaniem. Kościół (katolicki) prawie zawsze był przeciwko Polakom i Polsce (od 1000 lat - Grunwald, rozbiory, II WŚ, itd). To oczywiście przykre dla Nas ale Polacy muszą zrozumieć (mam na myśli wierzących w Kościół a nie Boga jeśli On istnieje), że celem Kościoła jest bogacenie się, powiększanie swoich wpływów na świecie. To biznes, sposób na życie beneficjentów wiary maluczkich tj. księży, zakonników, biskupów i powiązanych organizacyjnie - świeckich (fundacje, przytułki, stowarzyszenia filantropijne, wydawnictwa, RTV itp.), kosztem ma się rozumieć opanowanych narodów. Tak działają sekty i nowe (ścigane przez stare) i stare (dyskredytowane przez nowe). To wszystko w wielkim skrócie o Kościele. Co do obecnego reżimu łamiącego obsesyjnie prawo polskie i UE nie ma sensu się wypowiadać.
|
|
 | | skandaluzja (16 punktów) | "reżimu"?? ty chyba zmysły postradales, zastanow sie jakich slow uzywasz
|
|
| skandaluzja (16 punktów) | W pełni Pana popieram. Napisałam dzisiaj w podobnym duchu post ale nikt się ze mną nie zgodził a nawet zaatakował. Myślę, że szkoda tu prowadzic dyskusje. Pozdrawiam.
|
|
 | | skandaluzja (16 punktów) | >W pełni Pana popieram. Napisałam dzisiaj w podobnym duchu post ale nikt się ze mną nie zgodził a nawet zaatakował. Myślę, że szkoda tu prowadzic dyskusje. Pozdrawiam. Moja odp. dotyczy wypowiedzi Pana Zbigniewa Lisieckiego, omyłkowo zamieściłam post na końcu dyskusji.
|
|
 | | rybek (90 punktów) | > W pełni Pana popieram. Napisałam dzisiaj w podobnym duchu post ale nikt się ze mną nie zgodził a nawet zaatakował. Myślę, że szkoda tu prowadzic dyskusje. Pozdrawiam.Dla mnie dyskusja to wymiana poglądów na dany temat. Jeśli nikt się z Tobą nie zgodził znaczy to ze słabo broniłaś swoich racji. Jeśli ktoś Cię zaatakował to cóż, nie dziw się. Sama też atakujesz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,83624#w83719Poziom rozmowy jest taki jak jego najsłabsze ogniwo.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|