Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
05-05-2012Marek1952Cała władza w ręce PIS
Ostatnio wzrosła aktywność europosła Ryszarda Czarneckiego .
Pewnie ma to związek z faktem , że nie znalazł on specjalnego posłuchu na europejskich salonach , więc powrócił niczym syn marnotrawny na łono macierzy.
Tutaj ma bardzo wiele do powiedzenia w sprawach polityki i gospodarki.
Dlaczego ma wiele do powiedzenia ?
Zapewne uważa tak jak dawne metresy i kurtyzany , skoro skosztowała wiele rozkoszy w różnych politycznych łóżkach to jest wystarczającym fachowcem.
A przecież najważniejsze by człowiek miał sam o sobie dobre zdanie.
Mimo tak dużej „ fachowości „ ostano strzelił sobie już nawet nie w stopę a w kolano. Pozwalając sobie na zdanie odrębne od prezesa w sprawie bojkotu EORO 2012.
Jego gafa wzięła się zapewne z ignorancji socjalizmu .
Gdyby z uwagą oglądnął kultowy serial PRL-u , w jednym z odcinków usłyszałby wachmistrza Kalitę i znamienne zdanie „ Nazad przed gospodarza nie leź.”
A tak polazł i trzeba będzie pojechać na pielgrzymkę kupić sobie odpust.
Swoją drogą to fajna religia można hasać dowoli potem w niedzielę do kościółka a tam za piątaka rzuconego na tacę można kupić odpuszczenie win naszych .
Naszych bo waszych i tak wam nie odpuścimy Popaprańcy.

Wróćmy jednak do tematu .
Pan europoseł ostatnio obwieścił na swoim blogu , że Rząd Tuska chyli się do upadku. W kraju mamy totalny chaos a Polska jest już na równie pochyłej.
Ot - taka Kasandra 21-go wieku.
Oczywiście nasz współczesny..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
03-05-2012kulka_na_moleKolejny podatkowy idiotyzm
Już jest "po ptokach", większość z nas już w taki czy inny sposób złożyła swoje zeznanie podatkowe, ale ja kontynuuję pokazywanie idiotyzmów związanych z rozliczaniem się z fiskusem.
Tym razem zwracam uwagę na następujący idiotyzm:
- jeśli PIT w formie papierowej wysyłany jest Pocztą Polską, to za datę wpłynięcia zeznania podatkowego do Urzędu Skarbowego uznaje się datę nadania listu,
- jeśli PIT w formie papierowej wysyłany jest nie Pocztą Polską, ale z wykorzystaniem innego operatora, to za datę wpłynięcia zeznania podatkowego do Urzędu Skarbowego uznaje się datę rejestracji wpłynięcia przesyłki w US.

Śmiać się czy płakać?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
03-05-2012ARGutowskiAnkieta p. Andrzeja Koraszewskiego na witrynie PSR
Od godz. 9:00 na witrynie PSR jest już opublikowana ankieta pana Andrzeja Koraszewskiego, publicysty portalu Racjonalista.pl:

www.psr.or(*)trudna-jest&Itemid=146&lang=pl

PS.
Tytuł i formatowanie są moje - reklamacje w związku z nimi proszę przesyłać do mnie.

Pozdr,
ARG
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
02-05-2012kulka_na_moleStrefa kibica bez EURO 2012
Chciałbym dowiedzieć się po kiego wuja wywala się kasę samorządową, czyli pieniądze podatników na organizowanie tzw. stref kibica w miastach, w których nie odbędzie się żaden mecz EURO 2012?
Czy chodzi o to, żeby z naszych podatków dofinansować organizację UEFA, która nie ponosi żadnych kosztów w związku z organizacją EURO 2012, za to zwolniona jest całkowicie z podatku od jej przychodów z tej imprezy?
Czy chodzi o to, żeby polskie miasta ponosiły koszty wynajęcia miejsc pod tzw. reklamy wielkopowierzchniowe (jak np. Zamek Królewski w W-wie), na których to reklamach zarobi wyłącznie UEFA?
Czy chodzi o to, że przez stwarzanie tzw. stref kibica nie dać zarobić polskim właścicielom pubów, polskim producentom, którzy nie będą mogli sprzedawać swoich produktów w tych strefach?

Gdzie można zobaczyć jakąkolwiek umowę zawartą przez PZPN albo przez polskie władze państwowe z UEFA? Gdzie można zobaczyć szacunkowe rozliczenie kosztów i przychodów tej imprezy?

Gdzie dostępne są jakieś analizy na temat wpływu EURO 2012 na życie mieszkańców miast, w których będą rozegrane mecze EURO 2012?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
29-04-2012kulka_na_moleIdiotyzm i oszustwo w PIT-ach
[color=#330000]Jedną z niewielu jeszcze pozostałych ulg podatkowych jest tzw. ulga na dzieci. Rodzic ma prawo do odliczenia od podatku kwoty 92,67 zł za każdy miesiąc, w którym sprawował opiekę nad dzieckiem.
Aby skorzystać z tej ulgi oprócz złożenia PIT-37 trzeba złożyć PIT-0, w którym podaje się liczbę "posiadanych" dzieci, z której wynika kwota ulgi.

Najbardziej prosty przykład: rodzic ma 1 dziecko, którym opiekuje się przez 12 miesięcy w roku podatkowym.
Zatem rodzic ma prawo odliczyć od swojego podatku kwotę 12x92,67 zł, czyli 1112,04 zł. Tę kwotę powinien wpisać w odpowiednim polu formularza PIT-0.
Otóż nie! W formularzu PIT-0 trzeba wpisać kwotę, która jest różnicą kwoty należnego podatku z PIT-37 oraz kwoty na ubezpieczenia zdrowotne z PIT-37.

Przykład/wyjaśnienie: kwota podatku w PIT-37 wynosi 1200 zł. Kwota na ubezpieczenia zdrowotne w PIT-37 wynosi 900 zł. Wspomniana różnica wynosi więc: 1200 zł - 900 zł = 300 zł. Zatem w PIT-0 nie wolno wpisać kwoty 1112,04 zł, ale trzeba wpisać 300 zł. Tę samą kwotę trzeba wpisać w odpowiedniej rubryce w PIT-37.

Co z tego wynika?
Otóż jeden idiotyzm i jedno oszustwo:
Idotyzm - wbrew pozorom, w formularzu PIT-0 nie można wpisać kwoty wynikającej z prostego przemnożenia 92,67 zł x liczba miesięcy sprawowanej nad dzieckiem opieki. PIT-0 zależy od PIT-37, chociaż PIT-0 jest jedynie załącznikiem do PIT-37. PIT-37 powinien być nadrzędnym wobec swojego załącznika, czyli PIT-0.
W PIT-0 powinno się podać liczbę..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
28-04-2012kulka_na_moleJakość usług Poczty Polskiej cd.
W wątku "Jakość usług Poczty Polskiej" zachwycałem się, nomen omen, jakością usług Poczty Polskiej.
Złożyłem skargę i otrzymałem odpowiedź. Oto fragment:




Sens jest taki: to, że przesyłka dotarła do mnie w opłakanym stanie nie miało miejsca, choć doszło do uszkodzenia przesyłki. Ponieważ na pewno nie zrobił tego żaden pracownik PP, zatem moja reklamacja jest nieuzasadniona.

PS Bardzo mi się podoba to ręcznie dopisane "Szanowny Panie" (vide załącznik).
Owszem, wiem, że to teraz taka moda, że niby to oznacza "indywidualne podejście", ale wg mnie wygląda to jakby ktoś zapomniał napisać tych słów na komputerze, a potem nie chciało mu się poprawić.

[Załącznik]
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 86 (przedawniony)
28-04-2012SelanosIV RP kontratakuje?
Spodziewałem się, że słowa Kaczyńskiego i wszecheksperta od wszechrzeczy Macierewicza będą się ograniczały do sugerowania, że katastrofa w Smoleńsku to zamach i do sugerowania, że wszyscy politycy poza nimi to zdrajcy. Myślałem, że to ich sugerowanie służy tylko temu, żeby ich twardy elektorat podchwycił temat i zaczął pokrzykiwać.

Ze zdziwieniem zauważyłem, że Macierewicz, Kaczyński i spółka rzucają otwarcie oskarżeniami. A PiSowski twardy elektorat nie dość, że jest liczniejszy niż się tego spodziewałem, to na dodatek dostał wsparcie w postaci tych niezadowolonych z PO którzy postanowili głosować na PiS.

Do zaskoczenia dołączyło przerażenie: nie dość, że PiSowski elektorat pokrzykuje, to żeby było ciekawiej, wychodzi na ulicę i to coraz liczniej. A żeby dodać klimatu grozy, trzeba powiedzieć o sondażach, według których niewiele brakuje do tego, żeby PiS wyszedł na prowadzenie.

Dodajmy, że kościół i najróżniejszego rodzaju środowiska przykościelne jak chociażby fronda, przerażone tym że ktoś chce im zlikwidować fundusz kościelny, stają się nad wyraz aktywne i o zgrozo, popularne.

Stąd moje pytanie. Czy IV RP powróci? IV RP bardziej chora i agresywna od tej sprzed kilku lat? Może inaczej: mam pakować walizki i załatwiać sobie obywatelstwo w normalniejszej części świata, czy może jeszcze się wstrzymać?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
28-04-2012kulka_na_molee-sąd a zabójstwo generała Papały - teorie spiskowe
Sensacja dnia (wczorajszego):
Cytat:
Łódzka prokuratura apelacyjna poinformowała dzisiaj, że generał Marek Papała zginął w wyniku napadu, gdy chciano ukraść mu samochód. W sprawie jego zabójstwa zatrzymano pięć osób, dwóm postawiono zarzut zabójstwa - osoby te wywodzą się ze znanej w latach 90. grupy złodziei luksusowych i dobrze zabezpieczonych samochodów. Jak podano, wiadomości o przebiegu zdarzenia z czerwca 1998 r. udało się uzyskać dzięki zeznaniom świadka koronnego, którym jest osoba "mająca bezpośrednie informacje" z miejsca zbrodni. (źródło)

[color=#330000]Podejrzanym o zabójstwo gen. Papały jest niejaki "Patyk", przywódca bandy wspomnianych złodziei samochodów, który, UWAGA!, miał dotychczas w śledztwie status świadka koronnego, bo nadawał na gangsterów, którzy odtąd byli podejrzewani przez prokuraturę o zabójstwo generała.
Podsumujmy: świadek koronny "Patyk" wystawia m. in. słynnego "Słowika". Inny świadek koronny wystawia "Patyka". Banda "Patyka", która zajmowała się kradzieżą na zamówienie luksusowych samochodów postanowiła ukraść Daewoo Espero, które trudno zaliczyć do aut luksusowych, no ale powiedzmy, że mieli zlecenie na takiego gruchota. Już mieli zabrać to auto, aż tu nagle pojawił się jego właściciel, były szef policji, generał Papała. "Patyk" doszedł do wniosku, że opłaca mu się zabić strzałem (z tłumikiem) w głowę byłego szefa policji, po czym zebrać..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
28-04-2012Christopher CJ JozwiakGra sondażami = >połowa sukcesu w polityce (?.)
Chyba po raz pierwszy w historii, największy polski portal publikuje/odwołuje się do niezależnych badań wyborczych:

wiadomosci(*)wa-ni,1,5116847,wiadomosc.html i które wyniki są bliższe prawdy ?

bo jakie zaufanie można mieć np. do CBOSu który "obecnie formalnie jest fundacją, nad którą nadzór sprawuje Prezes Rady Ministrów" ::

CBOS 15 września 2011 - Ruch Palikota 2% poparcia na 3 tyg. przed wyborami: wiadomosci(*)S-Sejm-bez-PJN-i-Ruch-Palikota

Gfk Polonia na 5 dni przed wyborami: Ruch Palikota 4%, nie wchodzi do Sejmu: www.gazeta(*)ikot_nie_wchodzi_do_sejmu.html


Gfk po tej kompromitacji przestało robić sondaże polityczne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
27-04-2012kulka_na_moleSpadek po nigeryjskim milionerze jest już passe
Cytat:
Specjaliści z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery ostrzegają przed nową odsłoną akcji cyberprzestępców skierowaną w polskich internautów.[...]
Zaczyna się niewinnie od e-maila proponującego współpracę z zagraniczną kliniką jako zdalny pomocnik bez specjalistycznej wiedzy i wykształcenia. Stawka - 90 euro za godzinę. Inna propozycja to po prostu sposób na dorobienie sobie polegające na "przetwarzaniu napływających do Twojego miasta zamówień". Tu można zarobić od 200 do 500 euro za każde zamówienie. (źródło)

W dalszej części artykułu opisano na czym polega cały proceder i dlaczego za skorzystanie z oferty przedstawionej w spamie może skończyć się wyrokiem nawet do 10 lat więzienia.
Codziennie na moją skrzynkę mailową wpływa kilkanaście takich maili, więc aktywność przestępców jest naprawdę duża. Ciekawe ilu rodaków da(ło) się wkręcić w ten szemrany interes?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)