 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-10-2014 | makuś | Będzie gorzej ... |
hej, Ilu ludzi myśli , że choruje ponieważ nie wie co ze sobą zrobić ? Dotyczy to głównie ludzi starszych ale ... coraz więcej młodych również cierpi na różne dolegliwości i zaburzenia . To jest już teraz a będzie jeszcze większy problem . Rozpad więzi społecznych , rodzinnych . Nowe technologie - świat wirtualny jest narkotykiem tak jak alkohol i nie można tego już ukrywać Edukacja wypłukana z humanizmu , empatii , wrażliwości , kreatywności Praca nie dająca żadnej satysfakcji a w dodatku niepewna Pewnie możecie dodać więcej ...
To jest olbrzymi problem społeczny . Ludzie szukają jedynego możliwego wytłumaczenia swego złego samopoczucia im znajdują : Jestem chory/chora - potrzebuje lekarstw , pigulek , kroplówek , coraz wymyślniejszej diagnostyki I tutaj niestety - aby zarabiać - szpitale badają na wszystko co egzotyczne . Proste wyjaśnienia są .z reguły nie brane pod uwagę ... bo nie można na nich zarobić ani obronić doktoratu ...
Niestety kompletnie zapomniano i zlekceważono fakty ... Potrzeba nam światła , ruchu , powietrza , działania , pozytywnych traści , czułości , ufności , dobroci , inspiracji , kreatywności , zajęcia , motywacji , zachwytu , fascynacji , euforii , namiętności , podniecenia
Ale kupić tego nie można - choć gdy jest się wystarczająco bogatym to pewnie można i to kupić ( jakiś czs temu oglądałem program o niemieckich milionerach na Majorce - nie wyobrażacie sobie jak oni cierpią - może nie są wystarczająco bogaci ...)
A szpital jest obok ...
I szpital.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 21-10-2014 | Velius | przysięga pożycia |
"Co bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela" albo przynajmniej udaje, że nie rozdziela.
W Polsce według statystyk GUS z roku na rok przybywa rozwodów. "W 2013 r. rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich – czyli o 1,6 tys. więcej w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie o prawie 22 tysiące zmalała ilość zawieranych małżeństw (181 tysięcy)"
Czyżby nauki przedmałżeńskie nie wystarczały, a wystawny ślub i obrączka nie miały magicznego działania? Znowu przychodzi "żyć na kocią łapę" pod presją szczęśliwców- posiadaczy "udanego pożycia". W sumie nie wiadomo co gorsze. Tak wiele rodzinnych obiadów znowu straciło smak. Niestety, takie jest życie w kraju, w którym wszystko musi być po bożemu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 21-10-2014 | brodaty heretyk | Karmienie piersią w miejscach publicznych |
Witam Ostatnio często pojawia się w mediach temat karmienia piersią w miejscach publicznych a właściwie problem z karmieniem. Jedno z ostatnich doniesień można zobaczyć tu: fakty.tvn2(*)-karmiacej-piersia,479369.htmlJestem mocno zaniepokojony poglądami wielu osób na ten temat. Przecież to najbardziej naturalny i najzdrowszy sposób karmienia dziecka. Dlaczego uważa się to za "niesmaczne"? Na buźce bobasa wcinającego swój smakołyk widać poczucie zadowolenia i bezpieczeństwa. Widok kobiecej piersi, niezbyt zresztą wyeksponowanej przy tej czynności, nie wywołuje u mnie w takim wypadku żadnych negatywnych skojarzeń. Nawet nie wpisuje się to w kanon rzeczy źle widzianych przez dominujący w kraju KK. Chwilami odnoszę wrażenie, że najgorzej odbierają tę sytuację osoby o zachwianej moralności, mające problemy z akceptacją własnej i ludzkiej seksualności, osoby dla których najmniejsze, najdelikatniejsze wyeksponowanie jakiejś części ciała, którą z reguły się zakrywa, jest czymś niedopuszczalnym. Co dziwniejsze, jak podaje przykład z Radomia, kobieta karmiąca w centrum handlowym jest źle widziana, ale mocno wyeksponowana bielizna (a przez to i inne części ciała) na wystawach sklepów nie stanowi dla nikogo problemu. Zupełnie tego nie rozumiem. Zapraszam do dyskusji. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 20-10-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Polska - kraj głodnych dzieci |
W Światowy Dzień Walki z Głodem przypominamy, że po 25 latach wolności Polska jest krajem głodnych dzieci. Jak podaje PCK, ponad pół miliona dzieci w Polsce jest głodnych lub niedożywionych. Dzieci, by prawidłowo się rozwijać, muszą jeść codziennie. Według badań GUS, na które powołuje się Polski Czerwony Krzyż, w gospodarstwach domowych mających problemy z zaspokojeniem elementarnych potrzeb, a więc wymagających pomocy, żyje ponad 700 tys. dzieci. Dzieci i młodzież stanowią ok. 30 proc. ogólnej liczby osób skrajnie ubogich. Trzy "małpki" partii rządzącej, które uparcie zasłaniają oczy i uszy na polską biedę: 1. Stefan Niesiołowski - głodne dzieci były tylko za komuny, kiedy trzeba było jeść szczaw z nasypów kolejowych i mirabelki. Dziś mirabelki leżą pod drzewami, szczawiu nikt nie zjada, więc nie ma w Polsce głodnych dzieci: www.youtube.com/watch?v=RIUSZSNIgA82. Julia Pitera. 800 tys. niedożywionych dzieci? "w Polsce nie istnieje kultura jedzenia śniadań" wpolityce.(*)-wie-o-biedzie-poslanka-pitera3. Krystyna Skowrońska: "w Polsce nie ma głodnych dzieci". wiadomosci(*)ek,wid,16962353,wiadomosc.htmlNasi mandaryni oderwani od społeczeństwa, którym rządzą. Realia: wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Dramat.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 17-10-2014 | Christopher CJ Jozwiak | Powiew nadziei dla Twojego Ruchu |
"Ludzie nie są tak głupi jak nam się wydaje, są o wiele głupsi..." - stąd w przypadku PL, PO-PiS-PSL-SLD, będąc jakie są, mogły zmonopolizować scenę polityczną.
~50% uprawnionych, a niegłosujących w wyborach, stawiających się w roli pod-obywateli, też świadczy o miernocie naszej demokracji.
Twój Ruch po usunięciu prof. Hartmana osiągnął poziom tzw. "bandy czworga" - ale... Jeżeli "nowe otwarcie" - jak nazwano obecny kryzys parlamentarny tej partii - ma pozwolić na odbudowę poparcia z 2011, >10%, kiedy też ~nikt nie dawał na to szans, powiedzie się [kosztem gry z mediami głównego ścieku, stąd usunięcie z partii Hartmana] i pozwoli uczestniczyć w następnej koalicji => realizować choć część programu Nowoczesnej Polski = gra okaże się tego warta.
To jest moje zdanie, na 13 miesięcy przed wyborami parlamentarnymi - niezwykłe jak sądzę. Mediowy mainstream i umysły tym zniewolone już dygoczą... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 16-10-2014 | Drobner | Zakaz klauzuli sumienia w..... Kościele Katolickim |
Można powoływać się na 'klauzulę sumienia'. Lekarze mogą, pielęgniarki mogą, nauczyciele, żołnierze i inni będą mogli też. Ciekawe, że bibliści i teologowie NIE mogą. Oto przepis: > Jak powinien się wówczas zachować uczciwy ale wątpiący teolog? (...)> usprawiedliwieniem różnicy zdań nie może być odwołanie się do obowiązku postępowania zgodnie z własnym sumieniem . Sumienie nie jest władzą umysłową o charakterze autonomicznym i nieomylnym, ale aktem osądu moralnego, który odnosi się do odpowiedniego wyboru.Bp Kazimierz ROMANIUK, Biblistyka - teologia - Kościół, punkt 3.d. (blisko końca). pwtw.pl/wp-content/uploads/wst/8/Romaniuk.pdfSzermierzom obrony wolności sumień nie wolno korzystać z sumienia! To oczywiście nie jedyny paradoks tego 'kerygmatu'.. Drobner, dziwiący się bez zdziwienia... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 37 (przedawniony) | | 15-10-2014 | Elektro | Homoseksualizm pułapka |
Wiele w mediach mówi się ostatnio o gejach i lesbijkach więc, mówiąc dosadniej o homoseksualistach. Mówi się o tym że środowiska homoseksualne coraz głośniej, także w Polsce ale i w innych krajach, domagają się zrównania praw par homoseksualnych z heteroseksualnymi, więc adopcji dzieci, dziedziczenia po partnerze itp. W ludziach o poglądach bardziej konserwatywnych takie oczekiwania a ostatnio już żądania spotykają się ze strachem a co za tym idzie z agresją - co jednych obywateli może dziwić a wg innych jest całkiem uzasadnione. Bo gdy ktoś rozsądnie przemyśli co dziecko adoptowane przez parę homoseksualistów czeka w przyszłości to jasnym stanie się dla każdego rozsądnie myślącego człowieka że dziecko takie wpadnie z deszczu pod rynnę - jeśli w przenośni przeanalizować jego położenie przed adopcją i po adopcji dokonanej przez parę homoseksualną. Bo jeśli wziąć pod uwagę długość trwania związków homoseksualnych to wszelkie badania statystyczne mówią jasno że takie związki nie są trwałymi związkami i rozpadają się z czasem - jedne wcześniej inne później ale proces rozpadu jest nieuchronny i to w okresie dość krótkim. Jakie to ma znaczenie w procesie kształtowania charakteru i osobowości młodego obywatela - każdy racjonalnie myślący człowiek odpowie w jedyny sposób ; niszcząco. Po pierwsze; Jak na takie dziecko będą patrzeć inne dzieci - rówieśnicy z przedszkola czy szkoły - nie trudno przewidzieć ; wyalienowanie, złośliwości - jednym słowem kolejna fala przykrości nie zaś poprawa.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 12-10-2014 | Kaganek | Przez wiele lat nie chodziła do spowiedzi - żal, że umarła |
co prawda nikt (nawet Bóg) nie może znać przyszłości bo nawet jak rozważy jakieś momenty to zawsze będzie moment jeszcze nie rozpoznany dalszy w czasie od wszystkich przeanalizowanych (NIEKOŃCZONOŚĆ NIE ISTNIEJE) to jednak Anna nie miała wiedzy z matematyki na poziomie politechnicznym i dlatego w końcu uwierzyła chyba w Boga Katolicy już ją "kradną" dla siebie - jak widać! Szkoda jej   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 12-10-2014 | Jarek Duda | Argentyński sposób na demokrację bezpośrednią |
www.ted.co(*)democracy_for_the_internet_eraUniwersalny sposób na wprowadzenie demokracji bezpośredniej w ramach obecnych realiów: utworzyć partię której posłowie będą raczej aktorami głosującymi zgodnie z głosem społeczeństwa (internet), dzielącymi się z nim przebiegiem dyskusji, procesów legislacyjnych ... Czy jest szansa na coś takiego w Polsce? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 08-10-2014 | diogenes | Czas na zmiany |
Nad Kazimierzem, tym nad Wisłą, wznoszą się trzy krzyże. Miasteczko, jak większość miasteczek nad Wisłą, przeżywa teraz przedwyborczy niepokój. Tworzą się komitety, stronnictwa, grupki podjazdowe. Znajomy poprosił mnie o plakat wyborczy, który wyrażałby potrzebę zmian: wszak wybory to szansa na lepsze jutro i pojutrze. Powstał projekt:  który nie chwycił: zalatuje ponoć walką z kościołem, ba, nawet satanizmem. Nie zgodziłem się na retusz: nie będzie żadnych zmian. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |