Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-10-2014makuśBędzie gorzej ...
hej,
Ilu ludzi myśli , że choruje ponieważ nie wie co ze sobą zrobić ?
Dotyczy to głównie ludzi starszych ale ... coraz więcej młodych również cierpi na różne dolegliwości i zaburzenia .
To jest już teraz a będzie jeszcze większy problem .
Rozpad więzi społecznych , rodzinnych .
Nowe technologie - świat wirtualny jest narkotykiem tak jak alkohol i nie można tego już ukrywać
Edukacja wypłukana z humanizmu , empatii , wrażliwości , kreatywności
Praca nie dająca żadnej satysfakcji a w dodatku niepewna
Pewnie możecie dodać więcej ...

To jest olbrzymi problem społeczny . Ludzie szukają jedynego możliwego wytłumaczenia swego złego samopoczucia im znajdują : Jestem chory/chora - potrzebuje lekarstw , pigulek , kroplówek , coraz wymyślniejszej diagnostyki
I tutaj niestety - aby zarabiać - szpitale badają na wszystko co egzotyczne . Proste wyjaśnienia są .z reguły nie brane pod uwagę ... bo nie można na nich zarobić ani obronić doktoratu ...

Niestety kompletnie zapomniano i zlekceważono fakty ...
Potrzeba nam światła , ruchu , powietrza , działania , pozytywnych traści , czułości , ufności , dobroci , inspiracji , kreatywności , zajęcia , motywacji , zachwytu , fascynacji , euforii , namiętności , podniecenia

Ale kupić tego nie można - choć gdy jest się wystarczająco bogatym to pewnie można i to kupić ( jakiś czs temu oglądałem program o niemieckich milionerach na Majorce - nie wyobrażacie sobie jak oni cierpią - może nie są wystarczająco bogaci ...)

A szpital jest obok ...

I szpital..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
21-10-2014Veliusprzysięga pożycia
"Co bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela" albo przynajmniej udaje, że nie rozdziela.

W Polsce według statystyk GUS z roku na rok przybywa rozwodów. "W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich – czyli o 1,6 tys. więcej w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie o prawie 22 tysiące zmalała ilość zawieranych małżeństw (181 tysięcy)"

Czyżby nauki przedmałżeńskie nie wystarczały, a wystawny ślub i obrączka nie miały magicznego działania? Znowu przychodzi "żyć na kocią łapę" pod presją szczęśliwców- posiadaczy "udanego pożycia". W sumie nie wiadomo co gorsze. Tak wiele rodzinnych obiadów znowu straciło smak. Niestety, takie jest życie w kraju, w którym wszystko musi być po bożemu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
21-10-2014brodaty heretykKarmienie piersią w miejscach publicznych
Witam
Ostatnio często pojawia się w mediach temat karmienia piersią w miejscach publicznych a właściwie problem z karmieniem. Jedno z ostatnich doniesień można zobaczyć tu:

fakty.tvn2(*)-karmiacej-piersia,479369.html

Jestem mocno zaniepokojony poglądami wielu osób na ten temat. Przecież to najbardziej naturalny i najzdrowszy sposób karmienia dziecka. Dlaczego uważa się to za "niesmaczne"? Na buźce bobasa wcinającego swój smakołyk widać poczucie zadowolenia i bezpieczeństwa. Widok kobiecej piersi, niezbyt zresztą wyeksponowanej przy tej czynności, nie wywołuje u mnie w takim wypadku żadnych negatywnych skojarzeń. Nawet nie wpisuje się to w kanon rzeczy źle widzianych przez dominujący w kraju KK. Chwilami odnoszę wrażenie, że najgorzej odbierają tę sytuację osoby o zachwianej moralności, mające problemy z akceptacją własnej i ludzkiej seksualności, osoby dla których najmniejsze, najdelikatniejsze wyeksponowanie jakiejś części ciała, którą z reguły się zakrywa, jest czymś niedopuszczalnym. Co dziwniejsze, jak podaje przykład z Radomia, kobieta karmiąca w centrum handlowym jest źle widziana, ale mocno wyeksponowana bielizna (a przez to i inne części ciała) na wystawach sklepów nie stanowi dla nikogo problemu. Zupełnie tego nie rozumiem.
Zapraszam do dyskusji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
20-10-2014Mariusz AgnosiewiczPolska - kraj głodnych dzieci
W Światowy Dzień Walki z Głodem przypominamy, że po 25 latach wolności Polska jest krajem głodnych dzieci.
Jak podaje PCK, ponad pół miliona dzieci w Polsce jest głodnych lub niedożywionych. Dzieci, by prawidłowo się rozwijać, muszą jeść codziennie. Według badań GUS, na które powołuje się Polski Czerwony Krzyż, w gospodarstwach domowych mających problemy z zaspokojeniem elementarnych potrzeb, a więc wymagających pomocy, żyje ponad 700 tys. dzieci. Dzieci i młodzież stanowią ok. 30 proc. ogólnej liczby osób skrajnie ubogich.



Trzy "małpki" partii rządzącej, które uparcie zasłaniają oczy i uszy na polską biedę:

1. Stefan Niesiołowski - głodne dzieci były tylko za komuny, kiedy trzeba było jeść szczaw z nasypów kolejowych i mirabelki. Dziś mirabelki leżą pod drzewami, szczawiu nikt nie zjada, więc nie ma w Polsce głodnych dzieci: www.youtube.com/watch?v=RIUSZSNIgA8

2. Julia Pitera. 800 tys. niedożywionych dzieci? "w Polsce nie istnieje kultura jedzenia śniadań" wpolityce.(*)-wie-o-biedzie-poslanka-pitera

3. Krystyna Skowrońska: "w Polsce nie ma głodnych dzieci". wiadomosci(*)ek,wid,16962353,wiadomosc.html

Nasi mandaryni oderwani od społeczeństwa, którym rządzą. Realia:
wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Dramat..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
17-10-2014Christopher CJ JozwiakPowiew nadziei dla Twojego Ruchu
"Ludzie nie są tak głupi jak nam się wydaje, są o wiele głupsi..." - stąd w przypadku PL, PO-PiS-PSL-SLD, będąc jakie są, mogły zmonopolizować scenę polityczną.

~50% uprawnionych, a niegłosujących w wyborach, stawiających się w roli pod-obywateli, też świadczy o miernocie naszej demokracji.

Twój Ruch po usunięciu prof. Hartmana osiągnął poziom tzw. "bandy czworga" - ale...
Jeżeli "nowe otwarcie" - jak nazwano obecny kryzys parlamentarny tej partii - ma pozwolić na odbudowę poparcia z 2011, >10%, kiedy też ~nikt nie dawał na to szans, powiedzie się [kosztem gry z mediami głównego ścieku, stąd usunięcie z partii Hartmana] i pozwoli uczestniczyć w następnej koalicji => realizować choć część programu Nowoczesnej Polski = gra okaże się tego warta.

To jest moje zdanie, na 13 miesięcy przed wyborami parlamentarnymi - niezwykłe jak sądzę.
Mediowy mainstream i umysły tym zniewolone już dygoczą...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
16-10-2014DrobnerZakaz klauzuli sumienia w..... Kościele Katolickim
Można powoływać się na 'klauzulę sumienia'. Lekarze mogą, pielęgniarki mogą, nauczyciele, żołnierze i inni będą mogli też. Ciekawe, że bibliści i teologowie NIE mogą. Oto przepis:
>Jak powinien się wówczas zachować uczciwy ale wątpiący teolog? (...)
> usprawiedliwieniem różnicy zdań nie może być odwołanie się do obowiązku postępowania zgodnie z własnym sumieniem . Sumienie nie jest władzą umysłową o charakterze autonomicznym i nieomylnym, ale aktem osądu moralnego, który odnosi się do odpowiedniego wyboru.

Bp Kazimierz ROMANIUK, Biblistyka - teologia - Kościół, punkt 3.d. (blisko końca).
pwtw.pl/wp-content/uploads/wst/8/Romaniuk.pdf

Szermierzom obrony wolności sumień nie wolno korzystać z sumienia!
To oczywiście nie jedyny paradoks tego 'kerygmatu'..

Drobner, dziwiący się bez zdziwienia...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
15-10-2014ElektroHomoseksualizm pułapka
Wiele w mediach mówi się ostatnio o gejach i lesbijkach więc, mówiąc dosadniej o homoseksualistach. Mówi się o tym że środowiska homoseksualne coraz głośniej, także w Polsce ale i w innych krajach, domagają się zrównania praw par homoseksualnych z heteroseksualnymi, więc adopcji dzieci, dziedziczenia po partnerze itp.
W ludziach o poglądach bardziej konserwatywnych takie oczekiwania a ostatnio już żądania spotykają się ze strachem a co za tym idzie z agresją - co jednych obywateli może dziwić a wg innych jest całkiem uzasadnione. Bo gdy ktoś rozsądnie przemyśli co dziecko adoptowane przez parę homoseksualistów czeka w przyszłości to jasnym stanie się dla każdego rozsądnie myślącego człowieka że dziecko takie wpadnie z deszczu pod rynnę - jeśli w przenośni przeanalizować jego położenie przed adopcją i po adopcji dokonanej przez parę homoseksualną. Bo jeśli wziąć pod uwagę długość trwania związków homoseksualnych to wszelkie badania statystyczne mówią jasno że takie związki nie są trwałymi związkami i rozpadają się z czasem - jedne wcześniej inne później ale proces rozpadu jest nieuchronny i to w okresie dość krótkim. Jakie to ma znaczenie w procesie kształtowania charakteru i osobowości młodego obywatela - każdy racjonalnie myślący człowiek odpowie w jedyny sposób ; niszcząco.
Po pierwsze; Jak na takie dziecko będą patrzeć inne dzieci - rówieśnicy z przedszkola czy szkoły - nie trudno przewidzieć ; wyalienowanie, złośliwości - jednym słowem kolejna fala przykrości nie zaś poprawa..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
12-10-2014KaganekPrzez wiele lat nie chodziła do spowiedzi - żal, że umarła
co prawda nikt (nawet Bóg)
nie może znać przyszłości
bo nawet jak rozważy jakieś momenty to zawsze będzie moment jeszcze nie rozpoznany dalszy w czasie
od wszystkich przeanalizowanych
(NIEKOŃCZONOŚĆ NIE ISTNIEJE)
to jednak Anna
nie miała wiedzy z matematyki na poziomie politechnicznym
i dlatego w końcu uwierzyła chyba
w Boga

Katolicy już ją "kradną" dla siebie - jak widać!

Szkoda jej

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
12-10-2014Jarek DudaArgentyński sposób na demokrację bezpośrednią
www.ted.co(*)democracy_for_the_internet_era

Uniwersalny sposób na wprowadzenie demokracji bezpośredniej w ramach obecnych realiów: utworzyć partię której posłowie będą raczej aktorami głosującymi zgodnie z głosem społeczeństwa (internet), dzielącymi się z nim przebiegiem dyskusji, procesów legislacyjnych ...
Czy jest szansa na coś takiego w Polsce?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
08-10-2014diogenesCzas na zmiany
Nad Kazimierzem, tym nad Wisłą, wznoszą się trzy krzyże.
Miasteczko, jak większość miasteczek nad Wisłą, przeżywa teraz przedwyborczy niepokój. Tworzą się komitety, stronnictwa, grupki podjazdowe. Znajomy poprosił mnie o plakat wyborczy, który wyrażałby potrzebę zmian: wszak wybory to szansa na lepsze jutro i pojutrze. Powstał projekt:



który nie chwycił: zalatuje ponoć walką z kościołem, ba, nawet satanizmem.

Nie zgodziłem się na retusz: nie będzie żadnych zmian.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)