 |
Przegląd wątków w dziale Społeczeństwo i kraj
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 11-10-2011 | big_zyd | Panie Prezesie!!! Jak rzyć??? |
Boli?  Bo to szósty już z rzędu raz, że ją Panu wyborcy skopali... No, dobra... Jaja sobie robię. Przecież wiem, że Prezes podskórnie cieszy się z przegranej, choć trudno powiedzieć, na ile to u niego świadome. Prezes, jego towarzysze partyjni i jego elektorat w istocie nie są stworzeni do wygrywania, o życiu na wolności nie mówiąc. By Mirosława Czecha przywołać: Najtwardszy elektorat PiS nie zna innego opisu położenia własnego kraju niż stan permanentnego uciemiężenia przez jawnych i niejawnych wrogów. Cierpiącego za swoją wielkość, wierność Bogu, Honorowi i Ojczyźnie.Nie zna i znać nie chce. Dość wspomnieć, jak szaleńczo miotał się Prezes mając ongiś pełnię realnej władzy, a w końcu decydując się własny rząd obalić, byle odetchnąć od bólu zajmowania się rzeczywistymi sprawami. Teraz może dalej taplać się w bezpiecznym ciepełku Krzywdy i Prześladowania za Prawdę, Honor i Polskę. Jak to - najprostoduszniej na bosaka - napisał jakiś BERT na Frondzie (poniedziałek, 10 października 2011, 09:38): cierpienie Narodu Polskiego w najlepszym tego słowa wydaniu  . Być zwyciężonym, a nie ulec, to zwycięstwo - rytualnym już aforyzmem poleciał Prezes po ogłoszeniu wyników. I takich właśnie [url=http://www.polityka.pl/galerie/1501833,37,andr.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 11-10-2011 | nobodylikeyou | Kaczyński w 2008 r.: jak nie wygramy, to odejdę |
"Jarosław Kaczyński, który w kwietniu 2008 roku spotkał się ze studentami i naukowcami w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, obiecał, że jeśli w 2011 roku nie wygra wyborów, to "pozostawi miejsce innym, pewnie młodszym". - Jest takie powiedzenie, że do trzech razy sztuka, ale obawiam się, że dwie porażki to już będzie ilość wystarczająca. Ja jestem przekonany, że mamy wszelkie szanse wygrać i w związku z tym jeszcze trochę młodzi się pomęczą - stwierdził wówczas. Po ogłoszeniu wstępnych sondaży prezes PiS nie odniósł się do tych słów. Jarosław Kaczyński, który w KUL wygłosił wykład na temat budowania nowoczesnego państwa i o zadaniach polskiej inteligencji na pytanie o ewentualne odejście z polityki po przegranej z PO przyznał, że w przypadku porażki w 2011 roku "pozostawi miejsce młodszym politykom". Od razu zaznaczył jednak, że PiS ma "wszelkie szanse wygrać". (...) Po ogłoszeniu wstępnych wyników Jarosław Kaczyński nie odniósł się do swojej obietnicy z 2008 roku, a politycy PiS zgodnie podkreślali, że nie wyobrażają sobie partii bez obecnego prezesa na czele." Źródło: wybory.one(*)sci/,1,4875388,aktualnosc.htmlWstrętne, żydo-masonerskie media znowu manipulują! A żeby je!  I pomyśleć że Pan Prezes mógł je utemperować jeszcze w tym roku. Szkoda że odchodzi...  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 10-10-2011 | kulka_na_mole | Absurd "ciszy wyborczej" |
Cytat:Dziś o północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza, ale billboardy pozostaną, bo zostały rozwieszone przed ciszą. Jeśli jednak plakaty naklejono na miejskie tramwaje albo autobusy, to nie będą one mogły wyjechać na trasę ani w sobotę, ani w niedzielę.[...] Na 24 godziny przed dniem wyborów i w dniu wyborów, przemieszczanie się pojazdów, w tym pojazdów komunikacji miejskiej, na których umieszczono wyborcze materiały agitacyjne traktowane jest jako aktywna forma agitacji i naruszenie zakazu (prowadzenia kampanii wyborczej - red.) - stwierdził w komunikacie przewodniczący PKW Stefan Jaworski. (źródło) Innymi słowy, jeśli ja poruszam się względem bilbordu/plakatu wyborczego, to jest OK, ale jeśli bilbord/plakat porusza się względem mnie, to już nie jest OK.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 10-10-2011 | rhotax7 | RPP-czyli-"Pospolite Ruszenie Polaków" |
W trakcie kampanii wyborczej wielu zapalonych zwolenników tworzy wiersze by poprzeć swą ulubioną kandydaturę do sejmu czy senatu. Tu prezentuję państwu wiersz znaleziony na stronie z Dziennika Łódzkiego o.... === Ozdobne trzy włazy kanalizacyjne święcone są w łódzkiej katedrze. Uroczystość towarzyszy procesji ku czci patronki miasta św. Faustyny. === www.dzienn(*)lizacyjnych,id,t.html?cookie=1Ruszajcie Polacy Wykorzystać nam trzeba okazję Byśmy wreszcie coś w kraju zmienili! Mandarynów - do Rzymu! a Azję jaką nam urządzili - zniszczyli! Aby padły wreszcie pokotem fałsz, obłuda, serwilizm, ciemnota Ani chybi - głosować nam trzeba Na PO? PiS? - czy na Ruch Palikota!?? Ten, co Polskę, miliony Polaków od tysiąca już lat gwałci, rucha ma niepłonną historyczną szansę od R.Palikota paść obucha! Nie chowamy się pod żadnym krzyżem ani w cieniu obmierzłej figury! "Najważniejsze dla Polski" nas scala: - "odciąć czarnym knurom konfitury"! Nie siedź w domu, zgnuśniały Polaku! Powiedz sobie: "właśnie dzisiaj muszem"! - choćby nawet z kondomem na głowie! - ryje złożyć w pokot przed Januszem! Odejdź grilla, rusz tyłek, Rodaku! Czas wyborów! skończmy z tym szaletem! Pogoń z Sejmu "czarnych epigonów" zanim Ziobrek Ciebie - z pistoletem! Komu wolna Polska dziś prymatem Niech da akces dla RP-Janusza! pókiśmy nie są Hiszpanią Franco! i głód strzelać do Złego nie zmusza! Zło pokonać można zwykłą kartką Czarne pluskwy - roztrzaskać.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) (Zamknięty) | | 09-10-2011 | Marek1952 | A jednak Palikot. |
Nie dawno napisałem , że najlepiej w dniu wyboru pojechać na ryby.
Zmieniłem zdanie , nie jest to zresztą nic dziwnego w Polsce. Mamy przecież w tym zakresie świetnych nauczycieli tzw klasę polityczną.
Dlaczego zagłosuję ?
Zapewne z tych samych powodów dla , których kiedyś oddałem swój głos na Stana Tymińskiego a potem z lubością obserwowałem jak cały zintegrowany klan polityczny stawał na głowie by go zdyskredytować .
Rodzi się pytanie dlaczego opluto Stana ?
Przecież wiedzą i inteligencją nie ustępował naszym tuzom . Odpowiedź na pewno nie jest prosta i jednoznaczna. Ja osobiście uważam , że zagrożenie brało się z faktu , że był on z po za klucza ówczesnej elity politycznej . Miał inne obce korzenie. Nie był uwikłany w Solidarność , Magdalenkę , okrągły stół.
Dla szarego Kowalskiego dawał więc szansę na zamieszanie w tym kolesiowskim tyglu . Zapewne nie bez znaczenia był fakt , że dla wielu Polaków był on człowiekiem sukcesu. Posiadał własny kapitał , własną firmę. Czyli to o czym marzył dopiero co wyzwolony kowalski . Mit amerykańskiego milionera.
Obecnie takim Tymińskim nowszej generacji jest Janusz Palikot.
Ktoś zapyta w czym jest lepszy od inny polityków ? I tu odpowiedź jest łatwiejsza niż przy Stanie. Przede wszystkim nie jest zamknięty w skostniałym kluczu przednich układów. Pokazał swoją pracą w prywatnym biznesie , że jest człowiekiem sukcesu . W odróżnieniu od innych polskich polityków swój kapitał osiągną tworząc.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 78 (przedawniony) | | 09-10-2011 | erzsebet | Kazik Staszewski o L. Kaczyńskim i PIS |
"Czy nam się to podoba czy nie – był najlepszym prezydentem Polski ostatniego 20-lecia. Bo kto, jeśli nie on?"- oto słowa Kazika. całość wywiadu na wpolityce.(*)o-20-lecia-bo-kto-jesli-nie-onSpójrzcie na komentarze (zastanawiam się czy oni tak na poważnie?!) -"Od czasu, jak Kaczyńscy pojawili się na scenie, to (mimo ich różnych błędów i niezręczności) wiem, że zawsze byli po stronie naszego narodu i chcieli jego dobra." -"Jarosław Kaczyński to najwybitniejszy polski polityk od 300 lat," -"Kazik dla wielu jesteś autorytetem.Może Twój głos otworzy oczy zmanipulowanym?" -"W pełni popieram i od samego początku pisałem, że najlepszym prezydentem był mój śp. prof. Lech Kaczyński to on był dobrocią Polski i przede wszystkim dbał o nasz kraj." -"KIEDYŚ POLACY NABIORĄ ODWAGI I WYBIORĄ PiS.WTEDY PREZYDENT LECH KACZYŃSKI BĘDZIE ODPOWIEDNIO UCZCZONY PRZEZ SWOICH RODAKÓW,KTÓRZY SĄ MU TO WINNI.CZEKAMY NA POMNIK OFIAR SMOLEŃSKA!!!" -"Chwała Bogu Kazik zachował jeszcze resztki rozumu i instynktu samozachowawczego, aby się połapać, w czym tak naprawdę uczestniczył. Młodzi! Bierzcie z niego przykład! Uczcie się dla waszego osobistego dobra!" -"Bardzo rozsadnie. Zgadzam sie z panem Staszewskim. Oby więcej ludzi przejrzało na oczy. Choć niestety nie wróci to zycia owemu najlepszemu Prezydentowi. " itp. Jestem tym faktem dość oburzona i z niepokojem myślę o wyborach, bo jak.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) | | 08-10-2011 | jark44 | Dylemat niewierzącego |
Moi rodzice wkrótce świętować będą rocznicę swojego ślubu. Jest to rocznica okrągła, więc dla nas wszystkich (rodzeństwa) BARDZO WAŻNA.
No i zaczęło się, bo zostałem zaproszony z moją żoną na spotkanie rodzinne, ale... wcześniej zaproszenie dotyczyło godziny MSZY ŚW.
Rodzice znają moje poglądy, wiedzą, że nie uznaję KK i żadnej religii, tato nawet chyba mi potakuje (ale po cichaczu).
Nie szukam porady "psychologicznej", ale myślę, że wielu z Was spotyka się z takim problemem. Co wtedy robicie?.
Nie pójście na mszę, to niestety sprawienie WIELKIEJ przykrości Mamie. Dlaczego własnie jej miałbym to robić?
Podobnie jest ze mszami z okazji kolejnych rocznic śmierci mojego teścia.
Proszę, podzielce się swoimi przemyśleniami i sposobem postępowania w tak delikatnych kwestiach.
Pozdrawiam serdecznie
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 08-10-2011 | kulka_na_mole | Kaczyński wygrywa, a rządzi Tusk |
Takie wróżenie z fusów: PiS wygrywa w wyborach nikłą przewagą nad PO. Prezydent Komorowski premierem mianuje Tuska, który tworzy koalicję ze wszystkimi (lub tylko niektórymi) partiami, które dostały się do sejmu, pomijając PiS. Taka koalicja ma większość w sejmie, PiS pozostaje za burtą, mimo iż wygrał wybory. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 08-10-2011 | KarolG | Dlaczego politykom zależy na jedynkach? |
Ponieważ politycy bardzo chcą startować z wysokich pozycji na liście, więc panuje obiegowa opinia, że na kogo byśmy nie zagłosowali to i tak dostaną się ci z pierwszych miejsc. Postanowiłem sprawdzić w ustawie jak jest naprawdę. Obliczanie wyników można podzielić na 2 etapy. Najpierw liczymy ile głosów zdobył dany komitet wyborczy. To stosuje się tzw. Metodę d'Hondta. Można o niej poczytać tutaj, więc nie będę się rozpisywał. Gdy już jakiś komitet otrzyma swoje 'n' mandatów to są one przydzielane kandydatom następująco: Cytat:Art. 233. § 1. Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności otrzymanej liczby głosów. § 2. Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów otrzymało równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu z danej listy, o pierwszeństwie rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów uzyskał więcej głosów, a jeżeli liczba tych obwodów byłaby równa, o pierwszeństwie rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez przewodniczącego okręgowej komisji wyborczej w obecności członków komisji oraz pełnomocników wyborczych; nieobecność pełnomocnika wyborczego nie wstrzymuje losowania. Przebieg losowania uwzględnia się w protokole wyników wyborów. Nie ma tu nic o pozycji kandydata na liście. Dlaczego więc politykom tak zależy na jedynkach i skąd ta powszechna opinia, że tylko ci kandydaci,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 07-10-2011 | waldeck77 | Polityka dziecioróbcza |
W amoku kampanii wyborczej, co rusz niedoszli wybrańcy narodu straszą nas wzmożeniem na odcinku polityki prorodzinnej (czyli dziecioróbczej) państwa, jeśli tylko ich wybierzemy. Jak wiadomo, polityka dziecioróbcza jest potrzebą pierwszoplanową w Polsce, ponieważ obywatele bez takowej polityki nie zrozumieją swojej roli bydła rozpłodowego, bo tak zdają się postrzegać społeczeństwo politycy "prorodzinni".
No i oczywiście paląca kwestia przyszłych emerytur, kto będzie na nie pracował? Obecnie w kraju jest 2 mln bezrobotnych, niedawno milion Polaków wyjechał za pracą za granicę, kilka milionów pracuje na czarno (przy niewielkim wskaźniku oficjalnie pracujących, tak to chyba trzeba szacować). Oznacza to, że może 5 mln Polaków w wieku zatrudnieniowym, może dużo więcej, nie płaci obecnie składek emerytalnych. I nikt się tym nie przejmuje, natomiast niemal wszyscy politycy lamentują, że za 20 lat nie będzie miał kto pracować na składki emerytalne. Dlatego teraz należy płodzić się na potęgę. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448] [449] [450] [451] [452] [453] [454] [455] [456] [457] [458] [459] [460] [461] [462] [463] [464] [465] [466] [467] [468] [469] [470] [471] [472] [473] [474] [475] [476] [477] [478] [479] [480] [481] [482] [483] [484] [485] [486] [487] [488] [489] [490] [491] [492] [493] [494] [495] [496] [497] [498] [499] [500] [501] [502] [503] [504] [505] [506] [507] [508] [509] [510] [511] [512] [513] [514] [515] [516] [517] [518] [519] [520] [521] [522] [523] [524] [525] [526] [527] [528] [529] [530] [531] [532] [533] [534] [535] [536] [537] [538] [539] [540] [541] [542] [543] [544] [545] [546] [547] [548] [549] [550] [551] [552] [553] [554] [555] [556] [557] [558] [559] [560] [561] [562] [563] [564] [565] [566] [567] [568] [569] [570] [571] [572] [573] [574] [575] [576] [577] [578] [579] [580] [581] [582] [583] [584] [585] [586] [587] [588] [589] [590] [591] [592] [593] [594] [595] [596] [597] [598] [599] [600] [601] [602] [603] [604] [605] [606] [607] [608] [609] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |