 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 01-05-2007 | kszan | Mężczyzna idealny. |
Michał Stanislawkiewicz w jednej ze swoich wypowiedzi nt. tego, że prawdziwych facetów coraz mniej, nakłonił mnie do poruszenia tego tematu - szeroko rozpowszechnionego w kolorowej prasie kobieco/meskiej tzn. JAKI POWINIEN BYĆ MĘŻCZYZNA IDEALNY? Gdyby chcieć rzecz ująć w syntetyczny opis cech to wychodzi na to, że łatwiej wynaleźć lek na raka niż odnaleźć taki egzemparz w populacji. No bo tak: 1. Przystojny 2. Niezależny finansowo , a jeżeli już bogaty to jak wiadomo pieniądze szczęścia nie dają (trzeba mieć jeszcze akcje, nieruchomości i złoto) 3. Czuły 4. Kochający 5. Wierny 6. Dobry w łózku 7. Wspaniały tata 8. Kochający teściową bezwarunkowo 9. Nie maminsynek 10. Wyrozumiały 11. Schludny i zadbany. 12. Inteligentny i oczytany 13. Bez nałogów And many, many more.. No drogie Panie, teraz czas na zajęcie się sprawami o podstawowym znaczeniu dla ciągłości Narodu, a nie jakimś tam rządem, inflacją, bezrobociem, ZUSEM itd. Czy te cechy to wymysły prasy kobiecej, no i jak to z tym naprawdę jest? Panowie co wy na to? Pasuje wam to? Ja z tej listy 13 wymienionych na szybko cech to spełniam pewnie ze 30% i to nie stale. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 30-04-2007 | jarekland | "Umiłowanie mądrości". |
Równie dobrze mógłbym umieścić ten wątek i dziale:filozofia" ale umiesciłem tutaj. Otóż wg. informacji prasowych oraz tych z portalu PAP MEN przegotowuje się do wprowadzenia nauki fiozofii do szkół: www.naukaw(*)yout=0&forum_id=8626&page=textPodyskutujmy jakie warunki powinien spełniać program aby był prawdziwą nauką filozofii a nie jeszcze jedną lekcją religii lub nauką sławiącą klerykalizację kraju lewentualnie coś w tym rodzaju. Gwoli sprawiedliwości muszę dodać że min. R. Giertych jest ministrem edukacji od półtora roku. Miał wiele pomysłów ale ten mi się podoba (oczywiście pod warunkiem że to będą lekcje filozofii a nie religia bis). Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam  | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 56 (przedawniony) | | 27-04-2007 | RedCypher | Młodzież Wszechpolska |
O Młodzieży Wszechpolskiej dość często się słyszy na forum publicznym. Co jakiś czas pojawiają się informacje o tej organizacji. Raz są to informacje pozytywne innym razem nie i to te negatywne przeważają. Wczoraj znów przypomniała o swoim istnieniu. W sobotę 21 kwietnia 2007 roku w Krakowie odbył się marsz Młodzieży Wszechpolskiej. Obóz przeciwny też nie próżnował organizując Marsz Tolerancji. Do poważniejszych starć na szczęście nie doszło jednak nie obyło się bez drobnych incydentów. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o wydarzeniach w Krakowie może o tym poczytać w artykule z onet.pl, w artykule z gazeta.pllub w artykule z pardon.pl...lub obejrzeć filmik z Krakowa o słabej jakości, ale znośnej. Dodam jeszcze strone domową Mładzieży WszechpolskiejTo są jednak informacje przytoczone przez media. Niektóre fakty mogły ulec zniekształceniu lub zostać źle odebrane. Nie można przecież założyć że idealnie odzwierciedlają rzeczywistość. Tu właśnie swoją rolę gracie Wy. Jakie są wasze doświadczenia czy opinie dotyczące Młodzieży Wszechpolskiej? Popieracie czy sprzeciwiacie się przekonaniom reprezentowanym przez tą młodzieżową.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 50 (przedawniony) | | 27-04-2007 | Zbysław Śmigielski | Co z tym polskim prawem? |
Po co jest polskie prawo? Polskie prawo jest po to, by można było zrobić coś na lewo. Innego uzasadnienia nie widzę.
Weźmy tak naturalną w Polsce, a tak dziwaczną w świecie zasadę - "wniesienie odwołania nie wstrzymuje biegu urzędowej decyzji". Piękne? No przecież cudowne! Polak, wiadomo, pieniacz, wstrzymaj mu decyzję, to się będzie odwoływał do śmierci. A tak przynajmniej zapłaci.
Jeżeli się potem okaże, iż decyzja była jednak nieważna i Polak miał rację, no to mu się ją przyzna tak na odczepnego, niechaj się głupek cieszy. Co do wpłaconych pieniędzy - o, to poczekaj latka. Odsetki? Czyś pan zwariował?!
Toczka w toczkę okazuje się sprawa z oświadczeniami lustracyjnymi. Mają być złożone, inaczej won z sejmu, senatu i europarlamentu. Wniosek do trybunału nie wstrzymuje ważności ustawy, bo diabli wiedzą, jak długo te typy zechcą się odwoływać. Więc najpierw ustawa, potem reszta. Posiedzenie trybunału tak się zaś ustawi, żeby kolejność była zachowana. I tyle.
Jeśli się jednak trybunał orzeknie, że ustawę należy wyrzucić do kosza, to co? Już będzie po wszystkim, oświadczenia złożone. Nie stracą przez to na wadze. Na wadze.
Tylko, cholera, ten Geremek. Nie miał nic lepszego do roboty, jak się wyłamać? Przecież póki co, ustawa obowiązuje.
Tak, ustawa obowiązuje z mocy prawa. Jeśli okaże się niezgodna z konstytucją, z mocy prawa przestanie obowiązywać.
No co napisałem na wstępie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 26-04-2007 | LEGION | Bunt prawem mlodości. |
Lustracja, lustracja, lustracja. Flaki mi się od tego przewracają. A to niezdrowe, bo może grozić skrętem kiszek.
Co MY, urodzeni po 72 roku możemy zrobić w tej sprawie? Zakładam ten watek, aby zebrać trochę pomysłów na Naszą walkę z tym oszołomstwem.
Mój pomysł jest prosty. Niech wszyscy "młodzi" ludzie złożą oświadczenia lustracyjne, stwierdzając, że współpracowali z wiadomymi służbami. Powinno to im nieźle zamieszać w papierach - sporo dodatkowej roboty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 26-04-2007 | sceptymucha | Uswiadamianie |
Witam! Za miesiac na Podlasiu odbedzie sie referendum w sprawie Rospudy. Gdyby odbywalo sie ono dzisiaj smialo mozna by zgadywac jaki bedzie wynik. Wiadomo, jak zaglosowaloby dzis Podlasie. Jednak ludzie w Warszawie, Krakowie i innych miastach zdaja sie nie rozumiec jaka jest sytuacja w Augustowie i czego ludzie mieszkajacy w nim chca. Istnieje jednak szybka droga uswiadomienia im, o co chodzi. Wystarczyloby na kilka dni zablokowac obwodnice tych miast. Wiem, wiem, to bolesne, ale jaki przyrost swiadomosci bysmy mieli- ogromny. Opadly by tez maski hipokryzji co do jednej. Pozdrawiam z odrobina sarkazmu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 116 (przedawniony) | | 25-04-2007 | kszan | Dostęp do broni palnej. |
Po wydarzeniach na Uniwerytecie w Wirginii chciałbym postawic pytanie. Czy powszechny dostęp do broni palnej jest korzystny? Z jednej strony każdy kto chce nam zrobić krzywdę, ukraść na siłe samochód czy splądrować dom musi się liczyć z ryzykiem zarobienia kulki. Z drugiej strony średnio co roku powtarzają się doniesienia o strzelaninie w miejscu publicznym w południowych stanach USA gdzie przepisy dotyczące posiadania broni palnej i jej użycia są liberalne i dość jasne - i to jest ten smutny koszt, jak również wypadki (szczególnie dzieci) z bronią palną nieodpowiednio zabezpieczoną i użytą.
Mamy również Polskę, gdzie policjant strzelający do przestępcy w sytuacji zagrożenia życia swojego lub innych osób staje zawsze po użyciu broni przed prokuratorem, a ten moze mu postawić zarzut nieuzasadnionego użycia (i nierzadko stawia bo nie krzyknął 3x stój bo strzelam albo jego krzyk zagłuszył wybuch granatu rzuconego przez przestępcę i biedaczek (przestępca)nie usłyszał). Z drugiej strony fakt nielegalnego posiadania broni jest powszechny, a zezwolenia na jej posiadanie dostają czesto nie ci którzy powinni czyli limitowanie i restrykcje nie za bardzo działają. Nalezy również dodać, że jeżeli ktoś jest legalnym posiadaczem broni powinien mieć świadomosc ze to narzędzi służy do zabijania a nie do obrony, poczucia bezpieczeństwa czy czegośtam jeszcze. Zapraszam do dyskusji. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 17-04-2007 | stilb | Rozmowy z katem |
Czytając tę książkę zdziwiła mnie historia powstania w getcie warszawskim. Stroop jako likwidator tego getta dokładnie opisał Moczarskiemu, z kim musieli walczyć. Mnie utrwaliły się w pamięci bunkry, które żydzi pobudowali przygotowując się do powstania. Według Stroopa były bardzo dobrze skonstruowane, nie można ich było wysadzić w powietrze, miały po kilka kondygnacji w głąb ziemi, do tego dochodziły pułapki i ślepe chodniki. Te bunkry miały charakter wojskowy, wiele było jednak bunkrami rodzinnymi z własnym całkowitym zapleczem socjalnym. Za pieniądze można wszystko, ale ile ich trzeba żeby w warunkach okupacyjnych tak się przygotować? Druga sprawa to wyposażenie powstańców żydowskich, których (podobno)zaopatrywali AK-owcy i komuniści. Już wtedy wykorzystywano plastik, słynne koktajle Mołotowa inicjowane były zapalnikami fosforowymi. To tylko niektóre rewelacje dotyczące tego powstania. Nie mogę pochwalić się dobrą znajomością historii tego powstania, jednak coś niecoś wiem, nigdy jednak takiej historii nie czytałem .Nasuwa się też takie moje naiwne pytanie. Dlaczego nie połączono sił. Z jednej strony pieniądze i dobre wyposażenie z drugiej ludzie. Niemcy wtedy mieliby niezły zgryz, towarzysz Stalin chyba też bo jak pozbyć sie po cichu takiej opozycji, chodzi mi oczywiście o cale pokolenie Kolumbów, prawdopodobnie przyszłej władzy. Gdzie można jeszcze znaleźć jakieś informacje (ale te pełne i z dobrego źródła) na temat tego powstania?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 16-04-2007 | kobus | Lustracja |
Chce poruszyc temat lustracji na uniwersytetach. Nie zdziwiłem sie, kiedy polały sie wielkie protesty wielu uczonych, keytykujacych lustracje. Wiadomym jest fakt, że ta własnie lustracja w tym kształcie spustoszy polskie uczelnie. Jak sie zapewne okaże co drugi profesor bedzie musiał opuscic katedre za "współprace". Bo jakie kiedys były realia, jaka rzeczywistosc?? Jak chcesz sie uczyc, kształcic, wyjezdzac za granice........podpisz....opowiedz. Damy paszport. Nie? Siedzisz na tytłku i temperujesz ołówki. Kto miał do czynienia z pracą naukowa zapewne wie jak to jest. I tak wiec środowisko sie broni i musi sie bronic, chcac przetrwac. A młodzi nie chca czekac......................................
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |